Regionalne odkrycia

Spotkanie dla kobiet biznesu – Ari Horie w Polsce

Jesteś kobietą? Działasz w biznesie? A może chciałabyś, ale brakuje Ci motywacji? Przyjdź na spotkanie do Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego. Już 9 kwietnia do Bydgoszczy przyjeżdża jedna z najbardziej inspirujących kobiet w Dolinie Krzemowej – Ari Horie. Założycielka Women’s… »

Magdalena Jabłońska,

Jak brzmi Region 1?

Składanka „Region 1” to pierwsze wydawnictwo MCK pod logiem Radia Kultura. Na płycie znajduje się 14 utworów wykonawców m.in. z Bydgoszczy, Torunia i Szubina. Na kompilacji znalazło się 14 utworów stworzonych przez artystów głównie z Bydgoszczy, ale i… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Studia bardzo praktyczne na UTP

Studia plastyczne kojarzą się z szacownymi murami Akademii Sztuk Pięknych, gdzie studenci zgłębiają tradycyjne dyscypliny: malarstwo, rysunek, rzeźbę i grafikę. Dziedziny niejako „oderwane” od praktycznej strony życia. Obecnie ten z pozoru niezmienny „zestaw” sztuk pięknych uzupełniły specjalizacje nowoczesne… »

Magdalena Jabłońska,

„Pan Tadeusz” na audiobooku

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu przygotował wyjątkowe wydawnictwo – audiobook „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, czytany przez aktorów Teatru Polskiego w Wilnie. „Pan Tadeusz” został nagrany przez aktorów Polskiego Teatru w Wilnie, którzy czytają dzieło Mickiewicza z charakterystycznym… »

Magdalena Jabłońska,

Betlejem w Bydgoszczy

Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek, Antonina Krzysztoń, Józef Broda, Adam Krylik, Mate.O, Dana Vynnytska i inni artyści wystąpią podczas tegorocznego wyjątkowego koncertu „Betlejem w Bydgoszczy”. Sprzedaż biletów na to wydarzenie już trwa. W grudniu i styczniu odbędzie się 14… »

Magdalena Jabłońska,

UKW będzie promować drogi śródlądowe

W budynku Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy placu Kościeleckich powstanie pilotażowe Centrum Informacji i Promocji Śródlądowych Dróg Wodnych w Bydgoszczy. Na ten cel zostanie zaadaptowane jedno z pomieszczeń. Wkrótce rozpocznie się jego remont i wyposażanie. To kolejny efekt udziału… »

Magdalena Jabłońska,

Interaktywne widowisko balonowe dla całej rodziny

Rodzice doskonale wiedzą, że dmuchany balonik wywoła uśmiech na buzi każdego dziecka. A jaka będzie reakcja maluchów, gdy w jednej chwili zobaczą setki, a nawet tysiące balonów we wszystkich kolorach tęczy? Balonolandia to zaczarowana kraina, w której wszystko… »

Wiktoria Raczyńska,

Francuski Korpus Szybkiego Reagowania ćwiczy w Bydgoszczy

Już po raz czwarty, blisko 650 żołnierzy z francuskiego Korpusu Szybkiego Reagowania przyjechało do Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC). Wielonarodowy korpus z Lille od 26 listopada ćwiczy w Bydgoszczy swoje zdolności operacyjne. Ćwiczenie pod nazwą CITADEL BONUS 2018 oficjalnie otworzył… »

Magdalena Jabłońska,

Kolekcja motorowerów z Rometu powiększa się

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zakupiło dziewięć motorowerów wyprodukowanych w latach XX w Bydgoskich Zakładach Rowerowych Romet. W kolekcji znalazły się takie modele jak: Komar typ MR230 (na zdjęciu), MR231, MR 2338 i MR2352, Pegaz, Kadet… »

Wiktoria Raczyńska,

Czas na Huuuge Game Jam 2018

Studio Huuuge Games zaprasza na kolejną, trzecią już edycję Huuuge Game Jamu. Jeżeli kochasz tworzyć gry i przy okazji chcesz spędzić czas z pozytywnie zakręconymi ludźmi to jest to wydarzenie właśnie dla Ciebie. W tym roku HGJ odbędzie… »

Magdalena Jabłońska,

1% podatku – jak bardzo i komu pomagamy

Z roku na rok rośnie świadomość i chęć Polaków do przekazywania części swojego podatku potrzebującym. Od 2004 roku, kiedy to 1 procent można było po raz pierwszy przekazać organizacjom pożytku publicznego, nasze zaangażowanie wzrosło z 80 tysięcy do… »

Magdalena Jabłońska,

Szkolenie przed misją Resolute Support w JFTC

Prawie 400 uczestników z 22 krajów NATO i państw partnerskich rozpoczęło w JFTC ostatnie w tym roku szkolenie przed wyjazdem na misję Resolute Support. Większość z nich już wkrótce uda się do Afganistanu. Generał Ladislav Jung, zastępca dowódcy… »

Magdalena Jabłońska,

Bydgoska młodzież może zacząć działać społecznie

„Zwolnieni z Teorii” to największa olimpiada dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, w której co roku 13 tysięcy uczniów realizuje własne projekty społeczne. We wrześniu grupa 60 ambasadorów olimpiady wyruszyła w szkolną trasę po całej Polsce, aby podczas… »

Magdalena Jabłońska,

Od fletu z kła mamuta do batuty Johanna Straussa

II Konferencja Instrumentologiczna rozpoczęła się w Ostromecku w niedzielę i potrwa do wtorku. Wstęp bezpłatny. Codziennie wieczorem specjalnie dla gości darmowe koncerty muzyki klasycznej. Skąd się wzięli znawcy instrumentów w Ostromecku? Po sukcesie ubiegłorocznej – pierwszej konferencji, środowiska polskich… »

Magdalena Jabłońska,

Zagląda do wnętrza

Stowarzyszenie Wchodzących na Wieże, Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy oraz Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła zapraszają na prezentację Klatkowca o najpiękniejszych wnętrzach kamienic w Polsce. Prezentacja odbędzie się 29 września, o godzinie 16.00, w Galerii Sztuki Nowoczesnej w Bydgoszczy… »

Magdalena Jabłońska,

Plejada polskich gwiazd zaśpiewa o Wolności!

W tym roku Polska obchodzi 100-lecie odzyskania niepodległości. Z tej okazji 16 września na plenerowej scenie w centrum Torunia wystąpią Mariusz Lubomski, Natalia Kukulska, Muniek Staszczyk, Anita Lipnicka, Krzysztof Zalewski, Katarzyna Nosowska i Tomasz Organek. Czy wolność jest nam… »

Magdalena Jabłońska,