Zdrowie i uroda

Bezpłatne, anonimowe i bez skierowania

Badając się w punkcie konsultacyjno-diagnostycznym zachowujesz anonimowość. Nie musisz podawać swojego imienia i nazwiska, czy innych danych, ani przedstawiać żadnych dokumentów. Trzeba być jednak osobą pełnoletnią. W PKD można porozmawiać z doradcą, który pomoże ustalić, czy rzeczywiście wystąpiło ryzyko zakażenia… »

Wiktoria Raczyńska,

Kiedy problemem są opadające powieki…

Opadające powieki to problem nie tylko estetyczny, ale i zdrowotny. Ptoza, bo tak inaczej nazywamy tę przypadłość, dotyka głównie osoby starsze, choć nie tylko. O tym, skąd się bierze, jak sobie z nią radzić i leczyć opowiada dr… »

Marek Tomaszewski,
Reklama

Gdzie przyjmie nas lekarz w nocy i święta

Od niedzieli (1 października) wprowadzone zostają zmiany w nocnej i świątecznej opiece lekarskiej. Jak infomuje NFZ, w Bydgoszczy nocną i świąteczną pomoc będą świadczyły trzy poradnie w szpitalach: Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim przy ul. Szpitalnej, Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym przy ul.… »

Marek Tomaszewski,

Żeby tak zamienić kroplówki na kolorowe balony…

Stojaki na kroplówki, z którymi muszą się poruszać chore dzieci ze Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Jurasza w Bydgoszczy, są bardzo ciężkie. Pomóc można łatwo – wystarczy włączyć się do akcji zbiórki pieniędzy, za które zakupione zostaną lekkie… »

Marek Tomaszewski,

Muzeum Okręgowe przyjazne niepełnosprawnym

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy otrzymało wyróżnienie w kategorii „Przyjazna przestrzeń” w XII Plebiscycie Pracodawców Wrażliwych Społecznie o tytuł Lodołamacza 2017. Statuetka jest przyznawana pracodawcom, instytucjom i organizacjom tworzącym odpowiednie warunki pracy dla osób niepełnosprawnych. Kapituły konkursu nagrodziły firmy… »

Marek Tomaszewski,

Elektrycznym rowerem po Bydgoszczy

Są ekologiczne, szybko się ładują i stanowią doskonałą alternatywę nie tylko dla tradycyjnych rowerów, ale też dla samochodów. Pierwsze rowery elektryczne już wkrótce pojawią się na ulicach miasta. Korzystać z nich będą, m.in., uczniowie bydgoskich szkół. Bydgoszcz kupiła… »

Marek Tomaszewski,

Festiwal Ty i Ja: kształtowanie wrażliwości

Gościem specjalnym czwartego już Festiwalu Ty i Ja, organizowanego przez Stowarzyszenie Bez Ograniczeń i Zespół Szkół nr 19 w Bydgoszczy, będzie Małgorzata Waszkiewicz, artystka malująca stopami i ustami. – Festiwal ma przede wszystkim na celu integrację osób niepełnosprawnych,… »

Marek Tomaszewski,

To nie jest bar z kroplówkami…

W Bydgoszczy przy Centrum Zdrowia, Rozwoju i Kultury „Łaźnia Miejska” powstała pierwsza w województwie kujawsko-pomorskim klinika witaminowa. Promuje ona nowoczesną suplementację witamin, poprzez bezpośrednie podawanie ich do krwiobiegu. – Można powiedzieć, że przecieramy szlaki na rynku ogólnopolskim. Powstało… »

Marek Tomaszewski,

Głową dna nie przebijesz

Pełnomocnik prezydenta miasta ds. osób niepełnosprawnych Krzysztof Kranz w tym tygodniu był inicjatorem spotkania o charakterze edukacyjno-profilaktycznym z uczniami bydgoskich szkół (około 500 uczniów). Akcja „Głową dna nie przebijesz” ma na celu ostrzeżenie młodych ludzi przed tragicznymi i… »

Wiktoria Raczyńska,

„Japonki” nie są zdrowe dla naszych stóp

Wraz z nadejściem ciepłych dni na ulicach pojawiają się już popularne wśród Polek klapki – „japonki”. Niestety, to, co modne, nie zawsze jest dla nas dobre. Dr n. med. Alina Blacha, specjalista ortopedii i traumatologii ze szpitala Żagiel… »

Marek Tomaszewski,

Ciągle masz zapchany nos? To nie musi być infekcja!

Nawracające infekcje górnych dróg oddechowych, zapchany nos, katar, trudności ze swobodnym oddychaniem… To nie musi być przeziębienie! Możesz mieć skrzywioną przegrodę nosową. Uporać się z tym defektem pomoże ci laryngolog. Czy zawsze potrzebna jest operacja i jakie daje… »

Wiktoria Raczyńska,

Just Save It przeszkoli adwokatów

Jak zwiększyć bezpieczeństwo w sądzie? Przeszkolić tych, którzy są tam najczęściej. Na taki pomysł wpadli młodzi ratownicy z bydgoskiej fundacji „Just Save It”. W najbliższą sobotę poprowadzą oni specjalne warsztaty z udzielania pierwszej pomocy dla bydgoskich adwokatów i… »

Wiktoria Raczyńska,

In vitro z budżetu miasta

Radni miasta Bydgoszczy podczas ostatniej sesji przyjęli program polityki zdrowotnej „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro dla mieszkańców Bydgoszczy w latach 2017-2020”. Nabór wniosków mieszkańców zainteresowanych skorzystaniem z programu możliwy będzie w drugiej połowie roku. W… »

Wiktoria Raczyńska,

Konkurs Drzewo Pokoleń

II Edycja Konkursu Drzewo Pokoleń stanowi integralną część „IV Łódzkich Senioraliów” – dwóch tygodni wydarzeń organizowanych przez Urząd Miasta Łodzi, których celem jest zachęcenie osób 60+ do aktywnego stylu życia, poszerzania wiedzy, rozwijania pasji, a także wskazanie miejsc,… »

Wiktoria Raczyńska,

Nie wstydź się. Wylecz!

Do krępującej sytuacji może dochodzić podczas kichania, kaszlania, szybkiego marszu, wchodzenia po schodach czy schylania się. Wysiłkowe nietrzymanie moczu (WNM), może dotyczyć każdego – zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jednak kobiety narażone są na tę dolegliwość znacznie częściej.… »

Wiktoria Raczyńska,

Drzwi Otwarte w Centrum Onkologii

Centrum Onkologii w Bydgoszczy zaprasza na Dzień Drzwi Otwartych – to okazja do bezpłatnych badań profilaktycznych. Odbędą się one w sobotę 4 lutego w Zakładzie Profilaktyki Promocji Zdrowia. W ramach Dnia Drzwi Otwartych Centrum Onkologii w Bydgoszczy zaprasza na… »

Wiktoria Raczyńska,