Zwróć uwagę

Dyskusje w kwietniu

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki organizowane we współpracy z Instytutem Książki. 10 kwietnia br. o godzinie 15.30 w Filii nr 21 przy ul. Curie-Skłodowskiej 33a. Przedmiotem klubowej dyskusji będzie książka… »

Magdalena Jabłońska,

Misterium Męki Pańskiej ponownie w Dolinie Śmierci

Historia fordońskiego Misterium Męki Pańskiej sięga roku 2001, w którym po raz pierwszy wystawiono je w bydgoskiej Dolinie Śmierci w Niedzielę Palmową. Dało to początek pięknej tradycji, która jest kontynuowana i która podejmuje co raz to nowsze środki,… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

W cieniu swoich uczniów – konferencja naukowa

Akademia Muzyczna imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy zaprasza 10-11 kwietnia do auli Akademii Muzycznej (Słowackiego 7) na wiosenną sesję pod kierownictwem naukowym dr hab. Aleksandry Kłaput-Wiśniewskiej oraz Koncert Kompozytorski, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory pedagogów budujących podwaliny dzisiejszej… »

Magdalena Jabłońska,

„Oto ja” Droga Krzyżowa ulicami miasta

„Oto ja” to hasło tegorocznej Drogi Krzyżowej ulicami Bydgoszczy, którą przeżywać będziecie mogli w sobotę, 30 marca, o godzinie 19.30 idąc z Katedry do Bazyliki. W tym roku młodzież wielu wspólnot parafialnych naszego miasta po raz kolejny udowodniła,… »

Magdalena Jabłońska,

Drzwi Otwarte w gastronomiku

Zespół Szkół Gastronomicznych 30 marca (od 9.00 do 13.00) zaprasza na Drzwi Otwarte. Główną atrakcją będzie finał konkursu: „Tradycyjna kuchnia kujawsko-pomorska inspiracją dla młodych kucharzy”. Temat IV edycji konkursu: „To co najlepsze z Kujaw i Pomorza od 100… »

Magdalena Jabłońska,

Zostaw swój 1 procent w Bydgoszczy

Zbliża się okres rozliczeń podatkowych. Od 16 lat podatnicy mają możliwość przekazywania 1% swojego podatku z deklaracji rocznej PIT na rzecz dowolnie wybranej organizacji pożytku publicznego. Należy dodać, że jest to jeden procent od kwoty przeznaczonej dla Urzędu… »

Magdalena Jabłońska,

Drzwi otwarte w Szkole Muzycznej im. A. Rubinsteina

Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy zaprasza dzieci wraz z rodzicami na „Drzwi otwarte”. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 30 marca, w godzinach od 10.00 do 13.00, w budynku szkoły przy ul. Andrzeja Szwalbego 1.… »

Magdalena Jabłońska,

Studencie – zdobądź doświadczenie w wolontariacie

Dom Edukacyjno-Kulturalny Regnum prowadzony przez Fundację Nowe Pokolenie rozpoczyna zajęcia świetlicowe dla dzieci z klas 4-6 szkoły podstawowej. Zajęcia będą bezpłatne, a ich celem będzie pomoc przy odrabianiu prac domowych, nadrabianie zaległości w szkole oraz aktywne i kreatywne… »

Magdalena Jabłońska,

Spotkania DKK w marcu

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki. 21 marca, o godzinie 17.00, w Filii nr 13 przy ul. Gawędy 1. Klubowicze omawiać będą książkę Karoliny Bednarz pt. „Kwiaty w pudełku. Japonia oczami… »

Magdalena Jabłońska,

Rekolekcje z ks. bp Jackiem Kicińskim

Jest już Wielki Post, tradycyjnie Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego Martyria zaprasza na rekolekcje akademickie, aby owocnie przeżyć przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy. W tym roku będziemy odkrywać jak w mocy Ducha Świętego odnawiać w sobie łaskę wiary. Rekolekcje poprowadzi… »

Wiktoria Raczyńska,

Bilety – sprawdź, kiedy ankieterzy dotrą na twoje osiedle

Do końca marca trwają konsultacje społeczne dotyczące wprowadzenia nowych biletów czasowych. Ich celem jest aktualizacja – wspólnie z mieszkańcami – oferty biletów w komunikacji miejskiej w Bydgoszczy. Ankietę konsultacyjną można wypełnić elektronicznie tutaj lub w wersji tradycyjnej, w mobilnych… »

Magdalena Jabłońska,

Rusza V. edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni”

„Finansoaktywni” to program edukacyjny dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych. Ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie w naszym codziennym życiu odgrywają podatki, co dzięki nim zyskujemy i dlaczego ich płacenie jest tak ważne. Misja tegorocznej edycji brzmi: „Rozumiemy podatki”.… »

Magdalena Jabłońska,

Korzystasz z komunikacji miejskiej? Wypełnij ankietę

Do 31 marca można zgłaszać swoje uwagi dotyczące wprowadzenia nowych biletów czasowych. Celem konsultacji jest zaktualizowanie wspólnie z mieszkańcami oferty biletów w komunikacji miejskiej. Ankietę konsultacyjną można wypełnić elektronicznie tutaj lub w wersji tradycyjnej, papierowej w naszych mobilnych punktach… »

Magdalena Jabłońska,

Jaka będzie przyszłość Rady Osiedla Glinki-Rupienica?

Do czwartku (7 marca) trwają konsultacje społeczne w sprawie przyszłości Rady Osiedla Glinki-Rupienica. Konsultacje odbywają się w związku z brakiem wymaganej frekwencji podczas wyborów do Rady Osiedla. Konsultacje społeczne w tej sprawie mają charakter lokalny, więc mogą wziąć… »

Magdalena Jabłońska,

Bezpieczne i czyste place zabaw

1 marca rozpoczęły się pozimowe przeglądy miejskich placów zabaw. Obejmować będą m.in. wymianę piasku w piaskownicach, naprawę urządzeń zabawowych, konserwację nawierzchni i sprzątanie terenu. W połowie miesiąca ruszy także pozimowe sprzątanie chodników i ścieżek rowerowych. Kontrole i niezbędne… »

Magdalena Jabłońska,

Powiew wiosny w DEK Regnum

W marcu wszyscy wypatrujemy wiosny. Na tę okoliczność Dom Edukacyjno-Kulturalny Regnum ma dużo wiosennych propozycji. Zajęcia popołudniowe to doskonały sposób na spędzenie czasu wolnego. Rozwijają wyobraźnię, fantazję, kreatywność, pamięć oraz koncentrację. Stwarzają warunki do zawierania nowych znajomości i przyjaźni,… »

Magdalena Jabłońska,