Zwróć uwagę

Film i wykład o kształtowaniu miast

Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP Oddział Bydgoszcz zapraszają na pokaz filmu o Jane Jacobs – uznanej za najbardziej wpływową osobę w historii urbanistyki XX wieku. Jest to wyjątkowa okazja zobaczenia tego niesamowitego… »

Magdalena Jabłońska,

Konkurs na Wieniec Adwentowy

Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak” w Bydgoszczy organizuje konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Adwentowy. Pragnie zachęcić dzieci, młodzież oraz dorosłych do nadsyłania prac. Jest to świetna okazja do rozwijania talentów artystycznych oraz propagowania tradycji i kultury związanej z wydarzeniami kalendarza… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

„Zdrowie pod kontrolą” w CH RONDO

W sobotę, 17 listopada, w godzinach od 9.00 do 17.00 w Centrum Handlowym RONDO odbędzie się kolejna edycja akcji prozdrowotnej „Zdrowie pod kontrolą”, organizowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Na klientów RONDA czekają bezpłatne badania profilaktyczne, nauka… »

Magdalena Jabłońska,

Ćwiczenia RENEGADE

W dniach 14-15 listopada 2018 roku (termin zapasowy – 16 listopada 2018 r.) zostanie przeprowadzony na terenie województwa kujawsko-pomorskiego trening systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej o zagrożeniu z powietrza. Trening będzie elementem ogólnokrajowego ćwiczenia pn. „RENEGADE… »

Magdalena Jabłońska,

Targi Pracy Offerty

W czwartek, 15 listopada, w godzinach 11.00-16.00 w HSW Łuczniczka w Bydgoszczy odbędą się Targi Pracy. Prawie 100 firm z różnych branż w jednym miejscu z ofertami pracy. Takiej okazji nie mogą przepuścić osoby, które szukają zatrudnienia i… »

Magdalena Jabłońska,

Spotkania DKK w listopadzie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki realizowanego we współpracy z Instytutem Książki. 13 listopada, o godzinie 18.00 odbędzie się w Bibliotece Głównej WiMBP w… »

Magdalena Jabłońska,

Zajęcia wokalne i teatralne

Twoje dziecko lubi śpiewać? Na scenie czuje się jak ryba w wodzie? Bez przerwy recytuje wierszyki i śpiewa piosenki, których nauczyło się w przedszkolu? Dom Edukacyjno-Kulturalny REGNUM ma dla niego aż dwie BEZPŁATNE propozycje: – grupa wokalna „Wiolinki”-… »

Magdalena Jabłońska,

Zapisy na gordonki

Zajęcia prowadzone metodą E.E. Gordona to bardzo popularny sposób na umuzykalnianie dziecka. Wspomagają one naturalny proces uczenia się muzyki. Poprzez stymulację lewej półkuli mózgu (odpowiadającej, m.in., za koncentrację uwagi, rozwijanie dużej motoryki ciała, kształtowanie kreatywności dziecka) stymulują jego… »

Magdalena Jabłońska,

Półmaraton Bydgoski – zmiany w ruchu

W związku z biegiem „Półmaraton Bydgoski” w niedzielę (21 października) wprowadzone zostaną czasowe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Wyłączona z ruchu tramwajowego i autobusowego zostanie ulica Gdańska: od skrzyżowania z ulicą 11 Listopada do skrzyżowania z ulicą Konną. Wyłączenie… »

Magdalena Jabłońska,

Konferencja z okazji 40-lecia pontyfikatu św. Jana Pawła II

Forum Dialogu i Myśli Jana Pawła II przy Fundacji „Wiatrak” zaprasza na konferencję pt. „Nie lękajcie się …dialogu”. Konferencja odbędzie się w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II (ul. Bołtucia 7) w poniedziałek (22 października) w liturgiczne wspomnienie św.… »

Magdalena Jabłońska,

Wielość w jedności – sesja naukowa

Muzeum Okręgowe organizuje sesję naukową towarzyszącą wystawie „Wielość w jedności. Offset, serigrafia, techniki cyfrowe i działania intermedialne w grafice polskiej”. „Pomiędzy szarością i czernią, gestem i fotografią – bogactwo możliwości techniki offsetu”, „Eksperyment z matrycą i podłożem” oraz… »

Magdalena Jabłońska,

Zostań żołnierzem

Ruszyła kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Ma ona pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa, stabilna i perspektywiczna praca. Żołnierze będą spotykać się z Polakami i zachęcać ich, by wstępowali do… »

Magdalena Jabłońska,

Prawa człowieka w Polsce – konferencja naukowa

ORA zaprasza na ogólnopolską konferencję naukową „Prawa Człowieka w Polsce” – Perspektywa 25 lat Ratyfikacji Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności, która odbędzie się 17 października 2018 r. (środa) o godzinie 10.00 w budynku Biblioteki Uniwersytetu… »

Magdalena Jabłońska,

Werdykt konkursu Prapremier w TPB

Jury XVII festiwalu Prapremier Nie/Podległa 2018 w składzie: Małgorzata Sikorska-Miszczuk (przewodnicząca), Jacek Kopciński, Seb Majewski i Paweł Miśkiewicz postanowiło przyznać trzy równorzędne nagrody oraz trzy wyróżnienia. Wyróżnienia: – wyróżnienie w wysokości 2 000 zł dla Małgorzaty Witkowskiej za… »

Magdalena Jabłońska,

Dyskusyjne Kluby Książki w WiMBP

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki realizowane we współpracy z Instytutem Książki. 16 października br. o godzinie 11.30 w Filii nr 16 przy ul. Broniewskiego 1. Dyskusja toczyć się będzie wokół… »

Magdalena Jabłońska,

Metropolia za pół ceny już w ten weekend

Od 5 do 7 października na mieszkańców Bydgoszczy oraz regionu czeka wiele zniżek. W ponad 200 miejscach będzie można skorzystać ze specjalnych promocji utworzonych w ramach akcji Metropolia za pół ceny. W trakcie wydarzenia firmy i instytucje oferują… »

Magdalena Jabłońska,