Zdrowie i uroda

Już czas na ustalenie planu porodu

Od 21 do 27 maja w całej Polsce trwa Tydzień Godnego Porodu zorganizowany przez Fundację „Rodzić po Ludzku”. To już II jego edycja, do której tym razem w Bydgoszczy przystąpiła, m.in., Akademia z Brzuszkiem oraz Bliskosfera. W związku… »

Wiktoria Raczyńska,

Unikatowy zabieg w szpitalu im. Biziela

Pod koniec kwietnia w Pracowni Radiologii Zabiegowej Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. J. Biziela przeprowadzono pierwszy w naszym województwie zabieg angioplastyki tętnicy mózgowej. Pacjentem był mężczyzna w wieku 70 lat, który trafił do tutejszego Centrum Interwencyjnego Leczenia Udaru Mózgu z podejrzeniem… »

Marek Tomaszewski,
Reklama

Wesprzyjmy akcję młodych lekarzy

Bydgoscy studenci medycyny od dwóch lat angażują się w projekt Przychodni Studenckiej. Skupia się ona na pomocy osobom bezdomnym, które nie mają szans na to, by skorzystać z podstawowej opieki zdrowotnej. Inicjatywa młodych lekarzy zakwalifikowała się do międzynarodowego… »

Marek Tomaszewski,

Wiosna bez pneumokoków

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy zaprasza na bezpłatne szczepienie dzieci przeciwko pneumokokom. Akcja organizowana jest przez Ministerstwo Zdrowia i potrwa od 20 marca do 29 czerwca 2018 roku Obejmuje ona dzieci urodzone w latach 2013–2016, które nie… »

Marek Tomaszewski,

Bezpłatne badania mammograficzne

Centrum Onkologii i Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy zapraszają wszystkie kobiety w wieku 50 plus na bezpłatne badania mammograficzne. To prezent z okazji Dnia Kobiet. 7-8 marca przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji przy ul. Wojska Polskiego 4F stanie… »

Marek Tomaszewski,

Nie daj się nadciśnieniu!

Już w najbliższą sobotę, 3 marca, w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz będzie można bezpłatnie dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego, skontrolować poziom glikemii i przeanalizować skład masy ciała. W ramach akcji edukacyjnej „Skonsultuj z farmaceutą – nadciśnienie tętnicze” będzie okazja… »

Marek Tomaszewski,

Centrum Onkologii ponownie najlepszym szpitalem w Polsce

Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka z Bydgoszczy wygrało tegoroczny ranking szpitali przygotowywany przez firmę Idea Trade i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Zdobyło 908 punktów na 1000 możliwych i zajęło pierwszą pozycję w tzw. „Złotej Setce”… »

Marek Tomaszewski,

Kolorowy dziecięcy świat na oddziałach onkologii i hematologii

Długo oczekiwane stojaki do kroplówek i pomp zostały dostarczone na oddział dla najmłodszych pacjentów w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Stowarzyszenie Łatwo Pomagać zakupiło więcej lekkich stojaków, niż było potrzeba dla jednego oddziału… »

Wiktoria Raczyńska,

Bezpłatne, anonimowe i bez skierowania

Badając się w punkcie konsultacyjno-diagnostycznym zachowujesz anonimowość. Nie musisz podawać swojego imienia i nazwiska, czy innych danych, ani przedstawiać żadnych dokumentów. Trzeba być jednak osobą pełnoletnią. W PKD można porozmawiać z doradcą, który pomoże ustalić, czy rzeczywiście wystąpiło ryzyko zakażenia… »

Wiktoria Raczyńska,

Kiedy problemem są opadające powieki…

Opadające powieki to problem nie tylko estetyczny, ale i zdrowotny. Ptoza, bo tak inaczej nazywamy tę przypadłość, dotyka głównie osoby starsze, choć nie tylko. O tym, skąd się bierze, jak sobie z nią radzić i leczyć opowiada dr… »

Marek Tomaszewski,

Gdzie przyjmie nas lekarz w nocy i święta

Od niedzieli (1 października) wprowadzone zostają zmiany w nocnej i świątecznej opiece lekarskiej. Jak infomuje NFZ, w Bydgoszczy nocną i świąteczną pomoc będą świadczyły trzy poradnie w szpitalach: Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim przy ul. Szpitalnej, Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym przy ul.… »

Marek Tomaszewski,

Żeby tak zamienić kroplówki na kolorowe balony…

Stojaki na kroplówki, z którymi muszą się poruszać chore dzieci ze Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Jurasza w Bydgoszczy, są bardzo ciężkie. Pomóc można łatwo – wystarczy włączyć się do akcji zbiórki pieniędzy, za które zakupione zostaną lekkie… »

Marek Tomaszewski,

Muzeum Okręgowe przyjazne niepełnosprawnym

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy otrzymało wyróżnienie w kategorii „Przyjazna przestrzeń” w XII Plebiscycie Pracodawców Wrażliwych Społecznie o tytuł Lodołamacza 2017. Statuetka jest przyznawana pracodawcom, instytucjom i organizacjom tworzącym odpowiednie warunki pracy dla osób niepełnosprawnych. Kapituły konkursu nagrodziły firmy… »

Marek Tomaszewski,

Elektrycznym rowerem po Bydgoszczy

Są ekologiczne, szybko się ładują i stanowią doskonałą alternatywę nie tylko dla tradycyjnych rowerów, ale też dla samochodów. Pierwsze rowery elektryczne już wkrótce pojawią się na ulicach miasta. Korzystać z nich będą, m.in., uczniowie bydgoskich szkół. Bydgoszcz kupiła… »

Marek Tomaszewski,

Festiwal Ty i Ja: kształtowanie wrażliwości

Gościem specjalnym czwartego już Festiwalu Ty i Ja, organizowanego przez Stowarzyszenie Bez Ograniczeń i Zespół Szkół nr 19 w Bydgoszczy, będzie Małgorzata Waszkiewicz, artystka malująca stopami i ustami. – Festiwal ma przede wszystkim na celu integrację osób niepełnosprawnych,… »

Marek Tomaszewski,

To nie jest bar z kroplówkami…

W Bydgoszczy przy Centrum Zdrowia, Rozwoju i Kultury „Łaźnia Miejska” powstała pierwsza w województwie kujawsko-pomorskim klinika witaminowa. Promuje ona nowoczesną suplementację witamin, poprzez bezpośrednie podawanie ich do krwiobiegu. – Można powiedzieć, że przecieramy szlaki na rynku ogólnopolskim. Powstało… »

Marek Tomaszewski,