Zwróć uwagę

Protest przeciwko rzezi dzików

Bydgoski Ruch Antyłowiecki zaprasza 11 stycznia o 17.30 pod biuro PiS (Gdańska 10), żeby wyrazić swój sprzeciw wobec zleconej przez ministra środowiska, ogólnokrajowej rzezi dzików (w tym ciężarnych samic). Odstrzał na niespotykaną skalę ma być argumentowany kwestią ASF… »

Magdalena Jabłońska,

Dyskusje o książkach w styczniu

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki. 10 stycznia o godzinie 16.15 w filii nr 25 przy ul. Jeżewskiej 6 rozmowa toczyć się będzie wokół powieści pt. „Tylko Lola” Jarosława Kamińskiego. 16 stycznia o… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Jak zainstalować kłódki zakochanych – konkurs

Kłódki zakochanych, które z przyczyn technicznym zostały zdemontowane z kładki przy Operze Nova, zostaną przeniesione w inne miejsce. Gdzie dokładnie stanie instalacja, na której się znajdą i w jakiej będzie formie, rozstrzygnie konkurs. A ten właśnie ruszył. Wieszanie… »

Magdalena Jabłońska,

Kreatywne ferie w Muzeum

Zbliżają się ferie zimowe, czyli czas wolny od zajęć szkolnych. Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy, jak co roku, organizuje dla dzieci „Ferie w Muzeum”. Tym razem zaprasza do udziału w jednodniowych warsztatach rękodzielniczych, dizajnerskich, animacji poklatkowej i graficznych. Zajęcia… »

Magdalena Jabłońska,

Spotkanie z Dariuszem Rosiakiem

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza 9 stycznia 2019 roku (środa), o godzinie 18.00 do Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24 na spotkanie z Dariuszem Rosiakiem – dziennikarzem radiowym i prasowym, reporterem. Prowadzi w radiowej Jedynce program… »

Magdalena Jabłońska,

Czarnecki&Gierek w Domu Uważności

Magia zbliżającego się nowego roku jest dla Domu Uważności wyjątkowym czasem. Dom Uważności zaprasza już jutro, 28 grudnia, o godzinie 18.00 (ul. Horodelska 82, Bydgoszcz, sala duża) na bezpłatny koncert Filipa Czarneckiego i Michała Gierka. Czarnecki&Gierek to duo złożone… »

Wiktoria Raczyńska,

Żywy żłóbek w Fordonie

Już od 25 lat żywy żłóbek tradycyjnie pojawia się w Wigilię i święta Bożego Narodzenia w Sanktuarium Królowej Męczenników w Fordonie. Żywą szopkę przygotowują młodzi ludzie z Duszpasterstwa Akademickiego Martyria i Wolontariatu Młodzieżowego 4don4LORD wraz z pomocą przyjaciół… »

Magdalena Jabłońska,

Hałas w chmurach

Na podstawie informacji otrzymanej z Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 S.A., Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że w dniach 18-20 grudnia 2018 roku planowany jest oblot samolotu, w związku z czym może występować uciążliwość związana z podwyższonym poziomem… »

Magdalena Jabłońska,

Rada do spraw Partycypacji Społecznej zaprasza do współpracy

Prezydent Miasta Bydgoszczy ogłasza nabór na nową kadencję Rady do spraw Partycypacji Społecznej. Dzięki dotychczasowej, aktywnej współpracy wszystkich członków rady, udało się wypracować wiele ciekawych i skutecznych rozwiązań w celu rozwoju i ulepszenia Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, czy też… »

Magdalena Jabłońska,

Opera zaprasza na konferencję

Dyrekcja Opery Nova zaprasza w środę, 12 grudnia, o godzinie 14.00, na otwartą dla mediów i publiczności konferencję, której tematami będą: wydanie opery „Rusałka” w technice BD, zakończenie i podsumowanie projektu modernizacji Opery Nova oraz projekt oświetlenia foyer… »

Magdalena Jabłońska,

Zdradzi ”Tajemnicę Fordońskiej Doliny Śmierci”

Bydgoski Klub Frondy zaprasza na spotkanie pt. ”Tajemnica Fordońskiej Doliny Śmierci” z Krzysztofem Drozdowskim, autorem książek historycznych o Bydgoszczy. Spotkanie odbędzie się 3 grudnia 2018 roku, o godzinie 19.00, w sali konferencyjnej Domu Jubileuszowego JP II, ul. Bołtucia… »

Magdalena Jabłońska,

100-lecie praw wyborczych kobiet w MCK

Cały dzień (24 listopada) poświęcony będzie 100-leciu praw wyborczych kobiet, czyli „Karty na stół”. Obchodzimy w Polsce podwójną rocznicę. Z jednej strony świętujemy 100-lecie odzyskania przez kraj niepodległości, z drugiej strony budowanie suwerenności rozumianej jako upodmiotowienie zdecydowanie większej… »

Magdalena Jabłońska,

Film i wykład o kształtowaniu miast

Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP Oddział Bydgoszcz zapraszają na pokaz filmu o Jane Jacobs – uznanej za najbardziej wpływową osobę w historii urbanistyki XX wieku. Jest to wyjątkowa okazja zobaczenia tego niesamowitego… »

Magdalena Jabłońska,

Konkurs na Wieniec Adwentowy

Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak” w Bydgoszczy organizuje konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Adwentowy. Pragnie zachęcić dzieci, młodzież oraz dorosłych do nadsyłania prac. Jest to świetna okazja do rozwijania talentów artystycznych oraz propagowania tradycji i kultury związanej z wydarzeniami kalendarza… »

Magdalena Jabłońska,

„Zdrowie pod kontrolą” w CH RONDO

W sobotę, 17 listopada, w godzinach od 9.00 do 17.00 w Centrum Handlowym RONDO odbędzie się kolejna edycja akcji prozdrowotnej „Zdrowie pod kontrolą”, organizowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Na klientów RONDA czekają bezpłatne badania profilaktyczne, nauka… »

Magdalena Jabłońska,

Ćwiczenia RENEGADE

W dniach 14-15 listopada 2018 roku (termin zapasowy – 16 listopada 2018 r.) zostanie przeprowadzony na terenie województwa kujawsko-pomorskiego trening systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej o zagrożeniu z powietrza. Trening będzie elementem ogólnokrajowego ćwiczenia pn. „RENEGADE… »

Magdalena Jabłońska,