Sport i rekreacja

Grać jak Leo Messi

Niedawno pisaliśmy o turnieju piłkarskim dla dzieci „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, którego finał odbędzie się na Stadionie Narodowym. To niejedyna tak wielka impreza dla najmłodszych futbolistów. 26 kwietnia rozpoczynają się eliminacje miejskie Deichmann Minimistrzostwa 2014.… »

Tomasz Welcz,

Filipiny zdobyte na rowerach

Mają 21 i 22 lata. Wydawałoby się, że porywają się na przedsięwzięcie, które w zasadzie jest nie do zrealizowania. Tak myślało wiele osób, które im taką wyprawę odradzało, także rodzice. Ich zresztą postawili przed faktem dokonanym, kiedy już… »

Tomasz Welcz,
Reklama

Luz w Australii przybiera inny wymiar

IV Bydgoski Festiwal „Podróżnicy” zbliża się wielkimi krokami. To globtroterskie święto rozpocznie się w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej już w najbliższy piątek (11 kwietnia) o godzinie 15. Tegoroczna edycja została wzbogacona o Dni Australii, czyli cykl prezentacji o nauce,… »

Wiktoria Raczyńska,

Noc Sów

Zoo w Myślęcinku serdecznie zaprasza na niezwykłe spotkanie z sowami polskimi. W najbliższą sobotę (5 kwietnia) będzie można dowiedzieć się o nich wszystkiego, a na koniec zdobyć dyplom! Spotkanie odbędzie się w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Sów. Liczba… »

Wiktoria Raczyńska,

Z podwórka na Stadion Narodowy

– Czy ty dzisiaj trafisz w piłkę? Nie przejmujcie się dziewczyny, nic się nie stało! Pilnuj go, nie odpuszczaj! Biegniesz za nim, biegniesz! To ile bramek one nam strzeliły? Pięć! Acha! Na boiskach świeckiej Wdy przez dwa dni… »

Tomasz Welcz,

Zrobi się podróżniczo, czyli światowo w APK

Festiwal „Podróżnicy” już po raz czwarty ogłosił konkurs na najciekawszą wyprawę po świecie. Zwycięzca lub zwycięzcy otrzymają z rąk Anny Czerwińskiej statuetkę im. Tony’ego Halika, którą po raz pierwszy wręczała w 2011 Elżbieta Dzikowska. W tym roku tej… »

Wiktoria Raczyńska,

Wiosna, ach to ty!

W sobotę 22 marca pożegnamy zimę w myślęcińskim zoo. Organizatorzy zapraszają na wspólne poszukiwanie wiosny! O godzinie 11.00 rozpocznie się spotkanie, na które wstęp będzie miała grupa 25 osób, które jako pierwsze zapiszą się pod numerem tel. 052… »

Wiktoria Raczyńska,

Przełaje w Myślęcinku

Jutro w Myślęcinku odbędą się mistrzostwa województwa w biegach przełajowych. Start o godz.11. Organizatorem zawodów jest Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki. Dzieci pobiegną na dystansie 1000 m, młodzicy: dziewczęta na dystansie 1500 m, chłopcy – 2000 m, juniorzy młodsi:… »

Tomasz Welcz,

Place zabaw dla dorosłych

Siłownia kojarzy nam się z salą wyposażoną w różnego rodzaju urządzenia do ćwiczeń, na których panie i panowie wyciskają siódme poty, aby poprawić sobie sylwetkę. Zapamiętale trenują na stepperach, bieżniach, rowerkach czy ławeczkach, dźwigają hantle i sztangi. Czy… »

Tomasz Welcz,

Dzięki szutrom poślizg już nie taki straszny

Czym są szutry? Tego dowiedzieliśmy się całkiem niedawno, gdy pojechaliśmy na czwarte „Łochowskie Szutry”. W minioną sobotę tamtejszy oddział Automobilklubu Bydgoskiego przygotował piątą już rundę zawodów na specjalnym torze dla amatorów szybkiej, ale wciąż bezpiecznej jazdy. Pomysł narodził… »

Wiktoria Raczyńska,

Spidermani powalczą na ściankach

Centrum wspinaczkowe „Spider” w sobotę, 22 lutego organizuje II Ogólnopolskie Zawody Wspinaczkowe pod nazwą „Bydgoska Arachnofobia”. Chętnych z całej Polski nie brakuje, wystartuje około 80 osób. – To około 30-40 osób z Bydgoszczy i okolic oraz drugie tyle… »

Wiktoria Raczyńska,

200 odblaskowych kamizelek do rozdania!

Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki w niedzielę tym razem zaprasza na bieg z WORD-em. Każdy, kto przebiegnie się po zdrowie w Myślęcinku (start jak zwykle przy Karczmie Kujawskiej) otrzyma kamizelkę odblaskową, niezbędną dla zachowania bezpieczeństwa podczas biegów ulicami naszego… »

Wiktoria Raczyńska,

Kia ora Nowa Zelandio

Wyprawa do Nowej Zelandii i Australii to jedna z najbardziej wyjątkowych i najpiękniejszych podróży. Do Nowej Zelandii poleciała po raz pierwszy, do Australii natomiast już po raz ósmy – jest tego warta! W podróży towarzyszyli jej mąż i… »

Tomasz Welcz,

Nasze mariny w czołówce plebiscytu „Żagle”

Rozstrzygnięty został konkurs magazynu „Żagle” na najładniejszą przystań jachtową w Polsce. Miło nam donieść, że w tym prestiżowym plebiscycie czołowe miejsca zajęły mariny z naszego regionu. Na drugim miejscu znalazł się Rodzinny Port Jachtowy „Tazbirowo” w Romanowie nad… »

Tomasz Welcz,

Latający Lavillenie rozgrzał Łuczniczkę

Na jubileuszowym, dziesiątym, mityngu Pedro’s Cup w Bydgoszczy stawili się mistrzowie olimpijscy, świata i Europy. Wspaniała oprawa, ale przede wszystkim wspaniały Francuz Renaud Lavillenie, który uzyskał drugi w historii wynik w hali w skoku o tyczce – 6,08.… »

Tomasz Welcz,

Narciarze szusowali po parkiecie

Byli eleganccy goście, wykwintne dania, dobra muzyka… Trudno sobie wyobrazić karnawał w Bydgoszczy bez Balu Narciarza, którego organizatorem jest bydgoskie biuro podróży Text-Tourist”. W sobotę bal odbył się już po raz szesnasty, po raz kolejny w hotelu „City”.… »

Tomasz Welcz,