Zdrowie i uroda

In vitro dla Bydgoszczan – są kolejne ciąże

Już 75 par zakwalifikowało się do miejskiego programu leczenia niepłodności metodą in vitro. Pierwsze dzieci urodzą się w tym roku – program działa w Bydgoszczy od kwietnia 2019 i przyniósł już efekt w postaci 17 ciąż. Chętni mieszkańcy… »

Magdalena Jabłońska,

Bydgoscy uczniowie namawiają do świąt bez plastiku

Plastikowych sztućców, talerzyków i kubeczków nie znajdziemy podczas szkolnej wigilii m.in. w Szkole Podstawowej nr 41 w Bydgoszczy. Uczniowie i rodzice, w trosce o środowisko, przyniosą na spotkanie świąteczne własne naczynia. Do świąt bez plastiku zachęcają również inne szkoły, organizacje… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Na Szwederowie zamontowano defibrylatory

W tym tygodniu, na Szwederowie zamontowano 18 defibrylatorów do skutecznej reanimacji. To jedno z kilku zadań realizowanych na terenie tego osiedla w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Pomysł zakupu kilkunastu defibrylatorów i zamontowania ich w różnych punktach osiedla zyskał… »

Magdalena Jabłońska,

Wege Festiwal na Zawiszy

26 i 27 października Wege Festiwal po raz trzeci zagości w Bydgoszczy. Wege Festiwal Bydgoszcz zrzesza wegańskie i wegetariańskie restauracje i małe manufaktury z całej Polski. Wege Festiwal to : najlepsza kuchnia polskich wege restauracji i blogerów, przepyszne… »

Magdalena Jabłońska,

Kolejne ciąże z miejskiego in-vitro

Już 65 par zakwalifikowało się do miejskiego programu leczenia niepłodności metodą in vitro. Program działa w Bydgoszczy od kwietnia 2019 roku i przyniósł już efekt w postaci 10 ciąż. Chętni mieszkańcy naszego miasta mogą zgłaszać się do klinik,… »

Magdalena Jabłońska,

Dobroczynne stypendia dla dzieci

Tylko do 30 marca br. rodziny dzieci w ciężkim stanie klinicznym mogą starać się o pomoc finansową Stowarzyszenia SPES. Wniosek można złożyć drogą elektroniczną przez stronę www.dla-dzieci.spes.org.pl. Pomoc przyznawana jest na okres jednego roku dla rodzin z całej… »

Magdalena Jabłońska,

Wege Festiwal powraca do Bydgoszczy

Już 16-17 lutego na stadionie Zawisza w hali tenisa ziemnego rozstawionych zostanie około 60 stoisk z najlepszą wege kuchnią, która specjalnie z tej okazji „zjedzie się” z całego kraju. Roślinna kuchnia zaproponuje podróż po smakach całego świata. Pojawi się… »

Magdalena Jabłońska,

Miejski program in vitro – miasto szuka realizatora

18 stycznia (piątek) został ogłoszony konkurs ofert na realizację programu pn. „Program polityki zdrowotnej z zakresu wsparcia leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro dla mieszkańców Miasta Bydgoszczy w latach 2019-2022”. 17 października radni przyjęli uchwałę dotyczącą… »

Magdalena Jabłońska,

Bydgoszczanie zbierają podpisy pod e-petycją antysmogową

W tej chwili (15 stycznia) na liście widnieje ponad 1000 podpisów. W celu prawidłowego wypełnienia petycji należy koniecznie, po podpisaniu się, kliknąć w link potwierdzający, który przychodzi na maila. Petycja skierowana jest do Rady Miasta Bydgoszczy i Prezydenta… »

Magdalena Jabłońska,

Zadbaj o serce i sprawdź stan swojego zdrowia

Choroby układu krążenia są jednymi z najczęstszych dolegliwości, na jakie cierpią Polacy, dlatego warto regularnie sprawdzać stan swojego zdrowia. Już w najbliższą sobotę, 12 stycznia, Centrum Handlowe Auchan Bydgoszcz organizuje nieodpłatne konsultacje i badania EKG, ciśnienia krwi, czy… »

Magdalena Jabłońska,

Przełomowy lek na Parkinsona i nowe technologie biomedyczne

Znamy najlepsze europejskie start-upy z obszaru medycyny i ochrony zdrowia. Finał konkursu European Health Catapult 2018 odbył się właśnie na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi podczas EIT Health Summit. Wśród nagrodzonych projektów znalazł się nowatorski lek na chorobę Parkinsona,… »

Magdalena Jabłońska,

Europejski Dzień bez Samochodu

Miasto Bydgoszcz i bydgoskie organizacje pozarządowe zapraszają na Europejski Dzień bez Samochodu już w sobotę, 22 września, w godzinach 10.00-14.00. Będą stoiska organizacji pozarządowych i instytucji promujących ekologiczny transport i zdrowy styl życia, przejażdżki rowerami elektrycznymi i cargo… »

Magdalena Jabłońska,

Piknik charytatywny w Pieczyskach

W sobotę, 11 sierpnia, na plaży w Pieczyskach, w godzinach 11.00-20.00, odbędzie się drugi, organizowany przez Stowarzyszenie Łatwo Pomagać piknik charytatywny. Wszystkie pieniądze uzbierane podczas pikniku przeznaczone zostaną na wsparcie pacjentów onkologii i hematologii leczonych w Szpitalu Uniwersyteckim… »

Magdalena Jabłońska,

Znany ekolog i jego eko-Lodówka vs śmieci w Bydgoszczy

Ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski znów w akcji. Tym razem przejeżdża na rowerze wzdłuż całej Wisły w ramach wyprawy „Cycling Recycling – Wisła z prądem”. W dniach 15-28 lipca pokona dystans ponad 1000 km między Baranią Górą, a… »

Magdalena Jabłońska,

Ekologiczny rajd wzdłuż Wisły

Po raz trzeci rusza w Polskę Eko-Peleton. To ekologiczna wyprawa rowerowa z cyklu „Cycling Recykling”, której tegoroczne hasło brzmi „Wisła z prądem”. Kolarki i kolarzy poprowadzi ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, pomysłodawca rajdu. Dwutygodniowa wyprawa rozpocznie się 15 lipca… »

Magdalena Jabłońska,

Zarejestruj swoje dziecko online

Profil zaufany i kilka minut – to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Nie trzeba spieszyć się już do urzędu. Na zarejestrowanie narodzin dziecka rodzice mają 21 dni od… »

Wiktoria Raczyńska,