Regionalne odkrycia

Jak wypada Bydgoszcz i Toruń w rankingu miast przyjaznych kierowcom

Jak powinno funkcjonować miasto, które pochwalić się może zadowolonymi kierowcami? Jakie warunki musi spełnić? Czy zawsze zakorkowane miasto w drodze do i z pracy to już codzienność, do której powinniśmy przywyknąć i się z nią pogodzić? Właśnie powstał… »

Wiktoria Raczyńska,

Weź udział w III edycji konkursu Drzewo Pokoleń

To już III edycja konkursu, którego celem jest promocja najciekawszych projektów i inicjatyw poświęconych tematyce prosenioralnej, wymiana dobrych praktyk, a także integracja podmiotów i osób, które przyczyniają się do aktywizacji i poprawy jakości życia seniorów. Konkurs organizowany jest… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Światowy Dzień Wody – #Dajznakwodny dla Somalii!

Ciężko sobie wyobrazić, że pewnego dnia w naszym kranie zabraknie wody. To natomiast codzienny problem aż 4 400 000 Somalijczyków. 22 marca w Światowy Dzień Wody rusza akcja #Dajznakwodny, dzięki której każdy może pomóc – zmieniając na znak poparcia swoje… »

Marek Tomaszewski,

Ćwiczenie Brilliant Joust 2018 w JFTC w Bydgoszczy

W Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) w Bydgoszczy rozpoczęło ćwiczenie Brilliant Joust 2018. Bierze w nim udział blisko 600 uczestników – wojskowych i cywilów. Ponadto, około 100 żołnierzy wspiera ćwiczenie zdalnie z kwatery Dowództwa Sił Połączonych w Brunssum… »

Marek Tomaszewski,

Dołącz do branży IT

Projekt WORK-ON 30+ to szansa na zmianę profilu zawodowego na opłacalny i dołączenie do rosnącej w naszym mieście branży IT. Po sukcesie poprzednich edycji projektów WORK-ON, skierowanych do osób poniżej 29 roku życia, tym razem postanowiliśmy wspomóc osoby… »

Wiktoria Raczyńska,

Vintage na Wełnianym

Pod koniec miesiąca w Bydgoszczy otworzy się pierwszy w mieście Vintage Shop, czyli sklep z używaną odzieżą z minionych epok. Projekt dwóch przyjaciółek – Aleksandry i Kornelii stoi w kontrze do komercyjnej mody dla mas. W ofercie Vintage… »

Wiktoria Raczyńska,

Skarb z bydgoskiej katedry w całej okazałości

Złote monety, biżuterię i inne cenne precjoza odkryte przez archeologów w bydgoskiej katedrze będzie można oglądać od 13 lutego w Europejskim Centrum Pieniądza na Wyspie Młyńskiej. – Skarb z katedry porusza wyobraźnię. Ze względu na wagę tego odkrycia… »

Marek Tomaszewski,

Wielki brat podgląda sikorki bogatki

Do budki lęgowej zawieszonej na drzewie przed Szkołą Podstawowa nr 60 przy ulicy Glinki zapewne niedługo wprowadzi się nowy lokator. Od kilku dni sikorka bogatka zagląda do środka i chyba szykuje się do założenia w nim gniazda. Skąd… »

Wiktoria Raczyńska,

Pierwsze w tym roku szkolenia Resolute Support w JFTC w Bydgoszczy

Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) rozpoczęło pierwsze szkoleniem w tym roku. 23 stycznia generał dywizji Wilhelm Grün, dowódca JFTC, zainaugurował kolejną edycję szkolenia dla przyszłych członków misji Resolute Support. Tym razem do JFTC przybyło ponad 200 żołnierzy, przygotowujących… »

Wiktoria Raczyńska,

Wystawa w Europejskim Centrum Pieniądza już 13 lutego

Precjoza, w tym monety, broszki, zawieszki, wisiorki i inną biżuterię odkryto 2 stycznia 2018 roku w prezbiterium bydgoskiej fary. Skarb został zabezpieczony przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków przy dokonaniu wstępnej inwentaryzacji. Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego podpisało umowę depozytową… »

Wiktoria Raczyńska,

Skarb z Bydgoskiej Katedry zostanie pokazany w muzeum

Skarb odkopany przez archeologów w Bydgoskiej Katedrze zostanie pokazany na ekspozycji w Muzeum Okręgowym. Na wystawie będzie można zobaczyć wszystkie znalezione przez badaczy przedmioty, w tym ponad 480 cennych monet. To było niespodziewane odkrycie – 2 stycznia pod… »

Wiktoria Raczyńska,

„Elektronik” w czołówce techników w Polsce

Technikum Elektroniczne Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy zajęło drugie miejsce w prestiżowym rankingu szkół ponadgimnazjalnych „Perspektywy 2018”. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku szkoła zajęła pierwsze miejsce w tym zestawieniu. Fundacja Edukacyjna Perspektywy już po raz dwudziesty opublikowała ranking. Głównym… »

Marek Tomaszewski,

Niezwykłe odkrycie w Bydgoskiej Katedrze

Niemal 500 złotych monet pochodzących z XVII wieku, a także kosztowności, biżuteria i cenne dewocjonalia – bydgoscy archeolodzy dokonali wczoraj (2 stycznia) niezwykłego odkrycia. W Bydgoskiej Katedrze pod posadzką prezbiterium odkopali skarb. Wczoraj, 2 stycznia, przy południowej ścianie… »

Wiktoria Raczyńska,

Jak odkrywać ciekawe miejsca regionu?

MIASTO – LUDZIE – MUZEUM to projekt wystawienniczy Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich i muzeów województwa kujawsko-pomorskiego, którego pierwsza edycja odbyła się w 2017 roku. Projekt zakładał realizację wystaw (wraz z wydarzeniami towarzyszącymi i wydawnictwami), prezentujących opowieść o… »

Marek Tomaszewski,

UKW i UTP chcą utworzyć związek

Rektorzy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, prof. Jacek Woźny i prof. Tomasz Topoliński, podpisali w poniedziałek, 11 grudnia, list intencyjny w sprawie utworzenia związku bydgoskich uczelni publicznych. Jak podkreślają rektorzy obu uczelni, podpisanie listu otwiera możliwość rozpoczęcia… »

Marek Tomaszewski,

Aukcja rzeźby

To pierwsza taka aukcja rzeźby. Już 16 grudnia, o godzinie 17.00 w bydgoskim oddziale Sopockiego Domu Aukcyjnego. Na grudniową aukcję Sopocki Dom Aukcyjny zebrał, m.in., pracę ze słynnego cyklu „Kobiety brzemienne” Xawerego Dunikowskiego, która powstała we wczesnym okresie… »

Wiktoria Raczyńska,