Zwróć uwagę

Wakacje w komunikacji

Od dzisiaj, tradycyjnie jak co roku, po zakończeniu roku szkolnego zacznie obowiązywać wakacyjny rozkład jazdy. W innych godzinach kursować będą autobusy na liniach nr 51, 52, 53, 54, 59, 64, 65, 67, 68, 69, 71, 83 i 84.… »

Tomasz Welcz,

Remont na Mostowej

Rozpoczął się remont mostu Jerzego Sulimy-Kamińskiego oraz uliczek przylegających do Starego Rynku. Od dzisiaj zamknięte dla ruchu zostały ulice Mostowa, Batorego, Jezuicka – od Długiej do Niedźwiedzia, Ku Młynom, Trybunalska oraz Spichlerna. Drogowcy radzą, aby kierowcy uważali na… »

Tomasz Welcz,
Reklama

Drogowcy zamykają Romanowskiej i Kaliskiego

Prawdopodobnie aż na dwa miesiące zamknięte zostaną od poniedziałku, 16 czerwca, ulice Romanowskiej i Kaliskiego w Fordonie. Odczują to pasażerowie, bo wiązać to się będzie z istotnymi zmianami w funkcjonowaniu komunikacji publicznej w tej największej bydgoskiej dzielnicy. Jak… »

Tomasz Welcz,

Ster na inne ulice

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, w związku z imprezą „Ster na Bydgoszcz” wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ulicach Tamka, Mennica i Ku Młynom. Dzisiaj do godziny 16 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się na ul.… »

Tomasz Welcz,

Komunikacyjne zmiany od czerwca

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej od 1 czerwca wprowadzone zostaną nowe rozkłady jazdy wszystkich linii tramwajowych. Od 2 czerwca natomiast zmienią się rozkłady jazdy niektórych linii autobusowych. Autobusy linii nr 76, na wniosek rad osiedli,… »

Tomasz Welcz,

Ogórkiem na Noc Muzeów

W Noc Muzeów, czyli z 17 na 18 maja, jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, uruchomione zostaną specjalne cztery dodatkowe linie autobusowe i tramwajowe, a kursy na wybranych liniach zostaną wydłużone do godziny pierwszej w niedzielę.… »

Tomasz Welcz,

Zabraknie wody

Jak informują Miejskie Wodociągi i Kanalizacja, w związku z pracami na sieci wodociągowej 8 maja w godzinach 8-10 zabraknie wody na ulicy Sępiej, natomiast w godzinach 10-15 bez wody będą musieli sobie poradzić mieszkańcy ulic Kasprzaka i Gałczyńskiego.… »

Tomasz Welcz,

Komunikacyjny koszmar na Fordońskiej

Od 1 maja, w związku z budową linii tramwajowej do Fordonu, czeka nas prawdziwy komunikacyjny horror na ulicy Fordońskiej. Drogowcy radzą kierowcom, szczególnie w godzinach porannego szczytu, aby doliczyli sobie na dojazd do centrum kilkanaście minut i wyjeżdżali… »

Tomasz Welcz,

Tramwaje zmieniają trasę

Od 22 do 30 kwietnia potrwają prace remontowe na pętli Bałtycka. W związku z tym inaczej będzie funkcjonowała komunikacja miejska. Wstrzymany zostanie ruch tramwajów na odcinku rondo Fordońskie – Wyścigowa. Utrudnienia czekają także kierowców. Przejazd ulicą Fordońską, ze… »

Tomasz Welcz,

Świąteczna komunikacja

Jeżeli wybieramy się w odwiedziny do rodziny w święta wielkanocne, warto wiedzieć, że komunikacja miejska 20 i 21 kwietnia będzie kursować tak jak w niedziele i święta. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej informuje ponadto, że zawieszone zostają… »

Tomasz Welcz,

Lodołamacze 2014 na start

Rozpoczęła się dziewiąta edycja konkursu dla pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne Lodołamacze 2014, której organizatorem jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych. Celem tego konkursu jest nagrodzenie firm, które są szczególnie zaangażowane w rozwiązywanie problemów z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych. Lodołamacz… »

Tomasz Welcz,

KO-Piernik przybędzie do Bydgoszczy

Dla miłośników komunikacji i nie tylko sobota, 12 kwietnia, zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Do Bydgoszczy przyjedzie specjalny pociąg KO-Piernik, prowadzony przez zabytkową lokomotywę parową Ol49. Z tej okazji Bydgoskie Towarzystwo Przyjaciół Kolei zaprasza w godz. 11.40-16 na drzwi… »

Tomasz Welcz,

Miasteczko Ruchu Drogowego rusza nieoficjalnie

Od najbliższej soboty (5 kwietnia) będzie można korzystać z Miasteczka Ruchu Drogowego, które powstało przy głównej promenadzie parku pomiędzy Parkiem Rozrywki a polaną Różopole. Korzystanie z miasteczka jest darmowe, a można je użytkować według następującego harmonogramu: od poniedziałku… »

Wiktoria Raczyńska,

Rozlicz się z fiskusem

Jeżeli jeszcze nie złożyliśmy we właściwym urzędzie skarbowym naszego rocznego zeznania podatkowego, to jutro (5 kwietnia) będzie znakomita okazja, by to zrobić. Skarbówki w całym kraju, podobnie jak w latach ubiegłych, zapraszają na dzień otwarty. Jak informuje Izba… »

Tomasz Welcz,

Hałas nad głowami

Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy planują od jutra do piątku, 4 kwietnia, oblot samolotu. W związku z tym, jak ostrzega Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, może występować podniesiony poziom hałasu. Próby z oblotem samolotu będą przeprowadzane w… »

Tomasz Welcz,

Z soboty na niedzielę zmieniamy czas

Już w ten weekend nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Pamiętajmy, w nocy z soboty na niedzielę przesuwamy wskazówki naszych zegarków o godzinę do przodu. To oznacza, że spać będziemy o godzinę krócej. Zmianę czasu stosuje się w… »

Tomasz Welcz,