Regionalne odkrycia

Koniec majówki to nie koniec atrakcji

Przed nami ostatnie dni długiego weekendu. Nie wiesz jak je spędzić? Pospaceruj po urokliwych parkach i ogrodach Chełmna, zejdź do pokładów wspomnień o kopalni węgla brunatnego w Pile-Młyn i popłyń z artystycznym nurtem do stolicy Borów Tucholskich. –… »

Magdalena Jabłońska,

Co się święci 3 maja?

Kolorowe jarmarki, pożółkłe fotografie, mroczne podziemia cytadeli, patriotyczne uniesienia… Świętować będziemy od Poledna po Żnin, od Włocławka po Grudziądz, od Brześcia Kujawskiego po Chełmno. 3 maja warto poświęcić trochę czasu na podróże po regionie. – 3 maja warto wybrać… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Gotowi do misji w Afganistanie

– Jestem przekonany, że otrzymaliście dobre przygotowanie i że jesteście gotowi do swojej misji w Afganistanie – powiedział generał brygady Ladislav Jung, zastępca dowódcy i szef sztabu Centrum Szkolenia Sił Połączonych podczas uroczystego zamknięcia drugiego w tym roku… »

Wiktoria Raczyńska,

Drzewo Pokoleń

Już po raz czwarty Łódź i województwo łódzkie zaprasza do udziału w konkursie Drzewo Pokoleń. Celem konkursu jest promocja projektów i inicjatyw poświęconych tematyce prosenioralnej, wymiana dobrych praktyk i integracja podmiotów, które przyczyniają się do aktywizacji i poprawy… »

Magdalena Jabłońska,

Trwa ćwiczenie NATO – Gruzja 2019 w Krtsanisi

Grupa ekspertów z Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) udała się do Gruzji, aby wesprzeć swoim doświadczeniem ćwiczenie NATO – Gruzja 2019. Ćwiczenie, zainaugurowane 18 marca przez gruzińską wiceminister obrony, Lelę Chikovani, oraz zastępcę dowódcy JFTC, generała brygady Ladislava… »

Magdalena Jabłońska,

Spotkanie dla kobiet biznesu – Ari Horie w Polsce

Jesteś kobietą? Działasz w biznesie? A może chciałabyś, ale brakuje Ci motywacji? Przyjdź na spotkanie do Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego. Już 9 kwietnia do Bydgoszczy przyjeżdża jedna z najbardziej inspirujących kobiet w Dolinie Krzemowej – Ari Horie. Założycielka Women’s… »

Magdalena Jabłońska,

Jak brzmi Region 1?

Składanka „Region 1” to pierwsze wydawnictwo MCK pod logiem Radia Kultura. Na płycie znajduje się 14 utworów wykonawców m.in. z Bydgoszczy, Torunia i Szubina. Na kompilacji znalazło się 14 utworów stworzonych przez artystów głównie z Bydgoszczy, ale i… »

Wiktoria Raczyńska,

Studia bardzo praktyczne na UTP

Studia plastyczne kojarzą się z szacownymi murami Akademii Sztuk Pięknych, gdzie studenci zgłębiają tradycyjne dyscypliny: malarstwo, rysunek, rzeźbę i grafikę. Dziedziny niejako „oderwane” od praktycznej strony życia. Obecnie ten z pozoru niezmienny „zestaw” sztuk pięknych uzupełniły specjalizacje nowoczesne… »

Magdalena Jabłońska,

„Pan Tadeusz” na audiobooku

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu przygotował wyjątkowe wydawnictwo – audiobook „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, czytany przez aktorów Teatru Polskiego w Wilnie. „Pan Tadeusz” został nagrany przez aktorów Polskiego Teatru w Wilnie, którzy czytają dzieło Mickiewicza z charakterystycznym… »

Magdalena Jabłońska,

Betlejem w Bydgoszczy

Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek, Antonina Krzysztoń, Józef Broda, Adam Krylik, Mate.O, Dana Vynnytska i inni artyści wystąpią podczas tegorocznego wyjątkowego koncertu „Betlejem w Bydgoszczy”. Sprzedaż biletów na to wydarzenie już trwa. W grudniu i styczniu odbędzie się 14… »

Magdalena Jabłońska,

UKW będzie promować drogi śródlądowe

W budynku Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy placu Kościeleckich powstanie pilotażowe Centrum Informacji i Promocji Śródlądowych Dróg Wodnych w Bydgoszczy. Na ten cel zostanie zaadaptowane jedno z pomieszczeń. Wkrótce rozpocznie się jego remont i wyposażanie. To kolejny efekt udziału… »

Magdalena Jabłońska,

Interaktywne widowisko balonowe dla całej rodziny

Rodzice doskonale wiedzą, że dmuchany balonik wywoła uśmiech na buzi każdego dziecka. A jaka będzie reakcja maluchów, gdy w jednej chwili zobaczą setki, a nawet tysiące balonów we wszystkich kolorach tęczy? Balonolandia to zaczarowana kraina, w której wszystko… »

Wiktoria Raczyńska,

Francuski Korpus Szybkiego Reagowania ćwiczy w Bydgoszczy

Już po raz czwarty, blisko 650 żołnierzy z francuskiego Korpusu Szybkiego Reagowania przyjechało do Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC). Wielonarodowy korpus z Lille od 26 listopada ćwiczy w Bydgoszczy swoje zdolności operacyjne. Ćwiczenie pod nazwą CITADEL BONUS 2018 oficjalnie otworzył… »

Magdalena Jabłońska,

Kolekcja motorowerów z Rometu powiększa się

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zakupiło dziewięć motorowerów wyprodukowanych w latach XX w Bydgoskich Zakładach Rowerowych Romet. W kolekcji znalazły się takie modele jak: Komar typ MR230 (na zdjęciu), MR231, MR 2338 i MR2352, Pegaz, Kadet… »

Wiktoria Raczyńska,

Czas na Huuuge Game Jam 2018

Studio Huuuge Games zaprasza na kolejną, trzecią już edycję Huuuge Game Jamu. Jeżeli kochasz tworzyć gry i przy okazji chcesz spędzić czas z pozytywnie zakręconymi ludźmi to jest to wydarzenie właśnie dla Ciebie. W tym roku HGJ odbędzie… »

Magdalena Jabłońska,

1% podatku – jak bardzo i komu pomagamy

Z roku na rok rośnie świadomość i chęć Polaków do przekazywania części swojego podatku potrzebującym. Od 2004 roku, kiedy to 1 procent można było po raz pierwszy przekazać organizacjom pożytku publicznego, nasze zaangażowanie wzrosło z 80 tysięcy do… »

Magdalena Jabłońska,