Zwróć uwagę

Wrażliwi społecznie na start

Ruszają „Lodołamacze” – X edycja konkursu dla pracodawców wrażliwych społecznie. Statuetka przyznawana jest co roku pracodawcom, instytucjom i organizacjom tworzącym odpowiednie warunki pracy dla osób niepełnosprawnych. W ubiegłym roku do konkursu zakwalifikowało się 400 firm z całej Polski.… »

Tomasz Welcz,

Zrelaksuj się na wiosnę!

Region Bydgoszcz Studenckiego Forum Business Centre Club zaprasza na czwarte już spotkanie z cyklu „Przedsiębiorcza Kobieta”. Jest to innowacyjny, cykliczny projekt, realizowany w tym roku w trzynastu miastach Polski. W swej formie odbiega od innych tego typu inicjatyw.… »

Tomasz Welcz,
Reklama

Szkoła muzyczna zaprasza

Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, świętujący w tym roku 90 lat swojego istnienia, zaprasza miłośników muzyki na „drzwi otwarte” do swojej siedziby przy ul. Andrzeja Szwalbego 1. Spotkanie odbędzie się 18 kwietnia w godzinach… »

Tomasz Welcz,

Od bariery do kariery

Ruszyła druga tura rekrutacji do projektu „Od bariery do kariery na 100 %”. Tym razem na udział w projekcie, który jest doskonałą okazją na zdobycie nowych, poszukiwanych na rynku pracy kwalifikacji oraz doświadczenia zawodowego, mogą liczyć 24 osoby.… »

Tomasz Welcz,

Pod marką StartUp Mixer

9 kwietnia odbędzie się siedemnasta odsłona StartUp Mixer w Bydgoszczy. Wydarzenie organizują Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Bydgoszcz i BNI, pod patronatem Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Podczas spotkania zaprezentują się trzy firmy działające w ramach AIP Bydgoszcz. Będzie to dla… »

Tomasz Welcz,

Spotkanie z sowami

Ogród zoologiczny w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku zaprasza 10 kwietnia na „Noc sów”. Bydgoskie zoo po raz drugi włącza się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej, organizowanej przez Stowarzyszenie Ptaki Polskie. Początek spotkania z sowami o godzinie 16, a… »

Tomasz Welcz,

Zaginiony Świat czeka!

Od wielkanocnego poniedziałku, 6 kwietnia, cały czas czynny będzie Park Rozrywki – Zaginiony Świat. Kompleks czeka na zwiedzających codziennie w godzinach 11-19. W tym sezonie nie zabraknie nowych atrakcji! Podczas świąt wielkanocnych Ogród Zoologiczny będzie czynny codziennie w… »

Tomasz Welcz,

Sto tysięcy na własny biznes

AIP Bydgoszcz wraz z Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego, funduszem inwestycyjnym AIP Seed Capital oraz miastem Bydgoszcz organizują drugą edycję konkursu 100nabiznes. Nagrodą dla wybranego pomysłu będzie 100 000 złotych! Konkurs adresowany jest do wszystkich, którzy mają innowacyjny pomysł na… »

Tomasz Welcz,

KujawiaXC w Myślęcinku

W najbliższą niedzielę, 29 marca, już po raz 8 KujawiaXC zainauguruje sezon kolarstwa górskiego w północnej Polsce. Wyścigi zostaną rozegrane na rundach wyznaczonych na stoku narciarskim w Myślęcinku przy ul. Konnej.   Początek zawodów o godzinie 10.45.  Jak co… »

Wiktoria Raczyńska,

Buduj sieć kontaktów biznesowych na BOSS

Są jeszcze wolne miejsca na warsztaty podczas Festiwalu BOSS – Rozwój, Kariera, Sukces, który rusza już jutro, 23 marca. BOSS to ogólnopolska inicjatywa Studenckiego Forum Business Centre Club organizowana corocznie w największych ośrodkach akademickich. Podczas XII edycji festiwalu… »

Wiktoria Raczyńska,

Wiosna w komunikacji

Od 4 kwietnia wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Jak podkreśla Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, zmiany będą wprowadzone w związku z wieloma wnioskami mieszkańców. Nową trasą pojadą autobusy linii nr 73: Kapuściska – Chemiczna – Łęgnowo –… »

Tomasz Welcz,

Światowy Dzień Wody

Z okazji „Światowego Dnia Wody” Stowarzyszenie Kujawsko – Pomorskie Centrum Edukacji  Ekologicznej oraz Państwowa Straż Pożarna w Bydgoszczy i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska organizują w dniu 23 marca 2015 roku w godzinach od 10.00 do 12.00  na polanie… »

Wiktoria Raczyńska,

Filmowa gra terenowa

Bydgoska Kronika Filmowa Marcina Sautera i Macieja Cuske, działająca przy Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, przygotowała specjalną atrakcję z okazji trzecich urodzin kina „Orzeł”. BKF proponuje nietypową zabawę – filmową grę terenową. Będą to miejskie podchody dla harcerzy,… »

Tomasz Welcz,

Teatr Buratino czeka na aktorów

Bydgoski Teatr Lalek Buratino ogłasza nabór mężczyzn do zespołu aktorskiego. Casting odbędzie się we wtorek, 17 marca, o godzinie 11 w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury przy ulicy Marcinkowskiego. Wymagania, które muszą spełnić kandydaci na aktorów teatru lalek… »

Tomasz Welcz,

Wielkanocne konkursy Wiatraka

Fundacja „Wiatrak” zaprasza do udziału w wielkanocnych konkursach: na największego i najpiękniejszego eko-zająca (prace grupowe i indywidualne) oraz na najpiękniejszą eko-pisankę (prace indywidualne). Udział w konkursach mogą wziąć wszyscy, niezależnie od wieku – dzieci, młodzież i osoby dorosłe.… »

Tomasz Welcz,

Ostatni bieg Grand Prix Bydgoszcz CITY TRAIL w najbliższą niedzielę

W niedzielę, 8 marca w Myślęcinku odbędą się szóste – ostatnie w edycji 2014/2015 zawody w ramach ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych – Grand Prix CITY TRAIL. Elektroniczne zapisy do imprezy trwają do czwartku, 5 marca. Na kolejny sezon… »

Wiktoria Raczyńska,