Zwróć uwagę

Bal Wszystkich Świętych w Wiatraku

Chciałbyś latać i dotknąć chmur? Ten bal gwarantuje bliski kontakt z niebem! A to wszystko dzięki temu, że wszyscy możemy stać się świętymi. Fundacja „Wiatrak” zaprasza rodziców z dziećmi na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się 16 listopada… »

Wiktoria Raczyńska,

Będzie nowy most na Grunwaldzkiej

W Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej podpisano umowę na budowę nowego 96-metrowego  mostu w ciągu ul. Grunwaldzkiej. Zbuduje go firma Skanska, a kierowcy przejadą nim w listopadzie 2015 roku. Dzięki przeprawie kierowcy wjeżdżający do Bydgoszczy ulicą Nad… »

Tomasz Welcz,
Reklama

Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, od jutra do 2 listopada w okolicach bydgoskich cmentarzy będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu. Cmentarz przy ul. Kcyńskiej: od jutra (godz. 20) do niedzieli (godz. 1) ruch jednokierunkowy będzie obowiązywał… »

Tomasz Welcz,

„Wiatrak” zaprasza do konkursu na Najpiękniejszy Wieniec Adwentowy

Boże Narodzenie to szczególny okres w ciągu całego roku, dlatego warto się dobrze przygotować, aby go nie przegapić. Zanim zasiądziemy spokojnie do stołu wigilijnego, często towarzyszy nam pośpiech i w mani zakupów umyka nam to, co najważniejsze. Aby… »

Wiktoria Raczyńska,

Drogowe zmiany na Wszystkich Świętych

Przed największą bydgoską nekropolią przy ulicy Wiślanej 1 i 2 listopada drogowcy zdecydowali się na wprowadzenie czasowego buspasa na Fordońskiej. Zmieni się także funkcjonowanie miejskiej komunikacji w rejonie cmentarzy. Od 30 października do 2 listopada transport miejski będzie… »

Tomasz Welcz,

Bilety na Koncert Sylwestrowy i Noworoczny w Operze Nova od 27 października

Opera Nova informuje, iż sprzedaż biletów na Koncerty Sylwestrowe i Noworoczne rozpocznie w poniedziałek, 27 października, o godz. 8.30 – jednocześnie w kasie biletowej oraz online. W sylwestrowe i noworoczne wieczory teatry operowe całego świata zapraszają swoją publiczność na… »

Wiktoria Raczyńska,

Będzie kładka przy Trasie Uniwersyteckiej

Wiadomo już, że po zachodniej stronie Mostu Uniwersyteckiego powstanie kładka dla pieszych i rowerzystów, łącząca oba brzegi nabrzeża Brdy. Autorzy projektu zaproponowali też budowę rampy najazdowej od strony ulicy Żupy. Koncepcja zawiera również zmianę przebiegu ul. Żupy na… »

Tomasz Welcz,

Wolontariat Camerimage do 12 października!

W związku z prośbami od kandydatów na wolontariuszy 22. edycji Festiwalu Camerimage, organizatorzy postanowili przedłużyć termin nadsyłania zgłoszeń. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny TUTAJ. Nowy termin to 12 października! Po jego upływie nie będzie już możliwości zostania wolontariuszem Camerimage… »

Wiktoria Raczyńska,

Kolejny poślizg na Brzozowej

Ulica Brzozowa zostanie udostępniona dla ruchu nie 8, ale dopiero 10 października. Mimo że będzie można nią przejeżdżać, nadal prowadzone tam będą roboty związane z wymianą nawierzchni chodników, zatok autobusowych, parkingowych i oznakowania poziomego. Jak podkreśla Zarząd Dróg… »

Tomasz Welcz,

RONDO dofinansuje projekt na Górzyskowie

W ramach akcji „I Ty odmień okolicę” realizowanej przez Centrum Handlowe RONDO najwięcej prawidłowo oddanych głosów zdobył projekt „Zagospodarowanie terenu pomiędzy ul. Gersona, Kossaka i Żwirki i Wigury na Górzyskowie”. W rezultacie RONDO dofinansuje kwotą 10 000 złotych budowę… »

Wiktoria Raczyńska,

Wraca ruch na Brzozową

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej od 8 października planowane jest przywrócenie ruchu na ul. Brzozowej. Autobusy linii nr 64, 69 i 32N będą kursowały na swoich stałych trasach –  przez ul. Kujawską i Brzozową. Jednocześnie… »

Tomasz Welcz,

Autobusem do Łochowa

Od 1 października wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu międzygminnych linii autobusowych nr 92, 93 i 94. Na początku października zmienią się również rozkłady jazdy autobusów linii nr 52, 55, 65, 67 i 81. Kursy autobusów linii nr 92… »

Tomasz Welcz,

Ulica Cieszkowskiego świętuje

W związku z jutrzejszym świętem ulicy Cieszkowskiego już od dzisiaj od godziny 20 na tej ulicy oraz Pomorskiej – na odcinku od Cieszkowskiego do Kwiatowej – wprowadzony zostaje zakaz zatrzymywania się. Natomiast 20 września od godziny 8 do… »

Tomasz Welcz,

Odmień okolicę

Jeszcze tylko do niedzieli 21 września mieszkańcy Bydgoszczy mogą głosować na projekt zmian w swoim mieście w ramach akcji „I Ty odmień okolicę” realizowanej przez Centrum Handlowe RONDO! Swój głos można oddać w specjalnej aplikacji na Facebooku dostępnej… »

Wiktoria Raczyńska,

Przejazd na ulicy Inwalidów zamknięty

Od 18 września w związku budową linii tramwajowej do Fordonu zamknięty dla ruchu kołowego i pieszego zostanie przejazd kolejowy na ul. Inwalidów przy skrzyżowaniu ulic Lewińskiego – Harcerska – Inwalidów. Zmiana w organizacji ruchu potrwa do 20 października.… »

Tomasz Welcz,

Biegi szkolne na V Crossie Bydgoskim

Podczas V Crossu Bydgoskiego, 27 września w Myślęcinku szkoły będą mogły zaprezentować możliwości swoich wychowanków. Przed zawodami odbędą się biegi szkolne, w których pierwszych 500 uczestników otrzyma koszulki. Mile widziane reprezentacje szkół, klubów, związków (uczniowie biorący udział w… »

Wiktoria Raczyńska,