Sport i rekreacja

Bydgoski Rower Aglomeracyjny już od 1 marca

Miejski system wypożyczania rowerów rusza już za kilka dni. 1 marca Bydgoski Rower Aglomeracyjny zainauguruje nowy sezon. Dzięki BRA możemy ekonomicznie, ekologicznie i sprawnie poruszać się po mieście. Wszystkich mieszkańców Bydgoszczy Miasto zachęca do korzystania z miejskich rowerów.… »

Magdalena Jabłońska,

Powalczymy o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”

Bydgoszcz korzysta z dobrych rozwiązań innych miast europejskich – wzorem włoskiej Bolonii Miasto stworzyło projekt rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Mogą wziąć w niej udział wszyscy amatorzy dwóch kółek. A do samej rywalizacji zaproszono inne polskie miasta.… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Modernizacja Polonii – prezydent wnioskuje o dodatkowe pieniądze

Prezydent Rafał Bruski zawnioskował do Rady Miasta o zwiększenie środków na modernizację stadionu Polonii. W ogłoszonym w październiku 2018 roku przetargu na modernizację trybuny głównej, najtańsza oferta opiewa na 21,5 mln złotych. Pierwotnie zaplanowane pieniądze w budżecie miasta… »

Magdalena Jabłońska,

Stok czynny od jutra

Jutro (środa, 23 stycznia) Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku zaprasza na Stefanowy Stok. Wyciąg podporowy zacznie działać o godzinie 12.00. Warunki są dobre. Przez wahania temperatur naśnieżanie mogło rozpocząć się dopiero w weekend. Dzięki nowym armatkom… »

Magdalena Jabłońska,

W ferie lodowiska i baseny będą bezpłatne

Podczas zimowych ferii uczniowie bydgoskich szkół będą mogli bezpłatnie korzystać z basenów. Za darmo będzie można także korzystać z Torbydu i lodowiska przy Szkole Podstawowej nr 65. Ferie zimowe w Bydgoszczy rozpoczynają się 14 stycznia i potrwają do… »

Magdalena Jabłońska,

Na spalanie kalorii do Myślęcinka

W nadchodzące święta warto odejść od stołu i wybrać się do Myślęcinka, by spalić choć część kalorii. Atrakcje zapewni zoo, a świąteczny harmonogram wprowadza Ośrodek Rekreacji Konnej. Zoo nieczynne będzie w Wigilię 24 grudnia i w ostatni dzień… »

Magdalena Jabłońska,

Astoria z dodatkowymi atrakcjami

Zdecydowana większość uwag bydgoszczan dotycząca zewnętrznej strefy rekreacyjnej została oceniona pozytywnie i trafi do realizacji. W przyszłym roku ruszą prace nad szczegółowym projektem. Nowe miejsce nad brzegiem Brdy będzie tętniło życiem i dostarczało wielu pozytywnych emocji. – Od… »

Magdalena Jabłońska,

Mikołajki w zoo

W sobotę, 8 grudnia, LPKiW w Myślęcinku zaprasza do ogrodu zoologicznego na „Mikołajki w zoo”. Mikołajki zaczynają się o godzinie 12.00 zabawą terenową z nagrodami pn. „Policz Mikołajów”. Następnie z przygotowanych materiałów będą wykonywane zabawki dla papug. Otrzymają… »

Magdalena Jabłońska,

Trwa rekrutacja na wolontariat Mistrzostw Świata FIFA U-20 w Polsce

Już niespełna pięćdziesiąt dni zostało do końca elektronicznej rejestracji zgłoszeń do programu wolontariatu Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019, które na przełomie maja i czerwca przyszłego roku rozegrane zostaną na boiskach sześciu polskich miast. Osoby, które chciałyby aktywnie… »

Wiktoria Raczyńska,

Przed nami I edycja Ice Swimming Bydgoszcz Festival

Już ponad 130 osób zarejestrowało się na listach startowych pierwszej edycji zawodów pływackich na Brdzie w otoczeniu Wyspy Młyńskiej. 10 listopada śmiałkowie zmierzą się z trzema dystansami – 100-metrowym (sprinterskim), a także 450 oraz 1000 metrów. 80 lat… »

Magdalena Jabłońska,

Hubertus i „Jesienne wariacje” w Myślęcinku

W najbliższą sobotę (20 października) w Myślęcinku jeźdźcy wyruszą na koniach w tradycyjną pogoń za „lisem”, a zoo zaprosi na „Jesienne wariacje”. Hubertus to widowiskowy wyścig, w którym jeden z jeźdźców jest lisem za sprawą przyczepionej do ramienia… »

Magdalena Jabłońska,

Takiego Myślęcinka jeszcze nie znacie

Myślęcinek jako park powstał w latach 70., jednak historia jego terenów i tego, co się na nich znajdowało, sięga ubiegłych wieków. Spacerując po nim nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, jak wiele tajemnic skrywa. Organizatorzy chcą pokazać… »

Magdalena Jabłońska,

Integracyjny plac zabaw w Myślęcinku gotowy

Od soboty, 13 października, najmłodsi bydgoszczanie mogą już korzystać z nowego, integracyjnego placu zabaw w Myślęcinku. Są na nim, m.in., huśtawki, karuzele, trampolina i domek. To kolejny element modernizacji parku, którego oferta z roku na rok cieszy się coraz… »

Magdalena Jabłońska,

Hubertus i Terenowa Masakra w Myślęcinku

W sobotę, 22 września, Myślęcinek będzie areną niecodziennego Hubertusa. Sprytny lis ucieknie bowiem dzieciom niepełnosprawnym, które na co dzień doskonalą swoje umiejętności jeździeckie na zajęciach hipoterapii. Natomiast w niedzielę, 23 września, najwytrwalsi zmierzą się w Myślęcinku z Terenową Masakrą.… »

Magdalena Jabłońska,

Delegacja FIFA na Zawiszy

W czwartek przedstawiciele FIFA, w towarzystwie Lokalnego Komitetu Organizacyjnego przy Polskim Związku Piłki Nożnej, wizytowali m.in. stadion przy ulicy Gdańskiej 163 pod kątem przyszłorocznych Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019. Wizyta przedstawicieli FIFA i PZPN miała na celu,… »

Magdalena Jabłońska,

Zbierz żołędzie dla zwierząt

Żołędzie to jesienny przysmak wielu mieszkańców bydgoskiego zoo. Przepadają za nimi dziki, jelenie, daniele i łosie. Dlatego można ofiarować zwierzętom ten rarytas. Do akcji mogą przystąpić zarówno przedszkola i szkoły podstawowe, jak i osoby prywatne. Od 12 września… »

Magdalena Jabłońska,