Sport i rekreacja

Bydgoszcz wsiada na ekologiczne skutery

Transport miejski w Bydgoszczy już niedługo zyska zupełnie nowy wymiar. 1 maja pojawi się w naszym mieście 35 skuterów elektrycznych blinkee.city, które będzie można wypożyczać na minuty wprost z ulicy. Usługa entuzjastycznie przyjęta w wielu polskich miastach ma… »

Magdalena Jabłońska,

Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce coraz bliżej

Trwają przygotowania do Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce (9-11 sierpnia). W spotkaniu uczestniczyli zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel, halowy mistrz Europy z Glasgow w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski, rzecznik prasowy spółki „ProNatura” Piotr Kurek oraz dyrektor Drużynowych Mistrzostw… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Puszczykowa niedziela w zoo

Leśny Park Kultury i Wypoczynku 14 kwietnia zaprasza do rodzinnej zabawy pn. „Puszczykowe obliczanki”. Od godziny 10.00 w kasie zoo będzie można pobrać specjalną „kartę puszczykową” (liczba kart ograniczona). Organizator prosi o zabranie długopisów. Każdy, kto wykona prawidłowo… »

Magdalena Jabłońska,

Wycieczki z przewodnikiem i sadzenie drzew

Leśny Park Kultury i Wypoczynku zaprasza na drugą edycję cyklu wycieczek „Myślęcinek, którego nie znacie”oraz trzecią edycję akcji sadzenia drzew „Drzewa Młodej Bydgoszczy – tu są nasze korzenie”. Każdy, komu urodzi się dziecko, aby uczcić to wydarzenie, będzie… »

Magdalena Jabłońska,

Zostań Wolontariuszem na Drużynowych Mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce

Miasto przypomina o trwającej rekrutacji wolontariuszy na Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, które odbędą się w sierpniu (9-11) w Bydgoszczy. To już ostatnia szansa na wysłanie zgłoszenia. Rekrutacja potrwa do 21 kwietnia. System rekrutacji Wolontariuszy na Drużynowe… »

Magdalena Jabłońska,

Miliony na sport i rekreację

Trwa nabór do tegorocznych edycji dwóch rządowych programów. Na realizację projektów „Klub” oraz „Otwarte Strefy Aktywności” w całym kraju przeznaczono w tym roku odpowiednio 40 i 48 mln zł. – Programy skierowane są do młodego pokolenia, zachęcają nas,… »

Magdalena Jabłońska,

Bydgoski Rower Aglomeracyjny już od 1 marca

Miejski system wypożyczania rowerów rusza już za kilka dni. 1 marca Bydgoski Rower Aglomeracyjny zainauguruje nowy sezon. Dzięki BRA możemy ekonomicznie, ekologicznie i sprawnie poruszać się po mieście. Wszystkich mieszkańców Bydgoszczy Miasto zachęca do korzystania z miejskich rowerów.… »

Magdalena Jabłońska,

Powalczymy o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”

Bydgoszcz korzysta z dobrych rozwiązań innych miast europejskich – wzorem włoskiej Bolonii Miasto stworzyło projekt rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Mogą wziąć w niej udział wszyscy amatorzy dwóch kółek. A do samej rywalizacji zaproszono inne polskie miasta.… »

Magdalena Jabłońska,

Modernizacja Polonii – prezydent wnioskuje o dodatkowe pieniądze

Prezydent Rafał Bruski zawnioskował do Rady Miasta o zwiększenie środków na modernizację stadionu Polonii. W ogłoszonym w październiku 2018 roku przetargu na modernizację trybuny głównej, najtańsza oferta opiewa na 21,5 mln złotych. Pierwotnie zaplanowane pieniądze w budżecie miasta… »

Magdalena Jabłońska,

Stok czynny od jutra

Jutro (środa, 23 stycznia) Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku zaprasza na Stefanowy Stok. Wyciąg podporowy zacznie działać o godzinie 12.00. Warunki są dobre. Przez wahania temperatur naśnieżanie mogło rozpocząć się dopiero w weekend. Dzięki nowym armatkom… »

Magdalena Jabłońska,

W ferie lodowiska i baseny będą bezpłatne

Podczas zimowych ferii uczniowie bydgoskich szkół będą mogli bezpłatnie korzystać z basenów. Za darmo będzie można także korzystać z Torbydu i lodowiska przy Szkole Podstawowej nr 65. Ferie zimowe w Bydgoszczy rozpoczynają się 14 stycznia i potrwają do… »

Magdalena Jabłońska,

Na spalanie kalorii do Myślęcinka

W nadchodzące święta warto odejść od stołu i wybrać się do Myślęcinka, by spalić choć część kalorii. Atrakcje zapewni zoo, a świąteczny harmonogram wprowadza Ośrodek Rekreacji Konnej. Zoo nieczynne będzie w Wigilię 24 grudnia i w ostatni dzień… »

Magdalena Jabłońska,

Astoria z dodatkowymi atrakcjami

Zdecydowana większość uwag bydgoszczan dotycząca zewnętrznej strefy rekreacyjnej została oceniona pozytywnie i trafi do realizacji. W przyszłym roku ruszą prace nad szczegółowym projektem. Nowe miejsce nad brzegiem Brdy będzie tętniło życiem i dostarczało wielu pozytywnych emocji. – Od… »

Magdalena Jabłońska,

Mikołajki w zoo

W sobotę, 8 grudnia, LPKiW w Myślęcinku zaprasza do ogrodu zoologicznego na „Mikołajki w zoo”. Mikołajki zaczynają się o godzinie 12.00 zabawą terenową z nagrodami pn. „Policz Mikołajów”. Następnie z przygotowanych materiałów będą wykonywane zabawki dla papug. Otrzymają… »

Magdalena Jabłońska,

Trwa rekrutacja na wolontariat Mistrzostw Świata FIFA U-20 w Polsce

Już niespełna pięćdziesiąt dni zostało do końca elektronicznej rejestracji zgłoszeń do programu wolontariatu Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019, które na przełomie maja i czerwca przyszłego roku rozegrane zostaną na boiskach sześciu polskich miast. Osoby, które chciałyby aktywnie… »

Wiktoria Raczyńska,

Przed nami I edycja Ice Swimming Bydgoszcz Festival

Już ponad 130 osób zarejestrowało się na listach startowych pierwszej edycji zawodów pływackich na Brdzie w otoczeniu Wyspy Młyńskiej. 10 listopada śmiałkowie zmierzą się z trzema dystansami – 100-metrowym (sprinterskim), a także 450 oraz 1000 metrów. 80 lat… »

Magdalena Jabłońska,