Zwróć uwagę

Bydgoski Klub Frondy zaprasza na Opowieści z Krypty

Bydgoski Klub Frondy zaprasza na spotkanie z Robertem Grochowskim, archeologiem. Spotkanie pt.: „Opowieści z krypty, czyli co odkryto w podziemiach Katedry Bydgoskiej” odbędzie się 11 czerwca 2018 roku o godzinie 19.00 w sali widowiskowej Fundacji Wiatrak, ul. Bołtucia… »

Wiktoria Raczyńska,

Dyskusyjne Kluby Książki w czerwcu

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki realizowanego we współpracy z Instytutem Książki. 11 czerwca br. o godzinie 16.15 w Filii nr 25 przy ul.… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Muzyka dla każdego w Wiatraku

Fundacja Wiatrak zaprasza na koncert w wykonaniu utalentowanych uczniów Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy. Koncert pt. „Muzyka dla każdego” odbędzie się w sobotę (9 czerwca) o godzinie 16.00 w sali widowiskowej Domu Jubileuszowego Jana… »

Wiktoria Raczyńska,

VII spotkanie Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy wraz ze Stowarzyszeniem Muzeów Sztuki Inżynieryjnej, przy wsparciu Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów organizuje VII spotkanie Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej pt. „Zarządzanie szlakami dziedzictwa technicznego – problemy i wyzwania”. Spotkanie… »

Wiktoria Raczyńska,

VII Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny

10 czerwca 2018 r. ulicami Bydgoszczy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Jak co roku będzie radośnie i kolorowo. Marsz zakończy się piknikiem rodzinnym oraz Festiwalem Nowe Spojrzenie na placu przy Bazylice św. Wincentego à Paulo. Bydgoski Marsz… »

Wiktoria Raczyńska,

Koncert Terry Bozzio przełożony!

Koncert Terry Bozzio, który w ramach Drums Fusion miał się odbyć dzisiaj, tj. w piątek, o godzinie 21.30, na Wyspie Młyńskiej został przełożony na sobotę na godzinę 18.00. Koncert odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury przy Marcinkowskiego 12.… »

Wiktoria Raczyńska,

Bezpłatne zajęcia w Regnum

Lato na dobre zagościło w mieście. Coraz więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Lada dzień uczniowie skończą rok szkolny i wyruszą na wakacje. Ale jeszcze przed wakacjami Regnum zaprasza na bezpłatne zajęcia. Maluszki ich Rodziców zaprasza na zajęcia:… »

Wiktoria Raczyńska,

Kurtyny wodne ochłodą w upalne dni

W związku z zapowiadaną przez meteorologów falą upałów, już od dziś (wtorek, 29 maja) na Starym Rynku mieszkańcy będą mogli ochłodzić się przy kurtynie wodnej. Kolejne kurtyny pojawią się w mieście jutro. Kurtyny działać będą w trzech miejscach:… »

Wiktoria Raczyńska,

Drums Fusion – utrudnienia w ruchu samochodów

2 czerwca (sobota) od godziny 04.00 do 24.00, w związku z organizacją koncertu Apocalyptica na Wyspie Młyńskiej będzie zablokowana dla ruchu samochodowego ul. Mennica na odcinku od ul. Focha do ul. Przyrzecze.

Wiktoria Raczyńska,

„Radosne Serca” już wkrótce w Bydgoszczy

Fundacja Nowe Pokolenie zaprasza do udziału w XII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc, która odbędzie się w dniach 5-6 lipca 2018 roku. To cykliczne, interdyscyplinarne wydarzenie artystyczno-kulturalne skierowane jest do wychowanków wszystkich typów placówek opiekuńczo-wychowawczych w wieku 6-18… »

Wiktoria Raczyńska,

Kulinarny piknik dla dzieci i młodzieży

Jutro (poniedziałek) na terenie dziedzińca Zespołu Szkół Gastronomicznych odbędzie się kolejna już edycja szkolnego konkursu kulinarnego dla klas I technikum i zasadniczej szkoły zawodowej „Smaki zup kuchni regionalnej, polskiej i różnych narodów”. Młodzież szkoły z szefami kuchni bydgoskich… »

Wiktoria Raczyńska,

Ekstra komunikacja na Noc Muzeów

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, aby ułatwić podróżowanie pomiędzy muzeami uruchomi 19 maja specjalne połączenia. Podobnie, jak w poprzednich latach do obsługi linii specjalnych skierowane zostaną pojazdy historyczne. W godzinach między 16.30 a 1.00 uruchomione zostaną następujące… »

Marek Tomaszewski,

Ulica Zamczysko do remontu

W wakacje planowany jest remont ul. Zamczysko na odcinku Armii Krajowej – Pod Skarpą. Ulica zyska nową nawierzchnię, dobudowane zostanie też pobocze. To kontynuacja inwestycji z ubiegłego roku, kiedy przebudowany został odcinek w rejonie skrzyżowania z ul. Pod… »

Marek Tomaszewski,

W IV LO w Bydgoszczy będą projektować gry

W IV Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy, w klasie o profilu matematyczno-przyrodniczym wprowadzone zostają elementy kreacji gier. Nabór do klasy rusza 17 maja 2018 roku. Od września, w tym zespole, naukę rozpocznie trzydziestu dwóch uczniów. Będą oni uczestniczyć w… »

Wiktoria Raczyńska,

Spotkanie aktywnych mam

29 maja odbędzie się coroczne spotkanie kobiet w ramach projektu „Maj Mam”. Ma ono na celu aktywizację pań po urodzeniu dziecka, po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym. Organizatorzy zapraszają wszystkie aktywne kobiety, które mają pomysł na swój biznes, ale… »

Marek Tomaszewski,

Bezpłatnie koleją w Dzień Dziecka

PKP Intercity z myślą o dzieciach przygotowało na Dzień Dziecka niespodziankę – bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży oraz tańsze bilety dla ich opiekunów. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka PKP Intercity przygotowało prezent dla najmłodszych podróżników. 1… »

Wiktoria Raczyńska,