Zdrowie i uroda

Zastanów się zanim wyrzucisz

Niemal 1/3 Polaków przyznaje się, że zdarza im się wyrzucać żywność. Wśród produktów, które najczęściej lądują w koszu są wędliny, pieczywo i warzywa. To dane z najnowszego raportu „Nie marnuj jedzenia 2016” opracowanego przez Federację Polskich Banków Żywności.… »

Wiktoria Raczyńska,

Oczy w kolorach jesieni

O tym jak zadbać o opaleniznę po wakacjach, jakie trendy dominować będą w sezonie jesienno-zimowym i o tym, aby pamiętać, że przy zmianie koloru włosów czy fryzury też należy zrobić remanent w kosmetyczce rozmawiamy z Gabrielą Kasprzak, lingwistką,… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Nie czujemy się osobami niepełnosprawnymi

Mimo że rośnie świadomość pracodawców, osoby niepełnosprawne nadal mają problemy ze znalezieniem pracy. O tym, jak sobie radzą, opowiadały podczas czwartej już konferencji „Osoba niepełnosprawna w zatrudnieniu”. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania było: „Mówię, słyszę i widzę”. Jednym z… »

Tomasz Welcz,

Smacznego drugiego śniadania

Celem kampanii „Jem drugie śniadanie”  jest wyrobienie w Polakach, zwłaszcza tych najmłodszych, dobrego nawyku jedzenia drugiego śniadania. Dzięki jego spożywaniu zapobiegamy występowaniu chorób metabolicznych, chorób układu krwionośnego oraz zaburzeniom gospodarki hormonalnej w ich życiu dorosłym. Kampania „Jem drugie śniadanie” ruszyła na początku 2015… »

Tomasz Welcz,

W muzykoterapii trzeba dotykać szerszej przestrzeni

– W muzykoterapii trzeba sięgać do innych dziedzin, nie tylko muzycznych. Badania naukowe muszą dotykać szerszej przestrzeni, a człowiek musi być rozpatrywany całościowo – mówił w otwierającym IV Sesję Muzykoterapeutyczną wykładzie dr hab. Wojciech Pospiech, prof. UMK, kierownik… »

Tomasz Welcz,

Ta koperta może uratować życie

Zainaugurowany został program Bydgoska Koperta Życia. Jest on adresowany przede wszystkim do osób starszych, schorowanych i samotnych. Z inicjatywą objęcia tą ogólnopolską akcją starszych osób w naszym mieście wystąpiła Bydgoska Rada Seniorów. Koperta życia to specjalnie przygotowane opakowanie,… »

Tomasz Welcz,

Prezent dla dzieci w bydgoskich szpitalach

– Gdy dzieci są chore, powinniśmy zawalczyć o ich uśmiech, o zaciekawienie, które pozwoli na chwilę zapomnieć o szpitalu – tłumaczy Dominika Kulczyk, prezes Kulczyk Foundation. Razem z Fundacją „Dr Clown” prowadzą akcję, w ramach której dzieci w… »

Tomasz Welcz,

Uczelnia to nie przechowalnia

Jedna z „Medycznych śród” ponownie gościła prof. Wojciecha Pospiecha i jego doktorantów. Tym razem profesor apelował do studentów, aby kochali to, co robią i w życiu oddychali pełną piersią. – Każdy student, kocha swoją uczelnię, kocha swój kierunek,… »

Wiktoria Raczyńska,

In vitro za pieniądze od samorządu

Nowoczesna przygotowuje projekt  finansowania in vitro dla par małżeńskich z Bydgoszczy. Pieniądze na leczenie niepłodności miałby przekazać samorząd. Ta obywatelska inicjatywa jest odpowiedzią na zapowiedź ministra zdrowia, że rządowy program refundowania tego leczenia nie będzie kontynuowany. – Projekt… »

Tomasz Welcz,

Katarzyna Glinka dołączyła do akcji „Jem Drugie Śniadanie”

Wspólnie z Anną Wyszkoni, Dorotą Chotecką i Andrzejem Krzywym, dotychczasowymi ambasadorami, będzie namawiać Polaków do zabierania z domu drugiego śniadania. Na początku 2015 roku ruszyła ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna „Jem Drugie Śniadanie”, która edukując jednocześnie wspiera program dożywiania w… »

Wiktoria Raczyńska,

Wyśpiewali radosne święta dla Tosi z Bydgoszczy

Tosia Kochańska z Bydgoszczy, 9-letnia przyjaciółka Natalii Szroeder i Libera, będzie miała w tym roku bardziej radosne święta. Dziewczynka właśnie uczy się chodzić na niezwykle drogim urządzeniu, lokomacie. Pomoc trafiła do niej dzięki hojności darczyńców koncertu „Serce dla… »

Tomasz Welcz,

Do szkoły po śniadaniu i ze śniadaniem

„Jem Drugie Śniadanie” to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna. Jej celem jest wyrobienie w Polakach, a zwłaszcza w dzieciach i młodzieży, dobrego nawyku jedzenia drugiego śniadania. Regularne jego spożywanie, a także zwracanie uwagi na to, co konkretnie wchodzi w jego… »

Tomasz Welcz,

Natalia Szroeder i Liber z wizytą u Tosi

– Zawsze widywałam ich w telewizji, a tym razem pojawili się u mnie w domu. Siedzieliśmy i śpiewaliśmy razem piosenki – cieszy się Tosia Kochańska z Bydgoszczy. Gwiazdy estrady Natalia Szroeder i Liber odwiedziły dziewczynkę, dla której już… »

Tomasz Welcz,

Depresja – cichy zabójca

– W wielu przypadkach ludzie chorujący na depresję są postrzegani jako symulanci, osoby nadwrażliwe czy migające się od pracy, co oczywiście jest krzywdzące – mówi Magdalena Markowska, psycholog, certyfikowany trener biznesu, mediator, wykładowca akademicki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego… »

Magdalena Jabłońska,

Świat bez raka

10 października odbędzie się II edycja konferencji naukowej „Świat bez raka #2″, poświęcona naturalnym metodom zapobiegania i leczenia chorób nowotworowych i przewlekłych, która w ubiegłym roku zgromadziła szerokie grono uczestników. Było to pierwsze takie spotkanie w województwie kujawsko-pomorskim traktujące… »

Tomasz Welcz,

Praca może być świetną rehabilitacją

Niepełnosprawność nie może być przeszkodą w podjęciu pracy. Trzecia konferencja Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy „Osoba niepełnosprawna w zatrudnieniu”, zorganizowana przy współpracy z Wyższą Szkołą Gospodarki, miała przede wszystkim na celu promocję aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Mimo że… »

Tomasz Welcz,