Zwróć uwagę

Bezpłatne badania w Centrum Handlowym RONDO

18-19 listopada w godzinach 10.00-18.00 studenci medycyny z Międzynarodowego Stowarzyszenia IFMSA-Poland przeprowadzą w Centrum Handlowym RONDO bezpłatne badania profilaktyczne w ramach kolejnej edycji akcji „Zdrowie pod kontrolą”. Akcja, której celem jest podnoszenie stanu zdrowia społeczeństwa, jest adresowana do… »

Marek Tomaszewski,

Spotkanie ze Sławomirem Idziakiem w Pomorzaninie

W piątek, 17 listopada, ponownie zostanie otwarte kino Pomorzanin. Gościem specjalnym będzie wybitny polski operator filmowy Sławomir Idziak, który prowadzi warsztaty towarzyszące tegorocznemu festiwalowi Camerimage. Tematem warsztatów jest odkrywanie nieznanych obszarów Bydgoszczy, stąd pomysł, aby ponownie udostępnić kultowe… »

Marek Tomaszewski,
Reklama

Świąteczne warsztaty sitodruku

Otwarta Pracownia Sitodruku zaprasza w listopadzie i grudniu zarówno dorosłych, jak i dzieci na świąteczne warsztaty. 27 i 30 listopada będzie można zrobić świąteczne pocztówki. Warsztaty składają się z dwóch spotkań, podczas których każdy uczestnik własnoręcznie zaprojektuje i… »

Marek Tomaszewski,

II Wojewódzki konkurs kolęd i pastorałek

Centrum Kultury Katolickiej oraz Fundacja „Wiatrak” w Bydgoszczy zaprasza dzieci i młodzież do udziału w II Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek „Aniołowie się radują”. Sam przegląd talentów odbędzie się 12 stycznia 2018 w sali widowiskowej Domu Jubileuszowego Fundacji „Wiatrak” . Soliści i… »

Wiktoria Raczyńska,

Jazzowe zaduszki adwokatów

W piątek, 10 listopada, o godz. 18.00 w Klubie Adwokata odbędą się tradycyjne Zaduszki Jazzowe, które będą okazją do wspomnień, m.in., człowieka niezwykle zasłużonego dla samorządu adwokackiego, adw. Romana Latosa (1956-2007) w 10. rocznicę jego śmierci. Tradycyjnie spotkanie odbędzie się przy… »

Marek Tomaszewski,

Gdy czekanie na dziecko boli…

Miało być tak normalnie: ślub, mieszkanie, dziecko. Mijają miesiące, a test wciąż pokazuje tylko jedną, samotną kreskę. Wśród znajomych i rodziny kolejne ciąże (często nieplanowane) i coraz częstsze pytania: A wy kiedy? No, dalej. Na co czekacie? Smutek,… »

Marek Tomaszewski,

Listopadowe spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki: 8 listopada o godzinie 18.00 odbędzie się w Bibliotece Głównej WiMBP w Bydgoszczy (Stary Rynek 22, sala wykładowa) spotkanie z Krzysztofem Ołdakowskim, jezuitą, redaktorem naczelnym… »

Wiktoria Raczyńska,

Ostatni ZRID na S5 wydany

W piątek, 3 listopada, Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski, wydał decyzję w sprawie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej pn.: „Projekt i budowa drogi ekspresowej na odcinku Nowe Marzy – Bydgoszcz – granica województwa kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego z podziałem na 4… »

Wiktoria Raczyńska,

„W otchłani rozwodu” – konferencja

Forum Dialogu i Myśli Jana Pawła II funkcjonujące przy Fundacji „Wiatrak” zaprasza na drugą z cyklu konferencję skierowaną do nauczycieli, wychowawców i katechetów, która odbędzie się w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II w Bydgoszczy 9 listopada 2017 r.… »

Wiktoria Raczyńska,

Listopadowe spotkania dla dzieci w MOB

Trwają zapisy na listopadowe spotkania edukacyjne dla rodzin w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy. Niedziela w Muzeum „Pradziadowe opowieści” Dom Leona Wyczółkowskiego, ul. Mennica 7 Warsztaty odbędą się 5 listopada 2017 roku, o godzinie 11.00 MOB zaprasza na rodzinne… »

Wiktoria Raczyńska,

Akademicka Droga Krzyżowa

Duszpasterstwa Akademickie w Bydgoszczy jak co roku zapraszają w pierwszą niedzielę listopada, w tym roku przypada ona 5 listopada, na Drogę Krzyżową do Fordońskiej Doliny Śmierci. Rozpocznie się ona o 15.15 w Kościele Matki Bożej Królowej Męczenników, ul. Bołtucia 5,… »

Wiktoria Raczyńska,

„Przytulona cudzołożnica” – rekolekcje akademickie

To temat tegorocznych rekolekcji akademickich na dobry początek, które odbędą się w terminie 5–8 listopada. Poprowadzi je ks. Michał Olszewski. Będą to pełne wrażeń i przeżyć cztery wieczory (niedziela, poniedziałek, wtorek i środa), kiedy to będzie można na nowo odkrywać… »

Wiktoria Raczyńska,

Zmiany organizacji ruchu przed cmentarzami

1 listopada, podobnie jak w ubiegłych latach, miejską komunikacją będziemy mogli jeździć za darmo. Od 31 października do 2 listopada w rejonach bydgoskich nekropolii zmieniona zostanie organizacja ruchu. Najwięcej zmian czeka nas w okolicach cmentarzy przy Wiślanej oraz… »

Marek Tomaszewski,

Jesienią, jesienią liście się rumienią… Listopadowa oferta Regnum

Listopad to miesiąc szczególny. Bardzo refleksyjny i nostalgiczny. Aby nieco ożywić tę atmosferę, Dom Edukacyjno-Kulturalny Regnum chce w tym miesiącu zaprosić mieszkańców miasta na wiele ciekawych zajęć dla dzieci. Tylko teraz można skorzystać z bezpłatnych wejściówek! Najmłodsze dzieci… »

Marek Tomaszewski,

E-cmentarze – nowa aplikacja umożliwi lokalizację grobu

Ruszyła nowa aplikacja dotycząca bydgoskich komunalnych nekropolii. Dzięki niej możliwe jest dokładne zlokalizowanie grobu, zamieszczenie nekrologu czy zapalenie wirtualnego znicza. Zanim stworzony został informatyczny umożliwiający zarządzanie pięcioma bydgoskimi cmentarzami komunalnymi na ul. Wiślanej, Kcyńskiej, Grunwaldzkiej, Ludwikowo oraz Lotników,… »

Marek Tomaszewski,

Inauguracja UTW „Wiatrak”

Fundacja „Wiatrak” zaprasza na inaugurację Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Wiatrak”, która odbędzie się w czwartek (26 października) o godzinie 11.00 w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II przy ul. Bołtucia 7. UTW „Wiatrak” to spotkania dla osób w wieku dojrzałym.  To… »

Wiktoria Raczyńska,