Regionalne odkrycia

Powstała Tymczasowa Galeria Sztuki Nieużytku

W ubiegły weekend powstało nowe miejsce w śródmieściu Bydgoszczy. Potrzebuje jednak wsparcia bydgoszczan, aby zrealizować otwarte wydarzenia dla wszystkich mieszkańców miasta. Kontynuując działania rozpoczęte w 2016 roku w ramach projektu OSWOIĆ MIEJSKIE NIEUŻYTKI realizowanego w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa… »

Wiktoria Raczyńska,

Niezwykła „Alicja…” na deskach MCK

Któż nie zna Alicji w krainie czarów? Ten fantastyczny utwór Lewisa Carrolla zyskał setki adaptacji zarówno filmowych jak i teatralnych, a mimo to kolejni twórcy wciąż znajdują w nim źródło natchnienia i inspiracji. Dlaczego? Na to pytanie odpowiedzą… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Nadzwyczajny koncert Szymona Nehringa

Towarzystwo Muzyczne im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy oraz Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy zapraszają na nadzwyczajny koncert z okazji 76. rocznicy śmierci Ignacego Jana Paderewskiego.  Szymon Nehring jest studentem IV roku Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, zwycięzcą XV… »

Wiktoria Raczyńska,

Plenerowy koncert zapowiada modernizację Opery Nova

8 czerwca o godzinie 19.00 Opera Nova w Bydgoszczy zaprasza na koncert plenerowy w  amfiteatrze nad Brdą z okazji Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego promujący projekt „Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy”. Wykonawcami koncertu pod nazwą „Chóry na fali” będą chór… »

Wiktoria Raczyńska,

„Nieśmiertelny” objawia talenty

W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łochowie już po raz dziesiąty zorganizowano koncert młodych talentów na cześć patrona szkoły, który uświetniła swoją obecnością Maja Babyszka, wybitnie uzdolniona pianistka z Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina… »

Wiktoria Raczyńska,

Złap bakcyla nauki

Już po raz ósmy bydgoskie uczelnie: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Collegium Medicum UMK oraz Bydgoska Szkoła Wyższa zapraszają na Bydgoski Festiwal Nauki. Będzie można dowiedzieć się, jak działają roboty, zdobyć ciekawe informacje o świecie… »

Marek Tomaszewski,

To już 10 lat muzykoterapii w Bydgoszczy

Katedra i Zakład Muzykoterapii Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu to jedyna taka katedra w Polsce. Jej działania widoczne są, a właściwie należałoby powiedzieć słyszalne, na wielu salach operacyjnych i oddziałach bydgoskich… »

Wiktoria Raczyńska,

Oko kamery na budkę lęgową

Zespół Szkół nr 26 przy ulicy Glinki 117 w Bydgoszczy bierze udział w międzynarodowym projekcie związanym z poznawaniem życia ptaków. Bydgoszcz, jako jedyne miasto, oprócz Poznania, ma na swoim terenie, przy Zespole Szkół nr 26 budkę lęgową, z… »

Wiktoria Raczyńska,

Wspólny projekt EMMA z marszałkiem w tle

W piątek do Brdyujścia przycumowała barka promocyjno-badawcza – wspólne przedsięwzięcie województwa kujawsko-pomorskiego i miasta Bydgoszcz, której zadaniem jest między innymi udowodnienie, że możliwy jest transport Wisłą kontenerów z portu w Gdańsku do Warszawy. W sobotę odbyła się konferencja… »

Wiktoria Raczyńska,

Płyniemy z Emmą

Pokazowy przeładunek 50-metrowej barki z kontenerami zawita do Brdyujścia w piątek (21 kwietnia) około godziny 16.00 Będzie można zobaczyć przeładunek 2 kontenerów na mniejszą barkę, która w sobotę (około godziny 11.00) przypłynie na Wyspę Młyńską. Wydarzeniu towarzyszyć będzie… »

Wiktoria Raczyńska,

Wirtualne i rzeczywiste drogi rozwoju w IT

Wiosna za oknem – czas na nowalijki. Karotki z okazji wiosny przygotowały pokaźną dawkę wiedzy, inspiracji i – jak zwykle – ciekawostek. Przyjdź i dowiedz się jak można rozwijać swoje umiejętności i karierę wraz z rozwojem techniki. Odpowiedzi mogą być zaskakujące.… »

Wiktoria Raczyńska,

Ecce Homo: XVII Misterium Męki Pańskiej

Ponad 300 osób jest bezpośrednio zaangażowanych zarówno w przygotowania, jak i udział w tegorocznym XVII już Misterium Męki Pańskiej w fordońskiej Dolinie Śmierci. Spektakl, co roku oparty na innym scenariuszu, będzie można zobaczyć w Niedzielę Palmową, 9 kwietnia.… »

Wiktoria Raczyńska,

Ministerstwo Finansów zabiera uczniów w misję edukacyjną

„Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki” to program edukacyjny skierowany do uczniów i nauczycieli gimnazjów. Tegoroczna edycja programu ma uświadomić młodzieży, jak ogromny wpływ mają podatki na ich najbliższe otoczenie i dlaczego wszyscy powinniśmy je uczciwie płacić. Uczestnicy poznają też… »

Wiktoria Raczyńska,

Nowe miejsce na kulturalnej mapie Bydgoszczy

W zabytkowym budynku dawnych zakładów mięsnych przy ul. Jagiellońskiej 47, obok galerii Focus Mall, otwarte zostało Bydgoskie Centrum Sztuki im. Stanisława Horno-Popławskiego. Ideą tej nowej placówki jest przede wszystkim popularyzowanie i upowszechnianie rzeźby jako ciekawej formy wyrazu artystycznego.… »

Wiktoria Raczyńska,

Nozbe Mobile Photo Trip w Bydgoszczy

30 fanów fotografii mobilnej z całej Polski będzie uwieczniać na zdjęciach nasze miasto. W ramach Nozbe Mobile Photo Trip w ciągu jednego dnia powstanie kilkaset zdjęć Bydgoszczy, które później zaprezentowane zostaną na wystawie. Nozbe Mobile Photo Trip to… »

Wiktoria Raczyńska,

Sopocki Dom Aukcyjny otwiera się w Bydgoszczy

17 marca w Bydgoszczy zainauguruje swą działalność Sopocki Dom Aukcyjny, jedna z największych tego typu placówek w Polsce zajmująca się nie tylko aukcjami wyselekcjonowanych dzieł sztuki, ale także doradztwem, dokumentacją kolekcji, działalnością wystawienniczą i promocyjną. Sopocki Dom Aukcyjny… »

Wiktoria Raczyńska,