Zwróć uwagę

Rusza V. edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni”

„Finansoaktywni” to program edukacyjny dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych. Ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie w naszym codziennym życiu odgrywają podatki, co dzięki nim zyskujemy i dlaczego ich płacenie jest tak ważne. Misja tegorocznej edycji brzmi: „Rozumiemy podatki”.… »

Magdalena Jabłońska,

Korzystasz z komunikacji miejskiej? Wypełnij ankietę

Do 31 marca można zgłaszać swoje uwagi dotyczące wprowadzenia nowych biletów czasowych. Celem konsultacji jest zaktualizowanie wspólnie z mieszkańcami oferty biletów w komunikacji miejskiej. Ankietę konsultacyjną można wypełnić elektronicznie tutaj lub w wersji tradycyjnej, papierowej w naszych mobilnych punktach… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Jaka będzie przyszłość Rady Osiedla Glinki-Rupienica?

Do czwartku (7 marca) trwają konsultacje społeczne w sprawie przyszłości Rady Osiedla Glinki-Rupienica. Konsultacje odbywają się w związku z brakiem wymaganej frekwencji podczas wyborów do Rady Osiedla. Konsultacje społeczne w tej sprawie mają charakter lokalny, więc mogą wziąć… »

Magdalena Jabłońska,

Bezpieczne i czyste place zabaw

1 marca rozpoczęły się pozimowe przeglądy miejskich placów zabaw. Obejmować będą m.in. wymianę piasku w piaskownicach, naprawę urządzeń zabawowych, konserwację nawierzchni i sprzątanie terenu. W połowie miesiąca ruszy także pozimowe sprzątanie chodników i ścieżek rowerowych. Kontrole i niezbędne… »

Magdalena Jabłońska,

Powiew wiosny w DEK Regnum

W marcu wszyscy wypatrujemy wiosny. Na tę okoliczność Dom Edukacyjno-Kulturalny Regnum ma dużo wiosennych propozycji. Zajęcia popołudniowe to doskonały sposób na spędzenie czasu wolnego. Rozwijają wyobraźnię, fantazję, kreatywność, pamięć oraz koncentrację. Stwarzają warunki do zawierania nowych znajomości i przyjaźni,… »

Magdalena Jabłońska,

Fałszywe ulotki związane z dofinansowaniem na wymianę ogrzewania

Mieszkańcy Osowej Góry i Miedzynia otrzymują ulotki informacyjne dotyczące kontroli jakości powietrza i programu Ekopiec, który został zakończony w zeszłym roku. Treści zawarte w ulotce są nieprawdziwe – poniżej aktualne informacje związane z programami dotyczącymi dbałości o czyste… »

Magdalena Jabłońska,

E-dowody – czasowe utrudnienia

W związku z uruchomieniem nowej usługi związanej z wydawaniem nowych dowodów elektronicznych mogą wystąpić utrudnienia w składaniu wniosków. Zmiany w funkcjonowaniu urzędu spowodowane są technicznymi pracami serwisowymi. Stanowisko przyjmowania wniosków o wydanie dowodu osobistego w centrum handlowym Zielone… »

Magdalena Jabłońska,

Zagłosuj na jedną z ośmiu propozycji

Trwa głosowanie internetowe na instalację artystyczną z wykorzystaniem kłódek zakochanych. Głosowanie potrwa do końca lutego. Powstanie nowe miejsce przeznaczone do zawieszania kłódek zakochanych – z 41 prac nadesłanych na konkurs komisja wytypowała 8 najciekawszych. I to właśnie na nie… »

Magdalena Jabłońska,

Dyskusyjne Kluby Książki w lutym

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki realizowanego we współpracy z Instytutem Książki. 21 lutego br. o godzinie 17.00 w Filii nr 13 przy ul.… »

Magdalena Jabłońska,

Kocham Bydgoszcz – akcja walentynkowa

Kocham Bydgoszcz” to wydarzenie dla wszystkich mieszkańców, którzy kochają nasze miasto. Każdy, kto w tym wyjątkowym dniu będzie chciał zrobić sobie zdjęcie w romantycznej scenerii ze swoją drugą połówką, będzie miał taką możliwość. Fotościanka, której motywem przewodnim będą… »

Magdalena Jabłońska,

Bydgoski Budżet Obywatelski – spotkanie

Ratusz zachęca do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących rozwoju programu Bydgoski Budżet Obywatelski. Chce poznać opinie mieszkańców i oczekiwania związane z tym programem. Zaprasza do udziału w otwartym dla mieszkańców spotkaniu, które odbędzie się we wtorek (12 lutego)… »

Magdalena Jabłońska,

Zmiany w segregacji odpadów – spotkanie

Aktualny rok będzie ostatnim, kiedy będziemy segregować śmieci według dotychczasowych zasad. Od 1 stycznia 2020 roku czeka nas zmiana, do której już dziś miasto przygotowuje się we współpracy z mieszkańcami. Zainteresowanych mieszkańców zaprasza na spotkanie, które odbędzie się… »

Magdalena Jabłońska,

Ostatnie pożegnanie Prezydenta Adamowicza – transmisja na telebimie

Ratusz informuje, że w sobotę, 19 stycznia, przy ul. Mostowej w amfiteatrze przy Spichrzach będzie możliwość obejrzenia na telebimie uroczystości pogrzebowych prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Magdalena Jabłońska,

Akademia Muzyczna i muzyka hiszpańska w Wiatraku

Wiatrak zaprasza na kolejny koncert muzyki klasycznej, przygotowany przez profesorów i utalentowanych studentów bydgoskiej Akademii Muzycznej. Tym razem zaprezentuje się prof. Hanna Michalak – sopran, jednocześnie prorektor ds. artystycznych Akademii Muzycznej, a także jej utalentowane uczennice z klasy… »

Magdalena Jabłońska,

Bydgoszcz solidarna z Gdańskiem – uroczystości pogrzebowe

W związku z uroczystościami pogrzebowymi Prezydenta Gdańska zaplanowanymi na sobotę na godzinę 12.00, bydgoszczanie, którzy chcieliby wziąć udział w ostatnim pożegnaniu Pawła Adamowicza będą mogli skorzystać z bezpłatnego transportu autokarem – Miasto Bydgoszcz zapewni pięć autokarów na uroczystości pogrzebowe.… »

Magdalena Jabłońska,

„Pierwszy Protest” Bydgoszcz dla Ziemi

Zgodnie z informacjami, dostarczanymi przez prestiżowe agencje naukowe oraz z obserwacjami, których każdy z nas może dokonywać; cywilizacji w kształcie, który znamy, nie zostało już wiele czasu, jeśli nie podejmiemy radykalnych kroków, zmierzających do zmniejszenia emisji CO2, ograniczenia… »

Magdalena Jabłońska,