Sport i rekreacja

Niech wygrają nasze mariny

Prestiżowy magazyn „Żagle” ogłosił konkurs na najładniejszą marinę w kraju. Do jego rozstrzygnięcia pozostało już tylko kilka dni, bo głosować można do 31 stycznia. W czołówce konkursu utrzymują się Rodzinny Port Jachtowy „Tazbirowo” w Romanowie nad Zalewem Koronowskim,… »

Tomasz Welcz,

Narciarze w końcu się doczekali

Bydgoszcz to, co prawda, nie jest Zakopane, ale narciarze i snowboardziści mogą i u nas poszusować. Myślęciński stok w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku właśnie ruszył. Pogoda w końcu dopisała i udało się na tyle naśnieżyć górkę, że… »

Tomasz Welcz,
Reklama

Ruszyło lodowe szaleństwo w Myślęcinku

Chyba tylko najstarsi bydgoszczanie pamiętają jeszcze sztuczne lodowisko „Torbyd”, na którym można było poszaleć na łyżwach niezależnie od pogody. Co jakiś czas co prawda pojawiają się pomysły, aby je ponownie uruchomić bądź też wybudować nowe, nawet ze wskazaniem… »

Tomasz Welcz,

Bieg serduszkowy w Myślęcinku

Chłód i wiatr nie przeszkodziły uczestnikom cotygodniowego biegu w Myślęcinku w ramach Bydgoszcz na start: Biegaj z nami dołożyć swój wkład w licytacje dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem trasa wiodła szlakiem mistrzostw świata w biegach przełajowych,… »

Wiktoria Raczyńska,

Mistrz olimpijski wystąpi w Bydgoszczy

Wiadomo już, że w tegorocznej jubileuszowej dziesiątej edycji mityngu Pedro’s Cup, który odbędzie się w bydgoskiej hali „Łuczniczka” 31 stycznia, wystąpi najlepszy obecnie tyczkarz na świecie Reanaud Lavillenie. Francuz jest mistrzem olimpijskim z Londynu (2012), trzykrotnym medalistą mistrzostw… »

Tomasz Welcz,

Ken-za-nia – afrykańska przygoda dla każdego

Pierwszy wyjazd do środkowej Afryki zawsze wiąże się z wieloma pytaniami i wątpliwościami. Przede wszystkim boimy się o nasze bezpieczeństwo, sytuację polityczną danego kraju, ryzyko zachorowania na tropikalne choroby. Jak wygląda safari i czego się spodziewać? Na pewno… »

Karolina Sypniewska,

Narty i snowboard inaczej? Witamy w Laax

Wyruszamy z Bydgoszczy. Przed nami 1250 km.do Gryzonii – największego kantonu Szwajcarii, gdzie dominują majestatyczne Alpy. Tu znajdują się najsłynniejsze ośrodki sportów zimowych – znane od zawsze Davos, Klosters, Sankt Moritz i od niedawna Laax. Podróż, oprócz 250… »

Alicja Buczak,

Co nas czeka w lekkiej atletyce w tym roku?

Z Krzysztofem Wolsztyńskim, prezesem Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki, rozmawiamy o najważniejszych imprezach w 2014 roku. Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki przyzwyczaił nas do imprez międzynarodowych. Możemy liczyć na kolejne? Nadchodzący rok nie przyniesie tak znaczących imprez jak ubiegłoroczne mistrzostwa… »

Wiktoria Raczyńska,

Siatkarski wrzesień w Bydgoszczy

Niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych w tym roku, rozgrywanych w Polsce, będą mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn. Uczestników siatkarskiego mundialu gościć będzie także Bydgoszcz. Turniej odbędzie się 3-21 września. Oprócz naszego miasta, mistrzostwa rozgrywane będą w Katowicach,… »

Tomasz Welcz,

Biedroneczki i zawodnik sumo

Brzoza jako pierwsza w sylwestra dała przykład, jak należy go świętować! Zabawa na całego zaczęła się tam już przed 11.00, podczas VII Biegu Sylwestrowego. Najpierw wokół boiska przy gimnazjum odbył się bieg przebierańców. Nagroda – oczywiście szampan. Na… »

Wiktoria Raczyńska,

Mistrz Polski za mocny dla Transferu

Siatkarze Asseco Resovii gładko uporali się z bydgoskim Transferem 3:0 w setach 25:23, 25:19 i 25:20. W zasadzie tylko w I secie bydgoska ekipa stawiła opór rzeszowianom. W pozostałych przewaga aktualnych mistrzów Polski była dość wyraźna. W hali… »

Tomasz Welcz,