Zwróć uwagę

Wielość w jedności – sesja naukowa

Muzeum Okręgowe organizuje sesję naukową towarzyszącą wystawie „Wielość w jedności. Offset, serigrafia, techniki cyfrowe i działania intermedialne w grafice polskiej”. „Pomiędzy szarością i czernią, gestem i fotografią – bogactwo możliwości techniki offsetu”, „Eksperyment z matrycą i podłożem” oraz… »

Magdalena Jabłońska,

Zostań żołnierzem

Ruszyła kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Ma ona pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa, stabilna i perspektywiczna praca. Żołnierze będą spotykać się z Polakami i zachęcać ich, by wstępowali do… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Prawa człowieka w Polsce – konferencja naukowa

ORA zaprasza na ogólnopolską konferencję naukową „Prawa Człowieka w Polsce” – Perspektywa 25 lat Ratyfikacji Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności, która odbędzie się 17 października 2018 r. (środa) o godzinie 10.00 w budynku Biblioteki Uniwersytetu… »

Magdalena Jabłońska,

Werdykt konkursu Prapremier w TPB

Jury XVII festiwalu Prapremier Nie/Podległa 2018 w składzie: Małgorzata Sikorska-Miszczuk (przewodnicząca), Jacek Kopciński, Seb Majewski i Paweł Miśkiewicz postanowiło przyznać trzy równorzędne nagrody oraz trzy wyróżnienia. Wyróżnienia: – wyróżnienie w wysokości 2 000 zł dla Małgorzaty Witkowskiej za… »

Magdalena Jabłońska,

Dyskusyjne Kluby Książki w WiMBP

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki realizowane we współpracy z Instytutem Książki. 16 października br. o godzinie 11.30 w Filii nr 16 przy ul. Broniewskiego 1. Dyskusja toczyć się będzie wokół… »

Magdalena Jabłońska,

Metropolia za pół ceny już w ten weekend

Od 5 do 7 października na mieszkańców Bydgoszczy oraz regionu czeka wiele zniżek. W ponad 200 miejscach będzie można skorzystać ze specjalnych promocji utworzonych w ramach akcji Metropolia za pół ceny. W trakcie wydarzenia firmy i instytucje oferują… »

Magdalena Jabłońska,

Spotkanie z przedsiębiorcami w Bydgoszczy

4 października w Bydgoszczy o godzinie 11.00 o ułatwieniach w prowadzeniu działalności gospodarczej w Polsce będą rozmawiać przedstawiciele administracji państwowej z lokalnymi przedsiębiorcami i urzędnikami. Udział w konferencji zapowiedzieli: Barbara Loba – wiceprezes Urzędu Zamówień Publicznych, Wioletta Urbańska… »

Magdalena Jabłońska,

Daukszewicz odwołany

Agencja Artystyczna Monolit z przykrością informuje, iż zaplanowany na 30 września 2018 roku, na godzinę 17.00 występ Krzysztofa Daukszewicza w Kinoteatrze Adria w Bydgoszczy z przyczyn niezależnych od artysty i organizatora zostaje odwołany. Bilety można zwracać w miejscach… »

Magdalena Jabłońska,

Można już odbierać Wyprawki Czytelnicze

Po wielkich sukcesach projektu bookstartowego na oddziałach położniczych w całej Polsce Instytut Książki rozpoczyna nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze otrzymają nie tylko rodzice nowo narodzonych dzieci w szpitalach, ale także trzylatki,… »

Magdalena Jabłońska,

Wyprzedaż garażowa

Rada Osiedla Miedzyń-Prądy i Miedzyń i Prądy Bydgoszcz zaprasza już 22 września ponownie na boisko baseballowe przy ulicy Krokusowej w godzinach 10.00 – 13.00 na wyprzedaż garażową. Jest to impreza kierowana do wszystkich, którzy w swoich garażach, piwnicach… »

Magdalena Jabłońska,

Opera Nova zaprasza

Dyrekcja Opery Nova uprzejmie zaprasza w poniedziałek, 24 września, o godzinie 13.00, do sali kameralnej im. prof. Krysiewiczowej na otwarte dla mediów i publiczności spotkanie poświęcone bieżącym wydarzeniom i planom artystycznym sezonu 2018/2019. W konferencji weźmie udział także solista Opery… »

Magdalena Jabłońska,

Wojownicy poszukiwani

Bractwo Wojowników KRUKI rozpoczyna jesienny nabór do drużyny wojów wczesnośredniowiecznych. Bractwo zajmuje się odtwarzaniem historii Słowian i Wikingów z X wieku. Jeśli lubisz epokę wikingów, dołącz do zespołu. Masz szansę na wspólną przygodę, treningi, podczas których będziesz mógł nauczyć… »

Magdalena Jabłońska,

Zostań wolontariuszem Camerimage 2018

Chcesz współorganizować jeden z najważniejszych, międzynarodowych festiwali w Polsce, podczas którego masz szansę zobaczyć najlepsze filmy jeszcze przed ich premierą i podszlifować angielski, gawędząc z gwiazdami światowego kina? Chcesz zdobywać nowe znajomości i doświadczenia, które mogą zaprocentować w… »

Magdalena Jabłońska,

Honorowa zbiórka krwi

Urząd Miasta Bydgoszczy i Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaprasza wszystkich chętnych do udziału w honorowej zbiórce krwi, która odbędzie się 19 września (środa) od godziny 9.00 do 13.00 w sali im. Łochowskiego przy ul. Jezuickiej 2. Oddając… »

Magdalena Jabłońska,

Zamczysko przejezdna od soboty

Od soboty (15 września) przejezdna będzie ulica Zamczysko. Ważna trasa łącząca Fordon z Myślęcinkiem zyskała nową nawierzchnię, pobocza. Prace wraz z remontem ul. Żmudzkiej pochłonęły 5 mln zł. Rusza też nowa linia nr 98 kursująca z Fordonu przez… »

Magdalena Jabłońska,

Konkurs na imię maskotki

W związku z przyszłorocznymi Drużynowymi Mistrzostwami Europy w lekkiej atletyce, które między 9, a 11 sierpnia odbędą się w Bydgoszczy Lokalny Komitet Organizacyjny chciałby zaprosić bydgoszczan i nie tylko do udziału w konkursie na imię dla maskotki promującej… »

Magdalena Jabłońska,