Zdrowie i uroda

Operacja plastyczna nosa. Czy warto poprawiać naturę?

Penelope Cruz, Adrien Brody, Owen Wilson. Ich znakiem rozpoznawczym zdecydowanie są oryginalne rysy twarzy i… nos. Jego nietypowy kształt może jednak być dla niektórych utrapieniem – i nie chodzi tu tylko o walory estetyczne. Prawdziwym wybawieniem w takiej… »

Tomasz Welcz,

Jak biegać zdrowo i bezpiecznie przez cały rok?

Wszechobecny kult zdrowego stylu życia i młodości sprawiają, że coraz częściej decydujemy się na uprawianie sportu. Jedną z jego najpowszechniejszych form jest bieganie. Niestety, zazwyczaj przygodę z joggingiem rozpoczynamy bez odpowiedniego przygotowania. O tym, kto może i powinien… »

Tomasz Welcz,
Reklama

Anestezjolog – niewidzialny opiekun chorego

Dla większości z nas anestezjolodzy są anonimowymi lekarzami, których wyłącznym zadaniem jest podanie pacjentowi znieczulenia przed zabiegiem. Nic bardziej mylnego. Anestezjolog wśród personelu medycznego często określany jest jako zastępca anioła stróża, sprawującego pieczę nad życiem chorego. O szpitalnych… »

Tomasz Welcz,

Dzięki CH Rondo powstanie nowy gabinet do rehabilitacji

Znamy wyniki głosowania w ramach akcji „Bliżej inicjatyw lokalnych” organizowanej przez Centrum Handlowe Rondo. Najwięcej prawidłowo oddanych głosów zdobył projekt „Habilis … bo siła jest w nas” zgłoszony przez Fundację Grażyny Piechockiej-Kranc „Radosne dzieciństwo”. W rezultacie zwycięski projekt… »

Wiktoria Raczyńska,

Bezpłatne badania USG i USG 4D dla kobiet w ciąży

Bezpłatne badania USG oraz USG 4D czekają na wszystkie przyszłe mamy w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz. W najbliższą niedzielę każdy będzie mógł także skorzystać z porad ekspertów w zakresie rodzicielstwa i wychowania dziecka. Wstęp wolny. Troska o dzieci… »

Wiktoria Raczyńska,

Zastanów się zanim wyrzucisz

Niemal 1/3 Polaków przyznaje się, że zdarza im się wyrzucać żywność. Wśród produktów, które najczęściej lądują w koszu są wędliny, pieczywo i warzywa. To dane z najnowszego raportu „Nie marnuj jedzenia 2016” opracowanego przez Federację Polskich Banków Żywności.… »

Wiktoria Raczyńska,

Oczy w kolorach jesieni

O tym jak zadbać o opaleniznę po wakacjach, jakie trendy dominować będą w sezonie jesienno-zimowym i o tym, aby pamiętać, że przy zmianie koloru włosów czy fryzury też należy zrobić remanent w kosmetyczce rozmawiamy z Gabrielą Kasprzak, lingwistką,… »

Wiktoria Raczyńska,

Nie czujemy się osobami niepełnosprawnymi

Mimo że rośnie świadomość pracodawców, osoby niepełnosprawne nadal mają problemy ze znalezieniem pracy. O tym, jak sobie radzą, opowiadały podczas czwartej już konferencji „Osoba niepełnosprawna w zatrudnieniu”. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania było: „Mówię, słyszę i widzę”. Jednym z… »

Tomasz Welcz,

Smacznego drugiego śniadania

Celem kampanii „Jem drugie śniadanie”  jest wyrobienie w Polakach, zwłaszcza tych najmłodszych, dobrego nawyku jedzenia drugiego śniadania. Dzięki jego spożywaniu zapobiegamy występowaniu chorób metabolicznych, chorób układu krwionośnego oraz zaburzeniom gospodarki hormonalnej w ich życiu dorosłym. Kampania „Jem drugie śniadanie” ruszyła na początku 2015… »

Tomasz Welcz,

W muzykoterapii trzeba dotykać szerszej przestrzeni

– W muzykoterapii trzeba sięgać do innych dziedzin, nie tylko muzycznych. Badania naukowe muszą dotykać szerszej przestrzeni, a człowiek musi być rozpatrywany całościowo – mówił w otwierającym IV Sesję Muzykoterapeutyczną wykładzie dr hab. Wojciech Pospiech, prof. UMK, kierownik… »

Tomasz Welcz,

Ta koperta może uratować życie

Zainaugurowany został program Bydgoska Koperta Życia. Jest on adresowany przede wszystkim do osób starszych, schorowanych i samotnych. Z inicjatywą objęcia tą ogólnopolską akcją starszych osób w naszym mieście wystąpiła Bydgoska Rada Seniorów. Koperta życia to specjalnie przygotowane opakowanie,… »

Tomasz Welcz,

Prezent dla dzieci w bydgoskich szpitalach

– Gdy dzieci są chore, powinniśmy zawalczyć o ich uśmiech, o zaciekawienie, które pozwoli na chwilę zapomnieć o szpitalu – tłumaczy Dominika Kulczyk, prezes Kulczyk Foundation. Razem z Fundacją „Dr Clown” prowadzą akcję, w ramach której dzieci w… »

Tomasz Welcz,

Uczelnia to nie przechowalnia

Jedna z „Medycznych śród” ponownie gościła prof. Wojciecha Pospiecha i jego doktorantów. Tym razem profesor apelował do studentów, aby kochali to, co robią i w życiu oddychali pełną piersią. – Każdy student, kocha swoją uczelnię, kocha swój kierunek,… »

Wiktoria Raczyńska,

In vitro za pieniądze od samorządu

Nowoczesna przygotowuje projekt  finansowania in vitro dla par małżeńskich z Bydgoszczy. Pieniądze na leczenie niepłodności miałby przekazać samorząd. Ta obywatelska inicjatywa jest odpowiedzią na zapowiedź ministra zdrowia, że rządowy program refundowania tego leczenia nie będzie kontynuowany. – Projekt… »

Tomasz Welcz,

Katarzyna Glinka dołączyła do akcji „Jem Drugie Śniadanie”

Wspólnie z Anną Wyszkoni, Dorotą Chotecką i Andrzejem Krzywym, dotychczasowymi ambasadorami, będzie namawiać Polaków do zabierania z domu drugiego śniadania. Na początku 2015 roku ruszyła ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna „Jem Drugie Śniadanie”, która edukując jednocześnie wspiera program dożywiania w… »

Wiktoria Raczyńska,

Wyśpiewali radosne święta dla Tosi z Bydgoszczy

Tosia Kochańska z Bydgoszczy, 9-letnia przyjaciółka Natalii Szroeder i Libera, będzie miała w tym roku bardziej radosne święta. Dziewczynka właśnie uczy się chodzić na niezwykle drogim urządzeniu, lokomacie. Pomoc trafiła do niej dzięki hojności darczyńców koncertu „Serce dla… »

Tomasz Welcz,