Zwróć uwagę

Rada do spraw Partycypacji Społecznej zaprasza do współpracy

Prezydent Miasta Bydgoszczy ogłasza nabór na nową kadencję Rady do spraw Partycypacji Społecznej. Dzięki dotychczasowej, aktywnej współpracy wszystkich członków rady, udało się wypracować wiele ciekawych i skutecznych rozwiązań w celu rozwoju i ulepszenia Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, czy też… »

Magdalena Jabłońska,

Opera zaprasza na konferencję

Dyrekcja Opery Nova zaprasza w środę, 12 grudnia, o godzinie 14.00, na otwartą dla mediów i publiczności konferencję, której tematami będą: wydanie opery „Rusałka” w technice BD, zakończenie i podsumowanie projektu modernizacji Opery Nova oraz projekt oświetlenia foyer… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Zdradzi ”Tajemnicę Fordońskiej Doliny Śmierci”

Bydgoski Klub Frondy zaprasza na spotkanie pt. ”Tajemnica Fordońskiej Doliny Śmierci” z Krzysztofem Drozdowskim, autorem książek historycznych o Bydgoszczy. Spotkanie odbędzie się 3 grudnia 2018 roku, o godzinie 19.00, w sali konferencyjnej Domu Jubileuszowego JP II, ul. Bołtucia… »

Magdalena Jabłońska,

100-lecie praw wyborczych kobiet w MCK

Cały dzień (24 listopada) poświęcony będzie 100-leciu praw wyborczych kobiet, czyli „Karty na stół”. Obchodzimy w Polsce podwójną rocznicę. Z jednej strony świętujemy 100-lecie odzyskania przez kraj niepodległości, z drugiej strony budowanie suwerenności rozumianej jako upodmiotowienie zdecydowanie większej… »

Magdalena Jabłońska,

Film i wykład o kształtowaniu miast

Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP Oddział Bydgoszcz zapraszają na pokaz filmu o Jane Jacobs – uznanej za najbardziej wpływową osobę w historii urbanistyki XX wieku. Jest to wyjątkowa okazja zobaczenia tego niesamowitego… »

Magdalena Jabłońska,

Konkurs na Wieniec Adwentowy

Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak” w Bydgoszczy organizuje konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Adwentowy. Pragnie zachęcić dzieci, młodzież oraz dorosłych do nadsyłania prac. Jest to świetna okazja do rozwijania talentów artystycznych oraz propagowania tradycji i kultury związanej z wydarzeniami kalendarza… »

Magdalena Jabłońska,

„Zdrowie pod kontrolą” w CH RONDO

W sobotę, 17 listopada, w godzinach od 9.00 do 17.00 w Centrum Handlowym RONDO odbędzie się kolejna edycja akcji prozdrowotnej „Zdrowie pod kontrolą”, organizowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Na klientów RONDA czekają bezpłatne badania profilaktyczne, nauka… »

Magdalena Jabłońska,

Ćwiczenia RENEGADE

W dniach 14-15 listopada 2018 roku (termin zapasowy – 16 listopada 2018 r.) zostanie przeprowadzony na terenie województwa kujawsko-pomorskiego trening systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej o zagrożeniu z powietrza. Trening będzie elementem ogólnokrajowego ćwiczenia pn. „RENEGADE… »

Magdalena Jabłońska,

Targi Pracy Offerty

W czwartek, 15 listopada, w godzinach 11.00-16.00 w HSW Łuczniczka w Bydgoszczy odbędą się Targi Pracy. Prawie 100 firm z różnych branż w jednym miejscu z ofertami pracy. Takiej okazji nie mogą przepuścić osoby, które szukają zatrudnienia i… »

Magdalena Jabłońska,

Spotkania DKK w listopadzie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki realizowanego we współpracy z Instytutem Książki. 13 listopada, o godzinie 18.00 odbędzie się w Bibliotece Głównej WiMBP w… »

Magdalena Jabłońska,

Zajęcia wokalne i teatralne

Twoje dziecko lubi śpiewać? Na scenie czuje się jak ryba w wodzie? Bez przerwy recytuje wierszyki i śpiewa piosenki, których nauczyło się w przedszkolu? Dom Edukacyjno-Kulturalny REGNUM ma dla niego aż dwie BEZPŁATNE propozycje: – grupa wokalna „Wiolinki”-… »

Magdalena Jabłońska,

Zapisy na gordonki

Zajęcia prowadzone metodą E.E. Gordona to bardzo popularny sposób na umuzykalnianie dziecka. Wspomagają one naturalny proces uczenia się muzyki. Poprzez stymulację lewej półkuli mózgu (odpowiadającej, m.in., za koncentrację uwagi, rozwijanie dużej motoryki ciała, kształtowanie kreatywności dziecka) stymulują jego… »

Magdalena Jabłońska,

Półmaraton Bydgoski – zmiany w ruchu

W związku z biegiem „Półmaraton Bydgoski” w niedzielę (21 października) wprowadzone zostaną czasowe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Wyłączona z ruchu tramwajowego i autobusowego zostanie ulica Gdańska: od skrzyżowania z ulicą 11 Listopada do skrzyżowania z ulicą Konną. Wyłączenie… »

Magdalena Jabłońska,

Konferencja z okazji 40-lecia pontyfikatu św. Jana Pawła II

Forum Dialogu i Myśli Jana Pawła II przy Fundacji „Wiatrak” zaprasza na konferencję pt. „Nie lękajcie się …dialogu”. Konferencja odbędzie się w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II (ul. Bołtucia 7) w poniedziałek (22 października) w liturgiczne wspomnienie św.… »

Magdalena Jabłońska,

Wielość w jedności – sesja naukowa

Muzeum Okręgowe organizuje sesję naukową towarzyszącą wystawie „Wielość w jedności. Offset, serigrafia, techniki cyfrowe i działania intermedialne w grafice polskiej”. „Pomiędzy szarością i czernią, gestem i fotografią – bogactwo możliwości techniki offsetu”, „Eksperyment z matrycą i podłożem” oraz… »

Magdalena Jabłońska,

Zostań żołnierzem

Ruszyła kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Ma ona pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa, stabilna i perspektywiczna praca. Żołnierze będą spotykać się z Polakami i zachęcać ich, by wstępowali do… »

Magdalena Jabłońska,