Sport i rekreacja

Osielsko gospodarzem Mistrzostw Polski Nordic Walking

10 sierpnia w gminie Osielsko odbędzie się szósta impreza tegorocznego cyklu Pucharu Polski Nordic Walking. Zawodnicy będą walczyć o kolejne punkty, które przybliżą ich do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. Rywalizacja obejmuje trzy dystanse: 5, 10 oraz 21 kilometrów.… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Sierpień w zoo

W sierpniu Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” także zaprasza na środowe spotkania rodzinne w Ogrodzie Zoologicznym. Tematyka podobna jest do lipcowej, jednak każda z imprez przyniesie nowe, często zaskakujące wiadomości i da na pewno dzieciom mnóstwo frajdy.… »

Magdalena Jabłońska,

O owadach pożytecznych w zoo i botaniku

Myślęcińskie zoo i Ogród Botaniczny łączą siły, by we wtorek (6 sierpnia) pokazać świat owadów pożytecznych. W programie m.in. wizyta w pasiece i gra terenowa. Spotkanie „O owadach pożytecznych” rozpocznie się o godzinie 10.00 przy wejściu do Ogrodu… »

Magdalena Jabłońska,

Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce już za dwa tygodnie

– To jak małe mistrzostwa świata – uważa Krzysztof Wolsztyński, dyrektor zawodów i prezes KPZLA. Od 9 do 11 sierpnia na Zawiszy rywalizować ze sobą będzie 12 najlepszych lekkoatletycznych reprezentacji Europy. – Ceremonia otwarcia zawodów odbędzie się na… »

Wiktoria Raczyńska,

Niedziela w Parku Rozrywki

W najbliższą niedzielę (28 lipca) kolejne spotkanie z cyklu „Rozrywkowe lato w Parku Rozrywki”. Do wspólnej zabawy na pirackim statku wciągną Funimki. Każde niedzielne spotkanie w myślęcińskim Parku Rozrywki rozpoczyna się o godzinie 15.00. Do 18 sierpnia co… »

Magdalena Jabłońska,

Niedzielne atrakcje w Parku Rozrywki

Także w tym roku Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” zaprasza całe rodziny na darmowe spotkania pełne atrakcji. W najbliższą niedzielę (21 lipca) do wspólnej zabawy wciągną Teatr Vaśka i Klaun Pablo. Każde niedzielne spotkanie w myślęcińskim Parku… »

Magdalena Jabłońska,

Rodzinne spotkania w Parku Rozrywki

Także w tym roku Leśny Park Kultury i Rozrywki „Myślęcinek” zaprasza całe rodziny na darmowe spotkania pełne atrakcji do Parku Rozrywki. W najbliższą niedzielę (14 lipca) do wspólnej zabawy wciągną Teatr Za Jeden Uśmiech i Szkoła Tańca ECHO… »

Magdalena Jabłońska,

Wspomóż biegiem bydgoskie schronisko

Polska Race Hau 2019 to największe charytatywne wydarzenie sportowe w Polsce. 14 lipca odwiedzi również Leśny Park Kultury i Wypoczynku. Oprócz 16 biegów realnych macie również szansę wystartować „wirtualnie” biegiem, rowerem lub na basenie na całym świecie. Dochód… »

Magdalena Jabłońska,

Do kogo trafi puchar Rowerowej Stolicy Polski?

Już we wrześniu rusza 1. edycja rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski”. Wszyscy miłośnicy dwóch kółek wybiorą miasto, dla którego będą kręcić kilometry. Wystarczy tylko pobrać bezpłatną aplikację „Rowerowa Stolica Polski”, by wspólnie ze znajomymi i rodziną walczyć o miano… »

Magdalena Jabłońska,

Wakacyjne środy w zoo

We wszystkie środy lipca Leśny Park Kultury i Wypoczynku zaprasza dzieci z rodzicami na wspólne spędzanie czasu w zoo. Odkrywanie tajemnic przyrody jako naukowiec i odkrywca w jednej osobie to niesamowita przygoda. Temat najbliższego spotkania (3 lipca) to… »

Magdalena Jabłońska,

Otwieracz na rockowo

Koncert Patrycji Markowskiej i zespołu Perfect, 5. Ogólnopolski Zlot Brodaczy, Holi Festival – to tylko część atrakcji, jakie czekać będą 30 czerwca (niedziela) na Różopolu podczas Otwieracza. Lato w Myślęcinku powitacie tradycyjnie o godzinie 14.00. Na scenie poza… »

Magdalena Jabłońska,

Społeczna łąka zakwitnie przy ul. Kossaka

W sobotę, 29 czerwca, Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy zaprasza wszystkich zainteresowanych do wspólnego sadzenia roślin i tworzenia pierwszej społecznej łąki kwietnej w Bydgoszczy. Start o godzinie 10.00, zbiórka na przystanku Solskiego/Kossaka. Poza sadzeniem roślin i wysiewem… »

Magdalena Jabłońska,

Ster na Bydgoszcz po raz 12

Trzy dni święta wody podczas 12 Steru na Bydgoszcz to przede wszystkim bardzo dobre koncerty. Na scenie pojawi się m.in. Organek, Paulina Przybysz i Kasia Nosowska. To także spotkania z podróżnikami w Przystani Bydgoszcz, zabawa dla najmłodszych, parada jednostek… »

Magdalena Jabłońska,

Pamięci Ireny Szewińskiej

Kibice lekkiej atletyki nie zawiedli. Mimo upału kilka tysięcy osób zjawiło się na stadionie bydgoskiego Zawiszy, aby uczcić pamięć zmarłej 29 czerwca 2018 roku Ireny Szewińskiej. Gwiazdy popisały się doskonałymi wynikami. 1. edycja memoriału Ireny Szewińskiej najpierw odbyć się miała… »

Magdalena Jabłońska,

Znamy zwycięzców pleneru

Laureaci Ogólnopolskiego Pleneru Rzeźbiarskiego Bydgoszcz-Myślęcinek 2019: 1. miejsce – ZSP im. C.K. Norwida w Lublinie – Anna Myszkowiak, Emilia Fajt, Cezary Stachura. 2. miejsce – ZSP im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy – Julia Kucharska, Emilia Wilczyńska, Tomasz Dzbanuszek… »

Magdalena Jabłońska,