Zdrowie i uroda

Dziecko bezpieczne w samochodzie

Źle zamontowany, niedopasowany do samochodu fotelik dla dziecka są jednymi z głównych przyczyn śmierci lub poważnych obrażeń dzieci, biorących udział w wypadkach. W minioną sobotę bydgoszczanie, w ramach kampanii społecznej „Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików”, mieli okazję sprawdzić, czy ich… »

Tomasz Welcz,

Inspekcja Fotelików 5 września w Bydgoszczy

Sprawdź bezpieczeństwo swojego dziecka w samochodzie! Eksperci kampanii społecznej „Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików” odwiedzą Bydgoszcz (5 września 2015r.). To już czwarta odsłona kampanii społecznej Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików. Podczas podobnych wydarzeń odbywających się w dużych miastach w całej Polsce rodzice… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Muzyka może być skutecznym lekiem

Muzykoterapia łączy sztukę z medycyną, obejmuje także takie dziedziny nauki jak psychologia, pedagogika czy socjologia. Poparta badaniami wiedza pozwala na wyciągnięcie wniosków, że muzyka ma zasadnicze znaczenie w terapii wielu schorzeń i dysfunkcji organizmu człowieka. Odnajduje swoje zastosowanie… »

Adam Tadych,

Cudowny lek nie istnieje

– Lekomania jest w Polsce, niestety, powszechna, czemu służy wszechobecna reklama leków – mówi dr n. med. Daria Schetz, kierowniczka Centrum Monitorowania Działań Niepożądanych Leków i Środków Chemicznych (CMDN) Pomorskiego Centrum Toksykologii (PCT) w Gdańsku. Centrum powstało kilka… »

Barbara Kozber,

Fizjoterapeuta z pasją i doświadczeniem

Fizjoterapeuta to zawód wymagający dużej wiedzy medycznej, ale również umiejętności, których zdobycie jest możliwe tylko poprzez praktykę. Już prawie od dekady Adam Tadych związany jest z szeroko rozumianą rehabilitacją i niejako naturalną drogą stało się dla niego założenie… »

Artykuł Sponsorowany,

Kobiety piją coraz więcej

Według wielu badań, co dziesiąta kobieta w wieku pomiędzy 18 a 29 rokiem życia upija się ryzykownie, co sprzyja na przykład takim zachowaniom jak jazda po pijanemu, czy agresja w stosunku do innych osób – mówi prof. dr hab.… »

Barbara Kozber,

Popatrz na swoje stopy

– Na naszych stopach są punkty, których stymulacja działa na wszystkie ograny wewnętrzne. Takie punkty znajdują się także na dłoniach czy uszach – mówi Wojciech Wachecki, terapeuta manualny, podolog i akupunkturzysta z Bydgoszczy. Czym dokładnie zajmuje się podolog… »

Barbara Kozber,

Neonowe oko na makijaż

O najnowszych, wakacyjnych i nie tylko trendach w makijażu rozmawiamy z Karoliną Kępką, wizażystką, dla której makijaż jest jak magiczne pudełko, które z każdym sezonem przynosi coś nowego. Jaki musi być zatem ten idealny makijaż? Najlepiej, aby był… »

Wiktoria Raczyńska,

Mięśniaki można leczyć farmakologicznie

Od niedawna mamy skuteczną alternatywę dla leczenia operacyjnego mięśniaków macicy, czyli nowoczesną farmakoterapię doustną –  mówi dr n. med. Maciej Socha, lekarz specjalista położnictwa i ginekologii, specjalizujący się w ginekologii onkologicznej. Dane szacunkowe podają, że w Polsce żyje… »

Barbara Kozber,

Kiedy rano wstajemy niewyspani…

Jeżeli mamy kłopoty z zaśnięciem, gdy rano budzimy się zmęczeni, powinniśmy jak najszybciej zgłosić się do specjalisty – mówi dr n. med. Daria Pracka, specjalistka diagnostyki zaburzeń snu z Katedry Fizjologii Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu. Czy w… »

Barbara Kozber,

Suplement diety z niczego nie wyleczy

Z prof. dr. hab. Zbigniewem E. Fijałkiem, dyrektorem Narodowego Instytutu Leków, o tym, czy groźne dla zdrowia może być stosowanie suplementów diety oraz jak ustrzec się przed fałszywymi lekami rozmawia Barbara Kozber. Panie Profesorze, od lat walczy Pan z fałszerzami leków… »

Barbara Kozber,

Jestem aspi i lubię to

Zespół Aspergera jest zaburzeniem ze spektrum autyzmu. Osoby nim dotknięte mają normalny lub ponadprzeciętny iloraz inteligencji, mają jednak poważne problemy społeczne. Nie potrafią odczytywać języka pozawerbalnego – mimiki, gestów, nie bardzo radzą sobie z wyrażaniem swoich uczuć i… »

Tomasz Welcz,

Darmowe porady w Domu Sue Ryder

W Domu Sue Ryder 3 grudnia rusza Specjalistyczna Poradnia Żywienia. W każdą pierwszą środę miesiąca będą odbywały się tam darmowe konsultacje w ramach „drzwi otwartych”. Dotyczyć one głównie będą pacjentów onkologicznych, ale przyjść może każdy chory. – Od… »

Wiktoria Raczyńska,

Serce kobiety

Barbara Kozber rozmawia z prof. dr. hab. n. med. Jackiem Kubicą, kierownikiem Katedry i Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych oraz dziekanem Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy, a także wojewódzkim konsultantem w dziedzinie kardiologii. Panie Profesorze, wiele… »

Barbara Kozber,

Energetyk podetnie ci skrzydła

Mają zwiększać koncentrację, przepędzać znużenie, dodawać energii, gdy jesteśmy zmęczeni i niewyspani. Po napoje energetyczne sięgają kierowcy, zapracowani menedżerowie, studenci, ale też niestety – młodzież i dzieci w wieku szkolnym. Tymczasem napoje energetyczne stają się jednym z głównych zagrożeń… »

Magdalena Jabłońska,

Do zobaczenia w przerębli

Barbara Kozber rozmawia z Małgorzatą Zielińską, przewodniczącą Bydgoskiego Klubu Morsów. Skąd u Pani miłość do zimnej wody… brrr? Miłość jak to miłość, narodziła się z czasem. Na początku zawsze jest ciekawość, czasem chęć przełamania pewnej bariery, bądź udowodnienie… »

Barbara Kozber,