Regionalne odkrycia

Kolekcja motorowerów z Rometu powiększa się

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zakupiło dziewięć motorowerów wyprodukowanych w latach XX w Bydgoskich Zakładach Rowerowych Romet. W kolekcji znalazły się takie modele jak: Komar typ MR230 (na zdjęciu), MR231, MR 2338 i MR2352, Pegaz, Kadet… »

Wiktoria Raczyńska,

Czas na Huuuge Game Jam 2018

Studio Huuuge Games zaprasza na kolejną, trzecią już edycję Huuuge Game Jamu. Jeżeli kochasz tworzyć gry i przy okazji chcesz spędzić czas z pozytywnie zakręconymi ludźmi to jest to wydarzenie właśnie dla Ciebie. W tym roku HGJ odbędzie… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

1% podatku – jak bardzo i komu pomagamy

Z roku na rok rośnie świadomość i chęć Polaków do przekazywania części swojego podatku potrzebującym. Od 2004 roku, kiedy to 1 procent można było po raz pierwszy przekazać organizacjom pożytku publicznego, nasze zaangażowanie wzrosło z 80 tysięcy do… »

Magdalena Jabłońska,

Szkolenie przed misją Resolute Support w JFTC

Prawie 400 uczestników z 22 krajów NATO i państw partnerskich rozpoczęło w JFTC ostatnie w tym roku szkolenie przed wyjazdem na misję Resolute Support. Większość z nich już wkrótce uda się do Afganistanu. Generał Ladislav Jung, zastępca dowódcy… »

Magdalena Jabłońska,

Bydgoska młodzież może zacząć działać społecznie

„Zwolnieni z Teorii” to największa olimpiada dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, w której co roku 13 tysięcy uczniów realizuje własne projekty społeczne. We wrześniu grupa 60 ambasadorów olimpiady wyruszyła w szkolną trasę po całej Polsce, aby podczas… »

Magdalena Jabłońska,

Od fletu z kła mamuta do batuty Johanna Straussa

II Konferencja Instrumentologiczna rozpoczęła się w Ostromecku w niedzielę i potrwa do wtorku. Wstęp bezpłatny. Codziennie wieczorem specjalnie dla gości darmowe koncerty muzyki klasycznej. Skąd się wzięli znawcy instrumentów w Ostromecku? Po sukcesie ubiegłorocznej – pierwszej konferencji, środowiska polskich… »

Magdalena Jabłońska,

Zagląda do wnętrza

Stowarzyszenie Wchodzących na Wieże, Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy oraz Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła zapraszają na prezentację Klatkowca o najpiękniejszych wnętrzach kamienic w Polsce. Prezentacja odbędzie się 29 września, o godzinie 16.00, w Galerii Sztuki Nowoczesnej w Bydgoszczy… »

Magdalena Jabłońska,

Plejada polskich gwiazd zaśpiewa o Wolności!

W tym roku Polska obchodzi 100-lecie odzyskania niepodległości. Z tej okazji 16 września na plenerowej scenie w centrum Torunia wystąpią Mariusz Lubomski, Natalia Kukulska, Muniek Staszczyk, Anita Lipnicka, Krzysztof Zalewski, Katarzyna Nosowska i Tomasz Organek. Czy wolność jest nam… »

Magdalena Jabłońska,

Podziwiaj widoki Kujaw i Pomorza

Czy wiesz skąd najlepiej widać, jak Wda wpływa do Wisły? Z którego miejsca można obserwować ptaki nad Gopłem? I dlaczego warto wspiąć się na Talerzyk? Przekonasz się o tym z Paszportem Turystycznym, odwiedzając najciekawsze punkty widokowe w naszym… »

Magdalena Jabłońska,

To już XVIII Święto Śliwki

Powidła strzeleckie już od kilku lat znajdują się na liście produktów tradycyjnych prowadzonej przez Ministerstwo Rolnictwa. Na stoiskach znaleźć można także inne regionalne smakołyki, w tym nalewki. Warto pojawić się na Święcie Śliwki 1 i 2 września. –… »

Magdalena Jabłońska,

Motyw Rzeka – darmowe warsztaty teatralne i kino plenerowe

Od 27 sierpnia (poniedziałek) do 31 sierpnia projekt Motyw Rzeka realizowany będzie w Bydgoszczy. Mieszkańcom Bydgoszczy i okolic organizatorzy proponują warsztaty teatralne inspirowane historiami kapitanów żeglugi śródlądowej oraz kino plenerowe. Zajęcia odbywać się będą na barce Lemara w… »

Magdalena Jabłońska,

V Festiwal Smoczych Łodzi we Włocławku

Do końca wakacji zostały już tylko dwa tygodnie. To ostatni moment, by wziąć udział w paszportowym konkursie. Czasu jest coraz mniej, ale okazji do podróży po regionie nie brakuje – już 25 sierpnia we Włocławku odbędzie się V… »

Magdalena Jabłońska,

Z Paszportem na… inscenizację w Wierzchucinie

Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją przez całe lato możecie poznać najciekawsze zakaMARKI regionu i wziąć udział w wydarzeniach organizowanych na terenie całego województwa. 25 sierpnia Wierzchucin zaprasza na VIII inscenizację historyczną na poligonie rakietowym „Heidekraut”. –… »

Magdalena Jabłońska,

Po zapasy do Gruczna

Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją przez całe lato możecie poznać najciekawsze zakaMARKI regionu i wziąć udział w wydarzeniach organizowanych na terenie całego województwa. 18 i 19 sierpnia w Grucznie odbywa się ponownie Festiwal Smaku. – Festiwal… »

Magdalena Jabłońska,

Festiwal Wisły od Włocławka do Torunia

Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją od początku wakacji możecie poznać najciekawsze zakaMARKI regionu i wziąć udział w wydarzeniach organizowanych na terenie całego województwa. W dniach od 12 do 15 sierpnia wokół rzeki na odcinku od Włocławka do… »

Magdalena Jabłońska,

Z Paszportem… na Jarmark św. Wawrzyńca

Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją przez całe lato możecie poznawać najciekawsze zakaMARKI regionu i brać udział w wydarzeniach organizowanych na terenie całego województwa. 11 sierpnia w Sępólnie Krajeńskim odbędzie się Jarmark św. Wawrzyńca. – Przed nami XIV… »

Magdalena Jabłońska,