Sport i rekreacja

Ster na Bydgoszcz po raz 12

Trzy dni święta wody podczas 12 Steru na Bydgoszcz to przede wszystkim bardzo dobre koncerty. Na scenie pojawi się m.in. Organek, Paulina Przybysz i Kasia Nosowska. To także spotkania z podróżnikami w Przystani Bydgoszcz, zabawa dla najmłodszych, parada jednostek… »

Magdalena Jabłońska,

Pamięci Ireny Szewińskiej

Kibice lekkiej atletyki nie zawiedli. Mimo upału kilka tysięcy osób zjawiło się na stadionie bydgoskiego Zawiszy, aby uczcić pamięć zmarłej 29 czerwca 2018 roku Ireny Szewińskiej. Gwiazdy popisały się doskonałymi wynikami. 1. edycja memoriału Ireny Szewińskiej najpierw odbyć się miała… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Znamy zwycięzców pleneru

Laureaci Ogólnopolskiego Pleneru Rzeźbiarskiego Bydgoszcz-Myślęcinek 2019: 1. miejsce – ZSP im. C.K. Norwida w Lublinie – Anna Myszkowiak, Emilia Fajt, Cezary Stachura. 2. miejsce – ZSP im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy – Julia Kucharska, Emilia Wilczyńska, Tomasz Dzbanuszek… »

Magdalena Jabłońska,

Dzień Dziecka z wydrami

Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy zaprasza młodych i starszych miłośników wydr i nie tylko na wspólną zabawę z okazji Międzynarodowego Dnia Wydry, który celebrować będziemy 1 czerwca. Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 12.00 startem rodzinnej gry terenowej „Tropem małych… »

Magdalena Jabłońska,

Kto wygra mecz?

Już w najbliższą sobotę, 1 czerwca, wszystkie dzieci obchodzą swoje święto. Z tej okazji Miasto Bydgoszcz zaprasza na Sportowy Dzień Dziecka, podczas którego odbędzie się mecz charytatywny. Będzie też mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Na sportowe wrażenia z okazji… »

Magdalena Jabłońska,

1. Memoriał Ireny Szewińskiej

1. Memoriał Ireny Szewińskiej rozpocznie się 12 czerwca, o godzinie 17.00, na stadionie Zawiszy. Tematem przewodnim spotkania poprzedzającego zawody były przygotowania do tego prestiżowego wydarzenia, które po raz pierwszy zagościło w kalendarzu wydarzeń lekkoatletycznych w Bydgoszczy. – Cieszę się, że… »

Magdalena Jabłońska,

Plener rzeźbiarski

Młodzi plastycy, m.in., ze Szczecina, Lublina i Katowic rozpoczęli właśnie 27. Ogólnopolski Plener Rzeźbiarski Bydgoszcz-Myślęcinek 2019. W Myślęcinku, jak co roku o tej porze, rozlega się dźwięk pił łańcuchowych i charakterystyczne stukanie dłut. Wszystko przez plener rzeźbiarski, w… »

Magdalena Jabłońska,

Ruszył projekt „Ławeczka dla Myślęcinka”

Park w Myślęcinku to najpopularniejsze miejsce do spędzania wolnego czasu w otoczeniu przyrody. Wiedzą o tym wszyscy bydgoszczanie oraz mieszkańcy okolicznych gmin. Przedsiębiorcy, którzy dołączą do projektu „Ławeczka” będą mogli wyposażyć to miejsce w swoją firmową ławkę do… »

Magdalena Jabłońska,

Długi majowy weekend w Myślęcinku

W zoo czeka was, m.in., pokaz strzyżenia owiec, a na parkingu Myślęcinka rozpoczęcie sezonu motocyklowego. W środę, 1 maja, do Myślęcinka zawitają po raz kolejny miłośnicy motocykli. O godzinie 13.00 z placu przed Tesco w kierunku parku wyruszy… »

Magdalena Jabłońska,

Ślizgawka czynna do końca kwietnia

To ostatnie dni, żeby założyć łyżwy i skorzystać z miejskiej ślizgawki – Torbyd będzie czynny do 30 kwietnia. W tym roku lodowisko odwiedziło ponad 100 tysięcy bydgoszczan. Przez cały sezon, czyli od początku września zeszłego roku Torbyd odwiedziło… »

Magdalena Jabłońska,

W Wielkanoc do Myślęcinka

W planie poszukiwanie jaj w zoo i otwarcie sezonu w Parku Rozrywki. Zarówno w Wielkanoc, jak i w Poniedziałek Wielkanocny Ogród Zoologiczny (czynny w godzinach 10.00-18.00) zaprasza na poszukiwania jaj porozwieszanych na terenie zoo. Każde dziecko może zabrać… »

Magdalena Jabłońska,

Bydgoszcz wsiada na ekologiczne skutery

Transport miejski w Bydgoszczy już niedługo zyska zupełnie nowy wymiar. 1 maja pojawi się w naszym mieście 35 skuterów elektrycznych blinkee.city, które będzie można wypożyczać na minuty wprost z ulicy. Usługa entuzjastycznie przyjęta w wielu polskich miastach ma… »

Magdalena Jabłońska,

Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce coraz bliżej

Trwają przygotowania do Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce (9-11 sierpnia). W spotkaniu uczestniczyli zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel, halowy mistrz Europy z Glasgow w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski, rzecznik prasowy spółki „ProNatura” Piotr Kurek oraz dyrektor Drużynowych Mistrzostw… »

Wiktoria Raczyńska,

Puszczykowa niedziela w zoo

Leśny Park Kultury i Wypoczynku 14 kwietnia zaprasza do rodzinnej zabawy pn. „Puszczykowe obliczanki”. Od godziny 10.00 w kasie zoo będzie można pobrać specjalną „kartę puszczykową” (liczba kart ograniczona). Organizator prosi o zabranie długopisów. Każdy, kto wykona prawidłowo… »

Magdalena Jabłońska,

Wycieczki z przewodnikiem i sadzenie drzew

Leśny Park Kultury i Wypoczynku zaprasza na drugą edycję cyklu wycieczek „Myślęcinek, którego nie znacie”oraz trzecią edycję akcji sadzenia drzew „Drzewa Młodej Bydgoszczy – tu są nasze korzenie”. Każdy, komu urodzi się dziecko, aby uczcić to wydarzenie, będzie… »

Magdalena Jabłońska,

Zostań Wolontariuszem na Drużynowych Mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce

Miasto przypomina o trwającej rekrutacji wolontariuszy na Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, które odbędą się w sierpniu (9-11) w Bydgoszczy. To już ostatnia szansa na wysłanie zgłoszenia. Rekrutacja potrwa do 21 kwietnia. System rekrutacji Wolontariuszy na Drużynowe… »

Magdalena Jabłońska,