Zwróć uwagę

Unikalne zbiory WiMBP online

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy, korzystając z nowych technologii, uruchamia możliwość wglądu do unikalnych zbiorów. „Od skarbów renesansu do dwudziestowiecznej Bydgoszczy” to tytuł inicjatywy bydgoskiej książnicy, wynikającej z troski o wartościowe, unikatowe… »

Magdalena Jabłońska,

Poszukiwani wystawcy na jarmark świąteczny

Miasto Bydgoszcz, wzorem ubiegłego roku, organizuje w grudniu jarmark świąteczny na ul. Mostowej. Tradycyjnie będzie można się rozgrzać przy czekoladzie, grzańcu i barszczu. W ofercie znajdą się pierogi, krokiety oraz gęsina i ryby wędzone. Nie zabraknie serów, wędlin,… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny już w ten piątek

20 września młodzież wyjdzie na ulice miast, w tym Bydgoszczy. To ostatni piątek przed szczytem klimatycznym ONZ w Nowym Jorku. Miliony uczniów i studentów, rodziców i dziadków, będą protestować w tysiącach miast na całym świecie, by pokazać, że nie… »

Magdalena Jabłońska,

Dyskusje przy książce we wrześniu

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki realizowanego we współpracy z Instytutem Książki: 18 września o godzinie 16.00 w Filii nr 32 przy ul. Przyjaznej… »

Magdalena Jabłońska,

Strefa skuterów elektrycznych powiększona o Fordon

Zgodnie z zapowiedziami blinkee.city rozszerza obszar strefy parkowania w Bydgoszczy o nowe miejsca. Już w ten weekend w aplikacji pojawi się dzielnica Fordon. Operator powiększa także flotę dostępnych pojazdów. W mieście przybędzie kolejnych 15 skuterów. – Jesteśmy bardzo… »

Magdalena Jabłońska,

W BCS przygotujesz szydełkowe torby

„Warsztatownia” to nowy cykl warsztatów rękodzielniczych w Bydgoskim Centrum Sztuki. We wrześniu centrum zaprasza do plecenia sznurkowych toreb wspólnie z PlotkaPufy – rękodzieło do Twojego domu. Na warsztatach każdy będzie mógł stworzyć okrągłą torbę na szydełku za 75 zł… »

Magdalena Jabłońska,

Peron wiedeński na ukończeniu

Przy ulicy Focha dobiegają końca prace remontowe związane z budową peronu wiedeńskiego. Przy placu Teatralnym kierowcy mogą już przejeżdżać przez wyniesioną jezdnię. Od czwartku zatrzymują się tam ponownie tramwaje. Warto w tym miejscu zachować większą ostrożność. Przystanek wiedeński… »

Magdalena Jabłońska,

Ruszyła rekrutacja na studia magisterskie na Architekturę Wnętrz UTP

Na studia magisterskie mogą aplikować absolwenci kierunków studiów realizowanych w obszarze sztuki lub przyporządkowanych do dyscyplin naukowych oraz artystycznych: sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki. Absolwenci licencjackich studiów projektowych i artystycznych przyjmowani będą na podstawie dyplomu. Dla pozostałych studentów,… »

Magdalena Jabłońska,

Wojciech Cejrowski w Multikinie

Najnowszy program Wojciecha Cejrowskiego „Nie chcecie tam być” to zabawna opowieść o tych przygodach, których mu ludzie zazdroszczą. A on się upiera, że jednak nie chcieliby tam być. Oczywiście nikogo nie uda mu się przekonać na siłę, ale… »

Magdalena Jabłońska,

Europodwórka – wtorek i czwartek

Sezon Europodwórkowy w pełni. Zabawy z wolontariuszami europejskimi trwają w najlepsze. Goście z Armenii, Słowenii, Turcji, Ukrainy i Bułgarii prezentują dzieciom na placach zabaw informacje na temat swoich miejsc pochodzenia, a także spędzają aktywnie czas poprzez zabawy –… »

Magdalena Jabłońska,

Bydgoszcz wolna od nienawiści

W związku z wydarzeniami związanymi z I Marszem Równości w Białymstoku, Obywatele RP w Bydgoszczy organizują dzisiaj, 25 lipca (czwartek) wiec poparcia dla środowisk LGBT. – Chcemy Polski różnorodnej, Polski kolorowej, Polski tolerancyjnej. Chcemy Polski europejskiej, Polski, w… »

Magdalena Jabłońska,

Zabawy na podwórkach z wolontariuszami z Europy

Do Wiatraka przyjechali wolontariusze z Armenii, Słowenii, Turcji, Ukrainy i Włoch, by wziąć udział w 9. edycji projektu „Europodwórka”. Zagraniczni goście zapoznają dzieci i młodzież z historią, geografią i dziedzictwem kulturowym swoich krajów. Będą uczyć podstawowych zwrotów grzecznościowych… »

Magdalena Jabłońska,

Metropolia za pół ceny wraca we wrześniu

Tegoroczna edycja akcji Metropolia za pół ceny odbędzie się między 27 a 29 września. To właśnie w tym terminie będzie można skorzystać ze specjalnych ofert w około 200 miejscach na terenie Bydgoszczy i regionu. Wydarzenie to kontynuacja akcji… »

Magdalena Jabłońska,

Historyczna Niedziela Handlowa

Otwarte sklepy i restauracje w samym centrum miasta, do tego potężna dawka historii – w tym trójwymiarowe zdjęcia dawnej Bydgoszczy oraz możliwość zrobienia sobie retro portretu – to wszystko w ramach kolejnej Niedzieli Handlowej. 14 lipca przypada kolejna… »

Magdalena Jabłońska,

Niedźwiedzica zniknie z fontanny Potop

Urząd Miasta Bydgoszczy informuje, że 9 lipca br. zostanie wyłączona fontanna Potop i po opróżnieniu misy z wody, wyjęta zostanie rzeźba Niedźwiedzicy. Celem jest przeprowadzenie prac konserwatorskich. Po wyjęciu rzeźby przy sprzyjających warunkach (brak opadów) misa fontanny zostanie… »

Magdalena Jabłońska,

Zmiany w organizacji ruchu podczas Enea Bydgoszcz Triathlon

To już piąta, jubileuszowa edycja Triathlonu w samym centrum Bydgoszczy. 6 i 7 lipca 2019 blisko 4500 profesjonalistów i amatorów wystartuje w największej imprezie triathlonowej w Polsce. Zmagania odbędą się tradycyjnie na trzech dystansach: Sobota, 6 lipca: W… »

Magdalena Jabłońska,