Sport i rekreacja

Zagraniczni wolontariusze na fordońskich podwórkach

Dziesięciu wolontariuszy z Hiszpanii, Portugalii, Węgier i Włoch przyjedzie do Bydgoszczy, by bawić się z dziećmi na fordońskich podwórkach. Wolontariusze przyjeżdżają do Fundacji „Wiatrak”. Pojawią się w Bydgoszczy w połowie lipca i zostaną do końca wakacji. Codziennie prowadzić… »

Wiktoria Raczyńska,

Są jeszcze miejsca na CITY TRAIL onTour Bydgoszcz

21 lipca odbędzie się bieg CITY TRAIL onTour Bydgoszcz – letnia edycja największego przełajowego cyklu w Polsce – 5 km w leśnej scenerii Myślęcinka. Wyczerpany został już limit 500 miejsc. Organizatorzy podjęli jednak decyzję o zwiększeniu liczby miejsc o… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Pamiętacie kąpielisko przy Astorii?

Wkrótce zlecone zostanie przygotowanie koncepcji związanej z zagospodarowaniem terenu przy nowym olimpijskim basenie „Astorii”. Przy efektownym obiekcie planowane jest urządzenie również rekreacyjnego kąpieliska. O tym jak będzie ono wyglądać zależeć będzie, m.in., od bydgoszczan. Budowa olimpijskiej „Astorii” rozpocznie… »

Wiktoria Raczyńska,

Mistrzostwa objawień i faworytów

Wczoraj na stadionie CWZS Zawisza Bydgoszcz zakończyły się Mistrzostwa Europy U23 w Lekkiej Atletyce. To kolejne wielkie zawody lekkoatletyczne po ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata U20 i wielu innych podobnej rangi. Polska w klasyfikacji medalowej zajęła ostatecznie II miejsce ex… »

Wiktoria Raczyńska,

Kosz medali się zapełnia

Nadzieje pokładane w startach Ewy Swobody i Konrada Bukowieckiego zostały wczoraj spełnione. Oboje zdobyli złote krążki, a na stadionie zabrzmiał upragniony Mazurek. Srebro dołożyła jeszcze Daria Zabawska. Dzisiaj kolejne finały. Pierwszy finał z udziałem Polaków przypadł w udziale… »

Wiktoria Raczyńska,

Zakończył się Enea Bydgoszcz Triathlon 2017

Ponad 3300 zawodników z całej Polski i z zagranicy, wspaniała walka na pływackiej, rowerowej i biegowej trasie, kilkanaście tysięcy kibiców… W niedzielę, 9 lipca, zakończyli swoje dwudniowe zmagania triathloniści. W niedzielę uczestnicy Enea Bydgoszcz Triathlon wystartowali na dłuższym,… »

Marek Tomaszewski,

Za zawodnikami pierwszy dzień triathlonowych zmagań

W tym roku w Enea Bydgoszcz Triathlon bierze udział rekordowa liczba uczestników – 3500. W pierwszym dniu, 8 czerwca, zawodnicy startowali w najkrótszym dystansie, 1/8 triathlonu: 450 m pływania, 22 km na rowerze i 5 km biegu. W… »

Marek Tomaszewski,

Stunt Grand Prix już w ten weekend

To będą niezapomniane trzy dni. Już 7 lipca na parkingu Centrum Handlowego Auchan Bydgoszcz rusza IX edycja Stunt Grand Prix, czyli najbardziej prestiżowych zawodów, podczas których można podziwiać popisy i akrobacje na sportowych motocyklach. Na wszystkich miłośników sportów ekstremalnych czeka… »

Wiktoria Raczyńska,

Podwójny sukces bydgoskiej ZOOLeszcz Gwiazdy

Najpierw historyczny, pierwszy medal drużynowych mistrzostw Polski, przed kilkoma dniami wybór menedżera i sponsora klubu na funkcję prezesa Lotto Superligi – powodów do gratulacji zatem nie brakuje. O sukcesach i planach na nowy sezon przedstawiciele klubu rozmawiali z… »

Wiktoria Raczyńska,

Rowerowa rewolucja w Bydgoszczy

Więcej stacji oraz nowych rowerów – to najważniejsze elementy ogłoszonego w poniedziałek (26 czerwca) przetargu na rozbudowę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Od nowego sezonu jednoślady będzie można wypożyczyć również w Fordonie. Po zakończeniu prac na Grunwaldzkiej do systemu włączone… »

Wiktoria Raczyńska,

Trwają przygotowania do Enea Bydgoszcz Triathlon

W tym roku ENEA Bydgoszcz Triathlon odbywać się będzie między 8 a 9 lipca. Miejsca pozostały już tylko na dystansie 1/8 i w sztafetach. Organizatorzy zachęcają również do udziału w biegu nocnym na 5,3 km. Nowością będzie tzw.… »

Wiktoria Raczyńska,

Rusza Terenowa Masakra

Trudne trasy, przeszkody, czołganie w błocie i gigantyczne zjazdy – w niedzielę, 11 czerwca, w Myślęcinku odbędzie kolejna już odsłona Terenowej Masakry. Zawodnicy pobiegną 5-  i 10- kilometrową trasą.  Będą musieli pokonać m. in. gigantyczny zjazd, ściany i… »

Marek Tomaszewski,

W wakacje bezpłatne baseny dla uczniów

Przez całe wakacje wstęp na wszystkie baseny przyszkolne będzie bezpłatny dla uczniów bydgoskich szkół. Warunkiem darmowego korzystania z pływalni jest okazanie ważnej legitymacji szkolnej. Baseny będą dostępne bezpłatnie dla uczniów od momentu otwarcia do godz. 14.00. W wakacje… »

Marek Tomaszewski,

Kule świstały na Rynku, na Zawiszy wiatr

Podczas zorganizowanego w weekend XVII Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego z bydgoskich klubów na podium stanęli Paweł Wojciechowski, Iga Baumgart i Marika Popowicz-Drapała. Pchnięcie kulą zostało rozegrane dzień wcześniej w niecodziennych, jak na tę konkurencję warunkach, bo na płycie Starego Rynku.… »

Wiktoria Raczyńska,

Europejski Festiwal Lekkoatletyczny – na Starym Rynku i Zawiszy

W ubiegłym roku wstępem do Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego był konkurs skoku o tyczce na Wyspie Młyńskiej. W tym roku atrakcją zawodów będą zmagania kulomiotów na Starym Rynku. Siedemnasta już edycja Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego odbędzie 1-2 czerwca. Na 1… »

Marek Tomaszewski,

Na rolkach pod wiatr

15 maja w Bydgoszczy odbył się pierwszy w tym sezonie Nightskating. Pomimo iż pogoda pozostawiała wiele do życzenia, w przejeździe uczestniczyło 121 osób. Rolkarze rozpoczęli swoją przygodę przy Filharmonii Pomorskiej, mierząc się z 14-kilometrową trasą. Rolkarze w Bydgoszczy tworzą… »

Jagoda Szulc,