Zwróć uwagę

Młyńskie koło stanęło na placu Teatralnym

Wesołe miasteczko na placu Teatralnym zostaje w Bydgoszczy do 2 lutego. Właśnie pojawiła się jego główna atrakcja, która ze względu na uszkodzenie jednego z jej elementów nie mogła stanąć podczas świątecznego jarmarku – Młyńskie Koło. Zimowe wesołe miasteczko,… »

Magdalena Jabłońska,

Komunikacja w Sylwestra

W nocy, by ułatwić podróże, wzmocniona zostanie część linii. Od 3 stycznia na stałą trasę wracają autobusy linii nr 57. W Sylwestra, 31 (grudnia), komunikacja miejska funkcjonować będzie według rozkładów jazdy dnia powszedniego wakacyjnego do około godziny 20.30.… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Zima z Wedlem w Bydgoszczy

To cykl zimowych atrakcji, które odbywać się będą w grudniu oraz w okresie ferii zimowych, aż do końca lutego 2020. W Bydgoszczy, już 4 i 5 stycznia, najbardziej czekoladowa marka w Polsce, zadba o przyjemną atmosferę na naszym lodowisku.… »

Magdalena Jabłońska,

Betlejem w Toruniu – Głośna Noc

Wieczór i noc 3 stycznia (godzina 19.00) w toruńskiej Arenie na pewno będą głośne. To za sprawą 4. edycji trasy koncertowej Betlejem w Polsce. Na mapie wspólnego kolędowania z udziałem ponad 20 gwiazd estrady jest w tym roku… »

Magdalena Jabłońska,

Świąteczne zmiany w komunikacji

W Wigilię (24 grudnia) komunikacja miejska funkcjonować będzie według rozkładów jazdy dnia powszedniego wakacyjnego do około godziny 17.00. W najbliższy handlowy weekend część linii zostanie wzmocniona. W Wigilię (24 grudnia) po godzinie 17.00 będą stopniowo wprowadzane ograniczenia w… »

Magdalena Jabłońska,

Powstaną nowe kąciki zabaw dla dzieci – zagłosuj

Kolejne kąciki zabaw w ramach akcji Serenada dla dzieci powstaną niebawem w przychodniach zdrowia i szpitalach w całej Polsce. Od wyników głosowania zależeć będzie, w jakich placówkach czas oczekiwania na wizytę lekarską lub badania, będzie dzieciom upływał w… »

Magdalena Jabłońska,

Nowa trasa Bydgoskiego Orszaku Trzech Króli

W dniu Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, po raz siódmy Orszak Trzech Króli wyruszy do stajenki w poszukiwaniu Dzieciątka – w tym roku zupełnie nową trasą. Orszak rozpocznie się mszą św. o godzinie 11.30 w Bazylice pw. św. Wincentego a… »

Magdalena Jabłońska,

Tramwaje wracają na Kapuściska

Tramwaje na górny taras wracają 12 grudnia. Jednak już 8 grudnia (niedziela), na „Mikołajki”, pojadą tamtędy specjalne linie. To doskonała okazja, aby zapoznać się ze wszystkimi zmianami, które dotkną komunikację w tym rejonie. Inwestycja była dużym wyzwaniem ze… »

Wiktoria Raczyńska,

Miasto szuka chętnych do prowadzenia Welcome Desku

Miasto szuka chętnych do prowadzenia punktu informacyjnego pn. Welcome Desk w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5 w 2020 roku. Na oferty czeka do 18 grudnia br. Zadanie polega na prowadzeniu punktu informacyjnego, w… »

Magdalena Jabłońska,

Nowe zasady segregacji odpadów. Zadaj pytanie

Na profilu facebookowym czystabydgoszcz.pl tutaj na pytania mieszkańców związane z tym tematem odpowiadać będzie zastępca Prezydenta Bydgoszczy – Michał Sztybel. Pytania będzie można zadawać bezpośrednio pod postem, który pojawi się na profilu Czysta Bydgoszcz, jutro, tj. 26 listopada od… »

Magdalena Jabłońska,

Zmiany w ruchu na Starym Mieście

Miasto przygotowuje się do organizacji Świątecznego Jarmarku na placu Teatralnym i moście Staromiejskim. W związku z tym wprowadza zmiany w organizacji ruchu. Podpisuje też umowę na świąteczną iluminację Bydgoszczy. Pierwsze zmiany związane z jarmarkiem już zostały wprowadzone (obowiązują… »

Magdalena Jabłońska,

Listopad z książką

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki realizowane we współpracy z Instytutem Książki: 20 listopada br. o godzinie 12.00 w Filii nr 3 przy ul. Grunwaldzkiej 33. Omawiana będzie amerykańska powieść pt.… »

Magdalena Jabłońska,

Bieg Niepodległości i nie tylko – zmiany w organizacji ruchu

W poniedziałek (11 listopada) w związku z Biegiem Niepodległości w godzinach od około 15.00 do około 16.00 przejazd tramwajem lub autobusem przez centrum może zabrać nieco więcej czasu. Dotyczy to linii tramwajowych kursujących ulicami Gdańską, K. Chodkiewicza, Focha,… »

Magdalena Jabłońska,

Chcesz prowadzić kawiarnię obywatelską? Zgłoś się!

Ratusz ogłosił konkurs na najem pomieszczenia do prowadzenia placówki gastronomicznej – kawiarni obywatelskiej w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Kawiarnia obywatelska mieści się na parterze BCOPiW przy ul. Gdańskiej 5. Na zgłoszenia czeka do 12 listopada do… »

Magdalena Jabłońska,

Bezpłatny transport i zmiany w komunikacji miejskiej

W dniu Wszystkich Świętych podróżowanie autobusem lub tramwajem, wzorem ubiegłych lat, będzie bezpłatne. Przygotowano również szereg dodatkowych połączeń. 1 listopada wszyscy pasażerowie mogą podróżować komunikacją miejską bezpłatnie. Ułatwi to znacznie poruszanie się po Bydgoszczy. Autobusy i tramwaje zajmują… »

Magdalena Jabłońska,