Sport i rekreacja

Bydgoszcz miastem gospodarzem piłkarskich MŚ U-20?

Polska chce zorganizować piłkarskie mistrzowska świata U-20 w 2019 roku. Bydgoszcz zgłosiła już do PZPN swój akces o status jednego z miast gospodarzy. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Zbigniewa Bońka, Polski Związek Piłki Nożnej złożył do FIFA dokumenty aplikacyjne… »

Marek Tomaszewski,

Park Witosa do rewitalizacji

Podpisana została umowa na pierwszy etap rewitalizacji parku Ludowego im. Wincentego Witosa. Zadanie kosztować będzie 8 milionów złotych. Zaczynają się prace nad projektem, w przyszłym roku ruszą roboty budowlane. Pierwszy etap rewitalizacji obejmie obszar o powierzchni 4,1 ha… »

Marek Tomaszewski,
Reklama

Szesnaście nowych stacji, 550 nowych rowerów…

Rozstrzygnięty został przetarg na obsługę i rozbudowę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego na lata 2018-2020. Najkorzystniejsza okazała się oferta złożona przez konsorcjum spółek Kabit i Mega Sonic z Warszawy. W mieście przybędzie aż 16 nowych stacji i 550 nowych rowerów.… »

Marek Tomaszewski,

Biegacze tradycyjnie uczczą Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada odbędzie się Bydgoski Bieg Niepodległości. Zawodnicy jak co roku będą mieli do pokonania 5-kilometrową trasę. Trasa prowadzić będzie następującymi ulicami: plac Wolności – Gdańska – Kamienna (ścieżka rowerowa, chodnik) – Sułkowskiego (ścieżka rowerowa, chodnik) – Chodkiewicza… »

Marek Tomaszewski,

Zdecyduj o kolejności budowy nowych basenów

1 października rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące kolejności budowy nowych basenów na bydgoskich osiedlach. W tej sprawie będzie można się wypowiedzieć do 31 października. Głosować będzie można głosować zarówno za pośrednictwem aplikacji internetowej, jak i tradycyjnie poprzez wypełnienie… »

Marek Tomaszewski,

Maraton Puszczy Bydgoskiej już wkrótce

To już druga edycja Maratonu Puszczy Bydgoskiej. Ta sportowa impreza o zasięgu ogólnopolskim odbędzie się 1 października. Jej głównym celem jest zrzeszanie zawodników uczestniczących w zawodach biegowych, promowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia, integracja mieszkańców, promocja Bydgoszczy i… »

Wiktoria Raczyńska,

Tenis na lekcjach WF w bydgoskich szkołach

Dzięki akcji Dzieciaki do Rakiet już tej jesieni w pięćdziesięciu polskich szkołach na lekcjach wychowania fizycznego pojawią się zajęcia tenisowe. Podstawówki w dziesięciu polskich miastach, m.in. Bydgoszczy, zostaną wyposażone w sprzęt tenisowy, a nauczyciele przejdą szkolenia przygotowujące do… »

Wiktoria Raczyńska,

Lodowisko będzie się nazywać Torbyd

Torbyd – tak będzie nazywać się lodowisko, którego budowa trwa przy hali Łuczniczka. Na tę nazwę spośród 15 propozycji zagłosowało w plebiscycie najwięcej bydgoszczan. Zwycięska nazwa Torbyd zdobyła 486 głosów. Niewiele mniej – bo 444 głosy uzbierała nazwa… »

Marek Tomaszewski,

Wykonawca wyłoniony

Około 24 mln zł kosztować będzie budowa parku wodnego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 na bydgoskich Kapuściskach. Umowa z wykonawcą inwestycji, firmą Mostostal Warszawa, podpisana została 12 września. W ramach inwestycji przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5… »

Wiktoria Raczyńska,

Pokaz kaskaderski już 2 i 4 września!

Flott Cascaders Team to dwadzieścia pięć lat doświadczeń scenicznych na stadionach całej Europy. Team założony został przez byłych zawodników sportów motorowych (motocross, wyścigi samochodowe, wyścigi torowe), posiadaczy zapisanych w księdze Guinnessa rekordów świata w skokach odległościowych motocyklami i… »

Wiktoria Raczyńska,

Nowy rower aglomeracyjny

Cztery podmioty złożyły swoje oferty w przetargu na obsługę przez najbliższe trzy lata Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. W poniedziałek, 21 sierpnia, nastąpiło otwarcie kopert. Zapoznano się z ofertami cenowymi. Do wyścigu o obsługę BRA przystąpiły: dotychczasowy operator Bike U… »

Wiktoria Raczyńska,

Głosujemy na nazwę lodowiska

Ponad 600 propozycji nadesłali bydgoszczanie w ramach konkursu na nazwę sztucznego lodowiska, które powstaje nad Brdą w pobliżu HSW Łuczniczka i Artego Areny. Od dzisiaj, 18 sierpnia do 25 sierpnia można głosować na 15 wybranych pomysłów. Od 10… »

Wiktoria Raczyńska,

Ponad 400 pływaków na Brdzie

Była to czwarta już edycja zawodów pływackich na Brdzie „Woda Bydgoska”. To bodaj jedyna taka impreza w Europie, rozgrywana w ścisłym centrum miasta. Rywalizowano na dystansach 650 m, 1600 m i 2800 m. W tym roku odbył się… »

Marek Tomaszewski,

Woda Bydgoska po raz czwarty

15 sierpnia odbędzie się czwarta już edycja zawodów pływackich na Brdzie „Woda Bydgoska”. Na dystansach 650 m, 1600 m i 2800 m wystartuje około 400 zawodników. Pływackie zawody na Brdzie to bodaj jedyna taka impreza w Europie, rozgrywana… »

Marek Tomaszewski,

Koncert życzeń lekkoatletycznych

Jak wypadły tegoroczne Mistrzostwa Europy U23 w Lekkoatletyce? Zdaniem Krzysztofa Wolsztyńskiego, dyrektora organizacyjnego mistrzostw, to była udana impreza, ale kluby kibica rozczarowały. Może to wina wakacji… W Mistrzostwach Europy U23 w Lekkoatletyce wzięło udział ponad 1100 zawodników z 46… »

Wiktoria Raczyńska,

Zagraniczni wolontariusze na fordońskich podwórkach

Dziesięciu wolontariuszy z Hiszpanii, Portugalii, Węgier i Włoch przyjedzie do Bydgoszczy, by bawić się z dziećmi na fordońskich podwórkach. Wolontariusze przyjeżdżają do Fundacji „Wiatrak”. Pojawią się w Bydgoszczy w połowie lipca i zostaną do końca wakacji. Codziennie prowadzić… »

Wiktoria Raczyńska,