Regionalne odkrycia

Przyszli doradcy z misji Resolute Support szkolą się w JFTC

To już trzecia w tym roku edycja szkolenia dla przyszłych członków misji Resolute Support w Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) z udziałem prawie 500 osób. Połowa z nich już wkrótce uda się do Afganistanu, aby doradzać afgańskim partnerom,… »

Magdalena Jabłońska,

Z Paszportem na… Jarmark z królewną Anną

Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją przez całe lato można poznawać najciekawsze zakaMARKI regionu i brać udział w wydarzeniach organizowanych na terenie całego województwa. 22 lipca Brodnica zaprasza na Jarmark z królewną Anną. – Parki krajobrazowe to… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Tajemnice militarnych zakaMARKÓW

Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją przez całe lato można odkrywać najciekawsze zakaMARKI regionu. W tym tygodniu czas na fortyfikacje, które wiążą się z militarną historią województwa. – Nasz region jest bardzo bogaty w budowle o charakterze… »

Magdalena Jabłońska,

Z Paszportem na… Dzień Folkloru Borowiackiego

Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją przez całe lato możecie poznawać najciekawsze zakaMARKI regionu i brać udział w wydarzeniach organizowanych na terenie całego województwa. 21 lipca w Tucholi odbędzie się Dzień Folkloru Borowiackiego. – Dni Borów Tucholskich… »

Magdalena Jabłońska,

Muzyka w Zabytkach Chełmna

Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją przez całe lato możecie poznawać najciekawsze zakaMARKI regionu i brać udział w wydarzeniach organizowanych na terenie całego województwa. Na koncert z cyklu Muzyka w Zabytkach zapraszamy do Chełmna 14 lipca. –… »

Magdalena Jabłońska,

Cmentarz pod parkiem Witosa wymusza zmianę koncepcji

Próbne odwierty wykonane na zlecenie Miejskich Wodociągów i Kanalizacji pod duży projekt unijny pozwoliły odkryć ogromnych rozmiarów cmentarz ewangelicki z grobami ułożonymi na dwóch, może i trzech kondygnacjach w głąb ziemi w rewaloryzowanym właśnie parku im. Wincentego Witosa.… »

Wiktoria Raczyńska,

„Ostatnia Wieczerza” na Gdańskiej 4

Już niedługo na mapie kulturalnej Bydgoszczy pojawi się nowy punkt. Muzeum wraca na Gdańską 4. Prace remontowe trwają i przynoszą sensacyjne odkrycia. W końcu roku 2017 rozpoczął się remont konserwatorski i rozbudowa budynku Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego… »

Wiktoria Raczyńska,

Chroń dane osobowe. Poznaj swoje prawa.

Uciążliwy telemarketer nęka cię telefonami, oferując garnki, koce, pościel lub inne towary, czy usługi w okazyjnej cenie, choć potem okazuje się, że są one horrendalnie drogie? Odwiedź jeden z punktów konsultacyjnych UODO. Zdobądź niezbędną wiedzę i bądź bezpieczny. Wypożyczalnia sprzętu… »

Wiktoria Raczyńska,

Wkrótce święto naszego województwa

Jak co roku, Marszałek Województwa Piotr Całbecki zaprasza mieszkańców i gości regionu do wspólnej, wielodniowej zabawy. Od 1 do 10 czerwca na uczestników czeka mnóstwo atrakcji: koncerty znanych artystów takich jak Justyna Steczkowska, Anita Lipnicka, Majka Jeżowska, Daria… »

Wiktoria Raczyńska,

Wizja Zero, czyli bez ofiar śmiertelnych na drogach…

W ubiegłym roku w Jaworznie żadna osoba nie zginęła w wypadku drogowym. W tym mieście postawiono przede wszystkim na rozwój komunikacji miejskiej, budowę velostrad, likwidację parkingów, spowalnianie ruchu. – Oddaliśmy miasto ludziom – mówił w bydgoskim ratuszu Tomasz… »

Marek Tomaszewski,

Złap bakcyla nauki

Ponad 930 wydarzeń: wykładów, warsztatów, pokazów, koncertów składa się na program tegorocznego IX Bydgoskiego Festiwalu Nauki, który rozpocznie się 23 maja i potrwa do 27 maja. Imprezy będą odbywać się w kampusach pięciu bydgoskich uczelni: Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego,… »

Marek Tomaszewski,

Jak wypada Bydgoszcz i Toruń w rankingu miast przyjaznych kierowcom

Jak powinno funkcjonować miasto, które pochwalić się może zadowolonymi kierowcami? Jakie warunki musi spełnić? Czy zawsze zakorkowane miasto w drodze do i z pracy to już codzienność, do której powinniśmy przywyknąć i się z nią pogodzić? Właśnie powstał… »

Wiktoria Raczyńska,

Weź udział w III edycji konkursu Drzewo Pokoleń

To już III edycja konkursu, którego celem jest promocja najciekawszych projektów i inicjatyw poświęconych tematyce prosenioralnej, wymiana dobrych praktyk, a także integracja podmiotów i osób, które przyczyniają się do aktywizacji i poprawy jakości życia seniorów. Konkurs organizowany jest… »

Wiktoria Raczyńska,

Światowy Dzień Wody – #Dajznakwodny dla Somalii!

Ciężko sobie wyobrazić, że pewnego dnia w naszym kranie zabraknie wody. To natomiast codzienny problem aż 4 400 000 Somalijczyków. 22 marca w Światowy Dzień Wody rusza akcja #Dajznakwodny, dzięki której każdy może pomóc – zmieniając na znak poparcia swoje… »

Marek Tomaszewski,

Ćwiczenie Brilliant Joust 2018 w JFTC w Bydgoszczy

W Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) w Bydgoszczy rozpoczęło ćwiczenie Brilliant Joust 2018. Bierze w nim udział blisko 600 uczestników – wojskowych i cywilów. Ponadto, około 100 żołnierzy wspiera ćwiczenie zdalnie z kwatery Dowództwa Sił Połączonych w Brunssum… »

Marek Tomaszewski,

Dołącz do branży IT

Projekt WORK-ON 30+ to szansa na zmianę profilu zawodowego na opłacalny i dołączenie do rosnącej w naszym mieście branży IT. Po sukcesie poprzednich edycji projektów WORK-ON, skierowanych do osób poniżej 29 roku życia, tym razem postanowiliśmy wspomóc osoby… »

Wiktoria Raczyńska,