Sport i rekreacja

Jarmark Kujawsko-Pomorski już w ten weekend

W niedzielę, 1 września, Myślęcinek stanie się stolicą folkloru naszego województwa za sprawą Jarmarku Kujawsko-Pomorskiego. Nie zabraknie tańca, muzyki, regionalnych rarytasów i rękodzieła. Jarmark Kujawsko-Pomorski zadomowił się już na dobre w kalendarzu myślęcińskich imprez i patrząc na coroczną… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Międzynarodowy Dzień Kajakarza „Kayakmania” ponownie na Wyspie Młyńskiej

To impreza skierowana zarówno do zawodowców czynnie uprawiających kajakarstwo turystyczne, jak i amatorów, którzy nigdy nie pływali w kajaku. Celem imprezy jest popularyzacja kajakarstwa turystycznego, aktywności na wodzie, rekreacji rodzinnej, integracja mieszkańców Bydgoszczy i okolic. Atrakcją będzie próba… »

Magdalena Jabłońska,

Michalski pokonany w finale

Daniel Michalski nie dał w niedzielę rady Nicolasowi Alvarezowi i nie zdołał wywalczyć tytułu mistrzowskiego Bydgoszcz Solano Centrum Cup. Emocjonujące spotkanie finałowe zakończyło się rezultatem 7:5, 6:3 na korzyść tenisisty z Peru. Alvarez, w turnieju rozstawiony z numerem… »

Magdalena Jabłońska,

Dzisiaj polski półfinał tenisowy

Jan Zieliński oraz Daniel Michalski solidarnie wygrali swoje piątkowe mecze i zameldowali się w półfinale turnieju Bydgoszcz Solano Centrum Cup. Obaj zawodnicy znajdują się w tej samej połowie drabinki, a to oznacza, że w sobotę stoczą między sobą… »

Magdalena Jabłońska,

Ponad pół tysiąca zawodników na Wodzie Bydgoskiej

Ponad 560 zawodników chce zmierzyć się z wartkim nurtem Brdy. Wśród nich będzie olimpijczyk Paweł Korzeniowski i mistrz Polski Marcin Cieślak. Zmagania będzie można oglądać w czwartek, 15 sierpnia, w samym sercu miasta – na rzece Brdzie. Start i meta… »

Magdalena Jabłońska,

Długi weekend sierpniowy w Myślęcinku

Ten weekend upłynie pod znakiem triathlonu i ostatnich darmowych animacji dla dzieci w Parku Rozrywki. W czwartek, 15 sierpnia, wszystkie atrakcje Myślęcinka będą czynne zgodnie ze stałym harmonogramem. W sobotę rozpocznie się Ocean Lava Triathlon Polska – jedne… »

Magdalena Jabłońska,

Polscy lekkoatleci ze złotem Drużynowych Mistrzostw Europy

Reprezentacja Polski w wielkim stylu wygrała w Bydgoszczy Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. Biało-czerwoni, w obecności ponad szesnastu tysięcy kibiców, wyprzedzili drugą w klasyfikacji reprezentację Niemiec o prawie trzydzieści punktów! To historyczny moment dla polskiej lekkiej atletyki,… »

Wiktoria Raczyńska,

Polacy prowadzą na półmetku Drużynowych Mistrzostw Europy

Reprezentacja Polski prowadzi tuż za półmetkiem Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce, które odbywają się w Bydgoszczy. Przed ostatnim dniem zawodów biało-czerwoni wyprzedzają Francję o 11,5 pkt. To efekt wieczornej dyskwalifikacji francuskiej sztafety 4×100 metrów. Zawodnicy rozstrzygnęli już… »

Wiktoria Raczyńska,

Polacy na drugim miejscu po pierwszym dniu lekkoatletycznych DME

Reprezentacja Polski zajmuje drugie miejsce po pierwszym dniu Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce, które rozpoczęły się w Bydgoszczy. Oba pierwsze finały zawodów wygrali reprezentanci Niemiec, którzy prowadzą w klasyfikacji z przewagą pięciu punktów nad reprezentacją biało-czerwonych. Mistrzostwa… »

Wiktoria Raczyńska,

W tej drużynie jest moc i motywacja do złota

– Mamy mega moc w ekipie, jesteśmy w formie, a ja na pewno nie zrobię falstartu, jak dwa lata temu – mówi przed Drużynowymi Mistrzostwami Europy w lekkiej atletyce biegaczka Ewa Swoboda. Impreza rozpocznie się na stadionie w… »

Wiktoria Raczyńska,

Osielsko gospodarzem Mistrzostw Polski Nordic Walking

10 sierpnia w gminie Osielsko odbędzie się szósta impreza tegorocznego cyklu Pucharu Polski Nordic Walking. Zawodnicy będą walczyć o kolejne punkty, które przybliżą ich do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. Rywalizacja obejmuje trzy dystanse: 5, 10 oraz 21 kilometrów.… »

Magdalena Jabłońska,

Sierpień w zoo

W sierpniu Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” także zaprasza na środowe spotkania rodzinne w Ogrodzie Zoologicznym. Tematyka podobna jest do lipcowej, jednak każda z imprez przyniesie nowe, często zaskakujące wiadomości i da na pewno dzieciom mnóstwo frajdy.… »

Magdalena Jabłońska,

O owadach pożytecznych w zoo i botaniku

Myślęcińskie zoo i Ogród Botaniczny łączą siły, by we wtorek (6 sierpnia) pokazać świat owadów pożytecznych. W programie m.in. wizyta w pasiece i gra terenowa. Spotkanie „O owadach pożytecznych” rozpocznie się o godzinie 10.00 przy wejściu do Ogrodu… »

Magdalena Jabłońska,