Zwróć uwagę

Klinika Prawa i kolejna darmowa pomoc prawna

Masz problem w administracji karno-skarbowej? Zainteresowanych uzyskaniem bezpłatnych porad prawnych Klinika Prawa zaprasza na dyżur do Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy już w najbliższą sobotę – 2 listopada 2019 roku, w godzinach 9.30-11.00 w sali 105A w kampusie przy… »

Magdalena Jabłońska,

Odwołanie zagrożenia

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Bydgoszczy informuje o uchyleniu, 28 października 2019 roku, Rozporządzenia Powiatowego Lekarza Weterynarii w Bydgoszczy Nr 1/2019 z 27 lipca 2019 roku w sprawie określenia obszaru zagrożonego wścieklizną zwierząt, na terenie części miasta Bydgoszczy oraz… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Zmiana czasu z letniego na zimowy

W nocy, z soboty na niedzielę (26-27 października 2019 roku), przesuwamy wskazówki zegarków do tyłu. W związku z tym, nieco inaczej będzie funkcjonowała miejska komunikacja nocna. Kursy linii nocnych wykonane w godzinach 02.00 – 02.59, zostaną powtórzone po zmianie… »

Magdalena Jabłońska,

Kolejne darmowe porady prawne Kliniki Prawa KPSW

Zainteresowanych uzyskaniem bezpłatnych porad prawnych KPSW zaprasza na dyżur Kliniki Prawa już w najbliższą sobotę, 26 października 2019 roku, w godzinach 9.30-11.00 w sali 105A w kampusie przy ul. Toruńskiej 55-57. Zaś na kolejny dyżur – w ostatni… »

Magdalena Jabłońska,

Kongres Jeden Świat Wiele Kultur na KPSW

Już 25–26 października 2019 w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy odbędzie się Kongres „Jeden świat – wiele kultur”. Tematem przewodnim tegorocznej dziesiątej edycji będzie „Człowiek i nauka we współczesnym świecie”. W ramach tegorocznego kongresu odbędzie się Międzynarodowa Interdyscyplinarna… »

Magdalena Jabłońska,

Konferencja na horyzoncie

Ogólnopolska konferencja naukowa „Na drodze do niepodległości. Bydgoszcz w latach 1914-1920” przygotowana jest w związku z przypadającą w 2020 roku 100. rocznicą powrotu Bydgoszczy do Macierzy po 148 latach zaboru pruskiego. Odbędzie się 20-21 stycznia 2020 roku. Organizatorzy konferencji… »

Magdalena Jabłońska,

Rozmowy o książkach

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy, jak co miesiąc, zaprasza na spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki: 22 października br. o godzinie 11.30 w Filii nr 16 przy ul. Broniewskiego 1. Dyskusja toczyć się będzie wokół „Dziennika 1957-1958” Gustawa… »

Magdalena Jabłońska,

Miasto przyjazne seniorom

Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy zaprasza na cykl darmowych spacerów badawczych i warsztatów dla osób 65+. Zajęcia będą odbywać się od listopada 2019 do maja 2020 roku. Stowarzyszenie chce spojrzeć na miasto oczami seniorów i równocześnie zachęcić… »

Magdalena Jabłońska,

„Las” Leona Wyczółkowskiego – uroczyste odsłonięcie obrazu

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zaprasza na uroczyste odsłonięcie nowego nabytku – obrazu Leona Wyczółkowskiego pt. „Las”. Uroczyste odsłonięcie nastąpi 19 października (sobota) o godzinie 12.00 w Domu Leona Wyczółkowskiego (Mennica 7). Obraz został zakupiony do… »

Wiktoria Raczyńska,

We wtorek ćwiczenia na ul. Toruńskiej – zmiany na linii nr 73

We wtorek (15 października) ze względu na ćwiczenia związane z akcją przeciwpowodziową nieprzejezdna od godziny 9.00 do 12.00 będzie ulica Toruńska w Łęgnowie. Objazd poprowadzi ulicą Nowotoruńską. Ulica Toruńska będzie zamknięta na wysokości oczyszczalni ścieków w ramach ćwiczeń… »

Magdalena Jabłońska,

Po pierwszym dyżurze Kliniki Prawa

Dzisiaj odbył się pierwszy dyżur Kliniki Prawa KPSW w gmachu Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Studenci Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy z kierunku Prawo oraz z kierunku Administracja bezpłatnie udzielają porad prawnych mieszkańcom miasta oraz regionu, którzy potrzebują profesjonalnego… »

Magdalena Jabłońska,

Bezpłatne porady prawne Kliniki Prawa w budynku Sądu Okręgowego

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy oraz Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy zapraszają mieszkańców miasta i regionu, do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych udzielanych przez Studenckie Koło Naukowe „Klinika Prawa”. Gościnne dyżury studentów prawa i administracji KPSW odbywać się będą… »

Magdalena Jabłońska,

Unikalne zbiory WiMBP online

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy, korzystając z nowych technologii, uruchamia możliwość wglądu do unikalnych zbiorów. „Od skarbów renesansu do dwudziestowiecznej Bydgoszczy” to tytuł inicjatywy bydgoskiej książnicy, wynikającej z troski o wartościowe, unikatowe… »

Magdalena Jabłońska,

Poszukiwani wystawcy na jarmark świąteczny

Miasto Bydgoszcz, wzorem ubiegłego roku, organizuje w grudniu jarmark świąteczny na ul. Mostowej. Tradycyjnie będzie można się rozgrzać przy czekoladzie, grzańcu i barszczu. W ofercie znajdą się pierogi, krokiety oraz gęsina i ryby wędzone. Nie zabraknie serów, wędlin,… »

Magdalena Jabłońska,

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny już w ten piątek

20 września młodzież wyjdzie na ulice miast, w tym Bydgoszczy. To ostatni piątek przed szczytem klimatycznym ONZ w Nowym Jorku. Miliony uczniów i studentów, rodziców i dziadków, będą protestować w tysiącach miast na całym świecie, by pokazać, że nie… »

Magdalena Jabłońska,

Dyskusje przy książce we wrześniu

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki realizowanego we współpracy z Instytutem Książki: 18 września o godzinie 16.00 w Filii nr 32 przy ul. Przyjaznej… »

Magdalena Jabłońska,