Regionalne odkrycia

Studia bardzo praktyczne na UTP

Studia plastyczne kojarzą się z szacownymi murami Akademii Sztuk Pięknych, gdzie studenci zgłębiają tradycyjne dyscypliny: malarstwo, rysunek, rzeźbę i grafikę. Dziedziny niejako „oderwane” od praktycznej strony życia. Obecnie ten z pozoru niezmienny „zestaw” sztuk pięknych uzupełniły specjalizacje nowoczesne… »

Magdalena Jabłońska,

„Pan Tadeusz” na audiobooku

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu przygotował wyjątkowe wydawnictwo – audiobook „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, czytany przez aktorów Teatru Polskiego w Wilnie. „Pan Tadeusz” został nagrany przez aktorów Polskiego Teatru w Wilnie, którzy czytają dzieło Mickiewicza z charakterystycznym… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Betlejem w Bydgoszczy

Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek, Antonina Krzysztoń, Józef Broda, Adam Krylik, Mate.O, Dana Vynnytska i inni artyści wystąpią podczas tegorocznego wyjątkowego koncertu „Betlejem w Bydgoszczy”. Sprzedaż biletów na to wydarzenie już trwa. W grudniu i styczniu odbędzie się 14… »

Magdalena Jabłońska,

UKW będzie promować drogi śródlądowe

W budynku Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy placu Kościeleckich powstanie pilotażowe Centrum Informacji i Promocji Śródlądowych Dróg Wodnych w Bydgoszczy. Na ten cel zostanie zaadaptowane jedno z pomieszczeń. Wkrótce rozpocznie się jego remont i wyposażanie. To kolejny efekt udziału… »

Magdalena Jabłońska,

Interaktywne widowisko balonowe dla całej rodziny

Rodzice doskonale wiedzą, że dmuchany balonik wywoła uśmiech na buzi każdego dziecka. A jaka będzie reakcja maluchów, gdy w jednej chwili zobaczą setki, a nawet tysiące balonów we wszystkich kolorach tęczy? Balonolandia to zaczarowana kraina, w której wszystko… »

Wiktoria Raczyńska,

Francuski Korpus Szybkiego Reagowania ćwiczy w Bydgoszczy

Już po raz czwarty, blisko 650 żołnierzy z francuskiego Korpusu Szybkiego Reagowania przyjechało do Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC). Wielonarodowy korpus z Lille od 26 listopada ćwiczy w Bydgoszczy swoje zdolności operacyjne. Ćwiczenie pod nazwą CITADEL BONUS 2018 oficjalnie otworzył… »

Magdalena Jabłońska,

Kolekcja motorowerów z Rometu powiększa się

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zakupiło dziewięć motorowerów wyprodukowanych w latach XX w Bydgoskich Zakładach Rowerowych Romet. W kolekcji znalazły się takie modele jak: Komar typ MR230 (na zdjęciu), MR231, MR 2338 i MR2352, Pegaz, Kadet… »

Wiktoria Raczyńska,

Czas na Huuuge Game Jam 2018

Studio Huuuge Games zaprasza na kolejną, trzecią już edycję Huuuge Game Jamu. Jeżeli kochasz tworzyć gry i przy okazji chcesz spędzić czas z pozytywnie zakręconymi ludźmi to jest to wydarzenie właśnie dla Ciebie. W tym roku HGJ odbędzie… »

Magdalena Jabłońska,

1% podatku – jak bardzo i komu pomagamy

Z roku na rok rośnie świadomość i chęć Polaków do przekazywania części swojego podatku potrzebującym. Od 2004 roku, kiedy to 1 procent można było po raz pierwszy przekazać organizacjom pożytku publicznego, nasze zaangażowanie wzrosło z 80 tysięcy do… »

Magdalena Jabłońska,

Szkolenie przed misją Resolute Support w JFTC

Prawie 400 uczestników z 22 krajów NATO i państw partnerskich rozpoczęło w JFTC ostatnie w tym roku szkolenie przed wyjazdem na misję Resolute Support. Większość z nich już wkrótce uda się do Afganistanu. Generał Ladislav Jung, zastępca dowódcy… »

Magdalena Jabłońska,

Bydgoska młodzież może zacząć działać społecznie

„Zwolnieni z Teorii” to największa olimpiada dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, w której co roku 13 tysięcy uczniów realizuje własne projekty społeczne. We wrześniu grupa 60 ambasadorów olimpiady wyruszyła w szkolną trasę po całej Polsce, aby podczas… »

Magdalena Jabłońska,

Od fletu z kła mamuta do batuty Johanna Straussa

II Konferencja Instrumentologiczna rozpoczęła się w Ostromecku w niedzielę i potrwa do wtorku. Wstęp bezpłatny. Codziennie wieczorem specjalnie dla gości darmowe koncerty muzyki klasycznej. Skąd się wzięli znawcy instrumentów w Ostromecku? Po sukcesie ubiegłorocznej – pierwszej konferencji, środowiska polskich… »

Magdalena Jabłońska,

Zagląda do wnętrza

Stowarzyszenie Wchodzących na Wieże, Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy oraz Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła zapraszają na prezentację Klatkowca o najpiękniejszych wnętrzach kamienic w Polsce. Prezentacja odbędzie się 29 września, o godzinie 16.00, w Galerii Sztuki Nowoczesnej w Bydgoszczy… »

Magdalena Jabłońska,

Plejada polskich gwiazd zaśpiewa o Wolności!

W tym roku Polska obchodzi 100-lecie odzyskania niepodległości. Z tej okazji 16 września na plenerowej scenie w centrum Torunia wystąpią Mariusz Lubomski, Natalia Kukulska, Muniek Staszczyk, Anita Lipnicka, Krzysztof Zalewski, Katarzyna Nosowska i Tomasz Organek. Czy wolność jest nam… »

Magdalena Jabłońska,

Podziwiaj widoki Kujaw i Pomorza

Czy wiesz skąd najlepiej widać, jak Wda wpływa do Wisły? Z którego miejsca można obserwować ptaki nad Gopłem? I dlaczego warto wspiąć się na Talerzyk? Przekonasz się o tym z Paszportem Turystycznym, odwiedzając najciekawsze punkty widokowe w naszym… »

Magdalena Jabłońska,

To już XVIII Święto Śliwki

Powidła strzeleckie już od kilku lat znajdują się na liście produktów tradycyjnych prowadzonej przez Ministerstwo Rolnictwa. Na stoiskach znaleźć można także inne regionalne smakołyki, w tym nalewki. Warto pojawić się na Święcie Śliwki 1 i 2 września. –… »

Magdalena Jabłońska,