Regionalne odkrycia

Przez 24 godziny tworzyli gry wideo

Już po raz drugi studio Huuuge Games zorganizowało Huuuge Game Jam. Przez 24 godziny ekipy złożone z pasjonatów gier, którzy zjechali do Biblioteki Głównej UKW w Bydgoszczy z całej Polski, tworzyły nowe gry. – Uczestnicy do końca nie… »

Marek Tomaszewski,

Młodzi filmowcy nagrodzeni w konkursie „Kamera! Akcja! Reakcja!”

Młodzi filmowcy z I Liceum Ogólnokształcącego im. Floriana Ceynowy w Świeciu zwyciężyli w VI edycji konkursu filmowego „Kamera! Akcja! Reakcja”. Konkurs jest realizowany w ramach programu edukacyjno-alternatywnego „Sztuka wyboru”. Program edukacyjny „Sztuka Wyboru” organizowany jest w ramach rządowego… »

Marek Tomaszewski,
Reklama

Co się będzie mieścić w czwartym kręgu opery?

Zakończone zostały prace nad koncepcją rozbudowy bydgoskiej Opery Nova. Cała inwestycja, według wstępnych szacunków, ma kosztować około 80 milionów złotych. W czwartym kręgu opery znalazłyby się sala kameralna pełniącą funkcję sali scenicznej, służącej także do prób, z widownią… »

Marek Tomaszewski,

EKOSYMBOL 2017 dla bydgoskiej ProNatury

Tytuł został przyznany bydgoskiej spółce ProNatura w uznaniu za „uruchomienie z sukcesem, a następnie eksploatację nowoczesnego Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych”. Zdaniem Kapituły programu, godne wyróżnienia jest uporządkowanie i organizacja systemu gospodarki odpadami w związku z koniecznością dostosowania… »

Wiktoria Raczyńska,

Wieeelki, więęększy, Huuuge Game Jam!

Już po raz drugi studio Huuuge Games zaprasza na Huuuge Game Jam, który odbędzie się 18 i 19 listopada w bibliotece UKW w Bydgoszczy. Huuuge Game Jam to połączenie game jamu, czyli konkursu dla twórców gier wideo, i… »

Marek Tomaszewski,

W Bydgoszczy szkolą się przed misją w Afganistanie

W Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) w Bydgoszczy odbywa się czwarte w 2017 roku szkolenie dla członków sojuszniczej misji Resolute Support  w Afganistanie. Bierze w nim udział ponad 250 żołnierzy. 17 października generał brygady Ladislav Jung, zastępca dowódcy… »

Marek Tomaszewski,

Uczelnie czekają rewolucyjne zmiany

12 października wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin wziął udział w inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Podczas  swojego wystąpienia przedstawił Konstytucję dla Nauki – projekt reformy systemu szkolnictwa wyższego i nauki w… »

Marek Tomaszewski,

Bitwa na argumenty w bydgoskim sądzie

Dwunastu aplikantów adwokackich z całej Polski przyjedzie do Bydgoszczy, by zmierzyć się na słowa. Wszystko za sprawą finału Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Aplikantów Adwokackich im. adw. Stanisława Mikke. Kto okaże się najlepszym mówcą? Kto przekona do swoich racji skład… »

Marek Tomaszewski,

Dzień NATO w Bydgoszczy

Pokazy sprzętu wojskowego, musztry paradnej, a także koncerty i wiele atrakcji dla mieszkańców – 14 października na Wyspie Młyńskiej odbędzie się uroczysty Dzień NATO w Bydgoszczy. Głównym celem imprezy jest podkreślenie pozycji Bydgoszczy na mapie funkcjonalnych i administracyjnych… »

Marek Tomaszewski,

Naukowe show, czyli Laboratorium szalonych naukowców

„Laboratorium szalonych naukowców” to emocjonujący pokaz eksperymentów z różnych dziedzin wiedzy, podczas którego młodzi widzowie zobaczą spektakularne doświadczenia chemiczne, poznają zasady rządzące planetami i znajdą odpowiedzi na nurtujące pytania naukowe. To niezwykłe widowisko będzie można zobaczyć 9 listopada… »

Marek Tomaszewski,

Przywrócić życie zdegradowanym zabytkom

W wielu miastach europejskich są obiekty o architektonicznej i historycznej wartości, niestety, często  zapomniane, zaniedbane i opuszczone. Jak przywrócić je do życia, nadać im nową funkcję, jak je zagospodarować na cele kulturowe – o tym dyskutowano podczas międzynarodowej… »

Marek Tomaszewski,

Dowództwo operacyjne na ćwiczeniach w JFTC

W Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) rozpoczęło się ćwiczenie Trident Joust 2017. Bojowe ćwiczenie sztabowe dla Dowództwa Sojuszniczych Sił Połączonych z Neapolu (JFC Naples) ruszyło 11 września i przywiodło do Bydgoszczy ponad 600 uczestników. To już drugie ćwiczenie… »

Wiktoria Raczyńska,

Zainwestuj w swój rozwój

Jak się przebranżowić, zadbać o swój rozwój osobisty, poszerzyć umiejętności, czy jak prawidłowo napisać CV – odpowiedzi, m.in., na te pytania można było znaleźć podczas Targów Rozwoju i Edukacji, które odbyły się 10 września w kompleksie sportowym Zawiszy.… »

Marek Tomaszewski,

Polscy znawcy instrumentów zjeżdżają do Ostromecka

W poniedziałek, 11 września, w ostromeckich pałacach rusza pierwsza w historii Ogólnopolska Konferencja Instrumentologiczna. To spotkanie przedstawicieli wszystkich specjalistów zajmujących się zawodowo instrumentami zabytkowymi. Na miejsce konferencji wybrano Ostromecko, w uznaniu znaczenia znakomitej Kolekcji Fortepianów, która eksponowana jest… »

Wiktoria Raczyńska,

Mamy skarb, który czas docenić

Szlak wody, przemysłu i rzemiosła, czyli TeH2O od trzech lat stara się wypromować Muzeum Okręgowe im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy organizując TehoFest. To 15 unikatowych budynków i miejsc porozrzucanych po całym mieście – od Spichrzy nad Brdą począwszy… »

Wiktoria Raczyńska,

Śliwka świętuje po raz siedemnasty

Piątkowe opady deszczu nie powstrzymały gospodarzy ze Strzelec Dolnych przed zorganizowaniem już po raz siedemnasty Święta Śliwki. Błotnisty teren wymagał jednak sporo zabiegów, a pomogli sami wystawcy. Rozpoczęta 2 września impreza jak zwykle przyciąga prawdziwe tłumy. Można tu… »

Marek Tomaszewski,