Sport i rekreacja

Plener rzeźbiarski

Młodzi plastycy, m.in., ze Szczecina, Lublina i Katowic rozpoczęli właśnie 27. Ogólnopolski Plener Rzeźbiarski Bydgoszcz-Myślęcinek 2019. W Myślęcinku, jak co roku o tej porze, rozlega się dźwięk pił łańcuchowych i charakterystyczne stukanie dłut. Wszystko przez plener rzeźbiarski, w… »

Magdalena Jabłońska,

Ruszył projekt „Ławeczka dla Myślęcinka”

Park w Myślęcinku to najpopularniejsze miejsce do spędzania wolnego czasu w otoczeniu przyrody. Wiedzą o tym wszyscy bydgoszczanie oraz mieszkańcy okolicznych gmin. Przedsiębiorcy, którzy dołączą do projektu „Ławeczka” będą mogli wyposażyć to miejsce w swoją firmową ławkę do… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Długi majowy weekend w Myślęcinku

W zoo czeka was, m.in., pokaz strzyżenia owiec, a na parkingu Myślęcinka rozpoczęcie sezonu motocyklowego. W środę, 1 maja, do Myślęcinka zawitają po raz kolejny miłośnicy motocykli. O godzinie 13.00 z placu przed Tesco w kierunku parku wyruszy… »

Magdalena Jabłońska,

Ślizgawka czynna do końca kwietnia

To ostatnie dni, żeby założyć łyżwy i skorzystać z miejskiej ślizgawki – Torbyd będzie czynny do 30 kwietnia. W tym roku lodowisko odwiedziło ponad 100 tysięcy bydgoszczan. Przez cały sezon, czyli od początku września zeszłego roku Torbyd odwiedziło… »

Magdalena Jabłońska,

W Wielkanoc do Myślęcinka

W planie poszukiwanie jaj w zoo i otwarcie sezonu w Parku Rozrywki. Zarówno w Wielkanoc, jak i w Poniedziałek Wielkanocny Ogród Zoologiczny (czynny w godzinach 10.00-18.00) zaprasza na poszukiwania jaj porozwieszanych na terenie zoo. Każde dziecko może zabrać… »

Magdalena Jabłońska,

Bydgoszcz wsiada na ekologiczne skutery

Transport miejski w Bydgoszczy już niedługo zyska zupełnie nowy wymiar. 1 maja pojawi się w naszym mieście 35 skuterów elektrycznych blinkee.city, które będzie można wypożyczać na minuty wprost z ulicy. Usługa entuzjastycznie przyjęta w wielu polskich miastach ma… »

Magdalena Jabłońska,

Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce coraz bliżej

Trwają przygotowania do Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce (9-11 sierpnia). W spotkaniu uczestniczyli zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel, halowy mistrz Europy z Glasgow w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski, rzecznik prasowy spółki „ProNatura” Piotr Kurek oraz dyrektor Drużynowych Mistrzostw… »

Wiktoria Raczyńska,

Puszczykowa niedziela w zoo

Leśny Park Kultury i Wypoczynku 14 kwietnia zaprasza do rodzinnej zabawy pn. „Puszczykowe obliczanki”. Od godziny 10.00 w kasie zoo będzie można pobrać specjalną „kartę puszczykową” (liczba kart ograniczona). Organizator prosi o zabranie długopisów. Każdy, kto wykona prawidłowo… »

Magdalena Jabłońska,

Wycieczki z przewodnikiem i sadzenie drzew

Leśny Park Kultury i Wypoczynku zaprasza na drugą edycję cyklu wycieczek „Myślęcinek, którego nie znacie”oraz trzecią edycję akcji sadzenia drzew „Drzewa Młodej Bydgoszczy – tu są nasze korzenie”. Każdy, komu urodzi się dziecko, aby uczcić to wydarzenie, będzie… »

Magdalena Jabłońska,

Zostań Wolontariuszem na Drużynowych Mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce

Miasto przypomina o trwającej rekrutacji wolontariuszy na Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, które odbędą się w sierpniu (9-11) w Bydgoszczy. To już ostatnia szansa na wysłanie zgłoszenia. Rekrutacja potrwa do 21 kwietnia. System rekrutacji Wolontariuszy na Drużynowe… »

Magdalena Jabłońska,

Miliony na sport i rekreację

Trwa nabór do tegorocznych edycji dwóch rządowych programów. Na realizację projektów „Klub” oraz „Otwarte Strefy Aktywności” w całym kraju przeznaczono w tym roku odpowiednio 40 i 48 mln zł. – Programy skierowane są do młodego pokolenia, zachęcają nas,… »

Magdalena Jabłońska,

Bydgoski Rower Aglomeracyjny już od 1 marca

Miejski system wypożyczania rowerów rusza już za kilka dni. 1 marca Bydgoski Rower Aglomeracyjny zainauguruje nowy sezon. Dzięki BRA możemy ekonomicznie, ekologicznie i sprawnie poruszać się po mieście. Wszystkich mieszkańców Bydgoszczy Miasto zachęca do korzystania z miejskich rowerów.… »

Magdalena Jabłońska,

Powalczymy o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”

Bydgoszcz korzysta z dobrych rozwiązań innych miast europejskich – wzorem włoskiej Bolonii Miasto stworzyło projekt rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Mogą wziąć w niej udział wszyscy amatorzy dwóch kółek. A do samej rywalizacji zaproszono inne polskie miasta.… »

Magdalena Jabłońska,

Modernizacja Polonii – prezydent wnioskuje o dodatkowe pieniądze

Prezydent Rafał Bruski zawnioskował do Rady Miasta o zwiększenie środków na modernizację stadionu Polonii. W ogłoszonym w październiku 2018 roku przetargu na modernizację trybuny głównej, najtańsza oferta opiewa na 21,5 mln złotych. Pierwotnie zaplanowane pieniądze w budżecie miasta… »

Magdalena Jabłońska,

Stok czynny od jutra

Jutro (środa, 23 stycznia) Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku zaprasza na Stefanowy Stok. Wyciąg podporowy zacznie działać o godzinie 12.00. Warunki są dobre. Przez wahania temperatur naśnieżanie mogło rozpocząć się dopiero w weekend. Dzięki nowym armatkom… »

Magdalena Jabłońska,

W ferie lodowiska i baseny będą bezpłatne

Podczas zimowych ferii uczniowie bydgoskich szkół będą mogli bezpłatnie korzystać z basenów. Za darmo będzie można także korzystać z Torbydu i lodowiska przy Szkole Podstawowej nr 65. Ferie zimowe w Bydgoszczy rozpoczynają się 14 stycznia i potrwają do… »

Magdalena Jabłońska,