Zwróć uwagę

Ulica Kaliskiego otwarta

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej od 5 sierpnia otwarta dla ruchu zostanie ulica Kaliskiego. Autobusy linii nr 70, 83 oraz 32N i 33N powrócą na swoje stałe trasy przez Kaliskiego/UTP. Utrzymana zostanie autobusowa linia zastępcza „C”… »

Tomasz Welcz,

Samochody zostawmy w domu!

W związku Drużynowym Pucharem Świata na żużlu i Tour de Pologne w sobotę i niedzielę bydgoszczan czeka wiele utrudnień na drogach. Zmieni się organizacja ruchu i kursy miejskiej komunikacji. Dzisiaj od rana zamknięte zostaną ulice w okolicach stadionu… »

Tomasz Welcz,
Reklama

Motocyklem po buspasach

Od dzisiaj motocykliści w Bydgoszczy mogą jeździć po buspasach. Zdaniem drogowców, takie rozwiązanie, nie będzie miało wpływu na poruszanie się miejskich autobusów, a pozwoli zmniejszyć korki i zwiększy bezpieczeństwo motocyklistów. Bydgoszcz jest po Krakowie drugim miastem w Polsce,… »

Tomasz Welcz,

Będą nowe ścieżki rowerowe

W tym roku ma zostać opracowana koncepcja budowy ścieżek rowerowych wzdłuż ulic Warszawskiej, Śniadeckich, Krasińskiego, Markwarta, Sieńki, Moniuszki i Skłodowskiej-Curie. Decyzja o tym, jak one będą ostatecznie przebiegały, zostanie podjęta po konsultacjach społecznych. Drogowcy mają przygotować kilka wariantów… »

Tomasz Welcz,

Tramwaje nie pojadą przez Babią Wieś

Od 26 lipca wstrzymany zostanie ruch tramwajów od ronda Toruńskiego do ronda Jagiellonów przez Babią Wieś. Jest to związane z remontem przejazdu tramwajowego na rondzie Bernardyńskim oraz wymianą dwóch rozjazdów na pętli Babia Wieś. Tramwaje linii nr 5… »

Tomasz Welcz,

Ikea w budowie

Od 22 lipca w związku z robotami przy budowie Ikei wyłączony z ruchu zostanie odcinek ulicy od Fordońskiej do ronda przy Family Parku. Prace potrwają do 14 października. Dojazd na teren firm znajdujących się w miejscu byłego Rometu będzie możliwy ulicą… »

Tomasz Welcz,

Od sierpnia nowe połączenia autobusowe

Jak zapowiada Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, od 1 sierpnia zmienią się trasy kursów autobusów linii nr 59 i 66 oraz uruchomiona zostanie nowa linia „86”. W związku z likwidacją placówki UKW na Przemysłowej, autobusy „59” nie… »

Tomasz Welcz,

Wakacje w komunikacji

Od dzisiaj, tradycyjnie jak co roku, po zakończeniu roku szkolnego zacznie obowiązywać wakacyjny rozkład jazdy. W innych godzinach kursować będą autobusy na liniach nr 51, 52, 53, 54, 59, 64, 65, 67, 68, 69, 71, 83 i 84.… »

Tomasz Welcz,

Remont na Mostowej

Rozpoczął się remont mostu Jerzego Sulimy-Kamińskiego oraz uliczek przylegających do Starego Rynku. Od dzisiaj zamknięte dla ruchu zostały ulice Mostowa, Batorego, Jezuicka – od Długiej do Niedźwiedzia, Ku Młynom, Trybunalska oraz Spichlerna. Drogowcy radzą, aby kierowcy uważali na… »

Tomasz Welcz,

Drogowcy zamykają Romanowskiej i Kaliskiego

Prawdopodobnie aż na dwa miesiące zamknięte zostaną od poniedziałku, 16 czerwca, ulice Romanowskiej i Kaliskiego w Fordonie. Odczują to pasażerowie, bo wiązać to się będzie z istotnymi zmianami w funkcjonowaniu komunikacji publicznej w tej największej bydgoskiej dzielnicy. Jak… »

Tomasz Welcz,

Ster na inne ulice

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, w związku z imprezą „Ster na Bydgoszcz” wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ulicach Tamka, Mennica i Ku Młynom. Dzisiaj do godziny 16 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się na ul.… »

Tomasz Welcz,

Komunikacyjne zmiany od czerwca

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej od 1 czerwca wprowadzone zostaną nowe rozkłady jazdy wszystkich linii tramwajowych. Od 2 czerwca natomiast zmienią się rozkłady jazdy niektórych linii autobusowych. Autobusy linii nr 76, na wniosek rad osiedli,… »

Tomasz Welcz,

Ogórkiem na Noc Muzeów

W Noc Muzeów, czyli z 17 na 18 maja, jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, uruchomione zostaną specjalne cztery dodatkowe linie autobusowe i tramwajowe, a kursy na wybranych liniach zostaną wydłużone do godziny pierwszej w niedzielę.… »

Tomasz Welcz,

Zabraknie wody

Jak informują Miejskie Wodociągi i Kanalizacja, w związku z pracami na sieci wodociągowej 8 maja w godzinach 8-10 zabraknie wody na ulicy Sępiej, natomiast w godzinach 10-15 bez wody będą musieli sobie poradzić mieszkańcy ulic Kasprzaka i Gałczyńskiego.… »

Tomasz Welcz,

Komunikacyjny koszmar na Fordońskiej

Od 1 maja, w związku z budową linii tramwajowej do Fordonu, czeka nas prawdziwy komunikacyjny horror na ulicy Fordońskiej. Drogowcy radzą kierowcom, szczególnie w godzinach porannego szczytu, aby doliczyli sobie na dojazd do centrum kilkanaście minut i wyjeżdżali… »

Tomasz Welcz,

Tramwaje zmieniają trasę

Od 22 do 30 kwietnia potrwają prace remontowe na pętli Bałtycka. W związku z tym inaczej będzie funkcjonowała komunikacja miejska. Wstrzymany zostanie ruch tramwajów na odcinku rondo Fordońskie – Wyścigowa. Utrudnienia czekają także kierowców. Przejazd ulicą Fordońską, ze… »

Tomasz Welcz,