Sport i rekreacja

Przełaje w Myślęcinku

Jutro w Myślęcinku odbędą się mistrzostwa województwa w biegach przełajowych. Start o godz.11. Organizatorem zawodów jest Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki. Dzieci pobiegną na dystansie 1000 m, młodzicy: dziewczęta na dystansie 1500 m, chłopcy – 2000 m, juniorzy młodsi:… »

Tomasz Welcz,

Place zabaw dla dorosłych

Siłownia kojarzy nam się z salą wyposażoną w różnego rodzaju urządzenia do ćwiczeń, na których panie i panowie wyciskają siódme poty, aby poprawić sobie sylwetkę. Zapamiętale trenują na stepperach, bieżniach, rowerkach czy ławeczkach, dźwigają hantle i sztangi. Czy… »

Tomasz Welcz,
Reklama

Dzięki szutrom poślizg już nie taki straszny

Czym są szutry? Tego dowiedzieliśmy się całkiem niedawno, gdy pojechaliśmy na czwarte „Łochowskie Szutry”. W minioną sobotę tamtejszy oddział Automobilklubu Bydgoskiego przygotował piątą już rundę zawodów na specjalnym torze dla amatorów szybkiej, ale wciąż bezpiecznej jazdy. Pomysł narodził… »

Wiktoria Raczyńska,

Spidermani powalczą na ściankach

Centrum wspinaczkowe „Spider” w sobotę, 22 lutego organizuje II Ogólnopolskie Zawody Wspinaczkowe pod nazwą „Bydgoska Arachnofobia”. Chętnych z całej Polski nie brakuje, wystartuje około 80 osób. – To około 30-40 osób z Bydgoszczy i okolic oraz drugie tyle… »

Wiktoria Raczyńska,

200 odblaskowych kamizelek do rozdania!

Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki w niedzielę tym razem zaprasza na bieg z WORD-em. Każdy, kto przebiegnie się po zdrowie w Myślęcinku (start jak zwykle przy Karczmie Kujawskiej) otrzyma kamizelkę odblaskową, niezbędną dla zachowania bezpieczeństwa podczas biegów ulicami naszego… »

Wiktoria Raczyńska,

Kia ora Nowa Zelandio

Wyprawa do Nowej Zelandii i Australii to jedna z najbardziej wyjątkowych i najpiękniejszych podróży. Do Nowej Zelandii poleciała po raz pierwszy, do Australii natomiast już po raz ósmy – jest tego warta! W podróży towarzyszyli jej mąż i… »

Tomasz Welcz,

Nasze mariny w czołówce plebiscytu „Żagle”

Rozstrzygnięty został konkurs magazynu „Żagle” na najładniejszą przystań jachtową w Polsce. Miło nam donieść, że w tym prestiżowym plebiscycie czołowe miejsca zajęły mariny z naszego regionu. Na drugim miejscu znalazł się Rodzinny Port Jachtowy „Tazbirowo” w Romanowie nad… »

Tomasz Welcz,

Latający Lavillenie rozgrzał Łuczniczkę

Na jubileuszowym, dziesiątym, mityngu Pedro’s Cup w Bydgoszczy stawili się mistrzowie olimpijscy, świata i Europy. Wspaniała oprawa, ale przede wszystkim wspaniały Francuz Renaud Lavillenie, który uzyskał drugi w historii wynik w hali w skoku o tyczce – 6,08.… »

Tomasz Welcz,

Narciarze szusowali po parkiecie

Byli eleganccy goście, wykwintne dania, dobra muzyka… Trudno sobie wyobrazić karnawał w Bydgoszczy bez Balu Narciarza, którego organizatorem jest bydgoskie biuro podróży Text-Tourist”. W sobotę bal odbył się już po raz szesnasty, po raz kolejny w hotelu „City”.… »

Tomasz Welcz,

Niech wygrają nasze mariny

Prestiżowy magazyn „Żagle” ogłosił konkurs na najładniejszą marinę w kraju. Do jego rozstrzygnięcia pozostało już tylko kilka dni, bo głosować można do 31 stycznia. W czołówce konkursu utrzymują się Rodzinny Port Jachtowy „Tazbirowo” w Romanowie nad Zalewem Koronowskim,… »

Tomasz Welcz,

Narciarze w końcu się doczekali

Bydgoszcz to, co prawda, nie jest Zakopane, ale narciarze i snowboardziści mogą i u nas poszusować. Myślęciński stok w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku właśnie ruszył. Pogoda w końcu dopisała i udało się na tyle naśnieżyć górkę, że… »

Tomasz Welcz,

Ruszyło lodowe szaleństwo w Myślęcinku

Chyba tylko najstarsi bydgoszczanie pamiętają jeszcze sztuczne lodowisko „Torbyd”, na którym można było poszaleć na łyżwach niezależnie od pogody. Co jakiś czas co prawda pojawiają się pomysły, aby je ponownie uruchomić bądź też wybudować nowe, nawet ze wskazaniem… »

Tomasz Welcz,

Bieg serduszkowy w Myślęcinku

Chłód i wiatr nie przeszkodziły uczestnikom cotygodniowego biegu w Myślęcinku w ramach Bydgoszcz na start: Biegaj z nami dołożyć swój wkład w licytacje dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem trasa wiodła szlakiem mistrzostw świata w biegach przełajowych,… »

Wiktoria Raczyńska,

Mistrz olimpijski wystąpi w Bydgoszczy

Wiadomo już, że w tegorocznej jubileuszowej dziesiątej edycji mityngu Pedro’s Cup, który odbędzie się w bydgoskiej hali „Łuczniczka” 31 stycznia, wystąpi najlepszy obecnie tyczkarz na świecie Reanaud Lavillenie. Francuz jest mistrzem olimpijskim z Londynu (2012), trzykrotnym medalistą mistrzostw… »

Tomasz Welcz,

Ken-za-nia – afrykańska przygoda dla każdego

Pierwszy wyjazd do środkowej Afryki zawsze wiąże się z wieloma pytaniami i wątpliwościami. Przede wszystkim boimy się o nasze bezpieczeństwo, sytuację polityczną danego kraju, ryzyko zachorowania na tropikalne choroby. Jak wygląda safari i czego się spodziewać? Na pewno… »

Karolina Sypniewska,

Narty i snowboard inaczej? Witamy w Laax

Wyruszamy z Bydgoszczy. Przed nami 1250 km.do Gryzonii – największego kantonu Szwajcarii, gdzie dominują majestatyczne Alpy. Tu znajdują się najsłynniejsze ośrodki sportów zimowych – znane od zawsze Davos, Klosters, Sankt Moritz i od niedawna Laax. Podróż, oprócz 250… »

Alicja Buczak,