Zwróć uwagę

Finał TEHOFEST jednak w Fabryce Obrabiarek do Drewna!

Niestety tegoroczne lato w Polsce nie było zbyt przychylne festiwalom. Ta tendencja przeskoczyła na początek jesieni i prognoza pogody na sobotę, 16 września, zmusza nas do przeniesienia wieczornego finału TEHOFEST 2017 z Wyspy Młyńskiej pod dach Fabryki Obrabiarek do… »

Wiktoria Raczyńska,

Nakielską nie pojadą tramwaje

W związku z wymianą zwrotnic od soboty (16 września) ulica Nakielska będzie zamknięta dla ruchu tramwajowego. Zawieszone zostaną kursy tramwajów linii nr 3. Tramwaje linii nr 1 pojadą do pętli przy ulicy Rycerskiej. Wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa… »

Marek Tomaszewski,
Reklama

Bloger w Pomorzaninie

Stowarzyszenie Wchodzących Na Wieże i Moderator Inwestycje zapraszają na wykład Klatkowca o najpiękniejszych wnętrzach kamienic w województwie kujawsko-pomorskim. Prelekcja odbędzie się 23 września o godzinie 17.00 w wyjątkowym miejscu, w kinie Pomorzanin przy Gdańskiej 10. Ta prelekcja to doskonała okazja dla wszystkich… »

Wiktoria Raczyńska,

Drogowcy wkraczają na Ujejskiego. Będą utrudnienia

W poniedziałek (11 września) rozpocznie się kolejny etap prac przy budowie II etapu Trasy Uniwersyteckiej. W związku z robotami zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Ujejskiego, Glinki, Karpacka. Zmieni się trasa autobusu linii nr 66. Drogowcy wkraczają na ul. Ujejskiego.… »

Marek Tomaszewski,

Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów na UTP

Prezentacje na temat matury 2018 i spotkania z uczelniami polskimi i zagranicznymi oraz konsultacje doradców zawodowych to najważniejsze elementy programu Salonu Maturzystów Perspektywy 2017. Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów odbędzie się 14 i 15 września na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.… »

Marek Tomaszewski,

Regnum zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia

Rok szkolny już się rozpoczął. Dom Edukacyjno-Kulturalny Regnum rozpoczyna nabór na zajęcia dla dzieci i młodzieży. Placówka przygotowała bogatą ofertę: – zajęcia dla maluszków (taniec z dzieckiem w chuście, muzyczne zabawy z Petronelą, rytmika) i ich rodziców –… »

Marek Tomaszewski,

Ogólnopolski Festiwal Piosenki z Janem Pawłem II

Fundacja „Wiatrak” w Bydgoszczy zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki z Janem Pawłem II. Sam przegląd talentów odbędzie się w dniach 6-8 października. Soliści i zespoły przed zgromadzoną publicznością zaprezentują utwory o Papieżu – Polaku… »

Wiktoria Raczyńska,

DKK to spotkania z autorami i rozmowy o książkach

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki. 12 września br. o godzinie 18.00 odbędzie się w Bibliotece Głównej WiMBP w Bydgoszczy (Stary Rynek 22, sala wykładowa) spotkanie z Moniką Sznajderman, antropologiem… »

Wiktoria Raczyńska,

Schreiber kontra Bukowiński – debata

Dzisiaj, 4 września, odbędzie się w Bydgoszczy debata poświęcona zmianom w wymiarze sprawiedliwości z udziałem posła na Sejm RP Łukasza Schreibera oraz adw. Michała Bukowińskiego z Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy. Debata rozpocznie się o godz. 18.00 w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza… »

Wiktoria Raczyńska,

Oferta współpracy

Nasz portal internetowy poszukuje specjalisty do spraw sprzedaży reklamy internetowej. Gwarantujemy pracę w miłym, kreatywnym, acz wymagającym zespole. Oczekujemy znajomości tematu, ale przede wszystkim wysokiej kultury osobistej. JEŻELI: znasz dobrze rynek mediów, a zwłaszcza rynek reklamy internetowej swobodnie… »

Wiktoria Raczyńska,

Fordoński Festiwal Integracyjny już w niedzielę

Fundacja „Wiatrak” zaprasza wszystkich mieszkańców Fordonu i nie tylko na niedzielny (3 września) festiwal integracyjny z Matką Teresą z Kalkuty (ul. Bołtucia 7). Na scenie wystąpią, m.in., kuglarz Oskar Miłosierny, iluzjonista Bartolomeo, Teatr „inteGracje” z „Wiatraka”, uczestnicy zajęć… »

Wiktoria Raczyńska,

W rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej…

1 września odbędą się uroczystości związane z 78. rocznicą wybuchu drugiej wojny światowej oraz upamiętnieniem ofiar niemieckiej dywersji w Bydgoszczy. Rozpoczną się one mszą św. o godzinie 16.00 w kościele św. Jadwigi Królowej przy ul. Wojska Polskiego 7.… »

Marek Tomaszewski,

Dodatkowe kursy na Pożegnanie Lata

W najbliższą niedzielę, 3 września, w związku z licznymi atrakcjami, które zostały zaplanowane w Myślęcinku ZDMiKP przygotował wzmocnienie w komunikacji miejskiej w godzinach od 14.00 do 23.00. uruchomiona zostanie linia specjalna nr 105 na trasie: Rekinowa – M. Kolbego –… »

Wiktoria Raczyńska,

Pomóż. Zgłoś. Reaguj.

Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Bydgoszczy przypomina o działającej infolinii konsumenckiej. Pod wskazanym numerem telefonu można zgłaszać podejrzenia wzrostu cen w handlu i usługach po niedawnej nawałnicy. Po przejściu przez województwo kujawsko-pomorskie w nocy z 11 na 12 sierpnia… »

Wiktoria Raczyńska,

O prawa kobiet i świadome rodzicielstwo

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Ratujmy Kobiety rozpoczął zbiórkę podpisów pod projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie. Proponowany przez komitet projekt ustawy obejmuje m.in. prawo dla kobiet do legalnego przerwania ciąży do końca 12. tygodnia;  rzetelną, opartą na wiedzy naukowej i pedagogicznej edukację… »

Marek Tomaszewski,

Pomóż poszkodowanym w nawałnicy

Chcesz pomóc poszkodowanym w ostatniej nawałnicy, która w naszym regionie dokonała ogromnych zniszczeń – zgłoś się do Bydgoskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Uruchomiona została całodobowa infolinia, dzięki której można zgłosić chęć pomocy potrzebującym. Ratusz zwraca się do wszystkich firm… »

Wiktoria Raczyńska,