Sport i rekreacja

Wakacyjna środa w zoo

W najbliższą wakacyjną środę w zoo w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” (25 lipca) będzie można wsłuchać się w dźwięki płazów i gadów. Edukacyjne spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.00 w specjalnie przygotowanej strefie w dziale ptaków,… »

Magdalena Jabłońska,

XIII SuperFinał w Bydgoszczy nie odbędzie się!

Z powodu intensywnych opadów deszczu na przestrzeni ostatnich dni w Bydgoszczy, w porozumieniu z zarządem obiektu sportowego oraz klubami Warsaw Eagles i Kozły Poznań, XIII SuperFinał nie odbędzie się na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy. – Bardzo… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Pokaz sztuk walki i bajkoczytanie w Parku Rozrywki

Wakacyjne niedzielne popołudnia w Parku Rozrywki cieszą się coraz większą popularnością, więc park nie zwalnia tempa. Od godziny 15.00 centrum Elite Bydgoszcz zaprosi do świata sztuk walki dla dzieci. Będzie można przekonać się, jak maluchy poradzą sobie z… »

Magdalena Jabłońska,

Wielkie święto futbolu amerykańskiego na Zawiszy

W sobotę, 21 lipca, na Stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy drużyny Warsaw Eagles i Kozłów Poznań zagrają o pierwsze oficjalne mistrzostwo Polski w XIII SuperFinale futbolu amerykańskiego. Wydarzenie to poprzedzi wielki piknik sportowo-kulturalny oraz występ gwiazd muzycznych… »

Wiktoria Raczyńska,

Pippi w Parku Rozrywki

W najbliższą niedzielę, 15 lipca, w Parku Rozrywki gościć będzie Pippi. Początek rodzinnego spotkania z grupą Funimki o godzinie 15.00. Pippi podróżuje po całym świecie ze swoją małpką i walizką pod pachą. W niedzielę odwiedzi także dzieci w… »

Magdalena Jabłońska,

To już 40 lat!

W tym roku bydgoski Ogród Zoologiczny świętuje 40-lecie istnienia. Urodziny będą trwały prawie dwa tygodnie, a w programie, między innymi, festyn i zwiedzanie o świcie. Decyzję o budowie zoo w Bydgoszczy podjęto w 1975 roku. Założenie było takie,… »

Magdalena Jabłońska,

Weekendowe atrakcje Myślęcinka

W najbliższą niedzielę, 8 lipca, dzieci poznawać będą w dwóch miejscach Myślęcinka – w zoo i Ogrodzie Botanicznym – życie salamandry plamistej i krajowych gatunków traszek. Tymczasem w Parku Rozrywki królować będą teatr i taniec. Siły w pokazywaniu… »

Magdalena Jabłońska,

Pierwsza wakacyjna środa w zoo

W środę, 4 lipca, Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” zaprasza na pierwsze spotkanie w ramach cyklu „Wakacyjne środy w zoo”. W programie, m.in., gry, zabawy i spotkanie z tajemniczym gościem. Zajęcia odbędą się w godzinach 11.00-12.30, a… »

Wiktoria Raczyńska,

Nowości na Enea Bydgoszcz Triathlon 2018

Już po raz 4 w Bydgoszczy w najbliższy weekend odbędzie się Enea Bydgoszcz Triathlon i po raz drugi Enea Bieg Nocny. Do nowości należy wprowadzenie dystansu ½ oraz zmiana trasy rowerowej. Z ciekawostek na pewno wyróżnia się wprowadzenie… »

Wiktoria Raczyńska,

Będą grali w szczytnym celu

Jak co roku przed wakacjami naprzeciwko siebie staną dwie drużyny – dziennikarze i samorządowcy. Zmierzą się na piłkarskim boisku na rzecz podopiecznych z placówek opiekuńczo-wychowawczych z Metropolii Bydgoszcz. Już od trzech lat miasto Bydgoszcz organizuje Wielki Bydgoski Mecz… »

Wiktoria Raczyńska,

Rodzinna niedziela w Parku Rozrywki

Leśny Park Kultury i Wypoczynku zaprasza na kolejną odsłonę cyklu rodzinnych niedziel w Parku Rozrywki. Tym razem do zabawy zaprosi Jurek Paterski i Szkoła Tańca Echo Art. Wakacje rozpoczęły się na dobre, więc specjalnie dla dzieci Park Rozrywki… »

Wiktoria Raczyńska,

510 rowerowych stojaków

Ogłoszony został przetarg na ustawienie ponad 500 rowerowych stojaków. To finał ubiegłorocznej akcji, w której to bydgoszczanie sami wskazali najlepsze lokalizacje na rowerowe parkingi. Ich montaż rozpocznie się jesienią. W trakcie ubiegłorocznych konsultacji bydgoszczanie wskazali miejsca, gdzie mogłoby… »

Wiktoria Raczyńska,

Nowoczesne boisko dla Gwiazdy

Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się budowa nowoczesnego, pełnowymiarowego i całorocznego boiska do piłki nożnej. 11 czerwca została podpisana umowa na budowę boiska. Wartość inwestycji to ponad 3 mln zł. Baza sportowa Gwiazdy, na którą dzisiaj składają się:… »

Wiktoria Raczyńska,

Olimpijskie rozgrywki uczniów z niepełnosprawnościami

Międzyszkolne rywalizacje w licznych konkurencjach sportowych i spotkanie z wyjątkowym gościem. We wtorek, 12 czerwca, rozegra się kolejna edycja „Słonecznej Olimpiady”, organizowanej przez Zespół Szkół nr 29 oraz Bydgoską Izbę Adwokacką. W tym roku wydarzenie będzie miało zasięg… »

Wiktoria Raczyńska,

Terenowa Masakra w ten weekend w Myślęcinku

Terenowa Masakra znowu zawładnie Myślęcinkiem. W najbliższy weekend podczas dwóch dni zmagań wszyscy chętni zmierzą się na dystansach 5 i 10 km najeżonych przeszkodami. Terenowa Masakra to święto prawdziwych twardzieli i bardzo widowiskowe zawody. Do pokonania są dwie… »

Wiktoria Raczyńska,

O żabach w zoo i botaniku

W najbliższą niedzielę, 10 czerwca, żaby i ich świat dzieci poznawać będą aż w dwóch miejscach Myślęcinka: w zoo i Ogrodzie Botanicznym. Przed dziećmi spotkanie wyjątkowe, bo siły w pokazywaniu świata żab połączyły zoo i ogród botaniczny. W… »

Wiktoria Raczyńska,