Zwróć uwagę

Kocham Bydgoszcz – akcja walentynkowa

Kocham Bydgoszcz” to wydarzenie dla wszystkich mieszkańców, którzy kochają nasze miasto. Każdy, kto w tym wyjątkowym dniu będzie chciał zrobić sobie zdjęcie w romantycznej scenerii ze swoją drugą połówką, będzie miał taką możliwość. Fotościanka, której motywem przewodnim będą… »

Magdalena Jabłońska,

Bydgoski Budżet Obywatelski – spotkanie

Ratusz zachęca do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących rozwoju programu Bydgoski Budżet Obywatelski. Chce poznać opinie mieszkańców i oczekiwania związane z tym programem. Zaprasza do udziału w otwartym dla mieszkańców spotkaniu, które odbędzie się we wtorek (12 lutego)… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Zmiany w segregacji odpadów – spotkanie

Aktualny rok będzie ostatnim, kiedy będziemy segregować śmieci według dotychczasowych zasad. Od 1 stycznia 2020 roku czeka nas zmiana, do której już dziś miasto przygotowuje się we współpracy z mieszkańcami. Zainteresowanych mieszkańców zaprasza na spotkanie, które odbędzie się… »

Magdalena Jabłońska,

Ostatnie pożegnanie Prezydenta Adamowicza – transmisja na telebimie

Ratusz informuje, że w sobotę, 19 stycznia, przy ul. Mostowej w amfiteatrze przy Spichrzach będzie możliwość obejrzenia na telebimie uroczystości pogrzebowych prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Magdalena Jabłońska,

Akademia Muzyczna i muzyka hiszpańska w Wiatraku

Wiatrak zaprasza na kolejny koncert muzyki klasycznej, przygotowany przez profesorów i utalentowanych studentów bydgoskiej Akademii Muzycznej. Tym razem zaprezentuje się prof. Hanna Michalak – sopran, jednocześnie prorektor ds. artystycznych Akademii Muzycznej, a także jej utalentowane uczennice z klasy… »

Magdalena Jabłońska,

Bydgoszcz solidarna z Gdańskiem – uroczystości pogrzebowe

W związku z uroczystościami pogrzebowymi Prezydenta Gdańska zaplanowanymi na sobotę na godzinę 12.00, bydgoszczanie, którzy chcieliby wziąć udział w ostatnim pożegnaniu Pawła Adamowicza będą mogli skorzystać z bezpłatnego transportu autokarem – Miasto Bydgoszcz zapewni pięć autokarów na uroczystości pogrzebowe.… »

Magdalena Jabłońska,

„Pierwszy Protest” Bydgoszcz dla Ziemi

Zgodnie z informacjami, dostarczanymi przez prestiżowe agencje naukowe oraz z obserwacjami, których każdy z nas może dokonywać; cywilizacji w kształcie, który znamy, nie zostało już wiele czasu, jeśli nie podejmiemy radykalnych kroków, zmierzających do zmniejszenia emisji CO2, ograniczenia… »

Magdalena Jabłońska,

Protest przeciwko rzezi dzików

Bydgoski Ruch Antyłowiecki zaprasza 11 stycznia o 17.30 pod biuro PiS (Gdańska 10), żeby wyrazić swój sprzeciw wobec zleconej przez ministra środowiska, ogólnokrajowej rzezi dzików (w tym ciężarnych samic). Odstrzał na niespotykaną skalę ma być argumentowany kwestią ASF… »

Magdalena Jabłońska,

Dyskusje o książkach w styczniu

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki. 10 stycznia o godzinie 16.15 w filii nr 25 przy ul. Jeżewskiej 6 rozmowa toczyć się będzie wokół powieści pt. „Tylko Lola” Jarosława Kamińskiego. 16 stycznia o… »

Magdalena Jabłońska,

Jak zainstalować kłódki zakochanych – konkurs

Kłódki zakochanych, które z przyczyn technicznym zostały zdemontowane z kładki przy Operze Nova, zostaną przeniesione w inne miejsce. Gdzie dokładnie stanie instalacja, na której się znajdą i w jakiej będzie formie, rozstrzygnie konkurs. A ten właśnie ruszył. Wieszanie… »

Magdalena Jabłońska,

Kreatywne ferie w Muzeum

Zbliżają się ferie zimowe, czyli czas wolny od zajęć szkolnych. Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy, jak co roku, organizuje dla dzieci „Ferie w Muzeum”. Tym razem zaprasza do udziału w jednodniowych warsztatach rękodzielniczych, dizajnerskich, animacji poklatkowej i graficznych. Zajęcia… »

Magdalena Jabłońska,

Spotkanie z Dariuszem Rosiakiem

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza 9 stycznia 2019 roku (środa), o godzinie 18.00 do Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24 na spotkanie z Dariuszem Rosiakiem – dziennikarzem radiowym i prasowym, reporterem. Prowadzi w radiowej Jedynce program… »

Magdalena Jabłońska,

Czarnecki&Gierek w Domu Uważności

Magia zbliżającego się nowego roku jest dla Domu Uważności wyjątkowym czasem. Dom Uważności zaprasza już jutro, 28 grudnia, o godzinie 18.00 (ul. Horodelska 82, Bydgoszcz, sala duża) na bezpłatny koncert Filipa Czarneckiego i Michała Gierka. Czarnecki&Gierek to duo złożone… »

Wiktoria Raczyńska,

Żywy żłóbek w Fordonie

Już od 25 lat żywy żłóbek tradycyjnie pojawia się w Wigilię i święta Bożego Narodzenia w Sanktuarium Królowej Męczenników w Fordonie. Żywą szopkę przygotowują młodzi ludzie z Duszpasterstwa Akademickiego Martyria i Wolontariatu Młodzieżowego 4don4LORD wraz z pomocą przyjaciół… »

Magdalena Jabłońska,

Hałas w chmurach

Na podstawie informacji otrzymanej z Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 S.A., Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że w dniach 18-20 grudnia 2018 roku planowany jest oblot samolotu, w związku z czym może występować uciążliwość związana z podwyższonym poziomem… »

Magdalena Jabłońska,

Rada do spraw Partycypacji Społecznej zaprasza do współpracy

Prezydent Miasta Bydgoszczy ogłasza nabór na nową kadencję Rady do spraw Partycypacji Społecznej. Dzięki dotychczasowej, aktywnej współpracy wszystkich członków rady, udało się wypracować wiele ciekawych i skutecznych rozwiązań w celu rozwoju i ulepszenia Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, czy też… »

Magdalena Jabłońska,