Zwróć uwagę

Zabraknie wody

Jak informują Miejskie Wodociągi i Kanalizacja, w związku z pracami na sieci wodociągowej 8 maja w godzinach 8-10 zabraknie wody na ulicy Sępiej, natomiast w godzinach 10-15 bez wody będą musieli sobie poradzić mieszkańcy ulic Kasprzaka i Gałczyńskiego.… »

Tomasz Welcz,

Komunikacyjny koszmar na Fordońskiej

Od 1 maja, w związku z budową linii tramwajowej do Fordonu, czeka nas prawdziwy komunikacyjny horror na ulicy Fordońskiej. Drogowcy radzą kierowcom, szczególnie w godzinach porannego szczytu, aby doliczyli sobie na dojazd do centrum kilkanaście minut i wyjeżdżali… »

Tomasz Welcz,
Reklama

Tramwaje zmieniają trasę

Od 22 do 30 kwietnia potrwają prace remontowe na pętli Bałtycka. W związku z tym inaczej będzie funkcjonowała komunikacja miejska. Wstrzymany zostanie ruch tramwajów na odcinku rondo Fordońskie – Wyścigowa. Utrudnienia czekają także kierowców. Przejazd ulicą Fordońską, ze… »

Tomasz Welcz,

Świąteczna komunikacja

Jeżeli wybieramy się w odwiedziny do rodziny w święta wielkanocne, warto wiedzieć, że komunikacja miejska 20 i 21 kwietnia będzie kursować tak jak w niedziele i święta. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej informuje ponadto, że zawieszone zostają… »

Tomasz Welcz,

Lodołamacze 2014 na start

Rozpoczęła się dziewiąta edycja konkursu dla pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne Lodołamacze 2014, której organizatorem jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych. Celem tego konkursu jest nagrodzenie firm, które są szczególnie zaangażowane w rozwiązywanie problemów z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych. Lodołamacz… »

Tomasz Welcz,

KO-Piernik przybędzie do Bydgoszczy

Dla miłośników komunikacji i nie tylko sobota, 12 kwietnia, zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Do Bydgoszczy przyjedzie specjalny pociąg KO-Piernik, prowadzony przez zabytkową lokomotywę parową Ol49. Z tej okazji Bydgoskie Towarzystwo Przyjaciół Kolei zaprasza w godz. 11.40-16 na drzwi… »

Tomasz Welcz,

Miasteczko Ruchu Drogowego rusza nieoficjalnie

Od najbliższej soboty (5 kwietnia) będzie można korzystać z Miasteczka Ruchu Drogowego, które powstało przy głównej promenadzie parku pomiędzy Parkiem Rozrywki a polaną Różopole. Korzystanie z miasteczka jest darmowe, a można je użytkować według następującego harmonogramu: od poniedziałku… »

Wiktoria Raczyńska,

Rozlicz się z fiskusem

Jeżeli jeszcze nie złożyliśmy we właściwym urzędzie skarbowym naszego rocznego zeznania podatkowego, to jutro (5 kwietnia) będzie znakomita okazja, by to zrobić. Skarbówki w całym kraju, podobnie jak w latach ubiegłych, zapraszają na dzień otwarty. Jak informuje Izba… »

Tomasz Welcz,

Hałas nad głowami

Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy planują od jutra do piątku, 4 kwietnia, oblot samolotu. W związku z tym, jak ostrzega Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, może występować podniesiony poziom hałasu. Próby z oblotem samolotu będą przeprowadzane w… »

Tomasz Welcz,

Z soboty na niedzielę zmieniamy czas

Już w ten weekend nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Pamiętajmy, w nocy z soboty na niedzielę przesuwamy wskazówki naszych zegarków o godzinę do przodu. To oznacza, że spać będziemy o godzinę krócej. Zmianę czasu stosuje się w… »

Tomasz Welcz,

Krowie placki na Żwirki i Wigury

Po dzisiejszym wypełnianiu asfaltu na Żwirki i Wigury chcielibyśmy pogratulować drogowcom ich umiejętności. Jednocześnie przestrzegamy kierowców przed odcinkiem drogi między ulicą Gołębią a łukiem Żwirki i Wigury. Tym wypełnień nie udało się im nawet wklepać. Pełno jest wybojów,… »

Wiktoria Raczyńska,

Wyścigowa zamknięta

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, w związku z robotami związanymi z budową linii tramwajowej do Fordonu w sobotę zamknięty zostanie wyjazd z pętli przy ulicy Wyścigowej w ulicę Fordońską. Autobusy linii nr 70… »

Tomasz Welcz,

Zabraknie wody

Jak informują Miejskie Wodociągi i Kanalizacja, w związku z pracami na sieci wodociągowej jutro, 26 marca, w godz. 8-14 zabraknie wody w budynkach przy ul. Żwirki i Wigury – od Szubińskiej do Gołębiej oraz przy ul. Potockiego Natomiast… »

Tomasz Welcz,

Inaczej do zoo

Z powodu prac budowlanych trwających przy wejściu do zoo zmienia się sposób dojścia do ogrodu. Należy pójść wzdłuż ogrodzenia skateparku, następnie po dojściu do traktu obok stawów skręcić w lewo przy restauracji „Parkowa” i iść wzdłuż płotu Ogrodu… »

Wiktoria Raczyńska,

Tramwaj w budowie

Rozpoczął się pierwszy etap budowy trasy tramwajowej do Fordonu – przebudowa Kamiennej. Chodzi o zmianę przebiegu ulicy, bo w jej pobliżu stanie nowa podpora wiaduktu, którym pojedzie tramwaj. Ekipa wykonawców zajęła połowę południowej jezdni Kamiennej. Przed ulicą Wyścigową… »

Tomasz Welcz,

Rusza przebudowa pętli autobusowej na Błoniu

Na przełomie maja i czerwca pętla autobusowa na Błoniu ma zyskać zupełnie nowe oblicze. We wtorek rozpoczyna się jej przebudowa. W związku z tym zmieni się lokalizacja przystanków. I tak, autobusy linii nr 53 będą zatrzymywały się na… »

Tomasz Welcz,