Regionalne odkrycia

Od fletu z kła mamuta do batuty Johanna Straussa

II Konferencja Instrumentologiczna rozpoczęła się w Ostromecku w niedzielę i potrwa do wtorku. Wstęp bezpłatny. Codziennie wieczorem specjalnie dla gości darmowe koncerty muzyki klasycznej. Skąd się wzięli znawcy instrumentów w Ostromecku? Po sukcesie ubiegłorocznej – pierwszej konferencji, środowiska polskich… »

Magdalena Jabłońska,

Zagląda do wnętrza

Stowarzyszenie Wchodzących na Wieże, Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy oraz Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła zapraszają na prezentację Klatkowca o najpiękniejszych wnętrzach kamienic w Polsce. Prezentacja odbędzie się 29 września, o godzinie 16.00, w Galerii Sztuki Nowoczesnej w Bydgoszczy… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Plejada polskich gwiazd zaśpiewa o Wolności!

W tym roku Polska obchodzi 100-lecie odzyskania niepodległości. Z tej okazji 16 września na plenerowej scenie w centrum Torunia wystąpią Mariusz Lubomski, Natalia Kukulska, Muniek Staszczyk, Anita Lipnicka, Krzysztof Zalewski, Katarzyna Nosowska i Tomasz Organek. Czy wolność jest nam… »

Magdalena Jabłońska,

Podziwiaj widoki Kujaw i Pomorza

Czy wiesz skąd najlepiej widać, jak Wda wpływa do Wisły? Z którego miejsca można obserwować ptaki nad Gopłem? I dlaczego warto wspiąć się na Talerzyk? Przekonasz się o tym z Paszportem Turystycznym, odwiedzając najciekawsze punkty widokowe w naszym… »

Magdalena Jabłońska,

To już XVIII Święto Śliwki

Powidła strzeleckie już od kilku lat znajdują się na liście produktów tradycyjnych prowadzonej przez Ministerstwo Rolnictwa. Na stoiskach znaleźć można także inne regionalne smakołyki, w tym nalewki. Warto pojawić się na Święcie Śliwki 1 i 2 września. –… »

Magdalena Jabłońska,

Motyw Rzeka – darmowe warsztaty teatralne i kino plenerowe

Od 27 sierpnia (poniedziałek) do 31 sierpnia projekt Motyw Rzeka realizowany będzie w Bydgoszczy. Mieszkańcom Bydgoszczy i okolic organizatorzy proponują warsztaty teatralne inspirowane historiami kapitanów żeglugi śródlądowej oraz kino plenerowe. Zajęcia odbywać się będą na barce Lemara w… »

Magdalena Jabłońska,

V Festiwal Smoczych Łodzi we Włocławku

Do końca wakacji zostały już tylko dwa tygodnie. To ostatni moment, by wziąć udział w paszportowym konkursie. Czasu jest coraz mniej, ale okazji do podróży po regionie nie brakuje – już 25 sierpnia we Włocławku odbędzie się V… »

Magdalena Jabłońska,

Z Paszportem na… inscenizację w Wierzchucinie

Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją przez całe lato możecie poznać najciekawsze zakaMARKI regionu i wziąć udział w wydarzeniach organizowanych na terenie całego województwa. 25 sierpnia Wierzchucin zaprasza na VIII inscenizację historyczną na poligonie rakietowym „Heidekraut”. –… »

Magdalena Jabłońska,

Po zapasy do Gruczna

Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją przez całe lato możecie poznać najciekawsze zakaMARKI regionu i wziąć udział w wydarzeniach organizowanych na terenie całego województwa. 18 i 19 sierpnia w Grucznie odbywa się ponownie Festiwal Smaku. – Festiwal… »

Magdalena Jabłońska,

Festiwal Wisły od Włocławka do Torunia

Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją od początku wakacji możecie poznać najciekawsze zakaMARKI regionu i wziąć udział w wydarzeniach organizowanych na terenie całego województwa. W dniach od 12 do 15 sierpnia wokół rzeki na odcinku od Włocławka do… »

Magdalena Jabłońska,

Z Paszportem… na Jarmark św. Wawrzyńca

Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją przez całe lato możecie poznawać najciekawsze zakaMARKI regionu i brać udział w wydarzeniach organizowanych na terenie całego województwa. 11 sierpnia w Sępólnie Krajeńskim odbędzie się Jarmark św. Wawrzyńca. – Przed nami XIV… »

Magdalena Jabłońska,

Z Paszportem na… 9 Hills Festiwal w Chełmnie

Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją od początku wakacji możecie poznać najciekawsze zakaMARKI regionu i wziąć udział w wydarzeniach organizowanych na terenie całego województwa. W dniach 10-12 sierpnia Chełmno zaprasza na Perspektywy – Nine Hills Festival. – Nasz… »

Magdalena Jabłońska,

Ekoquesting na ścieżkach dydaktycznych

Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją odkryjecie najciekawsze zakaMARKI regionu. W tym tygodniu wędrówka ścieżkami, które nie tylko bawią, ale też uczą. – Zapraszam wszystkich pasjonatów wędrówek do zabawy w ekoquesting na naszych ścieżkach dydaktycznych. Ekoquesting jest… »

Magdalena Jabłońska,

X Paderewski Piano Academy 2018

Już wkrótce, 5 sierpnia 2018 roku, Towarzystwo Muzyczne im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy zainauguruje jubileuszową dziesiątą edycję Paderewski Piano Academy (Mistrzowskiej Szkoły Letniej dla Pianistów z Orkiestrą). Dziesięć edycji PPA to w sumie 9 lat (2009-2018), 16… »

Magdalena Jabłońska,

Z paszportem na… Festiwal Mocnych Brzmień

Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją przez całe lato możecie poznawać najciekawsze zakaMARKI regionu i brać udział w wydarzeniach organizowanych na terenie całego województwa. 27 i 28 lipca w Świeciu organizowany jest XVI Festiwal Mocnych Brzmień. –… »

Magdalena Jabłońska,

Jedź na staż do Włoch, Hiszpanii lub na Maltę

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne realizuje projekt Mobilni na rynku pracy 2, adresowany do osób, które nie uczą się i nie pracują, mają do 35 lat i są mieszkańcami województwa kujawsko-pomorskiego. Unijny projekt „Mobilni na rynku pracy” powraca z drugą… »

Magdalena Jabłońska,