Sport i rekreacja

Ze Szlakiem w świat! Część 1: Buchanka Travellers

Szlak Wody Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy zaprasza 23 listopada 2019 roku, o godzinie 17.00 na cykl spotkań z bydgoskimi podróżnikami. Wyruszycie w najodleglejsze zakątki świata, by poznać egzotyczne kultury i miejsca, a jednocześnie udowodnicie, że równie ciekawe… »

Magdalena Jabłońska,

O pszczołach w zoo

Gdzie jest pszczoła, kiedy śpi? Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku zaprasza w niedzielę, 24 listopada, na warsztaty, podczas których znajdziecie odpowiedź na to trudne pytanie. Spotkanie rozpocznie się w samo południe w pawilonie Akwarium Terrarium i… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Myślęcinek – przypominamy o konsultacjach

Trwają konsultacje społeczne związane z przystąpieniem do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”. Czym jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego? Konsultacje społeczne związane są z przystąpieniem do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (MPZP)… »

Magdalena Jabłońska,

Odkryjecie tajemnice Myślęcinka

Jesień to wspaniała pora, by odkrywać tajemnice Myślęcinka. Pomogą w tym dwie wyjątkowe wycieczki – 20 i 27 października. Pierwsza z proponowanych wycieczek rozpocznie się w niedzielę, 20 października, o godzinie 11.00 przy wejściu do Ogrodu Botanicznego od… »

Magdalena Jabłońska,

Zmiany w działaniu atrakcji w Myslęcinku

W październiku zmieniają się godziny działania myślęcińskich atrakcji, a od 13 października nieczynny będzie Park Rozrywki. Po gorącym sezonie letnim w Myślęcinku nadszedł czas na przygotowanie atrakcji parku do zimy. W tym miesiącu Ogród Zoologiczny czynny będzie od… »

Magdalena Jabłońska,

Europejski Dzień Bez Samochodu – Zlot Zabytkowych Autobusów

Miasto Bydgoszcz, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego, MZK Bydgoszcz, Irex-Trans wraz z partnerami zapraszają na kolejny bydgoski zlot zabytkowych autobusów. W tym roku odbędzie się 21 września, w Europejski Dzień Bez Samochodu. Głównym miejscem wydarzeń będzie plac… »

Magdalena Jabłońska,

Jarmark Kujawsko-Pomorski już w ten weekend

W niedzielę, 1 września, Myślęcinek stanie się stolicą folkloru naszego województwa za sprawą Jarmarku Kujawsko-Pomorskiego. Nie zabraknie tańca, muzyki, regionalnych rarytasów i rękodzieła. Jarmark Kujawsko-Pomorski zadomowił się już na dobre w kalendarzu myślęcińskich imprez i patrząc na coroczną… »

Magdalena Jabłońska,

Międzynarodowy Dzień Kajakarza „Kayakmania” ponownie na Wyspie Młyńskiej

To impreza skierowana zarówno do zawodowców czynnie uprawiających kajakarstwo turystyczne, jak i amatorów, którzy nigdy nie pływali w kajaku. Celem imprezy jest popularyzacja kajakarstwa turystycznego, aktywności na wodzie, rekreacji rodzinnej, integracja mieszkańców Bydgoszczy i okolic. Atrakcją będzie próba… »

Magdalena Jabłońska,

Michalski pokonany w finale

Daniel Michalski nie dał w niedzielę rady Nicolasowi Alvarezowi i nie zdołał wywalczyć tytułu mistrzowskiego Bydgoszcz Solano Centrum Cup. Emocjonujące spotkanie finałowe zakończyło się rezultatem 7:5, 6:3 na korzyść tenisisty z Peru. Alvarez, w turnieju rozstawiony z numerem… »

Magdalena Jabłońska,

Dzisiaj polski półfinał tenisowy

Jan Zieliński oraz Daniel Michalski solidarnie wygrali swoje piątkowe mecze i zameldowali się w półfinale turnieju Bydgoszcz Solano Centrum Cup. Obaj zawodnicy znajdują się w tej samej połowie drabinki, a to oznacza, że w sobotę stoczą między sobą… »

Magdalena Jabłońska,

Ponad pół tysiąca zawodników na Wodzie Bydgoskiej

Ponad 560 zawodników chce zmierzyć się z wartkim nurtem Brdy. Wśród nich będzie olimpijczyk Paweł Korzeniowski i mistrz Polski Marcin Cieślak. Zmagania będzie można oglądać w czwartek, 15 sierpnia, w samym sercu miasta – na rzece Brdzie. Start i meta… »

Magdalena Jabłońska,

Długi weekend sierpniowy w Myślęcinku

Ten weekend upłynie pod znakiem triathlonu i ostatnich darmowych animacji dla dzieci w Parku Rozrywki. W czwartek, 15 sierpnia, wszystkie atrakcje Myślęcinka będą czynne zgodnie ze stałym harmonogramem. W sobotę rozpocznie się Ocean Lava Triathlon Polska – jedne… »

Magdalena Jabłońska,

Polscy lekkoatleci ze złotem Drużynowych Mistrzostw Europy

Reprezentacja Polski w wielkim stylu wygrała w Bydgoszczy Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. Biało-czerwoni, w obecności ponad szesnastu tysięcy kibiców, wyprzedzili drugą w klasyfikacji reprezentację Niemiec o prawie trzydzieści punktów! To historyczny moment dla polskiej lekkiej atletyki,… »

Wiktoria Raczyńska,