Zdrowie i uroda

Prezent dla dzieci w bydgoskich szpitalach

– Gdy dzieci są chore, powinniśmy zawalczyć o ich uśmiech, o zaciekawienie, które pozwoli na chwilę zapomnieć o szpitalu – tłumaczy Dominika Kulczyk, prezes Kulczyk Foundation. Razem z Fundacją „Dr Clown” prowadzą akcję, w ramach której dzieci w… »

Tomasz Welcz,

Uczelnia to nie przechowalnia

Jedna z „Medycznych śród” ponownie gościła prof. Wojciecha Pospiecha i jego doktorantów. Tym razem profesor apelował do studentów, aby kochali to, co robią i w życiu oddychali pełną piersią. – Każdy student, kocha swoją uczelnię, kocha swój kierunek,… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

In vitro za pieniądze od samorządu

Nowoczesna przygotowuje projekt  finansowania in vitro dla par małżeńskich z Bydgoszczy. Pieniądze na leczenie niepłodności miałby przekazać samorząd. Ta obywatelska inicjatywa jest odpowiedzią na zapowiedź ministra zdrowia, że rządowy program refundowania tego leczenia nie będzie kontynuowany. – Projekt… »

Tomasz Welcz,

Katarzyna Glinka dołączyła do akcji „Jem Drugie Śniadanie”

Wspólnie z Anną Wyszkoni, Dorotą Chotecką i Andrzejem Krzywym, dotychczasowymi ambasadorami, będzie namawiać Polaków do zabierania z domu drugiego śniadania. Na początku 2015 roku ruszyła ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna „Jem Drugie Śniadanie”, która edukując jednocześnie wspiera program dożywiania w… »

Wiktoria Raczyńska,

Wyśpiewali radosne święta dla Tosi z Bydgoszczy

Tosia Kochańska z Bydgoszczy, 9-letnia przyjaciółka Natalii Szroeder i Libera, będzie miała w tym roku bardziej radosne święta. Dziewczynka właśnie uczy się chodzić na niezwykle drogim urządzeniu, lokomacie. Pomoc trafiła do niej dzięki hojności darczyńców koncertu „Serce dla… »

Tomasz Welcz,

Do szkoły po śniadaniu i ze śniadaniem

„Jem Drugie Śniadanie” to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna. Jej celem jest wyrobienie w Polakach, a zwłaszcza w dzieciach i młodzieży, dobrego nawyku jedzenia drugiego śniadania. Regularne jego spożywanie, a także zwracanie uwagi na to, co konkretnie wchodzi w jego… »

Tomasz Welcz,

Natalia Szroeder i Liber z wizytą u Tosi

– Zawsze widywałam ich w telewizji, a tym razem pojawili się u mnie w domu. Siedzieliśmy i śpiewaliśmy razem piosenki – cieszy się Tosia Kochańska z Bydgoszczy. Gwiazdy estrady Natalia Szroeder i Liber odwiedziły dziewczynkę, dla której już… »

Tomasz Welcz,

Depresja – cichy zabójca

– W wielu przypadkach ludzie chorujący na depresję są postrzegani jako symulanci, osoby nadwrażliwe czy migające się od pracy, co oczywiście jest krzywdzące – mówi Magdalena Markowska, psycholog, certyfikowany trener biznesu, mediator, wykładowca akademicki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego… »

Magdalena Jabłońska,

Świat bez raka

10 października odbędzie się II edycja konferencji naukowej „Świat bez raka #2″, poświęcona naturalnym metodom zapobiegania i leczenia chorób nowotworowych i przewlekłych, która w ubiegłym roku zgromadziła szerokie grono uczestników. Było to pierwsze takie spotkanie w województwie kujawsko-pomorskim traktujące… »

Tomasz Welcz,

Praca może być świetną rehabilitacją

Niepełnosprawność nie może być przeszkodą w podjęciu pracy. Trzecia konferencja Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy „Osoba niepełnosprawna w zatrudnieniu”, zorganizowana przy współpracy z Wyższą Szkołą Gospodarki, miała przede wszystkim na celu promocję aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Mimo że… »

Tomasz Welcz,

Dziecko bezpieczne w samochodzie

Źle zamontowany, niedopasowany do samochodu fotelik dla dziecka są jednymi z głównych przyczyn śmierci lub poważnych obrażeń dzieci, biorących udział w wypadkach. W minioną sobotę bydgoszczanie, w ramach kampanii społecznej „Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików”, mieli okazję sprawdzić, czy ich… »

Tomasz Welcz,

Inspekcja Fotelików 5 września w Bydgoszczy

Sprawdź bezpieczeństwo swojego dziecka w samochodzie! Eksperci kampanii społecznej „Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików” odwiedzą Bydgoszcz (5 września 2015r.). To już czwarta odsłona kampanii społecznej Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików. Podczas podobnych wydarzeń odbywających się w dużych miastach w całej Polsce rodzice… »

Wiktoria Raczyńska,

Muzyka może być skutecznym lekiem

Muzykoterapia łączy sztukę z medycyną, obejmuje także takie dziedziny nauki jak psychologia, pedagogika czy socjologia. Poparta badaniami wiedza pozwala na wyciągnięcie wniosków, że muzyka ma zasadnicze znaczenie w terapii wielu schorzeń i dysfunkcji organizmu człowieka. Odnajduje swoje zastosowanie… »

Adam Tadych,

Cudowny lek nie istnieje

– Lekomania jest w Polsce, niestety, powszechna, czemu służy wszechobecna reklama leków – mówi dr n. med. Daria Schetz, kierowniczka Centrum Monitorowania Działań Niepożądanych Leków i Środków Chemicznych (CMDN) Pomorskiego Centrum Toksykologii (PCT) w Gdańsku. Centrum powstało kilka… »

Barbara Kozber,

Fizjoterapeuta z pasją i doświadczeniem

Fizjoterapeuta to zawód wymagający dużej wiedzy medycznej, ale również umiejętności, których zdobycie jest możliwe tylko poprzez praktykę. Już prawie od dekady Adam Tadych związany jest z szeroko rozumianą rehabilitacją i niejako naturalną drogą stało się dla niego założenie… »

Artykuł Sponsorowany,

Kobiety piją coraz więcej

Według wielu badań, co dziesiąta kobieta w wieku pomiędzy 18 a 29 rokiem życia upija się ryzykownie, co sprzyja na przykład takim zachowaniom jak jazda po pijanemu, czy agresja w stosunku do innych osób – mówi prof. dr hab.… »

Barbara Kozber,