Regionalne odkrycia

Z Paszportem… na Jarmark św. Wawrzyńca

Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją przez całe lato możecie poznawać najciekawsze zakaMARKI regionu i brać udział w wydarzeniach organizowanych na terenie całego województwa. 11 sierpnia w Sępólnie Krajeńskim odbędzie się Jarmark św. Wawrzyńca. – Przed nami XIV… »

Magdalena Jabłońska,

Z Paszportem na… 9 Hills Festiwal w Chełmnie

Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją od początku wakacji możecie poznać najciekawsze zakaMARKI regionu i wziąć udział w wydarzeniach organizowanych na terenie całego województwa. W dniach 10-12 sierpnia Chełmno zaprasza na Perspektywy – Nine Hills Festival. – Nasz… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Ekoquesting na ścieżkach dydaktycznych

Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją odkryjecie najciekawsze zakaMARKI regionu. W tym tygodniu wędrówka ścieżkami, które nie tylko bawią, ale też uczą. – Zapraszam wszystkich pasjonatów wędrówek do zabawy w ekoquesting na naszych ścieżkach dydaktycznych. Ekoquesting jest… »

Magdalena Jabłońska,

X Paderewski Piano Academy 2018

Już wkrótce, 5 sierpnia 2018 roku, Towarzystwo Muzyczne im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy zainauguruje jubileuszową dziesiątą edycję Paderewski Piano Academy (Mistrzowskiej Szkoły Letniej dla Pianistów z Orkiestrą). Dziesięć edycji PPA to w sumie 9 lat (2009-2018), 16… »

Magdalena Jabłońska,

Z paszportem na… Festiwal Mocnych Brzmień

Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją przez całe lato możecie poznawać najciekawsze zakaMARKI regionu i brać udział w wydarzeniach organizowanych na terenie całego województwa. 27 i 28 lipca w Świeciu organizowany jest XVI Festiwal Mocnych Brzmień. –… »

Magdalena Jabłońska,

Jedź na staż do Włoch, Hiszpanii lub na Maltę

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne realizuje projekt Mobilni na rynku pracy 2, adresowany do osób, które nie uczą się i nie pracują, mają do 35 lat i są mieszkańcami województwa kujawsko-pomorskiego. Unijny projekt „Mobilni na rynku pracy” powraca z drugą… »

Magdalena Jabłońska,

Ekstremalna przygoda z Paszportem Turystycznym

Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją odkryjecie najciekawsze zakaMARKI regionu. W tym tygodniu zachęcamy do odwiedzenia miejsc, które nadawałyby się na scenerię filmów przygodowych. Nie wszędzie się łatwo dostać, ale widoki warte są tego wysiłku. – Gdy… »

Magdalena Jabłońska,

XIV koncert fundacji Platon im. Kuby Rumińskiego

Już w czwartek, 26 lipca, w Toruniu odbędzie się kolejny koncert fundacji Platon im. Kuby Rumińskiego. W tym roku na scenie na Dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego wystąpią Maja Kleszcz i Mariusz Lubomski. Początek koncertu o godzinie 19.00. Impreza, na… »

Magdalena Jabłońska,

Przyszli doradcy z misji Resolute Support szkolą się w JFTC

To już trzecia w tym roku edycja szkolenia dla przyszłych członków misji Resolute Support w Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) z udziałem prawie 500 osób. Połowa z nich już wkrótce uda się do Afganistanu, aby doradzać afgańskim partnerom,… »

Magdalena Jabłońska,

Z Paszportem na… Jarmark z królewną Anną

Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją przez całe lato można poznawać najciekawsze zakaMARKI regionu i brać udział w wydarzeniach organizowanych na terenie całego województwa. 22 lipca Brodnica zaprasza na Jarmark z królewną Anną. – Parki krajobrazowe to… »

Magdalena Jabłońska,

Tajemnice militarnych zakaMARKÓW

Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją przez całe lato można odkrywać najciekawsze zakaMARKI regionu. W tym tygodniu czas na fortyfikacje, które wiążą się z militarną historią województwa. – Nasz region jest bardzo bogaty w budowle o charakterze… »

Magdalena Jabłońska,

Z Paszportem na… Dzień Folkloru Borowiackiego

Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją przez całe lato możecie poznawać najciekawsze zakaMARKI regionu i brać udział w wydarzeniach organizowanych na terenie całego województwa. 21 lipca w Tucholi odbędzie się Dzień Folkloru Borowiackiego. – Dni Borów Tucholskich… »

Magdalena Jabłońska,

Muzyka w Zabytkach Chełmna

Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją przez całe lato możecie poznawać najciekawsze zakaMARKI regionu i brać udział w wydarzeniach organizowanych na terenie całego województwa. Na koncert z cyklu Muzyka w Zabytkach zapraszamy do Chełmna 14 lipca. –… »

Magdalena Jabłońska,

Cmentarz pod parkiem Witosa wymusza zmianę koncepcji

Próbne odwierty wykonane na zlecenie Miejskich Wodociągów i Kanalizacji pod duży projekt unijny pozwoliły odkryć ogromnych rozmiarów cmentarz ewangelicki z grobami ułożonymi na dwóch, może i trzech kondygnacjach w głąb ziemi w rewaloryzowanym właśnie parku im. Wincentego Witosa.… »

Wiktoria Raczyńska,

„Ostatnia Wieczerza” na Gdańskiej 4

Już niedługo na mapie kulturalnej Bydgoszczy pojawi się nowy punkt. Muzeum wraca na Gdańską 4. Prace remontowe trwają i przynoszą sensacyjne odkrycia. W końcu roku 2017 rozpoczął się remont konserwatorski i rozbudowa budynku Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego… »

Wiktoria Raczyńska,

Chroń dane osobowe. Poznaj swoje prawa.

Uciążliwy telemarketer nęka cię telefonami, oferując garnki, koce, pościel lub inne towary, czy usługi w okazyjnej cenie, choć potem okazuje się, że są one horrendalnie drogie? Odwiedź jeden z punktów konsultacyjnych UODO. Zdobądź niezbędną wiedzę i bądź bezpieczny. Wypożyczalnia sprzętu… »

Wiktoria Raczyńska,