Zdrowie i uroda

Konkurs Drzewo Pokoleń

II Edycja Konkursu Drzewo Pokoleń stanowi integralną część „IV Łódzkich Senioraliów” – dwóch tygodni wydarzeń organizowanych przez Urząd Miasta Łodzi, których celem jest zachęcenie osób 60+ do aktywnego stylu życia, poszerzania wiedzy, rozwijania pasji, a także wskazanie miejsc,… »

Wiktoria Raczyńska,

Nie wstydź się. Wylecz!

Do krępującej sytuacji może dochodzić podczas kichania, kaszlania, szybkiego marszu, wchodzenia po schodach czy schylania się. Wysiłkowe nietrzymanie moczu (WNM), może dotyczyć każdego – zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jednak kobiety narażone są na tę dolegliwość znacznie częściej.… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Drzwi Otwarte w Centrum Onkologii

Centrum Onkologii w Bydgoszczy zaprasza na Dzień Drzwi Otwartych – to okazja do bezpłatnych badań profilaktycznych. Odbędą się one w sobotę 4 lutego w Zakładzie Profilaktyki Promocji Zdrowia. W ramach Dnia Drzwi Otwartych Centrum Onkologii w Bydgoszczy zaprasza na… »

Wiktoria Raczyńska,

Bezpłatne badania kardiologiczne

Już w najbliższą niedzielę, 15 stycznia, w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz odbędą się bezpłatne badania kardiologiczne, organizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii „Teraz Serce!”. W godzinach od 10.00 do 18.00 na terenie CH Auchan będzie można wykonać badanie EKG,… »

Wiktoria Raczyńska,

Uwaga na fajerwerki

Petardy, rakiety, baterie, rzymskie ognie służą rozrywce i są powszechnie dostępne. Zawierają jednak materiały wybuchowe. Co roku w Sylwestra na terenie Unii Europejskiej dochodzi do kilkuset wypadków wynikających z niewłaściwego użytkowania fajerwerków. Efektem są poparzenia, zranienia, pożary, a… »

Wiktoria Raczyńska,

Ponad tysiąc absolwentów pierwszej edycji Lekcji Zdrowia

Pierwsza edycja Lekcji Zdrowia, edukacyjnego projektu Fundacji Marwit Smak Zdrowia, zakończona. Program dedykowany dzieciom i młodzieży z województwa kujawsko-pomorskiego obejmował cykl spotkań w szkołach. Organizatorzy podjęli wyzwanie, aby połączyć naukę z dobrą zabawą oraz pysznymi smakami ukrytymi w… »

Tomasz Welcz,

Operacja plastyczna nosa. Czy warto poprawiać naturę?

Penelope Cruz, Adrien Brody, Owen Wilson. Ich znakiem rozpoznawczym zdecydowanie są oryginalne rysy twarzy i… nos. Jego nietypowy kształt może jednak być dla niektórych utrapieniem – i nie chodzi tu tylko o walory estetyczne. Prawdziwym wybawieniem w takiej… »

Tomasz Welcz,

Jak biegać zdrowo i bezpiecznie przez cały rok?

Wszechobecny kult zdrowego stylu życia i młodości sprawiają, że coraz częściej decydujemy się na uprawianie sportu. Jedną z jego najpowszechniejszych form jest bieganie. Niestety, zazwyczaj przygodę z joggingiem rozpoczynamy bez odpowiedniego przygotowania. O tym, kto może i powinien… »

Tomasz Welcz,

Anestezjolog – niewidzialny opiekun chorego

Dla większości z nas anestezjolodzy są anonimowymi lekarzami, których wyłącznym zadaniem jest podanie pacjentowi znieczulenia przed zabiegiem. Nic bardziej mylnego. Anestezjolog wśród personelu medycznego często określany jest jako zastępca anioła stróża, sprawującego pieczę nad życiem chorego. O szpitalnych… »

Tomasz Welcz,

Dzięki CH Rondo powstanie nowy gabinet do rehabilitacji

Znamy wyniki głosowania w ramach akcji „Bliżej inicjatyw lokalnych” organizowanej przez Centrum Handlowe Rondo. Najwięcej prawidłowo oddanych głosów zdobył projekt „Habilis … bo siła jest w nas” zgłoszony przez Fundację Grażyny Piechockiej-Kranc „Radosne dzieciństwo”. W rezultacie zwycięski projekt… »

Wiktoria Raczyńska,

Bezpłatne badania USG i USG 4D dla kobiet w ciąży

Bezpłatne badania USG oraz USG 4D czekają na wszystkie przyszłe mamy w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz. W najbliższą niedzielę każdy będzie mógł także skorzystać z porad ekspertów w zakresie rodzicielstwa i wychowania dziecka. Wstęp wolny. Troska o dzieci… »

Wiktoria Raczyńska,

Zastanów się zanim wyrzucisz

Niemal 1/3 Polaków przyznaje się, że zdarza im się wyrzucać żywność. Wśród produktów, które najczęściej lądują w koszu są wędliny, pieczywo i warzywa. To dane z najnowszego raportu „Nie marnuj jedzenia 2016” opracowanego przez Federację Polskich Banków Żywności.… »

Wiktoria Raczyńska,

Oczy w kolorach jesieni

O tym jak zadbać o opaleniznę po wakacjach, jakie trendy dominować będą w sezonie jesienno-zimowym i o tym, aby pamiętać, że przy zmianie koloru włosów czy fryzury też należy zrobić remanent w kosmetyczce rozmawiamy z Gabrielą Kasprzak, lingwistką,… »

Wiktoria Raczyńska,

Nie czujemy się osobami niepełnosprawnymi

Mimo że rośnie świadomość pracodawców, osoby niepełnosprawne nadal mają problemy ze znalezieniem pracy. O tym, jak sobie radzą, opowiadały podczas czwartej już konferencji „Osoba niepełnosprawna w zatrudnieniu”. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania było: „Mówię, słyszę i widzę”. Jednym z… »

Tomasz Welcz,

Smacznego drugiego śniadania

Celem kampanii „Jem drugie śniadanie”  jest wyrobienie w Polakach, zwłaszcza tych najmłodszych, dobrego nawyku jedzenia drugiego śniadania. Dzięki jego spożywaniu zapobiegamy występowaniu chorób metabolicznych, chorób układu krwionośnego oraz zaburzeniom gospodarki hormonalnej w ich życiu dorosłym. Kampania „Jem drugie śniadanie” ruszyła na początku 2015… »

Tomasz Welcz,

W muzykoterapii trzeba dotykać szerszej przestrzeni

– W muzykoterapii trzeba sięgać do innych dziedzin, nie tylko muzycznych. Badania naukowe muszą dotykać szerszej przestrzeni, a człowiek musi być rozpatrywany całościowo – mówił w otwierającym IV Sesję Muzykoterapeutyczną wykładzie dr hab. Wojciech Pospiech, prof. UMK, kierownik… »

Tomasz Welcz,