Sport i rekreacja

Porusza się przyczepiony do brzucha mamy

Porusza się przyczepiony do brzucha mamy i jest niewiele większy od pomarańczy – to mały lemur katta, który przyszedł na świat w myślęcińskim zoo. Maluch przyszedł na świat 9 kwietnia. Jego mama, Lori, przyjechała do Bydgoszczy w listopadzie… »

Magdalena Jabłońska,

Voucher dla zoo

Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” zachęca do zakupu specjalnego vouchera i wykorzystania go, gdy będzie to możliwe. Pieniądze zostaną wykorzystane na pomoc w bieżącym utrzymaniu zoo. Zwierzęta są pod bardzo dobrą opieką swoich ukochanych opiekunów i to… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Zoo zamknięte

Zarząd Myślęcinka podjął decyzję o całkowitym zamknięciu Ogrodu Zoologicznego od piątku, 13 marca, do odwołania. Teren parku z Ogrodem Botanicznym pozostanie otwarty, jednak dyrekcja Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” apeluje, by pozostać w domach. materiały nadesłane: Sandra… »

Magdalena Jabłońska,

TyDzień Misji Ogrodów Zoologicznych

11 marca świętować będziemy Dzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. Dzięki współpracy 11 zoo, w tym bydgoskiego, jeden dzień przerodził się w cały tydzień obchodów. Akcję wspiera Europejskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA). W tym roku od… »

Magdalena Jabłońska,

Walentynkowy Dzień Kota w zoo

W niedzielę, 16 lutego, Leśny Park Kultury i Wypoczynku zaprasza na Walentynkowy Dzień Kota w myślęcińskim zoo. W programie gra terenowa i zwiedzanie z przewodnikiem. Początek o godzinie 11.00 w pawilonie Akwarium Terrarium. Co czeka odwiedzających? Pierwszym punktem… »

Magdalena Jabłońska,

Rekord świata Duplantisa, rekord Polski Justyny Święty-Ersetic

Szwed Armand Duplantis wynikiem 6,17 m pobił rekord świata w hali w skoku o tyczce podczas mityngu ORLEN Copernicus Cup w Toruniu. – Nie zrobiłbym tego bez waszego wsparcia. To wielki rok olimpijski i świetnie jest tak go… »

Magdalena Jabłońska,

Copernicus Cup z kompletem widzów

Mityng lekkoatletyczny ORLEN Copernicus Cup 2020 cieszy się dużym zainteresowaniem kibiców, Zawody odbędą się w najbliższą sobotę w Toruniu. Bilety już się kończą, a gwiazdy, które przyjadą do Areny Toruń, będą rywalizować przy komplecie publiczności. – Zbudowaliśmy taką renomę,… »

Magdalena Jabłońska,

Plebiscyt i ferie w Myślęcinku

Myślęcinek jest jedną z trzech atrakcji regionu, które konkurują o miano najpopularniejszej zimowej atrakcji w plebiscycie Polskiej Organizacji Turystycznej. Sonda znajduje się tutaj. Wystarczy zaznaczyć wybrane miejsce i zjechać na dół strony, by móc oddać głos. Chętni mogą… »

Magdalena Jabłońska,

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży 2020

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane w konkursie na najlepszy europejski cel podróży. Nasze miasto powalczy o ten tytuł m.in. z Rzymem, Atenami, Berlinem i Paryżem. Głosowanie potrwa do 5 lutego. Bydgoszcz bierze udział w tegorocznej edycji prestiżowego… »

Magdalena Jabłońska,

Dzień Babci i Dziadka w zoo, a ferie z „płazio–gadzimi opowieściami”

Leśny Park Kultury i Wypoczynku ma propozycję dla wszystkich babć i dziadków: przyjdźcie we wtorek 21 stycznia do zoo bez wnuków. Przygotowano specjalne warsztaty pn. „Ułóż menu dla legwana”. Początek spotkania o godzinie 10.30 w Akwarium Terrarium. Co… »

Magdalena Jabłońska,

ORLEN Copernicus Cup otworzy serię wielkich imprez lekkoaletycznych w regionie

Wielkie gwiazdy światowej lekkiej atletyki wystąpią 8 lutego w mityngu halowym ORLEN Copernicus Cup 2020. Będzie to jedna z czterech wielkich imprez lekkoatletycznych, które zaplanowane są w województwie kujawsko-pomorskim. – Zaczynamy na jeden z najlepszych na świecie mitingów… »

Magdalena Jabłońska,

Miejskie lodowisko darmowe dla uczniów

30 i 31 grudnia miejska ślizgawka dla uczniów bydgoskich szkół będzie darmowa. Bezpłatnie z Torbydu będzie można skorzystać w godzinach od 11.00 do 14.30 po okazaniu legitymacji szkolnej. W czasie świątecznej przerwy warto wybrać się na miejskie lodowisko.… »

Magdalena Jabłońska,

Świąteczny czas w Myślęcinku

Leśny Park Kultury i Wypoczynku zaprasza do Myślęcinka na świąteczny spacer. Warto w tych dniach wstać od stołu. W Wigilię zoo będzie nieczynne. Za to 25 i 26 grudnia na terenie zoo rozwieszonych będzie po 10 Gwiazdorów, a… »

Magdalena Jabłońska,

Arena Bydgoszcz szuka sponsora tytularnego

Jeśli chcesz zobaczyć nazwę swojej firmy na sportowym obiekcie, Miasto zachęca do wzięcia udziału w konkursie na sponsora tytularnego Areny Bydgoszcz. Na oferty czeka do 31 stycznia 2020 roku. Arena Bydgoszcz została oddana do użytku we wrześniu 2014… »

Magdalena Jabłońska,

Warsztaty tworzenia stroików w Myślęcinku

Myślęciński Ogród Botaniczny zaprasza na wyjątkowe warsztaty tworzenia stroików świątecznych. Do wyboru dwa terminy: 18 i 20 grudnia Własnoręcznie wykonany stroik będzie prawdziwą ozdobą świątecznego stroju. Przygotować go można podczas warsztatów, które odbędą się w pawilonie Akwarium Terrarium… »

Magdalena Jabłońska,

Laury Królowej Sportu rozdane

To była już XI edycja ogólnopolskiej gali Lauru Królowej Sportu, której inicjatorem jest Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki, organizator wielu imprez o charakterze międzynarodowym z Drużynowymi Mistrzostwami Europy na czele. Tegoroczna gala odbyła się w sobotę, 23 listopada, w… »

Magdalena Jabłońska,