Zwróć uwagę

Marsze – czasowe zamknięcia ruchu

W związku z organizowanymi na terenie miasta zgromadzeniami publicznymi w dniu 11 maja 2019 roku (sobota) w godzinach 13.00 – 17.00, będą czasowe zamknięcia ruchu samochodowego i tramwajowego w rejonie Śródmieścia. Więcej informacji tutaj.

Magdalena Jabłońska,

Startują zapisy na warsztaty artystyczne i Festiwal Radosnych Serc

Uważasz, że masz talent? Marzysz by tańczyć, śpiewać, malować, realizować się aktorsko? Chcesz spełnić swoje marzenia i wystąpić przed szeroką publicznością? X Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne „Radosne Serca” organizowane przez Fundację „Nowe Pokolenie” pomogą ci je spełnić. Do udziału… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Spotkanie z prof. Włodzimierzem Boleckim

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy 24 kwietnia (środa), o godzinie 18.00, zaprasza na spotkanie z prof. Włodzimierzem Boleckim – historykiem, teoretykiem literatury, krytykiem literackim, profesorem w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk, wykładowcą literatury polskiej XX… »

Magdalena Jabłońska,

Strajk nauczycieli – lista szkół i placówek

Urząd Miasta Bydgoszczy podaje listę szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, które wezmą udział w strajku 8 kwietnia. Są to dane zebrane na podstawie przeprowadzonego referendum w każdej ze szkół i placówek – w tabelce znajduje się odsetek pracowników,… »

Magdalena Jabłońska,

Charytatywny Jarmark Wielkanocny „Ale jaja!”

Centrum Kultury Miejskiej DYSTRYKT zaprasza na Wielkanocny Jarmark Charytatywny w Bydgoszczy. Jarmark odbywa się w celu zebrania środków dla dwóch chłopców z domu dziecka, którzy zostali porzuceni przez swoich biologicznych rodziców w stanie, według lekarzy, nie dającym szans… »

Magdalena Jabłońska,

Dyskusje w kwietniu

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki organizowane we współpracy z Instytutem Książki. 10 kwietnia br. o godzinie 15.30 w Filii nr 21 przy ul. Curie-Skłodowskiej 33a. Przedmiotem klubowej dyskusji będzie książka… »

Magdalena Jabłońska,

Misterium Męki Pańskiej ponownie w Dolinie Śmierci

Historia fordońskiego Misterium Męki Pańskiej sięga roku 2001, w którym po raz pierwszy wystawiono je w bydgoskiej Dolinie Śmierci w Niedzielę Palmową. Dało to początek pięknej tradycji, która jest kontynuowana i która podejmuje co raz to nowsze środki,… »

Magdalena Jabłońska,

W cieniu swoich uczniów – konferencja naukowa

Akademia Muzyczna imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy zaprasza 10-11 kwietnia do auli Akademii Muzycznej (Słowackiego 7) na wiosenną sesję pod kierownictwem naukowym dr hab. Aleksandry Kłaput-Wiśniewskiej oraz Koncert Kompozytorski, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory pedagogów budujących podwaliny dzisiejszej… »

Magdalena Jabłońska,

„Oto ja” Droga Krzyżowa ulicami miasta

„Oto ja” to hasło tegorocznej Drogi Krzyżowej ulicami Bydgoszczy, którą przeżywać będziecie mogli w sobotę, 30 marca, o godzinie 19.30 idąc z Katedry do Bazyliki. W tym roku młodzież wielu wspólnot parafialnych naszego miasta po raz kolejny udowodniła,… »

Magdalena Jabłońska,

Drzwi Otwarte w gastronomiku

Zespół Szkół Gastronomicznych 30 marca (od 9.00 do 13.00) zaprasza na Drzwi Otwarte. Główną atrakcją będzie finał konkursu: „Tradycyjna kuchnia kujawsko-pomorska inspiracją dla młodych kucharzy”. Temat IV edycji konkursu: „To co najlepsze z Kujaw i Pomorza od 100… »

Magdalena Jabłońska,

Zostaw swój 1 procent w Bydgoszczy

Zbliża się okres rozliczeń podatkowych. Od 16 lat podatnicy mają możliwość przekazywania 1% swojego podatku z deklaracji rocznej PIT na rzecz dowolnie wybranej organizacji pożytku publicznego. Należy dodać, że jest to jeden procent od kwoty przeznaczonej dla Urzędu… »

Magdalena Jabłońska,

Drzwi otwarte w Szkole Muzycznej im. A. Rubinsteina

Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy zaprasza dzieci wraz z rodzicami na „Drzwi otwarte”. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 30 marca, w godzinach od 10.00 do 13.00, w budynku szkoły przy ul. Andrzeja Szwalbego 1.… »

Magdalena Jabłońska,

Studencie – zdobądź doświadczenie w wolontariacie

Dom Edukacyjno-Kulturalny Regnum prowadzony przez Fundację Nowe Pokolenie rozpoczyna zajęcia świetlicowe dla dzieci z klas 4-6 szkoły podstawowej. Zajęcia będą bezpłatne, a ich celem będzie pomoc przy odrabianiu prac domowych, nadrabianie zaległości w szkole oraz aktywne i kreatywne… »

Magdalena Jabłońska,

Spotkania DKK w marcu

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki. 21 marca, o godzinie 17.00, w Filii nr 13 przy ul. Gawędy 1. Klubowicze omawiać będą książkę Karoliny Bednarz pt. „Kwiaty w pudełku. Japonia oczami… »

Magdalena Jabłońska,

Rekolekcje z ks. bp Jackiem Kicińskim

Jest już Wielki Post, tradycyjnie Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego Martyria zaprasza na rekolekcje akademickie, aby owocnie przeżyć przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy. W tym roku będziemy odkrywać jak w mocy Ducha Świętego odnawiać w sobie łaskę wiary. Rekolekcje poprowadzi… »

Wiktoria Raczyńska,

Bilety – sprawdź, kiedy ankieterzy dotrą na twoje osiedle

Do końca marca trwają konsultacje społeczne dotyczące wprowadzenia nowych biletów czasowych. Ich celem jest aktualizacja – wspólnie z mieszkańcami – oferty biletów w komunikacji miejskiej w Bydgoszczy. Ankietę konsultacyjną można wypełnić elektronicznie tutaj lub w wersji tradycyjnej, w mobilnych… »

Magdalena Jabłońska,