Zwróć uwagę

Od poniedziałku dwa z trzech PSZOK-ów otwarte

Od poniedziałku, 20 kwietnia zostanie przywrócone funkcjonowanie dwóch z trzech Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Otwarte będą PSZOK-i przy ul. Inwalidów i Ołowianej, natomiast PSZOK przy ul. Jasinieckiej pozostanie zamknięty do odwołania. Punkty czynne będą codziennie od 8.00… »

Magdalena Jabłońska,

Komunalnik wyjaśnia

Drodzy mieszkańcy, jesteśmy nową firmą odbierającą odpady w trzech z dziewięciu sektorów miasta. Przepraszamy za dotychczasowe utrudnienia związane z wymianą pojemników. Pomimo ogromnych problemów z dostawcami, w czasie epidemii realizujemy rozstawianie około 50 tys. pojemników, każdego dnia wyposażamy… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

„Wpieramy bydgoskie szpitale” – dołącz do zbiórki

Miasto Bydgoszcz i Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy wspierają walkę z koronawirusem – organizują zbiórkę pieniędzy, które będą przekazywane bydgoskim szpitalom. Inicjatywa zbiórki na rzecz bydgoskich szpitali w walce z koronawirusem zrodziła się w odpowiedzi na głosy i telefony… »

Magdalena Jabłońska,

Miejskie place zabaw zamknięte

W związku z zagrożeniem epidemicznym dzieci nie chodzą do żłobków, przedszkoli i szkół. Nie jest to jednak czas spotkań czy wspólnych wycieczek na place zabaw. W trosce o wasze bezpieczeństwo prezydent Rafał Bruski zdecydował o zamknięciu miejskich placów… »

Magdalena Jabłońska,

W dni powszednie jak w soboty

W związku z sytuacją epidemiologiczną, od dnia 18 marca 2020 roku (środa) do odwołania, w dni powszednie będą obowiązywały sobotnie rozkłady jazdy na większości linii komunikacyjnych. WYJĄTEK STANOWIĄ linie nr: 56, 59, 60, 68, 90, 91, 92, 93,… »

Wiktoria Raczyńska,

Kwalifikacja wojskowa w roku 2020 zakończona

Szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz szef MON Mariusz Błaszczak podpisali rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 roku. Na mocy tego przepisu kwalifikacja w roku 2020 zostaje zakończona w piątek (13 marca). Wszystkie wezwania wydane… »

Magdalena Jabłońska,

CH RONDO funkcjonuje w ograniczonym formacie do odwołania

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 13 marca 2020 roku, Centrum Handlowe RONDO zawęża swoje funkcjonowanie do hipermarketu Auchan, apteki, drogerii i wybranych punktów nieobjętych ograniczeniem handlu. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 13 marca 2020 w sprawie… »

Magdalena Jabłońska,

MOB odwołuje zajęcia dla dzieci

W związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2 sztab kryzysowy z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 marca 2020 roku instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów,… »

Magdalena Jabłońska,

MCK Bydgoszcz zawiesza działalność

Na podstawie decyzji rządu, którą przekazał w dzisiaj podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki w obecności wicepremierów i ministrów, m.in.: ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina, ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego,… »

Magdalena Jabłońska,

Lejdis Disco Lodowisko

Lodowisko TORBYD zaprasza bydgoszczan, a zwłaszcza bydgoszczanki na party na lodowisku. Już w niedzielę, z okazji Dnia Kobiet, odbędzie się impreza taneczna na lodzie. Ten dzień nie musi być sztampowy! Nie musi ograniczać się jedynie do goździka i… »

Magdalena Jabłońska,

DVD z „Halką” już w sprzedaży

Począwszy od piątkowego spektaklu „Strasznego dworu” nabywać można już najnowszą DVD Opery Nova z zarejestrowaną operą Stanisława Moniuszki „Halka”. Znakomite przedstawienie Opery Nova, utrwalone w technice DVD we współpracy z firmami MC Video oraz fonograficzną DUX Recording Producers. Do nabycia… »

Magdalena Jabłońska,

Ostatnie kadry filmu „Miasto” zmienią organizację ruchu

Od 3 marca 2020 roku, od godziny 17.00, do 9 marca 2020 roku, do godziny 7.00, z powodu realizacji zdjęć do filmu fabularnego pt. „Miasto” na skrzyżowaniu ulic Orla i Ugory pojawią się utrudnienia w ruchu samochodowym i… »

Magdalena Jabłońska,

Psie piękności w Bydgoszczy

Już wkrótce, 15-16 lutego 2020 roku, prawie 4000 psich piękności (328 ras) opanuje hale Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego, prezentując się na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w randze CACIB (Certificat d’Aptitude AU Championnat International de Beauté, czyli Międzynarodowy Certyfikat Wystawowego… »

Magdalena Jabłońska,

Biblioteka Główna zaprasza na konsultacje społeczne

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na konsultacje społeczne dotyczące modernizacji i rozbudowy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy, a także poszerzenia oferty działań edukacyjno-kulturalnych. Biblioteka zaprasza wszystkich mieszkańców, którzy troszczą… »

Magdalena Jabłońska,

Dyskusje o książkach w Nowym Roku

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki. 22 stycznia br. o godzinie 12.00 w Filii nr 3 przy ul. Grunwaldzkiej 33. Rozmowa dotyczyć będzie brytyjskiej powieści pt. „Gdybyś tylko wiedziała” Hannah Beckerman.… »

Magdalena Jabłońska,

100. rocznica powrotu Bydgoszczy do Polski – zmiany w organizacji ruchu

W związku z bydgoskimi uroczystościami związanym z 100 rocznicą powrotu Bydgoszczy do macierzy, od 17 do 20 stycznia 2020 roku, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na Starym Mieście. Już w piątek (17 stycznia) o godzinie 17.00 zamknięty… »

Magdalena Jabłońska,