Sport i rekreacja

Plebiscyt i ferie w Myślęcinku

Myślęcinek jest jedną z trzech atrakcji regionu, które konkurują o miano najpopularniejszej zimowej atrakcji w plebiscycie Polskiej Organizacji Turystycznej. Sonda znajduje się tutaj. Wystarczy zaznaczyć wybrane miejsce i zjechać na dół strony, by móc oddać głos. Chętni mogą… »

Magdalena Jabłońska,

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży 2020

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane w konkursie na najlepszy europejski cel podróży. Nasze miasto powalczy o ten tytuł m.in. z Rzymem, Atenami, Berlinem i Paryżem. Głosowanie potrwa do 5 lutego. Bydgoszcz bierze udział w tegorocznej edycji prestiżowego… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Dzień Babci i Dziadka w zoo, a ferie z „płazio–gadzimi opowieściami”

Leśny Park Kultury i Wypoczynku ma propozycję dla wszystkich babć i dziadków: przyjdźcie we wtorek 21 stycznia do zoo bez wnuków. Przygotowano specjalne warsztaty pn. „Ułóż menu dla legwana”. Początek spotkania o godzinie 10.30 w Akwarium Terrarium. Co… »

Magdalena Jabłońska,

ORLEN Copernicus Cup otworzy serię wielkich imprez lekkoaletycznych w regionie

Wielkie gwiazdy światowej lekkiej atletyki wystąpią 8 lutego w mityngu halowym ORLEN Copernicus Cup 2020. Będzie to jedna z czterech wielkich imprez lekkoatletycznych, które zaplanowane są w województwie kujawsko-pomorskim. – Zaczynamy na jeden z najlepszych na świecie mitingów… »

Magdalena Jabłońska,

Miejskie lodowisko darmowe dla uczniów

30 i 31 grudnia miejska ślizgawka dla uczniów bydgoskich szkół będzie darmowa. Bezpłatnie z Torbydu będzie można skorzystać w godzinach od 11.00 do 14.30 po okazaniu legitymacji szkolnej. W czasie świątecznej przerwy warto wybrać się na miejskie lodowisko.… »

Magdalena Jabłońska,

Świąteczny czas w Myślęcinku

Leśny Park Kultury i Wypoczynku zaprasza do Myślęcinka na świąteczny spacer. Warto w tych dniach wstać od stołu. W Wigilię zoo będzie nieczynne. Za to 25 i 26 grudnia na terenie zoo rozwieszonych będzie po 10 Gwiazdorów, a… »

Magdalena Jabłońska,

Arena Bydgoszcz szuka sponsora tytularnego

Jeśli chcesz zobaczyć nazwę swojej firmy na sportowym obiekcie, Miasto zachęca do wzięcia udziału w konkursie na sponsora tytularnego Areny Bydgoszcz. Na oferty czeka do 31 stycznia 2020 roku. Arena Bydgoszcz została oddana do użytku we wrześniu 2014… »

Magdalena Jabłońska,

Warsztaty tworzenia stroików w Myślęcinku

Myślęciński Ogród Botaniczny zaprasza na wyjątkowe warsztaty tworzenia stroików świątecznych. Do wyboru dwa terminy: 18 i 20 grudnia Własnoręcznie wykonany stroik będzie prawdziwą ozdobą świątecznego stroju. Przygotować go można podczas warsztatów, które odbędą się w pawilonie Akwarium Terrarium… »

Magdalena Jabłońska,

Laury Królowej Sportu rozdane

To była już XI edycja ogólnopolskiej gali Lauru Królowej Sportu, której inicjatorem jest Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki, organizator wielu imprez o charakterze międzynarodowym z Drużynowymi Mistrzostwami Europy na czele. Tegoroczna gala odbyła się w sobotę, 23 listopada, w… »

Magdalena Jabłońska,

Ze Szlakiem w świat! Część 1: Buchanka Travellers

Szlak Wody Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy zaprasza 23 listopada 2019 roku, o godzinie 17.00 na cykl spotkań z bydgoskimi podróżnikami. Wyruszycie w najodleglejsze zakątki świata, by poznać egzotyczne kultury i miejsca, a jednocześnie udowodnicie, że równie ciekawe… »

Magdalena Jabłońska,

O pszczołach w zoo

Gdzie jest pszczoła, kiedy śpi? Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku zaprasza w niedzielę, 24 listopada, na warsztaty, podczas których znajdziecie odpowiedź na to trudne pytanie. Spotkanie rozpocznie się w samo południe w pawilonie Akwarium Terrarium i… »

Magdalena Jabłońska,

Myślęcinek – przypominamy o konsultacjach

Trwają konsultacje społeczne związane z przystąpieniem do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”. Czym jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego? Konsultacje społeczne związane są z przystąpieniem do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (MPZP)… »

Magdalena Jabłońska,

Odkryjecie tajemnice Myślęcinka

Jesień to wspaniała pora, by odkrywać tajemnice Myślęcinka. Pomogą w tym dwie wyjątkowe wycieczki – 20 i 27 października. Pierwsza z proponowanych wycieczek rozpocznie się w niedzielę, 20 października, o godzinie 11.00 przy wejściu do Ogrodu Botanicznego od… »

Magdalena Jabłońska,

Zmiany w działaniu atrakcji w Myslęcinku

W październiku zmieniają się godziny działania myślęcińskich atrakcji, a od 13 października nieczynny będzie Park Rozrywki. Po gorącym sezonie letnim w Myślęcinku nadszedł czas na przygotowanie atrakcji parku do zimy. W tym miesiącu Ogród Zoologiczny czynny będzie od… »

Magdalena Jabłońska,

Europejski Dzień Bez Samochodu – Zlot Zabytkowych Autobusów

Miasto Bydgoszcz, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego, MZK Bydgoszcz, Irex-Trans wraz z partnerami zapraszają na kolejny bydgoski zlot zabytkowych autobusów. W tym roku odbędzie się 21 września, w Europejski Dzień Bez Samochodu. Głównym miejscem wydarzeń będzie plac… »

Magdalena Jabłońska,