Sport i rekreacja

W Fordonie i na Miedzyniu powstaną nowe baseny

Na wiosnę planowane jest ogłoszenie przetargu na budowę nowego basenu na osiedlu Tatrzańskim. W przyszłym roku rozpocznie się natomiast budowa basenu na Miedzyniu. Według wcześniejszych założeń kolejne baseny miały powstawać co dwa lata. Stabilna sytuacja finansowa miasta umożliwi… »

Marek Tomaszewski,

Ferie w Myślęcinku

Ferie zimowe zbliżają się w szybkim tempie. Dla wszystkich miłośników Myślęcinka, przyrody i przygody LPKiW proponuje ofertę specjalną, przygotowaną przez ośrodki LPKiW „Myślęcinek”. Ruszyły zapisy na zimowe zajęcia jeździeckie w Ośrodku Rekreacji Konnej „Pod Aniołami” – osobą do… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Mroźna kraina w Myślęcinku

Ogłoszony został przetarg na zaprojektowanie i budowę kompleksu wybiegów dla zwierząt okołobiegunowych w Myślęcinku. Zamieszkają w nim m.in. foki, pingwiny, niedźwiedzie, lisy polarne, rosomaki oraz renifery i woły piżmowe. Leśny Park Kultury i Wypoczynku prace nad koncepcją tak… »

Marek Tomaszewski,

Terenowa Masakra: od 2 stycznia ruszają zapisy

Terenowa Masakra to bieg z wieloma przeszkodami w ekstremalnie trudnym terenie. Już 2 stycznia rozpoczynają się zapisy. Terenowa Masakra to bieg z wieloma zaskakującymi przeszkodami w ekstremalnie trudnym terenie. Na trasie na uczestników czekają utrudnienia wymagające wytrzymałości, siły,… »

Marek Tomaszewski,

Na nowy Torbyd od 5 stycznia

5 stycznia otwarte zostanie kryte lodowisko „Torbyd”. Z tej okazji dla bydgoszczan przygotowano wiele atrakcji, będzie między innymi laserowe show, pokazy rzeźbienia w lodzie i zwiedzanie nowego obiektu. Każdy będzie mógł się nauczyć jazdy na łyżwach. Od 5… »

Marek Tomaszewski,

Pierwszy powstanie basen na Tatrzańskim

Tatrzańskie, Miedzyń, Leśne – w takiej kolejności będą budowane baseny w Bydgoszczy. To wynik konsultacji z mieszkańcami. W budowie znajduje się już obiekt na Kapuściskach. Równolegle z głosowaniem na projekty w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego odbył się plebiscyt… »

Marek Tomaszewski,

Harleyowcy z całego świata zjadą do Bydgoszczy

W maju przyszłego roku w Bydgoszczy odbędzie się FH-DCE Super Rally – największy w Europie zlot miłośników motocykli Harley Davidson. W Myślęcinku może pojawić się nawet 10 tysięcy harleyowców z całego świata. Impreza potrwa od 16 do 20… »

Marek Tomaszewski,

Bydgoszcz miastem gospodarzem piłkarskich MŚ U-20?

Polska chce zorganizować piłkarskie mistrzowska świata U-20 w 2019 roku. Bydgoszcz zgłosiła już do PZPN swój akces o status jednego z miast gospodarzy. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Zbigniewa Bońka, Polski Związek Piłki Nożnej złożył do FIFA dokumenty aplikacyjne… »

Marek Tomaszewski,

Park Witosa do rewitalizacji

Podpisana została umowa na pierwszy etap rewitalizacji parku Ludowego im. Wincentego Witosa. Zadanie kosztować będzie 8 milionów złotych. Zaczynają się prace nad projektem, w przyszłym roku ruszą roboty budowlane. Pierwszy etap rewitalizacji obejmie obszar o powierzchni 4,1 ha… »

Marek Tomaszewski,

Szesnaście nowych stacji, 550 nowych rowerów…

Rozstrzygnięty został przetarg na obsługę i rozbudowę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego na lata 2018-2020. Najkorzystniejsza okazała się oferta złożona przez konsorcjum spółek Kabit i Mega Sonic z Warszawy. W mieście przybędzie aż 16 nowych stacji i 550 nowych rowerów.… »

Marek Tomaszewski,

Biegacze tradycyjnie uczczą Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada odbędzie się Bydgoski Bieg Niepodległości. Zawodnicy jak co roku będą mieli do pokonania 5-kilometrową trasę. Trasa prowadzić będzie następującymi ulicami: plac Wolności – Gdańska – Kamienna (ścieżka rowerowa, chodnik) – Sułkowskiego (ścieżka rowerowa, chodnik) – Chodkiewicza… »

Marek Tomaszewski,

Zdecyduj o kolejności budowy nowych basenów

1 października rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące kolejności budowy nowych basenów na bydgoskich osiedlach. W tej sprawie będzie można się wypowiedzieć do 31 października. Głosować będzie można głosować zarówno za pośrednictwem aplikacji internetowej, jak i tradycyjnie poprzez wypełnienie… »

Marek Tomaszewski,

Maraton Puszczy Bydgoskiej już wkrótce

To już druga edycja Maratonu Puszczy Bydgoskiej. Ta sportowa impreza o zasięgu ogólnopolskim odbędzie się 1 października. Jej głównym celem jest zrzeszanie zawodników uczestniczących w zawodach biegowych, promowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia, integracja mieszkańców, promocja Bydgoszczy i… »

Wiktoria Raczyńska,

Tenis na lekcjach WF w bydgoskich szkołach

Dzięki akcji Dzieciaki do Rakiet już tej jesieni w pięćdziesięciu polskich szkołach na lekcjach wychowania fizycznego pojawią się zajęcia tenisowe. Podstawówki w dziesięciu polskich miastach, m.in. Bydgoszczy, zostaną wyposażone w sprzęt tenisowy, a nauczyciele przejdą szkolenia przygotowujące do… »

Wiktoria Raczyńska,

Lodowisko będzie się nazywać Torbyd

Torbyd – tak będzie nazywać się lodowisko, którego budowa trwa przy hali Łuczniczka. Na tę nazwę spośród 15 propozycji zagłosowało w plebiscycie najwięcej bydgoszczan. Zwycięska nazwa Torbyd zdobyła 486 głosów. Niewiele mniej – bo 444 głosy uzbierała nazwa… »

Marek Tomaszewski,

Wykonawca wyłoniony

Około 24 mln zł kosztować będzie budowa parku wodnego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 na bydgoskich Kapuściskach. Umowa z wykonawcą inwestycji, firmą Mostostal Warszawa, podpisana została 12 września. W ramach inwestycji przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5… »

Wiktoria Raczyńska,