Zwróć uwagę

Quebonafide wystąpi w Bydgoszczy!

Zakończyło się głosowanie internautów na miasta, w których Quebonafide wystąpi w ramach trasy Red Bull Music Presents. Muzyczny autobus z raperem na pokładzie w czerwcu odwiedzi nasze miasto i zagra koncert, na który wstęp będzie bezpłatny. W głosowaniu… »

Marek Tomaszewski,

Rodzina to jest siła – warsztaty wokalne

Fundacja „Wiatrak” zaprasza na warsztaty dla dzieci i rodziców z cyklu „Rodzina to jest siła”. Tematem przewodnim spotkania będą zabawy z piosenką. Początek w niedzielę (22 kwietnia) o godzinie 12.30 w Domu Jubileuszowym JPII. Należy zapisać się osobiście lub telefonicznie… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Torbyd będzie czynny do końca maja

W tym sezonie, ze względu na duże zainteresowanie, miejskie lodowisko Torbyd będzie czynne aż do końca maja. Jeśli nadal będą chętni do korzystania ze ślizgawki – możliwe jest przedłużenie tego terminu. Od początku stycznia tego roku z lodowiska… »

Marek Tomaszewski,

Życzenia dla Bydgoszczy z okazji urodzin miasta

19 kwietnia Bydgoszcz obchodzi 672 rocznicę nadania praw miejskich. Z tej okazji Ratusz zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na najbardziej oryginalne życzenia dla Bydgoszczy. Żeby wziąć udział w konkursie, trzeba stworzyć krótki film z urodzinowymi życzeniami dla… »

Wiktoria Raczyńska,

Egzamin próbny na Architekturę Wnętrz UTP

Jak co roku Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy zaprasza na bezpłatny egzamin próbny dla osób zainteresowanych studiami na kierunku Architektura Wnętrz.  W tym roku egzamin odbędzie się 19 kwietnia o godzinie 17.00 w budynku 3.1 (ulica prof. S. Kaliskiego… »

Wiktoria Raczyńska,

Quebonafide w Bydgoszczy?

Istnieje duża szansa na darmowy koncert Quebonafide w Bydgoszczy. Wystarczy, że Bydgoszcz znajdzie się w gronie 7. z 10. miast na trasie RedBullBusTour. Jak to zrobić? Wystarczy głosować. Każdego dnia można oddać 1 głos. Muzyczny autobus spod znaku… »

Wiktoria Raczyńska,

Darmowe wejściówki na urodzinowy koncert

Tradycyjnie z okazji urodzin Bydgoszczy w Filharmonii Pomorskiej 19 kwietnia odbędzie się uroczysty koncert. Dla mieszkańców są darmowe wejściówki, będzie można je odebrać w czwartek, 12 kwietnia, od godz. 16.30 w gmachu filharmonii. Z okazji 672. rocznicy nadania… »

Marek Tomaszewski,

Spotkanie z ptakami w Myślęcinku

Bydgoskie zoo zaprasza w niedzielę, 8 kwietnia, na spotkanie w ramach kampanii „Głośny las – ptaki polskich lasów”. W programie: o godz. 10.00 –  spacer z pracownikiem ogrodu, który opowie o ptasich mieszkańcach zoo; w godzinach od 11.00… »

Marek Tomaszewski,

Nowe stacje bookcrossingowe w Bydgoszczy

W Bydgoszczy powstaną trzy nowe stacje bookcrossingowe – na bulwarach przy ul. Marcinkowskiego, w parku Kazimierza Wielkiego i na skwerze Leona Barciszewskiego. Stacje bookcrossingowe to pomysł mieszkańców Bydgoszczy – projekt został zgłoszony w ramach zeszłorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu… »

Marek Tomaszewski,

Trasa Uniwersytecka. Będą utrudnienia w ruchu

Od czwartku (5 kwietnia) rozpoczną się kolejne prace przy budowie Trasy Uniwersyteckiej. Drogowcy przeniosą się na odcinek pomiędzy ulicami Cmentarną i Boya-Żeleńskiego. Otwarty dla ruchu zostanie natomiast fragment ul. Glinki bliżej nowego ronda na Magnuszewskiej. W czwartek zamknięty… »

Marek Tomaszewski,

Elektryczne pojazdy w bydgoskiej samochodówce

Ilość modeli pojazdów samochodowych, które rokrocznie prezentowane są na świecie po raz pierwszy, rośnie w szalonym tempie. Powstają nowe elektryczne samochody osobowe, ale również autobusy, samochody dostawcze, motocykle, motorowery, rowery czy nawet samoloty. Czyżby ludzkość miała przesiąść się… »

Wiktoria Raczyńska,

Drzwi Otwarte w Gastronomiku

Zespół Szkół Gastronomicznych w Bydgoszczy 7 kwietnia br. zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych do swojej szkoły na Drzwi Otwarte. Tego dnia od godziny 9.00 do 13.00 czekać będzie na odwiedzających moc atrakcji. Przewidziane są konkursy kulinarne, kelnerski pokaz synchroniczny,… »

Wiktoria Raczyńska,

Dzień otwarty w Schronisku dla Zwierząt w Bydgoszczy

Porady weterynaryjne, behawiorystyczne, zwiedzanie schroniska i zabawa z bydgoskimi bezdomniakami. To wszystko czeka na gości 4 kwietnia podczas dnia otwartego w bydgoskim azylu dla zwierząt. Bezdomność zwierząt to nie tylko lokalny problem, ale także olbrzymi i nierozwiązany problem… »

Marek Tomaszewski,

Wielkanoc w Myślęcinku

W Wielkanoc warto wybrać się na spacer do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Ogród Zoologiczny czynny będzie w świąteczną sobotę w godz. 10-17, natomiast w świąteczną niedzielę i poniedziałek w godz. 10-18. Na terenie zoo rozwieszone… »

Marek Tomaszewski,

Bydgoska święconka na Starym Rynku

W Wielką Sobotę na Starym Rynku o godzinie 12.00 bydgoszczanie spotkają się na wspólnej tradycyjnej święconce. Będzie okazja, aby złożyć sobie życzenia oraz spróbować tradycyjnych wielkanocnych potraw. Pokarm w koszyczkach zostanie poświęcony przez biskupa Jana Tyrawę. Będą wspólne… »

Marek Tomaszewski,

Podmiejskim autobusem do Wilcza

Od soboty (31 marca) wydłużona zostaje trasa linii nr 93. Podmiejskim autobusem będzie można dojechać do Jarużyna, Strzelec Górnych i Wilcza. Na razie planowanych jest sześć kursów w dni powszednie i 3 w dni wolne. Przystanki będą zlokalizowane… »

Marek Tomaszewski,