Zwróć uwagę

Zagłosuj na jedną z ośmiu propozycji

Trwa głosowanie internetowe na instalację artystyczną z wykorzystaniem kłódek zakochanych. Głosowanie potrwa do końca lutego. Powstanie nowe miejsce przeznaczone do zawieszania kłódek zakochanych – z 41 prac nadesłanych na konkurs komisja wytypowała 8 najciekawszych. I to właśnie na nie… »

Magdalena Jabłońska,

Dyskusyjne Kluby Książki w lutym

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki realizowanego we współpracy z Instytutem Książki. 21 lutego br. o godzinie 17.00 w Filii nr 13 przy ul.… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Kocham Bydgoszcz – akcja walentynkowa

Kocham Bydgoszcz” to wydarzenie dla wszystkich mieszkańców, którzy kochają nasze miasto. Każdy, kto w tym wyjątkowym dniu będzie chciał zrobić sobie zdjęcie w romantycznej scenerii ze swoją drugą połówką, będzie miał taką możliwość. Fotościanka, której motywem przewodnim będą… »

Magdalena Jabłońska,

Bydgoski Budżet Obywatelski – spotkanie

Ratusz zachęca do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących rozwoju programu Bydgoski Budżet Obywatelski. Chce poznać opinie mieszkańców i oczekiwania związane z tym programem. Zaprasza do udziału w otwartym dla mieszkańców spotkaniu, które odbędzie się we wtorek (12 lutego)… »

Magdalena Jabłońska,

Zmiany w segregacji odpadów – spotkanie

Aktualny rok będzie ostatnim, kiedy będziemy segregować śmieci według dotychczasowych zasad. Od 1 stycznia 2020 roku czeka nas zmiana, do której już dziś miasto przygotowuje się we współpracy z mieszkańcami. Zainteresowanych mieszkańców zaprasza na spotkanie, które odbędzie się… »

Magdalena Jabłońska,

Ostatnie pożegnanie Prezydenta Adamowicza – transmisja na telebimie

Ratusz informuje, że w sobotę, 19 stycznia, przy ul. Mostowej w amfiteatrze przy Spichrzach będzie możliwość obejrzenia na telebimie uroczystości pogrzebowych prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Magdalena Jabłońska,

Akademia Muzyczna i muzyka hiszpańska w Wiatraku

Wiatrak zaprasza na kolejny koncert muzyki klasycznej, przygotowany przez profesorów i utalentowanych studentów bydgoskiej Akademii Muzycznej. Tym razem zaprezentuje się prof. Hanna Michalak – sopran, jednocześnie prorektor ds. artystycznych Akademii Muzycznej, a także jej utalentowane uczennice z klasy… »

Magdalena Jabłońska,

Bydgoszcz solidarna z Gdańskiem – uroczystości pogrzebowe

W związku z uroczystościami pogrzebowymi Prezydenta Gdańska zaplanowanymi na sobotę na godzinę 12.00, bydgoszczanie, którzy chcieliby wziąć udział w ostatnim pożegnaniu Pawła Adamowicza będą mogli skorzystać z bezpłatnego transportu autokarem – Miasto Bydgoszcz zapewni pięć autokarów na uroczystości pogrzebowe.… »

Magdalena Jabłońska,

„Pierwszy Protest” Bydgoszcz dla Ziemi

Zgodnie z informacjami, dostarczanymi przez prestiżowe agencje naukowe oraz z obserwacjami, których każdy z nas może dokonywać; cywilizacji w kształcie, który znamy, nie zostało już wiele czasu, jeśli nie podejmiemy radykalnych kroków, zmierzających do zmniejszenia emisji CO2, ograniczenia… »

Magdalena Jabłońska,

Protest przeciwko rzezi dzików

Bydgoski Ruch Antyłowiecki zaprasza 11 stycznia o 17.30 pod biuro PiS (Gdańska 10), żeby wyrazić swój sprzeciw wobec zleconej przez ministra środowiska, ogólnokrajowej rzezi dzików (w tym ciężarnych samic). Odstrzał na niespotykaną skalę ma być argumentowany kwestią ASF… »

Magdalena Jabłońska,

Dyskusje o książkach w styczniu

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki. 10 stycznia o godzinie 16.15 w filii nr 25 przy ul. Jeżewskiej 6 rozmowa toczyć się będzie wokół powieści pt. „Tylko Lola” Jarosława Kamińskiego. 16 stycznia o… »

Magdalena Jabłońska,

Jak zainstalować kłódki zakochanych – konkurs

Kłódki zakochanych, które z przyczyn technicznym zostały zdemontowane z kładki przy Operze Nova, zostaną przeniesione w inne miejsce. Gdzie dokładnie stanie instalacja, na której się znajdą i w jakiej będzie formie, rozstrzygnie konkurs. A ten właśnie ruszył. Wieszanie… »

Magdalena Jabłońska,

Kreatywne ferie w Muzeum

Zbliżają się ferie zimowe, czyli czas wolny od zajęć szkolnych. Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy, jak co roku, organizuje dla dzieci „Ferie w Muzeum”. Tym razem zaprasza do udziału w jednodniowych warsztatach rękodzielniczych, dizajnerskich, animacji poklatkowej i graficznych. Zajęcia… »

Magdalena Jabłońska,

Spotkanie z Dariuszem Rosiakiem

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza 9 stycznia 2019 roku (środa), o godzinie 18.00 do Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24 na spotkanie z Dariuszem Rosiakiem – dziennikarzem radiowym i prasowym, reporterem. Prowadzi w radiowej Jedynce program… »

Magdalena Jabłońska,

Czarnecki&Gierek w Domu Uważności

Magia zbliżającego się nowego roku jest dla Domu Uważności wyjątkowym czasem. Dom Uważności zaprasza już jutro, 28 grudnia, o godzinie 18.00 (ul. Horodelska 82, Bydgoszcz, sala duża) na bezpłatny koncert Filipa Czarneckiego i Michała Gierka. Czarnecki&Gierek to duo złożone… »

Wiktoria Raczyńska,

Żywy żłóbek w Fordonie

Już od 25 lat żywy żłóbek tradycyjnie pojawia się w Wigilię i święta Bożego Narodzenia w Sanktuarium Królowej Męczenników w Fordonie. Żywą szopkę przygotowują młodzi ludzie z Duszpasterstwa Akademickiego Martyria i Wolontariatu Młodzieżowego 4don4LORD wraz z pomocą przyjaciół… »

Magdalena Jabłońska,