Regionalne odkrycia

Ruchy miejskie zapraszają do Bydgoszczy

Już 17 marca w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu pod hasłem „Wszyscy jesteśmy mieszkańcami” spotkają się mieszkańcy, aktywiści i urzędnicy z naszego województwa. Wydarzenie jest organizowane w ramach spotkań regionalnych Związku Stowarzyszeń Kongres Ruchów Miejskich. W programie… »

Magdalena Jabłońska,

Trening do misji w Afganistanie

Przeszło 500 żołnierzy i cywilów z ponad 30 państw sojuszu i krajów partnerskich spotkało się w Bydgoszczy, by wziąć udział w pierwszym w tym roku szkoleniu organizowanym w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (JFTC). We wtorek, 21 stycznia,… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Francuski korpus w Polsce

Od 29 listopada, w Bydgoszczy trwa ćwiczenie francuskiego Korpusu Szybkiego Reagowania (RRC-FR) z Lille. Gospodarzem treningu jest Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (JFTC). Żołnierze przybyli do Polski, aby doskonalić swoje zdolności do dowodzenia na szczeblu taktycznym i operacyjnym.… »

Magdalena Jabłońska,

Warsztaty w JFTC z Gruzinami

W Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy (JFTC) zakończyły się dwudniowe (19 i 20 listopada) warsztaty dotyczące przyszłej współpracy z przedstawicielami gruzińskiego Centrum Szkoleń i Ewaluacji NATO-Gruzja (JTEC). Wspólne dyskusje obejmowały szeroki zakres tematyczny i miały przyczynić… »

Magdalena Jabłońska,

„Trident Jupiter 19-1”, czyli ćwiczenie struktur dowodzenia NATO

Zakończyło się NATO-wskie ćwiczenie „Trident Jupiter 19-1”. Było ono pierwszym, z serii trzech, obejmujących prowadzenie wspólnych operacji połączonych. Ćwiczenie odbywało się jednocześnie w kilku lokalizacjach w Europie, w tym również w Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) w Bydgoszczy… »

Magdalena Jabłońska,

Misje gospodarcze z Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o. zaprasza przedsiębiorstwa do udziału w misjach gospodarczych organizowanych w ramach projektu pn. „Wsparcie internacjonalizacji MŚP oraz promocji gospodarczej regionu na obszarze funkcjonowania stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz”. Do kogo skierowane jest wsparcie? Do… »

Magdalena Jabłońska,

Specjaliści z JFTC na ćwiczeniu Balkan Bridges w Bułgarii

Eksperci ds. modelowania i symulacji z Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) udali się do Sofii, by wesprzeć tegoroczne ćwiczenie Balkan Bridges (BB). 3 października dołączył do nich dowódca JFTC, generał dywizji Adam Joks, który przyjrzał się realizacji ćwiczenia,… »

Magdalena Jabłońska,

Ćwiczenia NATO z JFTC na Łotwie

Od 9 września, w Rydze na Łotwie, w Połączonym Dowództwie Łotewskich Narodowych Sił Zbrojnych prowadzone są ćwiczenia pod kryptonimami Steadfast Pyramid i Steadfast Pinnacle. Grupa ponad 50 generałów, admirałów i starszych oficerów z ponad 20 państw NATO i… »

Magdalena Jabłońska,

Motyw Rzeka w Bydgoszczy

Od 1 do 5 października w Bydgoszczy w porozumieniu z Muzeum Kanału Bydgoskiego oraz III LO realizowana będzie druga edycja projektu Motyw Rzeka – rzecznego projektu kulturalno-edukacyjnego dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Trwa rekrutacja uczestników. Motyw Rzeka… »

Magdalena Jabłońska,

Od września powalczymy o Rowerową Stolicę Polski

Nasze miasto jest inicjatorem i organizatorem ogólnopolskiej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. I edycja imprezy wystartuje wraz z początkiem września – od tego dnia każdy przejechany kilometr przybliży Bydgoszcz do zdobycia tytułu Rowerowej Stolicy Polski. Gotowa jest… »

Magdalena Jabłońska,

W drodze do Afganistanu

Polski generał na czele JFTC otworzył kolejne szkolenie przygotowawcze do misji. Tak rozpoczęła się ostatnia w tym roku edycja szkolenia Resolute Support na rzecz misji w Afganistanie. Do Bydgoszczy przyjechało około 500 żołnierzy i cywilów z 35 krajów –… »

Wiktoria Raczyńska,

Największe ćwiczenia w historii JFTC

W Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) w Bydgoszczy rozpoczęła się tegoroczna edycja Ćwiczenia Koalicyjnej Interoperacyjności Bojowej (CWIX). Z ponad 1500 uczestnikami z 38 krajów jest to największy CWIX w historii. – Centrum Szkolenia Sił Połączonych po raz kolejny z… »

Magdalena Jabłońska,

Na Święcie Województwa bawimy się w Toruniu, Bydgoszczy i Brodnicy!

Przed nami kolejne dni w ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Koncerty, pokazy balonowe i festiwal astronomiczny — to czeka nas w najbliższy piątek i sobotę. Toruńskie obchody rozpoczną się już w piątek rano (godzina 10.00) mszą świętą w Katedrze… »

Magdalena Jabłońska,

Piękny głos z RPA i mistrzowie tradycyjnego bluesa

Bonita jest zjawiskowa. Zarówno jako kobieta, jak i – a może zwłaszcza – jako piosenkarka. Występowała z czterokrotnym zdobywcą Grammy – Michaelem Bubble oraz z Kool and the Gang. Niemiecka formacja The Blues Shacks uważana jest za jeden… »

Magdalena Jabłońska,

20 lat województwa kujawsko-pomorskiego

Już 1 czerwca rozpocznie się kolejne Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Nie zabraknie atrakcji i polskich gwiazd: wystąpią między innymi Kayah, Krzysztof Zalewski, Katarzyna Skrzynecka, Andrzej Piaseczny, Grzegorz Hyży, Czesław Mozil, Dawid Kwiatkowski, Maria Sadowska, Monika Kuszyńska i Reni Jusis.… »

Magdalena Jabłońska,