Zdrowie i uroda

Suplement diety z niczego nie wyleczy

Z prof. dr. hab. Zbigniewem E. Fijałkiem, dyrektorem Narodowego Instytutu Leków, o tym, czy groźne dla zdrowia może być stosowanie suplementów diety oraz jak ustrzec się przed fałszywymi lekami rozmawia Barbara Kozber. Panie Profesorze, od lat walczy Pan z fałszerzami leków… »

Barbara Kozber,

Jestem aspi i lubię to

Zespół Aspergera jest zaburzeniem ze spektrum autyzmu. Osoby nim dotknięte mają normalny lub ponadprzeciętny iloraz inteligencji, mają jednak poważne problemy społeczne. Nie potrafią odczytywać języka pozawerbalnego – mimiki, gestów, nie bardzo radzą sobie z wyrażaniem swoich uczuć i… »

Tomasz Welcz,
Reklama

Darmowe porady w Domu Sue Ryder

W Domu Sue Ryder 3 grudnia rusza Specjalistyczna Poradnia Żywienia. W każdą pierwszą środę miesiąca będą odbywały się tam darmowe konsultacje w ramach „drzwi otwartych”. Dotyczyć one głównie będą pacjentów onkologicznych, ale przyjść może każdy chory. – Od… »

Wiktoria Raczyńska,

Serce kobiety

Barbara Kozber rozmawia z prof. dr. hab. n. med. Jackiem Kubicą, kierownikiem Katedry i Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych oraz dziekanem Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy, a także wojewódzkim konsultantem w dziedzinie kardiologii. Panie Profesorze, wiele… »

Barbara Kozber,

Energetyk podetnie ci skrzydła

Mają zwiększać koncentrację, przepędzać znużenie, dodawać energii, gdy jesteśmy zmęczeni i niewyspani. Po napoje energetyczne sięgają kierowcy, zapracowani menedżerowie, studenci, ale też niestety – młodzież i dzieci w wieku szkolnym. Tymczasem napoje energetyczne stają się jednym z głównych zagrożeń… »

Magdalena Jabłońska,

Do zobaczenia w przerębli

Barbara Kozber rozmawia z Małgorzatą Zielińską, przewodniczącą Bydgoskiego Klubu Morsów. Skąd u Pani miłość do zimnej wody… brrr? Miłość jak to miłość, narodziła się z czasem. Na początku zawsze jest ciekawość, czasem chęć przełamania pewnej bariery, bądź udowodnienie… »

Barbara Kozber,

Makijaż zrobiony w tramwaju

W ubiegłą niedzielę w zabytkowym tramwaju na ulicy Długiej 43 dla bydgoszczanek zorganizowano bezpłatne warsztaty makijażu. Zajęcia prowadziła profesjonalna wizażystka Make Up Artist-CRPK Visage – Daria Berendt. Warsztaty rozpoczęły się w świetnych nastrojach od pokazu makijażu dziennego, a… »

Jagoda Szulc,

Najlepsze dla piersi

Barbara Kozber rozmawia z Magdaleną Musiał i Karoliną Wojciechowską, brafitterkami, właścicielkami sklepu BraMiracle w Bydgoszczy. Na początek wyjaśnijmy dla większości jeszcze niezrozumiałe słowo: brafitterka… To osoba, która potrafi prawidłowo dopasować biustonosz, dobierze odpowiedni rozmiar i fason, tak aby… »

Barbara Kozber,

Gdy dziecko boi się szkoły

Wrzesień dopiero się zaczął, a twoje dziecko zupełnie nie podziela entuzjazmu rówieśników i nie chce chodzić do szkoły. Skarży się na bóle brzucha, czasem nawet wymiotuje, ale objawy o dziwo mijają w piątkowe popołudnia, gdy przed uczniem roztacza… »

Magdalena Jabłońska,

Pij, zanim pojawi się pragnienie

Barbara Kozber rozmawia z dr. n. med. Jackiem Chojnowskim, specjalistą balneologiem i internistą z Katedry i Zakładu Balneologii i Medycyny Fizykalnej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy, ordynatorem Oddziału Chorób Metabolicznych NZOZ Uzdrowiskowego Szpitala Klinicznego w Ciechocinku. Organizm ludzki… »

Barbara Kozber,

Bezpieczne opalanie

O blokerach i przygotowaniu skóry na lato Barbara Kozber rozmawia z mgr Hanną Dolecką, kosmetologiem, wizażystką, od wielu lat prowadzącą w Bydgoszczy swój gabinet kosmetyczny. Wiele lat temu jeden z moich francuskich przyjaciół powiedział: „Nie rozumiem was, kobiety.… »

Barbara Kozber,

Przełam lody obojętności

Lodołamacze to ludzie, firmy, instytucje, stowarzyszenia, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. To wszyscy ci, którzy dają im pracę i tym samym szansę funkcjonowania w społeczeństwie. W naszym województwie zainaugurowano dziewiątą już edycję konkursu dla pracodawców… »

Tomasz Welcz,

Rehabilitujemy człowieka, nie ciało

II Ogólnopolska Konferencja „Wiosna Młodych Fizjoterapeutów” była przede wszystkim okazją do wymiany poglądów i uświadomienia, czym tak naprawdę jest proces rehabilitacji. Stwarzała także możliwość zaprezentowania niezwykle interesujących wyników badań, prowadzonych przez fizjoterapeutów. Nie było tam tematów nieważnych, każdy… »

Wiktoria Raczyńska,

Wiedza nie ma metryki

Z Pauliną Dobrowolną, przewodniczącą komitetu organizacyjnego II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Wiosna Młodych Fizjoterapeutów, próbujemy rozszyfrować, kim są „młodzi fizjoterapeuci” i jaki przyświeca im cel. Dlaczego właśnie Wiosna Młodych Fizjoterapeutów? Gdy w Instytucie Zdrowia i Kultury Fizycznej Wyższej Szkoły… »

Wiktoria Raczyńska,

Praca ma być dla terapeuty wyzwaniem, a nie obowiązkiem

17 maja odbędzie się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa Wiosna Młodych Fizjoterapeutów. Jej organizatorami są Instytut Zdrowia i Kultury Fizycznej przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy oraz Koło Naukowe Studentów Fizjoterapii FIZJOMANIAK działające przy uczelni. Honorowy patronat nad konferencją… »

Wiktoria Raczyńska,

Dieta cud nie istnieje

O bezpiecznym odchudzaniu, rozsądnym podejściu do diet i o tym, jak w porę ustrzec swoje córki przed tragedią rozmawiamy z Moniką Gackowską, dietetyczką kliniczną i sportową z Poradni żywieniowo-dietetycznej DietoStrefa w Bydgoszczy. Wiele kobiet przy różnych okazjach podkreśla,… »

Wiktoria Raczyńska,