Sport i rekreacja

Na rowerze do szkoły

7 maja rozpoczyna akcja „Rowerowy Maj”, weźmie w niej udział 15 bydgoskich szkół. Idea rywalizacji jest prosta: zwycięży ta szkoła, której uczniowie pokonają najwięcej kilometrów na rowerze, hulajnodze lub rolkach jadąc do szkoły. „Rowerowy Maj” jest największą w… »

Marek Tomaszewski,

Bezpieczne wakacje z „Wiatrakiem” i WOPR

Fundacja „Wiatrak” wraz z WOPR Bydgoszcz organizuje dla dzieci i młodzieży akcję „Bezpieczne wakacje”, podczas której dowiedzą się, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą oraz jak skutecznie reagować w przypadku niebezpieczeństwa. Akcja odbędzie się w ramach Targów Sportów… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Gwiazdy lekkiej atletyki na stadionie Zawiszy

29 maja  na stadionie Zawiszy odbędzie się XVIII Europejski Festiwal Lekkoatletyczny „Bydgoszcz Cup”. Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja tyczkarzy, gdzie o zwycięstwo walczyć będą reprezentant Zawiszy Paweł Wojciechowski, złoty i brązowy medalista MŚ (Daegu 2011, Pekin 2015) oraz… »

Marek Tomaszewski,

Wsparcie dla klubów sportowych

10 tysięcy złotych dla jednosekcyjnego i 15 tys. zł dla wielosekcyjnego – o tyle mogą wnioskować kluby sportowe z regionu w ramach III edycji rządowego programu „Klub”. Do rozdysponowania resort sportu przeznaczył 40 milionów złotych. Ministerstwo Sportu i… »

Marek Tomaszewski,

Rusza nowy sezon roweru aglomeracyjnego

560 nowych rowerów, stacje ulokowane także w Fordonie, na Bartodziejach, Górzyskowie, Glinkach i elastyczna umowa dająca możliwość rozbudowy systemu o jeszcze więcej stacji. W sobotę (31 marca) rozpoczyna się kolejny sezon Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Wszystkie nowe urządzenia są… »

Marek Tomaszewski,

Piłkarskie mistrzostwa świata w Polsce i też w Bydgoszczy

Polska została organizatorem piłkarskich mistrzostw świata do lat 20, które odbędą się w przyszłym roku. Bydgoszcz ma szanse być jednym z miast gospodarzy. Decyzję o przyznaniu naszemu krajowi przyszłorocznych mistrzostw FIFA (Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej) podjęła w piątek (16… »

Marek Tomaszewski,

Największa impreza szachowa w regionie trwa

Pierwsza Międzyszkolna Bydgoska Liga Szachowa przenosi się do Family Parku. 17 marca 2018 roku, o godzinie 10.00, odbędzie się drugi turniej szachowy w ramach projektu Edukacja przez szachy. To jedyna taka cykliczna impreza dla dzieci w wieku od… »

Wiktoria Raczyńska,

Siatkarska Liga Narodów Kobiet w Bydgoszczy

W hali Łuczniczka 5-7 czerwca rozegrane zostaną mecze fazy grupowej Siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet. W Bydgoszczy zagrają reprezentacje Polski, Argentyny, Belgii i Niemiec. – Bydgoszcz jest coraz częściej rozpoznawalna jako miasto siatkarskich rozgrywek na najwyższym poziomie. Ten sukces… »

Marek Tomaszewski,

W maju rowerowy wyścig ulicami Bydgoszczy

W poniedziałek, 5 lutego, o godzinie 18.00 rusza rejestracja uczestników do Bydgoszcz Cycling Challenge. Rowerowy wyścig odbędzie się 20 maja po Trasie Uniwersyteckiej. W 2017 w pierwszej edycji Bydgoszcz Cycling Challenge wzięło udział blisko 600 zawodników z całej… »

Marek Tomaszewski,

W Fordonie i na Miedzyniu powstaną nowe baseny

Na wiosnę planowane jest ogłoszenie przetargu na budowę nowego basenu na osiedlu Tatrzańskim. W przyszłym roku rozpocznie się natomiast budowa basenu na Miedzyniu. Według wcześniejszych założeń kolejne baseny miały powstawać co dwa lata. Stabilna sytuacja finansowa miasta umożliwi… »

Marek Tomaszewski,

Ferie w Myślęcinku

Ferie zimowe zbliżają się w szybkim tempie. Dla wszystkich miłośników Myślęcinka, przyrody i przygody LPKiW proponuje ofertę specjalną, przygotowaną przez ośrodki LPKiW „Myślęcinek”. Ruszyły zapisy na zimowe zajęcia jeździeckie w Ośrodku Rekreacji Konnej „Pod Aniołami” – osobą do… »

Wiktoria Raczyńska,

Mroźna kraina w Myślęcinku

Ogłoszony został przetarg na zaprojektowanie i budowę kompleksu wybiegów dla zwierząt okołobiegunowych w Myślęcinku. Zamieszkają w nim m.in. foki, pingwiny, niedźwiedzie, lisy polarne, rosomaki oraz renifery i woły piżmowe. Leśny Park Kultury i Wypoczynku prace nad koncepcją tak… »

Marek Tomaszewski,

Terenowa Masakra: od 2 stycznia ruszają zapisy

Terenowa Masakra to bieg z wieloma przeszkodami w ekstremalnie trudnym terenie. Już 2 stycznia rozpoczynają się zapisy. Terenowa Masakra to bieg z wieloma zaskakującymi przeszkodami w ekstremalnie trudnym terenie. Na trasie na uczestników czekają utrudnienia wymagające wytrzymałości, siły,… »

Marek Tomaszewski,

Na nowy Torbyd od 5 stycznia

5 stycznia otwarte zostanie kryte lodowisko „Torbyd”. Z tej okazji dla bydgoszczan przygotowano wiele atrakcji, będzie między innymi laserowe show, pokazy rzeźbienia w lodzie i zwiedzanie nowego obiektu. Każdy będzie mógł się nauczyć jazdy na łyżwach. Od 5… »

Marek Tomaszewski,

Pierwszy powstanie basen na Tatrzańskim

Tatrzańskie, Miedzyń, Leśne – w takiej kolejności będą budowane baseny w Bydgoszczy. To wynik konsultacji z mieszkańcami. W budowie znajduje się już obiekt na Kapuściskach. Równolegle z głosowaniem na projekty w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego odbył się plebiscyt… »

Marek Tomaszewski,

Harleyowcy z całego świata zjadą do Bydgoszczy

W maju przyszłego roku w Bydgoszczy odbędzie się FH-DCE Super Rally – największy w Europie zlot miłośników motocykli Harley Davidson. W Myślęcinku może pojawić się nawet 10 tysięcy harleyowców z całego świata. Impreza potrwa od 16 do 20… »

Marek Tomaszewski,