Zwróć uwagę

Lodowiska i baseny bezpłatne w czasie ferii

Podobnie jak w ubieglych latach w czasie ferii uczniowie będą mogli bezpłatnie korzystać z przyszkolnych basenów, ślizgawki na terenie Szkoły Podstawowej nr 65 przy ul. Duracza w Fordonie oraz nowego lodowiska Torbyd. Bezpłatne wejście na baseny i lodowiska… »

Marek Tomaszewski,

Budowa drogi S-5. Są utrudnienia

W związku z budową obwodnicy Bydgoszczy w ciągu drogi ekspresowej S-5 kierowcy muszą liczyć się od piątku (19 stycznia) z kolejnymi utrudnieniami na drodze wojewódzkiej nr 244 otaczającej miasto od strony północnej. Na odcinku powstającej drogi ekspresowej S-5… »

Marek Tomaszewski,
Reklama

Warsztaty dla mieszkańców – niska emisja

Niska emisja to poważny problem – ruszają warsztaty, które mają zachęcić do postawy ekologicznej. Jakie działania podjąć by poprawić jakość powietrza?  Wszyscy chcą oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem – właśnie dlatego powinni podejmować działania mające… »

Wiktoria Raczyńska,

Ruszył stok narciarski w Myślęcinku

Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku zaprasza od środy, 17 stycznia, narciarzy i snowboardzistów na Stefanowy Stok. Stok czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 11-21, natomiast w weekendy w godz. 10-21.  Kasa czynna będzie do godziny… »

Marek Tomaszewski,

Zmiany w ulgach dla użytkowników wieczystych nieruchomości

W związku ze zmianami art. 74 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 2147 z późn. zm) Wydział Mienia i Geodezji Urzędu Miasta Bydgoszczy informuje, że wnioski… »

Wiktoria Raczyńska,

Dyskusyjne Kluby Książki w styczniu

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki realizowanego we współpracy z Instytutem Książki. 17 stycznia br. o godzinie 15.30 w Filii nr 21 przy… »

Wiktoria Raczyńska,

Harmonogram korzystania z lodowiska

Nowy „Torbyd” już działa. Kiedy i w jakich godzinach będzie czynny? 14 stycznia (niedziela) publiczna ślizgawka będzie funkcjonować w następujący sposób: od 10.00-11.30, 16.30-18.00, 18.30-20.00, 20.30-22.00. 15 stycznia (poniedziałek) rozpoczną się zajęcia dla szkół wg grafiku przygotowanego przez Wydział Edukacji… »

Marek Tomaszewski,

Bezpłatne badania EKG

Choroby układu krążenia są jednymi z najczęstszych dolegliwości, na jakie cierpią Polacy, dlatego warto regularnie sprawdzać stan swojego zdrowia. Już w najbliższą sobotę 13 stycznia CH Auchan Bydgoszcz zaprasza na bezpłatne konsultacje i badania EKG, ciśnienia krwi czy… »

Wiktoria Raczyńska,

Sylwestrowo-noworoczna komunikacja

31 grudnia tramwaje i autobusy kursują według standardowych rozkładów jazdy na niedzielę. Od około godziny 20.30 wprowadzone zostaną zmiany. Zawieszone zostanie kursowanie linii tramwajowej nr 1 oraz linii autobusowych nr 51, 66/86, 81, 82 i 89. Linie tramwajowe nr 2,… »

Marek Tomaszewski,

Nowe zajęcia w karnawale

Każdy ma jakieś postanowienia noworoczne. Jeżeli obiecałeś sobie więcej czasu spędzać z dzieckiem, weź udział w zajęciach dla maluszków w Domu Edukacyjno-Kulturalnym Regnum. W styczniu możesz skorzystać z dwóch rodzajów zajęć: – muzyczne zabawy z Petronelą (dla dzieci w wieku… »

Wiktoria Raczyńska,

Żywy żłóbek

W tym roku wyjątkowy, bo żywy żłóbek już po raz 25. W tegoroczną Świętą Rodzinę wcielą się Ewelina i Dawid Jaszczak ze swoją miesięczną córeczką Jadzią, którzy na co dzień formują się we Wspólnocie Absolwentów Martyria. Ewelina wcielając się… »

Wiktoria Raczyńska,

Świąteczna komunikacja

Autobusy i tramwaje w wigilię, 24 grudnia, do około godziny 17.00 będą kursowały według standardowych rozkładów jazdy na niedzielę. Potem wprowadzone zostaną ograniczenia. Zawieszone zostanie kursowanie tramwajów linii nr 1, 7 i 10 oraz autobusów linii nr 51,… »

Marek Tomaszewski,

Dyskusyjne Kluby Książki w grudniu

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki: 12 grudnia br. o godzinie 11.30 w Filii nr 16 przy ul. Broniewskiego 1. Dyskusja toczyć się będzie wokół powieści pt. „Tylko Lola” Jarosława… »

Wiktoria Raczyńska,

Bilety po 12 złotych na „Święto Kina”

Już w najbliższy weekend, 9-10 grudnia widzowie z całej Polski będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – po raz czwarty odbędzie się ogólnopolskie „Święto Kina”. Celem akcji jest popularyzowanie kinematografii, kultury chodzenia do kina i oglądanie filmów… »

Wiktoria Raczyńska,

Eko-choinka z butelek PET ponownie w centrum

Podświetlona oraz udekorowana ozdobami 7-metrowa „choinka” z butelek PET, w sposób ekologiczny zainauguruje święta w samym centrum Bydgoszczy. Inicjatorem akcji jest bydgoska spółka ProNatura, która jak co roku chce przywitać mieszkańców Bydgoszczy i nie tylko, właśnie tym miłym,… »

Wiktoria Raczyńska,

Świąteczny jarmark na Rybim Rynku już od 6 grudnia

Ozdoby świąteczne, stroiki, oryginalne prezenty, a także sporo smakołyków i słodyczy – w środę, 6 grudnia, rozpoczyna się jarmark bożonarodzeniowy na Rybim Rynku. Na placu ustawione zostały już rzędy stylowych drewnianych straganów z ozdobnymi elementami. W nich handlowcy… »

Marek Tomaszewski,