Regionalne odkrycia

Wejdź i rozgość się w Beyrouth Café

Jest takie miejsce w Bydgoszczy, gdzie czas zwalnia i można go w całości poświęcić tylko tej drugiej osobie. Tak przytulnie, nienachalnie jest w kawiarni Beyrouth Café na Dworcowej 22. To miejsce zarówno dla freaka komputerowego, który przy grzanym… »

Wiktoria Raczyńska,

Piwna Pustynia się zapełnia

Klubokawiarnia 1138 w środę wieczorem pękała w szwach. Mieszkańcy Bydgoszczy i nie tylko, zebrali się tłumnie w lokalu przy ulicy Sienkiewicza 6, by wspólnie raczyć się piwami regionalnymi. Nie da się ukryć, że cykl spotkań degustacyjnych – Chłodzenie… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Piwna podróż z wieloma przystankami

Sklepów monopolowych w Bydgoszczy jest więcej niż w całej Norwegii, mimo to mało kto wie, czym jest prawdziwe piwo. Jan Okulewicz – pomysłodawca i założyciel Bydgoskiej Piwnej Pustyni stara się tę sytuację zmienić. Na swoim profilu na facebooku,… »

Wiktoria Raczyńska,

Wyzwanie, które warto podjąć

500 kilometrów przez śnieżną pustynię psim zaprzęgiem. Warunki w tym wyścigu są ekstremalne, bo temperatura wynosi minus 30 stopni, a czasami więcej, jazda non stop bez przystanków, poza krótkimi okazjami do odpoczynku na punktach kontrolnych, gdzie i tak… »

Tomasz Welcz,

Frymark odważnie raczkuje

Bydgoski „Frymark”, organizowany w „Mózgu”, cieszy się rosnącą popularnością. Choć była to dopiero jego trzecia edycja, są już regularni klienci. Po raz kolejny pojawili się tutaj po rzeczy, które poprzednio przypadły im do gustu. A skoro tylu ich… »

Wiktoria Raczyńska,

Tylko dla smakoszy – Pyszne popraw Bździągwą

To nie jest oferta dla żuli i obszczymurków. To jest historia ludzi, którzy ze zwykłego monopolowego chcą zrobić sklep dla prawdziwych amatorów złotego trunku. I patrząc na pasję z jaką dążą do celu, zapewne im się uda. O… »

Wiktoria Raczyńska,

Jak z filozofa zrobić mistrza fryzjerstwa

O tym, jak ważna jest praktyka w zawodzie fryzjera oraz jak można pomagać sobie wzajemnie, aby biznes szedł pełną parą, rozmawiamy z Joanną Zarembą-Wanczurą, mistrzynią świata z Mediolanu, jurorem, stylistką fryzur, uhonorowaną w 2012 roku medalem Komisji Edukacji… »

Wiktoria Raczyńska,

Ja ci bluzeczkę, a ty mi spódniczkę

Swap party z języka angielskiego , czyli zamieniada już kolejny raz zawita do Miejskiego Centrum Kultury. Impreza głównie dla kobiet ku rozczarowaniu organizatorki, Katarzyny Fik ze Świata Bab, która z radością widziałaby tu również mężczyzn. Jednak ci, którzy… »

Wiktoria Raczyńska,

Szyje, aż iskry lecą

Są takie zawody, na które zapotrzebowanie będzie zawsze. Jak to jednak zwykle bywa, specjalistów trzeba szukać, jak igły w stogu siana. Mówimy o krawcowych. Takich zakładów jest sporo – przynajmniej jeden na każdym osiedlu, ale o jakości usług… »

Wiktoria Raczyńska,

Żółwie znowu pędzą po planszach

Zainteresowanie grami planszowymi rośnie. Kluby i kawiarnie organizują specjalne wieczory z planszówkami. Dają też możliwość grania w nie przez cały tydzień przy piwie bądź kawie. Gry są też chętnie kupowane i wypożyczane. To wielki powrót tej formy spędzania… »

Joanna Kloska,