Zwróć uwagę

Fordon odcięty od ciepłej wody

Od 25 sierpnia do 5 września Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej odetnie dopływ ciepła do Fordonu, a to oznacza, że z kranów nie popłynie ciepła woda. Przerwa w dostawie związana jest z budową linii tramwajowej. Prowadzone roboty wymagają przebudowy… »

Tomasz Welcz,

Kursy językowe dla bezrobotnych

Rusza nowa edycja bezpłatnych kursów językowych dla osób pozostających bez pracy organizowanych przez Klub Integracji Społecznej „Wiatrak”. Klub zaprasza na naukę języków obcych. Do wyboru jest  j. angielski, j. francuski, j. hiszpański, j. rosyjski i j. niemiecki na… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Utrudnienia w rejonie Starego Rynku

W związku z jutrzejszymi obchodami Święta Wojska Polskiego wprowadzone zostały zmiany w ruchu w okolicach Starego Rynku. Już dzisiaj od godziny 20 do jutra do godziny 14 nie można parkować samochodów na placu Solnym oraz miejscach postojowych dla… »

Tomasz Welcz,

Remont Żwirki i Wigury potrwa dłużej

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, remont ulicy Żwirki i Wigury na odcinku od Kossaka do ul. Biedaszkowo potrwa, niestety, dłużej i zakończy się dopiero 31 sierpnia. Okazało się, że drogowcy podczas wykonywania robót ziemnych natrafili… »

Tomasz Welcz,

Zostań Lodołamaczem!

Jeszcze tylko do 15 sierpnia pracodawcy, organizacje i instytucje zatrudniające osoby niepełnosprawne mogą zgłaszać się do konkursu. Organizator konkursu, Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, której twórcą jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, zachęca do udziału  wszystkich, którzy mogą… »

Tomasz Welcz,

Ulica Kaliskiego otwarta

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej od 5 sierpnia otwarta dla ruchu zostanie ulica Kaliskiego. Autobusy linii nr 70, 83 oraz 32N i 33N powrócą na swoje stałe trasy przez Kaliskiego/UTP. Utrzymana zostanie autobusowa linia zastępcza „C”… »

Tomasz Welcz,

Samochody zostawmy w domu!

W związku Drużynowym Pucharem Świata na żużlu i Tour de Pologne w sobotę i niedzielę bydgoszczan czeka wiele utrudnień na drogach. Zmieni się organizacja ruchu i kursy miejskiej komunikacji. Dzisiaj od rana zamknięte zostaną ulice w okolicach stadionu… »

Tomasz Welcz,

Motocyklem po buspasach

Od dzisiaj motocykliści w Bydgoszczy mogą jeździć po buspasach. Zdaniem drogowców, takie rozwiązanie, nie będzie miało wpływu na poruszanie się miejskich autobusów, a pozwoli zmniejszyć korki i zwiększy bezpieczeństwo motocyklistów. Bydgoszcz jest po Krakowie drugim miastem w Polsce,… »

Tomasz Welcz,

Będą nowe ścieżki rowerowe

W tym roku ma zostać opracowana koncepcja budowy ścieżek rowerowych wzdłuż ulic Warszawskiej, Śniadeckich, Krasińskiego, Markwarta, Sieńki, Moniuszki i Skłodowskiej-Curie. Decyzja o tym, jak one będą ostatecznie przebiegały, zostanie podjęta po konsultacjach społecznych. Drogowcy mają przygotować kilka wariantów… »

Tomasz Welcz,

Tramwaje nie pojadą przez Babią Wieś

Od 26 lipca wstrzymany zostanie ruch tramwajów od ronda Toruńskiego do ronda Jagiellonów przez Babią Wieś. Jest to związane z remontem przejazdu tramwajowego na rondzie Bernardyńskim oraz wymianą dwóch rozjazdów na pętli Babia Wieś. Tramwaje linii nr 5… »

Tomasz Welcz,

Ikea w budowie

Od 22 lipca w związku z robotami przy budowie Ikei wyłączony z ruchu zostanie odcinek ulicy od Fordońskiej do ronda przy Family Parku. Prace potrwają do 14 października. Dojazd na teren firm znajdujących się w miejscu byłego Rometu będzie możliwy ulicą… »

Tomasz Welcz,

Od sierpnia nowe połączenia autobusowe

Jak zapowiada Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, od 1 sierpnia zmienią się trasy kursów autobusów linii nr 59 i 66 oraz uruchomiona zostanie nowa linia „86”. W związku z likwidacją placówki UKW na Przemysłowej, autobusy „59” nie… »

Tomasz Welcz,

Wakacje w komunikacji

Od dzisiaj, tradycyjnie jak co roku, po zakończeniu roku szkolnego zacznie obowiązywać wakacyjny rozkład jazdy. W innych godzinach kursować będą autobusy na liniach nr 51, 52, 53, 54, 59, 64, 65, 67, 68, 69, 71, 83 i 84.… »

Tomasz Welcz,

Remont na Mostowej

Rozpoczął się remont mostu Jerzego Sulimy-Kamińskiego oraz uliczek przylegających do Starego Rynku. Od dzisiaj zamknięte dla ruchu zostały ulice Mostowa, Batorego, Jezuicka – od Długiej do Niedźwiedzia, Ku Młynom, Trybunalska oraz Spichlerna. Drogowcy radzą, aby kierowcy uważali na… »

Tomasz Welcz,

Drogowcy zamykają Romanowskiej i Kaliskiego

Prawdopodobnie aż na dwa miesiące zamknięte zostaną od poniedziałku, 16 czerwca, ulice Romanowskiej i Kaliskiego w Fordonie. Odczują to pasażerowie, bo wiązać to się będzie z istotnymi zmianami w funkcjonowaniu komunikacji publicznej w tej największej bydgoskiej dzielnicy. Jak… »

Tomasz Welcz,

Ster na inne ulice

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, w związku z imprezą „Ster na Bydgoszcz” wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ulicach Tamka, Mennica i Ku Młynom. Dzisiaj do godziny 16 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się na ul.… »

Tomasz Welcz,