Zwróć uwagę

Sztafeta Różańcowa na 100-lecie odzyskania niepodległości

Od 4 sierpnia do 11 listopada 2018 roku, kiedy to będziemy obchodzić 100-lecie odzyskania niepodległości, dzieli nas dokładnie 100 dni. Z tej okazji Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego Martyria rozpoczyna Sztafetę Różańcową. Pragnie w modlitwach wołać za naszą Ojczyzną, jej… »

Magdalena Jabłońska,

Upały wciąż groźne

Wysokie temperatury w Polsce nie odpuszczają. Kolejne dni to również prognozowane rekordowo wysokie wskazania termometrów. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy apeluje o niebagatelizowanie ostrzeżeń o upałach i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Upały… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Gra miejska – II edycja

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy (KPCK) i Gry Kozackie – gry miejskie, gry terenowe – Bydgoszcz serdecznie zapraszają na drugą edycję gry miejskiej Most Królowej Jadwigi. W rocznicę wybuchu II Wojny Światowej będziecie mieli okazję poznać niecodzienne zakątki… »

Magdalena Jabłońska,

Happening protestacyjny przeciwko fuszerkom remontu ul. 11 Listopada

Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy i  zapraszają na happening protestacyjny przeciwko fuszerkom podczas remontu ulicy 11 Listopada na Osiedlu Leśnym. Happening odbędzie się w środę, 8 sierpnia, o godzinie 14.00, przy siedzibie Rady Osiedla Leśne, ul. 11… »

Magdalena Jabłońska,

Metropolia za pół ceny już wkrótce

Już po raz kolejny na terenie Bydgoszczy oraz regionu będzie można skorzystać z weekendu pełnego zniżek. W dniach 5-7 października odbędzie się akcja „Metropolia za pół ceny”. Wydarzenie wzorowane jest na doskonale znanej i lubianej akcji „Bydgoszcz za… »

Magdalena Jabłońska,

Zawyją syreny

W związku z obchodami 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wojewoda kujawsko-pomorski zarządził 1 sierpnia włączenie syren alarmowych o godzinie 17.00 na terenie wszystkich gmin i powiatów naszego województwa. Włączenie syren odbędzie się na podstawie § 10 ust. 3… »

Magdalena Jabłońska,

Ratusz zaprasza do składania uwag

Miejska Pracowania Urbanistyczna opracowała projekt nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu „Śródmieście – Filharmonia Pomorska” i zaprasza mieszkańców do składania uwag w trakcie wyłożenia projektu do publicznego wglądu. Z projektem można zapoznać się w siedzibie Miejskiej Pracowni… »

Magdalena Jabłońska,

Zbliża się przebudowa węzła Szarych Szeregów

ZDMiKP informuje, że 14 lipca (sobota), rozpocznie się przebudowa węzła Szarych Szeregów. W związku z tym zostaną wprowadzone następujące zmiany w trasach linii tramwajowych: Linia nr 2 Las Gdański – Babia Wieś Linia nr 4 Bielawy – Babia… »

Wiktoria Raczyńska,

Zmiany w ruchu podczas Enea Bydgoszcz Triathlon

ZDMiKP informuje, że na czas trwania części kolarskiej imprezy „Enea Bydgoszcz Triathlon 2018″ zajdzie konieczność … wyłączenia z ruchu ul. Toruńskiej (od ronda Bernardyńskiego do ronda Toruńskiego; od ronda Toruńskiego do ul. Nowotoruńskiej – jezdni w stronę granicy… »

Wiktoria Raczyńska,

Wakacje w muzeum

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zaprasza na cykl wakacyjnych spotkań i warsztatów w muzeum. Jego animatorzy i prowadzący podpowiedzą jak pobudzić do działania swoją kreatywność i stworzyć niezwykłe przedmioty. Zajęcia warsztatowe odbywać się będą we wtorki i czwartki… »

Wiktoria Raczyńska,

Aktualizacja Strategii Rozwoju Bydgoszczy

Od kilku miesięcy trwają konsultacje społeczne dotyczące aktualizacji Strategii Rozwoju Bydgoszczy do roku 2030. To właśnie one będą głównym tematem spotkań z mieszkańcami. Kolejne już 25 czerwca na Kapuściskach. Rozpoczął się cykl otwartych spotkań z mieszkańcami dotyczący działań związanych… »

Wiktoria Raczyńska,

„Wesołe Babcie” z Mołdawii w „Wiatraku”

W „Wiatraku” wystąpi zespół „Wesołe Babcie” z Domu Polskiego w Kiszyniowie. Zaprezentują piosenki i tańce nie tylko z Mołdawii. Koncert pt. „Jedno serce – dwie ojczyzny” odbędzie się w sobotę (23 czerwca), o godzinie 18.00, w Domu Jubileuszowym… »

Wiktoria Raczyńska,

Camerimage za rok w Bydgoszczy

Miasto Bydgoszcz podpisało z Fundacją TUMULT umowę dotyczącą organizacji w tym roku w Bydgoszczy kolejnej edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE. Kwota, jaką Miasto Bydgoszcz przeznaczy na organizację festiwalu w tym roku wyniesie 500 000 zł.… »

Wiktoria Raczyńska,

Prezydent zaprasza na kolejne spotkanie

Od poniedziałku (18 czerwca) ruszył cykl sześciu otwartych spotkań z mieszkańcami dotyczący działań związanych z aktualizacją Strategii Rozwoju Bydgoszczy. Kolejne spotkanie odbędzie się 21 czerwca (czwartek) na Bielawach. Od kilku miesięcy trwają konsultacje społeczne dotyczące aktualizacji Strategii Rozwoju Bydgoszczy… »

Wiktoria Raczyńska,

Piknik z Gwiazdą

Rada Osiedla Miedzyń-Prądy 17 czerwca (niedziela) zaprasza na Piknik z Gwiazdą. Piknik odbędzie się na stadionie Gwiazdy. Rozpocznie się o godzinie 14.00, a zakończy około 22.00. Będą, m.in., pokazy ogniowe Straży Pożarnej, pokazy Street Workout Bydgoszcz, kiermasz różności,… »

Wiktoria Raczyńska,

Piknik z okazji Dnia Ojca

„Bezpieczny ojciec. Bezpieczne rodzinne wakacje” – tak jest zatytułowany czerwcowy piknik z okazji Dnia Ojca, który organizuje Fundacja „Wiatrak” razem z WOPR Bydgoszcz, bydgoską strażą pożarną oraz policją. Piknik odbędzie się w niedzielę, 17 czerwca, w godzinach 15.00-18.00… »

Wiktoria Raczyńska,