Sport i rekreacja

Tenis na lekcjach WF w bydgoskich szkołach

Dzięki akcji Dzieciaki do Rakiet już tej jesieni w pięćdziesięciu polskich szkołach na lekcjach wychowania fizycznego pojawią się zajęcia tenisowe. Podstawówki w dziesięciu polskich miastach, m.in. Bydgoszczy, zostaną wyposażone w sprzęt tenisowy, a nauczyciele przejdą szkolenia przygotowujące do… »

Wiktoria Raczyńska,

Lodowisko będzie się nazywać Torbyd

Torbyd – tak będzie nazywać się lodowisko, którego budowa trwa przy hali Łuczniczka. Na tę nazwę spośród 15 propozycji zagłosowało w plebiscycie najwięcej bydgoszczan. Zwycięska nazwa Torbyd zdobyła 486 głosów. Niewiele mniej – bo 444 głosy uzbierała nazwa… »

Marek Tomaszewski,
Reklama

Wykonawca wyłoniony

Około 24 mln zł kosztować będzie budowa parku wodnego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 na bydgoskich Kapuściskach. Umowa z wykonawcą inwestycji, firmą Mostostal Warszawa, podpisana została 12 września. W ramach inwestycji przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5… »

Wiktoria Raczyńska,

Pokaz kaskaderski już 2 i 4 września!

Flott Cascaders Team to dwadzieścia pięć lat doświadczeń scenicznych na stadionach całej Europy. Team założony został przez byłych zawodników sportów motorowych (motocross, wyścigi samochodowe, wyścigi torowe), posiadaczy zapisanych w księdze Guinnessa rekordów świata w skokach odległościowych motocyklami i… »

Wiktoria Raczyńska,

Nowy rower aglomeracyjny

Cztery podmioty złożyły swoje oferty w przetargu na obsługę przez najbliższe trzy lata Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. W poniedziałek, 21 sierpnia, nastąpiło otwarcie kopert. Zapoznano się z ofertami cenowymi. Do wyścigu o obsługę BRA przystąpiły: dotychczasowy operator Bike U… »

Wiktoria Raczyńska,

Głosujemy na nazwę lodowiska

Ponad 600 propozycji nadesłali bydgoszczanie w ramach konkursu na nazwę sztucznego lodowiska, które powstaje nad Brdą w pobliżu HSW Łuczniczka i Artego Areny. Od dzisiaj, 18 sierpnia do 25 sierpnia można głosować na 15 wybranych pomysłów. Od 10… »

Wiktoria Raczyńska,

Ponad 400 pływaków na Brdzie

Była to czwarta już edycja zawodów pływackich na Brdzie „Woda Bydgoska”. To bodaj jedyna taka impreza w Europie, rozgrywana w ścisłym centrum miasta. Rywalizowano na dystansach 650 m, 1600 m i 2800 m. W tym roku odbył się… »

Marek Tomaszewski,

Woda Bydgoska po raz czwarty

15 sierpnia odbędzie się czwarta już edycja zawodów pływackich na Brdzie „Woda Bydgoska”. Na dystansach 650 m, 1600 m i 2800 m wystartuje około 400 zawodników. Pływackie zawody na Brdzie to bodaj jedyna taka impreza w Europie, rozgrywana… »

Marek Tomaszewski,

Koncert życzeń lekkoatletycznych

Jak wypadły tegoroczne Mistrzostwa Europy U23 w Lekkoatletyce? Zdaniem Krzysztofa Wolsztyńskiego, dyrektora organizacyjnego mistrzostw, to była udana impreza, ale kluby kibica rozczarowały. Może to wina wakacji… W Mistrzostwach Europy U23 w Lekkoatletyce wzięło udział ponad 1100 zawodników z 46… »

Wiktoria Raczyńska,

Zagraniczni wolontariusze na fordońskich podwórkach

Dziesięciu wolontariuszy z Hiszpanii, Portugalii, Węgier i Włoch przyjedzie do Bydgoszczy, by bawić się z dziećmi na fordońskich podwórkach. Wolontariusze przyjeżdżają do Fundacji „Wiatrak”. Pojawią się w Bydgoszczy w połowie lipca i zostaną do końca wakacji. Codziennie prowadzić… »

Wiktoria Raczyńska,

Są jeszcze miejsca na CITY TRAIL onTour Bydgoszcz

21 lipca odbędzie się bieg CITY TRAIL onTour Bydgoszcz – letnia edycja największego przełajowego cyklu w Polsce – 5 km w leśnej scenerii Myślęcinka. Wyczerpany został już limit 500 miejsc. Organizatorzy podjęli jednak decyzję o zwiększeniu liczby miejsc o… »

Wiktoria Raczyńska,

Pamiętacie kąpielisko przy Astorii?

Wkrótce zlecone zostanie przygotowanie koncepcji związanej z zagospodarowaniem terenu przy nowym olimpijskim basenie „Astorii”. Przy efektownym obiekcie planowane jest urządzenie również rekreacyjnego kąpieliska. O tym jak będzie ono wyglądać zależeć będzie, m.in., od bydgoszczan. Budowa olimpijskiej „Astorii” rozpocznie… »

Wiktoria Raczyńska,

Mistrzostwa objawień i faworytów

Wczoraj na stadionie CWZS Zawisza Bydgoszcz zakończyły się Mistrzostwa Europy U23 w Lekkiej Atletyce. To kolejne wielkie zawody lekkoatletyczne po ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata U20 i wielu innych podobnej rangi. Polska w klasyfikacji medalowej zajęła ostatecznie II miejsce ex… »

Wiktoria Raczyńska,

Kosz medali się zapełnia

Nadzieje pokładane w startach Ewy Swobody i Konrada Bukowieckiego zostały wczoraj spełnione. Oboje zdobyli złote krążki, a na stadionie zabrzmiał upragniony Mazurek. Srebro dołożyła jeszcze Daria Zabawska. Dzisiaj kolejne finały. Pierwszy finał z udziałem Polaków przypadł w udziale… »

Wiktoria Raczyńska,

Zakończył się Enea Bydgoszcz Triathlon 2017

Ponad 3300 zawodników z całej Polski i z zagranicy, wspaniała walka na pływackiej, rowerowej i biegowej trasie, kilkanaście tysięcy kibiców… W niedzielę, 9 lipca, zakończyli swoje dwudniowe zmagania triathloniści. W niedzielę uczestnicy Enea Bydgoszcz Triathlon wystartowali na dłuższym,… »

Marek Tomaszewski,

Za zawodnikami pierwszy dzień triathlonowych zmagań

W tym roku w Enea Bydgoszcz Triathlon bierze udział rekordowa liczba uczestników – 3500. W pierwszym dniu, 8 czerwca, zawodnicy startowali w najkrótszym dystansie, 1/8 triathlonu: 450 m pływania, 22 km na rowerze i 5 km biegu. W… »

Marek Tomaszewski,