Sport i rekreacja

Astoria z dodatkowymi atrakcjami

Zdecydowana większość uwag bydgoszczan dotycząca zewnętrznej strefy rekreacyjnej została oceniona pozytywnie i trafi do realizacji. W przyszłym roku ruszą prace nad szczegółowym projektem. Nowe miejsce nad brzegiem Brdy będzie tętniło życiem i dostarczało wielu pozytywnych emocji. – Od… »

Magdalena Jabłońska,

Mikołajki w zoo

W sobotę, 8 grudnia, LPKiW w Myślęcinku zaprasza do ogrodu zoologicznego na „Mikołajki w zoo”. Mikołajki zaczynają się o godzinie 12.00 zabawą terenową z nagrodami pn. „Policz Mikołajów”. Następnie z przygotowanych materiałów będą wykonywane zabawki dla papug. Otrzymają… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Trwa rekrutacja na wolontariat Mistrzostw Świata FIFA U-20 w Polsce

Już niespełna pięćdziesiąt dni zostało do końca elektronicznej rejestracji zgłoszeń do programu wolontariatu Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019, które na przełomie maja i czerwca przyszłego roku rozegrane zostaną na boiskach sześciu polskich miast. Osoby, które chciałyby aktywnie… »

Wiktoria Raczyńska,

Przed nami I edycja Ice Swimming Bydgoszcz Festival

Już ponad 130 osób zarejestrowało się na listach startowych pierwszej edycji zawodów pływackich na Brdzie w otoczeniu Wyspy Młyńskiej. 10 listopada śmiałkowie zmierzą się z trzema dystansami – 100-metrowym (sprinterskim), a także 450 oraz 1000 metrów. 80 lat… »

Magdalena Jabłońska,

Hubertus i „Jesienne wariacje” w Myślęcinku

W najbliższą sobotę (20 października) w Myślęcinku jeźdźcy wyruszą na koniach w tradycyjną pogoń za „lisem”, a zoo zaprosi na „Jesienne wariacje”. Hubertus to widowiskowy wyścig, w którym jeden z jeźdźców jest lisem za sprawą przyczepionej do ramienia… »

Magdalena Jabłońska,

Takiego Myślęcinka jeszcze nie znacie

Myślęcinek jako park powstał w latach 70., jednak historia jego terenów i tego, co się na nich znajdowało, sięga ubiegłych wieków. Spacerując po nim nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, jak wiele tajemnic skrywa. Organizatorzy chcą pokazać… »

Magdalena Jabłońska,

Integracyjny plac zabaw w Myślęcinku gotowy

Od soboty, 13 października, najmłodsi bydgoszczanie mogą już korzystać z nowego, integracyjnego placu zabaw w Myślęcinku. Są na nim, m.in., huśtawki, karuzele, trampolina i domek. To kolejny element modernizacji parku, którego oferta z roku na rok cieszy się coraz… »

Magdalena Jabłońska,

Hubertus i Terenowa Masakra w Myślęcinku

W sobotę, 22 września, Myślęcinek będzie areną niecodziennego Hubertusa. Sprytny lis ucieknie bowiem dzieciom niepełnosprawnym, które na co dzień doskonalą swoje umiejętności jeździeckie na zajęciach hipoterapii. Natomiast w niedzielę, 23 września, najwytrwalsi zmierzą się w Myślęcinku z Terenową Masakrą.… »

Magdalena Jabłońska,

Delegacja FIFA na Zawiszy

W czwartek przedstawiciele FIFA, w towarzystwie Lokalnego Komitetu Organizacyjnego przy Polskim Związku Piłki Nożnej, wizytowali m.in. stadion przy ulicy Gdańskiej 163 pod kątem przyszłorocznych Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019. Wizyta przedstawicieli FIFA i PZPN miała na celu,… »

Magdalena Jabłońska,

Zbierz żołędzie dla zwierząt

Żołędzie to jesienny przysmak wielu mieszkańców bydgoskiego zoo. Przepadają za nimi dziki, jelenie, daniele i łosie. Dlatego można ofiarować zwierzętom ten rarytas. Do akcji mogą przystąpić zarówno przedszkola i szkoły podstawowe, jak i osoby prywatne. Od 12 września… »

Magdalena Jabłońska,

Bitwa Regionów w niedzielę

W niedzielę, 9 września, Myślęcinek stanie się stolicą folkloru naszego województwa za sprawą Jarmarku Kujawsko-Pomorskiego. Nie zabraknie tańca, muzyki, regionalnych rarytasów i rękodzieła. Jarmark Kujawsko-Pomorski zadomowił się już na dobre w kalendarzu myślęcińskich imprez i patrząc na coroczną… »

Magdalena Jabłońska,

Bydgoska Parada Kajakowa z próbą ustanowienia rekordu Guinnessa

Bydgoska Parada Kajakowa będzie próbą ustanowienia rekordu Guinnessa i jednocześnie rekordu Polski przez uczestników Międzynarodowego Dnia Kajakarza KAYAKMANIA 2018 Bydgoszcz. Parada odbędzie się pod patronatem honorowym Aleksandra Doby. Parada wystartuje z Wyspy Młyńskiej 1 września o godzinie 17.00.… »

Magdalena Jabłońska,

Pożegnanie lata – Babie lato

Festiwal food trucków, ponad 40 stoisk z warsztatami, poradami, akcesoriami dla pań, program rozrywkowy Roberta Rozmusa, a na deser koncert Juli i zespołu Afromental – w Myślęcinku w najbliższą niedzielę (26 sierpnia) Babie lato. Tradycyjne Pożegnanie lata na… »

Magdalena Jabłońska,

Modernizacja Polonii – prace ruszą jesienią

Wkrótce rozpocznie się modernizacja stadionu Polonii. Ogłoszony został przetarg na pierwszą część prac polegającą na rozbiórce budynków kolidujących z planowaną budową trybuny wschodniej – sektor „B”. Po modernizacji stadion ma lepiej odpowiadać potrzebom żużlowców i kibiców. Trybuna będzie… »

Magdalena Jabłońska,

Ostatnie spotkanie niedzielne w Parku Rozrywki

Ostatnie w tym roku rodzinne spotkanie w Parku Rozrywki to dwie godziny zabawy w żółtym kolorze. W Myślęcinku zjawią się Minionki. Minionki to bohaterowie bardzo popularnego filmu animowanego, który podbił serca dzieci i dorosłych na całym świecie. Żółto-niebieskie… »

Magdalena Jabłońska,

Środa w zoo w Myślęcinku

Gry, rozwiązywanie zadań dotyczących małych skrzydlatych mieszkańców lasu, zabawy techniczne – uczestnicy środowego spotkania w zoo nie będą się nudzić. W najbliższą środę (15 sierpnia) w zoo będzie można wziąć udział w spotkaniu „Mali, skrzydlaci mieszkańcy lasu” wspierającym… »

Magdalena Jabłońska,