Zdrowie i uroda

Głową dna nie przebijesz

Pełnomocnik prezydenta miasta ds. osób niepełnosprawnych Krzysztof Kranz w tym tygodniu był inicjatorem spotkania o charakterze edukacyjno-profilaktycznym z uczniami bydgoskich szkół (około 500 uczniów). Akcja „Głową dna nie przebijesz” ma na celu ostrzeżenie młodych ludzi przed tragicznymi i… »

Wiktoria Raczyńska,

„Japonki” nie są zdrowe dla naszych stóp

Wraz z nadejściem ciepłych dni na ulicach pojawiają się już popularne wśród Polek klapki – „japonki”. Niestety, to, co modne, nie zawsze jest dla nas dobre. Dr n. med. Alina Blacha, specjalista ortopedii i traumatologii ze szpitala Żagiel… »

Marek Tomaszewski,
Reklama

Ciągle masz zapchany nos? To nie musi być infekcja!

Nawracające infekcje górnych dróg oddechowych, zapchany nos, katar, trudności ze swobodnym oddychaniem… To nie musi być przeziębienie! Możesz mieć skrzywioną przegrodę nosową. Uporać się z tym defektem pomoże ci laryngolog. Czy zawsze potrzebna jest operacja i jakie daje… »

Wiktoria Raczyńska,

Just Save It przeszkoli adwokatów

Jak zwiększyć bezpieczeństwo w sądzie? Przeszkolić tych, którzy są tam najczęściej. Na taki pomysł wpadli młodzi ratownicy z bydgoskiej fundacji „Just Save It”. W najbliższą sobotę poprowadzą oni specjalne warsztaty z udzielania pierwszej pomocy dla bydgoskich adwokatów i… »

Wiktoria Raczyńska,

In vitro z budżetu miasta

Radni miasta Bydgoszczy podczas ostatniej sesji przyjęli program polityki zdrowotnej „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro dla mieszkańców Bydgoszczy w latach 2017-2020”. Nabór wniosków mieszkańców zainteresowanych skorzystaniem z programu możliwy będzie w drugiej połowie roku. W… »

Wiktoria Raczyńska,

Konkurs Drzewo Pokoleń

II Edycja Konkursu Drzewo Pokoleń stanowi integralną część „IV Łódzkich Senioraliów” – dwóch tygodni wydarzeń organizowanych przez Urząd Miasta Łodzi, których celem jest zachęcenie osób 60+ do aktywnego stylu życia, poszerzania wiedzy, rozwijania pasji, a także wskazanie miejsc,… »

Wiktoria Raczyńska,

Nie wstydź się. Wylecz!

Do krępującej sytuacji może dochodzić podczas kichania, kaszlania, szybkiego marszu, wchodzenia po schodach czy schylania się. Wysiłkowe nietrzymanie moczu (WNM), może dotyczyć każdego – zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jednak kobiety narażone są na tę dolegliwość znacznie częściej.… »

Wiktoria Raczyńska,

Drzwi Otwarte w Centrum Onkologii

Centrum Onkologii w Bydgoszczy zaprasza na Dzień Drzwi Otwartych – to okazja do bezpłatnych badań profilaktycznych. Odbędą się one w sobotę 4 lutego w Zakładzie Profilaktyki Promocji Zdrowia. W ramach Dnia Drzwi Otwartych Centrum Onkologii w Bydgoszczy zaprasza na… »

Wiktoria Raczyńska,

Bezpłatne badania kardiologiczne

Już w najbliższą niedzielę, 15 stycznia, w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz odbędą się bezpłatne badania kardiologiczne, organizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii „Teraz Serce!”. W godzinach od 10.00 do 18.00 na terenie CH Auchan będzie można wykonać badanie EKG,… »

Wiktoria Raczyńska,

Uwaga na fajerwerki

Petardy, rakiety, baterie, rzymskie ognie służą rozrywce i są powszechnie dostępne. Zawierają jednak materiały wybuchowe. Co roku w Sylwestra na terenie Unii Europejskiej dochodzi do kilkuset wypadków wynikających z niewłaściwego użytkowania fajerwerków. Efektem są poparzenia, zranienia, pożary, a… »

Wiktoria Raczyńska,

Ponad tysiąc absolwentów pierwszej edycji Lekcji Zdrowia

Pierwsza edycja Lekcji Zdrowia, edukacyjnego projektu Fundacji Marwit Smak Zdrowia, zakończona. Program dedykowany dzieciom i młodzieży z województwa kujawsko-pomorskiego obejmował cykl spotkań w szkołach. Organizatorzy podjęli wyzwanie, aby połączyć naukę z dobrą zabawą oraz pysznymi smakami ukrytymi w… »

Tomasz Welcz,

Operacja plastyczna nosa. Czy warto poprawiać naturę?

Penelope Cruz, Adrien Brody, Owen Wilson. Ich znakiem rozpoznawczym zdecydowanie są oryginalne rysy twarzy i… nos. Jego nietypowy kształt może jednak być dla niektórych utrapieniem – i nie chodzi tu tylko o walory estetyczne. Prawdziwym wybawieniem w takiej… »

Tomasz Welcz,

Jak biegać zdrowo i bezpiecznie przez cały rok?

Wszechobecny kult zdrowego stylu życia i młodości sprawiają, że coraz częściej decydujemy się na uprawianie sportu. Jedną z jego najpowszechniejszych form jest bieganie. Niestety, zazwyczaj przygodę z joggingiem rozpoczynamy bez odpowiedniego przygotowania. O tym, kto może i powinien… »

Tomasz Welcz,

Anestezjolog – niewidzialny opiekun chorego

Dla większości z nas anestezjolodzy są anonimowymi lekarzami, których wyłącznym zadaniem jest podanie pacjentowi znieczulenia przed zabiegiem. Nic bardziej mylnego. Anestezjolog wśród personelu medycznego często określany jest jako zastępca anioła stróża, sprawującego pieczę nad życiem chorego. O szpitalnych… »

Tomasz Welcz,

Dzięki CH Rondo powstanie nowy gabinet do rehabilitacji

Znamy wyniki głosowania w ramach akcji „Bliżej inicjatyw lokalnych” organizowanej przez Centrum Handlowe Rondo. Najwięcej prawidłowo oddanych głosów zdobył projekt „Habilis … bo siła jest w nas” zgłoszony przez Fundację Grażyny Piechockiej-Kranc „Radosne dzieciństwo”. W rezultacie zwycięski projekt… »

Wiktoria Raczyńska,

Bezpłatne badania USG i USG 4D dla kobiet w ciąży

Bezpłatne badania USG oraz USG 4D czekają na wszystkie przyszłe mamy w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz. W najbliższą niedzielę każdy będzie mógł także skorzystać z porad ekspertów w zakresie rodzicielstwa i wychowania dziecka. Wstęp wolny. Troska o dzieci… »

Wiktoria Raczyńska,