Zdrowie i uroda

Europejski Dzień bez Samochodu

Miasto Bydgoszcz i bydgoskie organizacje pozarządowe zapraszają na Europejski Dzień bez Samochodu już w sobotę, 22 września, w godzinach 10.00-14.00. Będą stoiska organizacji pozarządowych i instytucji promujących ekologiczny transport i zdrowy styl życia, przejażdżki rowerami elektrycznymi i cargo… »

Magdalena Jabłońska,

Piknik charytatywny w Pieczyskach

W sobotę, 11 sierpnia, na plaży w Pieczyskach, w godzinach 11.00-20.00, odbędzie się drugi, organizowany przez Stowarzyszenie Łatwo Pomagać piknik charytatywny. Wszystkie pieniądze uzbierane podczas pikniku przeznaczone zostaną na wsparcie pacjentów onkologii i hematologii leczonych w Szpitalu Uniwersyteckim… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Znany ekolog i jego eko-Lodówka vs śmieci w Bydgoszczy

Ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski znów w akcji. Tym razem przejeżdża na rowerze wzdłuż całej Wisły w ramach wyprawy „Cycling Recycling – Wisła z prądem”. W dniach 15-28 lipca pokona dystans ponad 1000 km między Baranią Górą, a… »

Magdalena Jabłońska,

Ekologiczny rajd wzdłuż Wisły

Po raz trzeci rusza w Polskę Eko-Peleton. To ekologiczna wyprawa rowerowa z cyklu „Cycling Recykling”, której tegoroczne hasło brzmi „Wisła z prądem”. Kolarki i kolarzy poprowadzi ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, pomysłodawca rajdu. Dwutygodniowa wyprawa rozpocznie się 15 lipca… »

Magdalena Jabłońska,

Zarejestruj swoje dziecko online

Profil zaufany i kilka minut – to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Nie trzeba spieszyć się już do urzędu. Na zarejestrowanie narodzin dziecka rodzice mają 21 dni od… »

Wiktoria Raczyńska,

Już czas na ustalenie planu porodu

Od 21 do 27 maja w całej Polsce trwa Tydzień Godnego Porodu zorganizowany przez Fundację „Rodzić po Ludzku”. To już II jego edycja, do której tym razem w Bydgoszczy przystąpiła, m.in., Akademia z Brzuszkiem oraz Bliskosfera. W związku… »

Wiktoria Raczyńska,

Unikatowy zabieg w szpitalu im. Biziela

Pod koniec kwietnia w Pracowni Radiologii Zabiegowej Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. J. Biziela przeprowadzono pierwszy w naszym województwie zabieg angioplastyki tętnicy mózgowej. Pacjentem był mężczyzna w wieku 70 lat, który trafił do tutejszego Centrum Interwencyjnego Leczenia Udaru Mózgu z podejrzeniem… »

Marek Tomaszewski,

Wesprzyjmy akcję młodych lekarzy

Bydgoscy studenci medycyny od dwóch lat angażują się w projekt Przychodni Studenckiej. Skupia się ona na pomocy osobom bezdomnym, które nie mają szans na to, by skorzystać z podstawowej opieki zdrowotnej. Inicjatywa młodych lekarzy zakwalifikowała się do międzynarodowego… »

Marek Tomaszewski,

Wiosna bez pneumokoków

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy zaprasza na bezpłatne szczepienie dzieci przeciwko pneumokokom. Akcja organizowana jest przez Ministerstwo Zdrowia i potrwa od 20 marca do 29 czerwca 2018 roku Obejmuje ona dzieci urodzone w latach 2013–2016, które nie… »

Marek Tomaszewski,

Bezpłatne badania mammograficzne

Centrum Onkologii i Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy zapraszają wszystkie kobiety w wieku 50 plus na bezpłatne badania mammograficzne. To prezent z okazji Dnia Kobiet. 7-8 marca przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji przy ul. Wojska Polskiego 4F stanie… »

Marek Tomaszewski,

Nie daj się nadciśnieniu!

Już w najbliższą sobotę, 3 marca, w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz będzie można bezpłatnie dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego, skontrolować poziom glikemii i przeanalizować skład masy ciała. W ramach akcji edukacyjnej „Skonsultuj z farmaceutą – nadciśnienie tętnicze” będzie okazja… »

Marek Tomaszewski,

Centrum Onkologii ponownie najlepszym szpitalem w Polsce

Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka z Bydgoszczy wygrało tegoroczny ranking szpitali przygotowywany przez firmę Idea Trade i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Zdobyło 908 punktów na 1000 możliwych i zajęło pierwszą pozycję w tzw. „Złotej Setce”… »

Marek Tomaszewski,

Kolorowy dziecięcy świat na oddziałach onkologii i hematologii

Długo oczekiwane stojaki do kroplówek i pomp zostały dostarczone na oddział dla najmłodszych pacjentów w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Stowarzyszenie Łatwo Pomagać zakupiło więcej lekkich stojaków, niż było potrzeba dla jednego oddziału… »

Wiktoria Raczyńska,

Bezpłatne, anonimowe i bez skierowania

Badając się w punkcie konsultacyjno-diagnostycznym zachowujesz anonimowość. Nie musisz podawać swojego imienia i nazwiska, czy innych danych, ani przedstawiać żadnych dokumentów. Trzeba być jednak osobą pełnoletnią. W PKD można porozmawiać z doradcą, który pomoże ustalić, czy rzeczywiście wystąpiło ryzyko zakażenia… »

Wiktoria Raczyńska,

Kiedy problemem są opadające powieki…

Opadające powieki to problem nie tylko estetyczny, ale i zdrowotny. Ptoza, bo tak inaczej nazywamy tę przypadłość, dotyka głównie osoby starsze, choć nie tylko. O tym, skąd się bierze, jak sobie z nią radzić i leczyć opowiada dr… »

Marek Tomaszewski,

Gdzie przyjmie nas lekarz w nocy i święta

Od niedzieli (1 października) wprowadzone zostają zmiany w nocnej i świątecznej opiece lekarskiej. Jak infomuje NFZ, w Bydgoszczy nocną i świąteczną pomoc będą świadczyły trzy poradnie w szpitalach: Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim przy ul. Szpitalnej, Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym przy ul.… »

Marek Tomaszewski,