Zwróć uwagę

Konkurs „Dumni z Bydgoszczy” – kolejne pytania

Urząd Miasta Bydgoszczy zaprasza wszystkich do udziału w wakacyjnym konkursie „Dumni z Bydgoszczy”. Do końca wakacji w każdy piątek publikuje na swoich stronach (www.bydgoszcz.pl) 5 pytań konkursowych – tym razem pytania dotyczą Wyspy Młyńskiej. Na odpowiedzi jest czas do… »

Wiktoria Raczyńska,

Oto „Dumni z Bydgoszczy”. Będą kolejni

Znamy laureatów pierwszej odsłony wakacyjnego konkursu „Dumni z Bydgoszczy”. Pytania dotyczyły gospodarczych aspektów Bydgoszczy. Kolejna porcja pytań – tym razem o Wyspie Młyńskiej – pojawi się już w piątek. Laureatami pierwszej części naszego konkursu „Dumni z Bydgoszczy” zostali… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Potrzebna krew

Specjalny ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, w którym można honorowo oddać krew, stanie w czwartek (20 lipca) przed Urzędem Marszałkowskim na placu Teatralnym w Toruniu. Mimo postępu medycyny nie udało się dotąd stworzyć substancji, która… »

Wiktoria Raczyńska,

Zmiany na trasie dwóch linii autobusowych

Od 19 do 21 lipca w związku z pracami remontowymi przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Flisackiej linie autobusowe nr 77 i 35N będą miały zmienione trasy przejazdu. W obydwu kierunkach linie będą kierowane ulicami Grunwaldzką i Przejście z pominięciem ulicy Flisackiej i Mińskiej. Z… »

Wiktoria Raczyńska,

Ruszają remonty ulic Sułkowskiego oraz Zamczysko i Pod Skarpą

W poniedziałek (17 lipca) rozpocznie się remont nawierzchni ul. Sułkowskiego. W ubiegłym roku powstało rondo na skrzyżowaniu z ul. Modrzewiową oraz zmodernizowano pętlę autobusową z dworcem kolejowym. Zaczyna się też przebudowa ulic Zamczysko i Pod Skarpą. Remont nawierzchni… »

Marek Tomaszewski,

Czas na konsultacje z przedstawicielami organizacji pozarządowych

Rozpoczynają się prace nad „Programem współpracy miasta Bydgoszczy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w roku 2018”. W związku z tym Urząd Miasta Bydgoszczy zaprasza przedstawicieli bydgoskich organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych na pierwsze… »

Wiktoria Raczyńska,

Komunikacja podczas Triathlonu

Zmiany czasowe w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej będą wprowadzane w sobotę, 8 lipca, od około godziny 07.30, a stopniowe przywracanie ruchu do planu nastąpi od godziny 13.00 i w niedzielę, 9 lipca, od około godziny 08.30 i tego dnia… »

Wiktoria Raczyńska,

Strefa Wolnego Czasu od wtorku

Od wtorku, 4 lipca rozpoczynają się aktywne wakacje w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.  We wtorek rusza Strefa Wolnego Czasu, czyli idealne miejsce do wakacyjnego relaksu. Przy Europejskim Centrum Pieniądza (ul. Mennica 4) od strony Międzywodzia można… »

Wiktoria Raczyńska,

Na plażę i do parku komunikacją miejską

W czasie wakacji kursują dwie sezonowe linie autobusowe. Linią międzygminną nr 99 dojedziecie na plażę w Chmielnikach, a autobusami nr 75 do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku. W weekendy natomiast można przejechać się zabytkowym taborem. Autobusy linii międzygminnej nr 99 kursują… »

Wiktoria Raczyńska,

Wybieramy patronów nowych tramwajów

Bydgoszczanie mogą wybrać patronów nowych tramwajów. Zabawa rusza 3 lipca i potrwa do 31 lipca, a nagrodą główną jest tablet. Zasady są proste, podobne do tych, jakie zaproponowano w grudniu 2015 roku. Wtedy mieszkańcy wybierali patronów dla 12… »

Marek Tomaszewski,

Kogel Mogel świętuje

1 lipca, Rodzinna Kawiarnia Kogel Mogel (ul. A.G. Siedleckiego 12, osiedle Wyżyny) zaprasza na wspólną zabawę z okazji swoich II urodzin. Atrakcji będzie bez liku: warsztaty tworzenia biżuterii (InkaArt), wizyta psa Walkera – pomocnika w działaniach profilaktycznych Straży Miejskiej,… »

Wiktoria Raczyńska,

Wakacyjne rozkłady jazdy

Od poniedziałku, 26 czerwca, obowiązują wakacyjne rozkłady jazdy w dni powszednie. Dotyczą one linii autobusowych nr 53, 54, 57, 62, 64, 68, 69, 79, 80, 83 i 89. Ponadto, na liniach nr 52, 65, 73 i 94 nie będą wykonywane kursy oznaczone literą „r” – tylko w dni… »

Marek Tomaszewski,

Jak dojedziemy na Otwieracz…

W związku z imprezą w Myślęcinku Otwieracz/ Powitanie lata, 18 czerwca, w godzinach 14.00-23.00 uruchomiona zostanie specjalna linia autobusowa nr 105. Autobusy kursować będą na trasie: Rekinowa – M. Kolbego – Grunwaldzka – W. Pileckiego – Żeglarska – Dworzec… »

Marek Tomaszewski,

Tiry nie wjadą do strefy wokół stadionu

17, 20 i 23 czerwca stadion Zawiszy stanie się areną zmagań piłkarzy rozgrywanych w Polsce Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO U21. W związku z tym w dni meczowe ulegnie zmianie obowiązująca organizacja ruchu na ulicach Gdańskiej,… »

Tomasz Welcz,

Druga Strona Ulicy – bezpłatne warsztaty

Fundacja „W To Mi Graj” we współpracy z Miejskim Centrum Kultury zaprasza na cykl bezpłatnych warsztatów produkcji muzycznej dla młodzieży z Bydgoszczy i okolic, finansowanych przez Urząd Miasta Bydgoszczy. „Druga Strona Ulicy” to projekt nowoczesnej edukacji muzycznej, którego… »

Wiktoria Raczyńska,

Marsz dla Życia i Rodziny już jutro

Już jutro, 11 czerwca, po raz szósty ulicami Bydgoszczy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Jak co roku będzie radośnie i kolorowo. Marsz zakończy się festynem rodzinnym oraz festiwalem „Nowe Spojrzenie” na placu przy Bazylice św. Wincentego a’… »

Wiktoria Raczyńska,