Zdrowie i uroda

Dobroczynne stypendia dla dzieci

Tylko do 30 marca br. rodziny dzieci w ciężkim stanie klinicznym mogą starać się o pomoc finansową Stowarzyszenia SPES. Wniosek można złożyć drogą elektroniczną przez stronę www.dla-dzieci.spes.org.pl. Pomoc przyznawana jest na okres jednego roku dla rodzin z całej… »

Magdalena Jabłońska,

Wege Festiwal powraca do Bydgoszczy

Już 16-17 lutego na stadionie Zawisza w hali tenisa ziemnego rozstawionych zostanie około 60 stoisk z najlepszą wege kuchnią, która specjalnie z tej okazji „zjedzie się” z całego kraju. Roślinna kuchnia zaproponuje podróż po smakach całego świata. Pojawi się… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Miejski program in vitro – miasto szuka realizatora

18 stycznia (piątek) został ogłoszony konkurs ofert na realizację programu pn. „Program polityki zdrowotnej z zakresu wsparcia leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro dla mieszkańców Miasta Bydgoszczy w latach 2019-2022”. 17 października radni przyjęli uchwałę dotyczącą… »

Magdalena Jabłońska,

Bydgoszczanie zbierają podpisy pod e-petycją antysmogową

W tej chwili (15 stycznia) na liście widnieje ponad 1000 podpisów. W celu prawidłowego wypełnienia petycji należy koniecznie, po podpisaniu się, kliknąć w link potwierdzający, który przychodzi na maila. Petycja skierowana jest do Rady Miasta Bydgoszczy i Prezydenta… »

Magdalena Jabłońska,

Zadbaj o serce i sprawdź stan swojego zdrowia

Choroby układu krążenia są jednymi z najczęstszych dolegliwości, na jakie cierpią Polacy, dlatego warto regularnie sprawdzać stan swojego zdrowia. Już w najbliższą sobotę, 12 stycznia, Centrum Handlowe Auchan Bydgoszcz organizuje nieodpłatne konsultacje i badania EKG, ciśnienia krwi, czy… »

Magdalena Jabłońska,

Przełomowy lek na Parkinsona i nowe technologie biomedyczne

Znamy najlepsze europejskie start-upy z obszaru medycyny i ochrony zdrowia. Finał konkursu European Health Catapult 2018 odbył się właśnie na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi podczas EIT Health Summit. Wśród nagrodzonych projektów znalazł się nowatorski lek na chorobę Parkinsona,… »

Magdalena Jabłońska,

Europejski Dzień bez Samochodu

Miasto Bydgoszcz i bydgoskie organizacje pozarządowe zapraszają na Europejski Dzień bez Samochodu już w sobotę, 22 września, w godzinach 10.00-14.00. Będą stoiska organizacji pozarządowych i instytucji promujących ekologiczny transport i zdrowy styl życia, przejażdżki rowerami elektrycznymi i cargo… »

Magdalena Jabłońska,

Piknik charytatywny w Pieczyskach

W sobotę, 11 sierpnia, na plaży w Pieczyskach, w godzinach 11.00-20.00, odbędzie się drugi, organizowany przez Stowarzyszenie Łatwo Pomagać piknik charytatywny. Wszystkie pieniądze uzbierane podczas pikniku przeznaczone zostaną na wsparcie pacjentów onkologii i hematologii leczonych w Szpitalu Uniwersyteckim… »

Magdalena Jabłońska,

Znany ekolog i jego eko-Lodówka vs śmieci w Bydgoszczy

Ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski znów w akcji. Tym razem przejeżdża na rowerze wzdłuż całej Wisły w ramach wyprawy „Cycling Recycling – Wisła z prądem”. W dniach 15-28 lipca pokona dystans ponad 1000 km między Baranią Górą, a… »

Magdalena Jabłońska,

Ekologiczny rajd wzdłuż Wisły

Po raz trzeci rusza w Polskę Eko-Peleton. To ekologiczna wyprawa rowerowa z cyklu „Cycling Recykling”, której tegoroczne hasło brzmi „Wisła z prądem”. Kolarki i kolarzy poprowadzi ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, pomysłodawca rajdu. Dwutygodniowa wyprawa rozpocznie się 15 lipca… »

Magdalena Jabłońska,

Zarejestruj swoje dziecko online

Profil zaufany i kilka minut – to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Nie trzeba spieszyć się już do urzędu. Na zarejestrowanie narodzin dziecka rodzice mają 21 dni od… »

Wiktoria Raczyńska,

Już czas na ustalenie planu porodu

Od 21 do 27 maja w całej Polsce trwa Tydzień Godnego Porodu zorganizowany przez Fundację „Rodzić po Ludzku”. To już II jego edycja, do której tym razem w Bydgoszczy przystąpiła, m.in., Akademia z Brzuszkiem oraz Bliskosfera. W związku… »

Wiktoria Raczyńska,

Unikatowy zabieg w szpitalu im. Biziela

Pod koniec kwietnia w Pracowni Radiologii Zabiegowej Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. J. Biziela przeprowadzono pierwszy w naszym województwie zabieg angioplastyki tętnicy mózgowej. Pacjentem był mężczyzna w wieku 70 lat, który trafił do tutejszego Centrum Interwencyjnego Leczenia Udaru Mózgu z podejrzeniem… »

Marek Tomaszewski,

Wesprzyjmy akcję młodych lekarzy

Bydgoscy studenci medycyny od dwóch lat angażują się w projekt Przychodni Studenckiej. Skupia się ona na pomocy osobom bezdomnym, które nie mają szans na to, by skorzystać z podstawowej opieki zdrowotnej. Inicjatywa młodych lekarzy zakwalifikowała się do międzynarodowego… »

Marek Tomaszewski,

Wiosna bez pneumokoków

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy zaprasza na bezpłatne szczepienie dzieci przeciwko pneumokokom. Akcja organizowana jest przez Ministerstwo Zdrowia i potrwa od 20 marca do 29 czerwca 2018 roku Obejmuje ona dzieci urodzone w latach 2013–2016, które nie… »

Marek Tomaszewski,

Bezpłatne badania mammograficzne

Centrum Onkologii i Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy zapraszają wszystkie kobiety w wieku 50 plus na bezpłatne badania mammograficzne. To prezent z okazji Dnia Kobiet. 7-8 marca przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji przy ul. Wojska Polskiego 4F stanie… »

Marek Tomaszewski,