Zwróć uwagę

Upały wciąż groźne

Wysokie temperatury w Polsce nie odpuszczają. Kolejne dni to również prognozowane rekordowo wysokie wskazania termometrów. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy apeluje o niebagatelizowanie ostrzeżeń o upałach i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Upały… »

Wiktoria Raczyńska,

Gra miejska – II edycja

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy (KPCK) i Gry Kozackie – gry miejskie, gry terenowe – Bydgoszcz serdecznie zapraszają na drugą edycję gry miejskiej Most Królowej Jadwigi. W rocznicę wybuchu II Wojny Światowej będziecie mieli okazję poznać niecodzienne zakątki… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Happening protestacyjny przeciwko fuszerkom remontu ul. 11 Listopada

Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy i  zapraszają na happening protestacyjny przeciwko fuszerkom podczas remontu ulicy 11 Listopada na Osiedlu Leśnym. Happening odbędzie się w środę, 8 sierpnia, o godzinie 14.00, przy siedzibie Rady Osiedla Leśne, ul. 11… »

Magdalena Jabłońska,

Metropolia za pół ceny już wkrótce

Już po raz kolejny na terenie Bydgoszczy oraz regionu będzie można skorzystać z weekendu pełnego zniżek. W dniach 5-7 października odbędzie się akcja „Metropolia za pół ceny”. Wydarzenie wzorowane jest na doskonale znanej i lubianej akcji „Bydgoszcz za… »

Magdalena Jabłońska,

Zawyją syreny

W związku z obchodami 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wojewoda kujawsko-pomorski zarządził 1 sierpnia włączenie syren alarmowych o godzinie 17.00 na terenie wszystkich gmin i powiatów naszego województwa. Włączenie syren odbędzie się na podstawie § 10 ust. 3… »

Magdalena Jabłońska,

Ratusz zaprasza do składania uwag

Miejska Pracowania Urbanistyczna opracowała projekt nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu „Śródmieście – Filharmonia Pomorska” i zaprasza mieszkańców do składania uwag w trakcie wyłożenia projektu do publicznego wglądu. Z projektem można zapoznać się w siedzibie Miejskiej Pracowni… »

Magdalena Jabłońska,

Zbliża się przebudowa węzła Szarych Szeregów

ZDMiKP informuje, że 14 lipca (sobota), rozpocznie się przebudowa węzła Szarych Szeregów. W związku z tym zostaną wprowadzone następujące zmiany w trasach linii tramwajowych: Linia nr 2 Las Gdański – Babia Wieś Linia nr 4 Bielawy – Babia… »

Wiktoria Raczyńska,

Zmiany w ruchu podczas Enea Bydgoszcz Triathlon

ZDMiKP informuje, że na czas trwania części kolarskiej imprezy „Enea Bydgoszcz Triathlon 2018″ zajdzie konieczność … wyłączenia z ruchu ul. Toruńskiej (od ronda Bernardyńskiego do ronda Toruńskiego; od ronda Toruńskiego do ul. Nowotoruńskiej – jezdni w stronę granicy… »

Wiktoria Raczyńska,

Wakacje w muzeum

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zaprasza na cykl wakacyjnych spotkań i warsztatów w muzeum. Jego animatorzy i prowadzący podpowiedzą jak pobudzić do działania swoją kreatywność i stworzyć niezwykłe przedmioty. Zajęcia warsztatowe odbywać się będą we wtorki i czwartki… »

Wiktoria Raczyńska,

Aktualizacja Strategii Rozwoju Bydgoszczy

Od kilku miesięcy trwają konsultacje społeczne dotyczące aktualizacji Strategii Rozwoju Bydgoszczy do roku 2030. To właśnie one będą głównym tematem spotkań z mieszkańcami. Kolejne już 25 czerwca na Kapuściskach. Rozpoczął się cykl otwartych spotkań z mieszkańcami dotyczący działań związanych… »

Wiktoria Raczyńska,

„Wesołe Babcie” z Mołdawii w „Wiatraku”

W „Wiatraku” wystąpi zespół „Wesołe Babcie” z Domu Polskiego w Kiszyniowie. Zaprezentują piosenki i tańce nie tylko z Mołdawii. Koncert pt. „Jedno serce – dwie ojczyzny” odbędzie się w sobotę (23 czerwca), o godzinie 18.00, w Domu Jubileuszowym… »

Wiktoria Raczyńska,

Camerimage za rok w Bydgoszczy

Miasto Bydgoszcz podpisało z Fundacją TUMULT umowę dotyczącą organizacji w tym roku w Bydgoszczy kolejnej edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE. Kwota, jaką Miasto Bydgoszcz przeznaczy na organizację festiwalu w tym roku wyniesie 500 000 zł.… »

Wiktoria Raczyńska,

Prezydent zaprasza na kolejne spotkanie

Od poniedziałku (18 czerwca) ruszył cykl sześciu otwartych spotkań z mieszkańcami dotyczący działań związanych z aktualizacją Strategii Rozwoju Bydgoszczy. Kolejne spotkanie odbędzie się 21 czerwca (czwartek) na Bielawach. Od kilku miesięcy trwają konsultacje społeczne dotyczące aktualizacji Strategii Rozwoju Bydgoszczy… »

Wiktoria Raczyńska,

Piknik z Gwiazdą

Rada Osiedla Miedzyń-Prądy 17 czerwca (niedziela) zaprasza na Piknik z Gwiazdą. Piknik odbędzie się na stadionie Gwiazdy. Rozpocznie się o godzinie 14.00, a zakończy około 22.00. Będą, m.in., pokazy ogniowe Straży Pożarnej, pokazy Street Workout Bydgoszcz, kiermasz różności,… »

Wiktoria Raczyńska,

Piknik z okazji Dnia Ojca

„Bezpieczny ojciec. Bezpieczne rodzinne wakacje” – tak jest zatytułowany czerwcowy piknik z okazji Dnia Ojca, który organizuje Fundacja „Wiatrak” razem z WOPR Bydgoszcz, bydgoską strażą pożarną oraz policją. Piknik odbędzie się w niedzielę, 17 czerwca, w godzinach 15.00-18.00… »

Wiktoria Raczyńska,

Awaria systemów w całym kraju

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że dziś od godzin porannych niedostępne są serwisy obywatel.gov.pl, pz.gov.pl, cepik.gov.pl, epuap.gov.pl. Niedostępny jest także system CEPiK. Według informacji publikowanych przez ministerstwo awaria jest poważna. Przewiduje się także, że naprawa może być długotrwała. materiały nadesłane:… »

Wiktoria Raczyńska,