Regionalne odkrycia

W drodze do Afganistanu

Polski generał na czele JFTC otworzył kolejne szkolenie przygotowawcze do misji. Tak rozpoczęła się ostatnia w tym roku edycja szkolenia Resolute Support na rzecz misji w Afganistanie. Do Bydgoszczy przyjechało około 500 żołnierzy i cywilów z 35 krajów –… »

Wiktoria Raczyńska,

Największe ćwiczenia w historii JFTC

W Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) w Bydgoszczy rozpoczęła się tegoroczna edycja Ćwiczenia Koalicyjnej Interoperacyjności Bojowej (CWIX). Z ponad 1500 uczestnikami z 38 krajów jest to największy CWIX w historii. – Centrum Szkolenia Sił Połączonych po raz kolejny z… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Na Święcie Województwa bawimy się w Toruniu, Bydgoszczy i Brodnicy!

Przed nami kolejne dni w ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Koncerty, pokazy balonowe i festiwal astronomiczny — to czeka nas w najbliższy piątek i sobotę. Toruńskie obchody rozpoczną się już w piątek rano (godzina 10.00) mszą świętą w Katedrze… »

Magdalena Jabłońska,

Piękny głos z RPA i mistrzowie tradycyjnego bluesa

Bonita jest zjawiskowa. Zarówno jako kobieta, jak i – a może zwłaszcza – jako piosenkarka. Występowała z czterokrotnym zdobywcą Grammy – Michaelem Bubble oraz z Kool and the Gang. Niemiecka formacja The Blues Shacks uważana jest za jeden… »

Magdalena Jabłońska,

20 lat województwa kujawsko-pomorskiego

Już 1 czerwca rozpocznie się kolejne Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Nie zabraknie atrakcji i polskich gwiazd: wystąpią między innymi Kayah, Krzysztof Zalewski, Katarzyna Skrzynecka, Andrzej Piaseczny, Grzegorz Hyży, Czesław Mozil, Dawid Kwiatkowski, Maria Sadowska, Monika Kuszyńska i Reni Jusis.… »

Magdalena Jabłońska,

Już w ten weekend Europejska Noc Muzeów

PROGRAM WYDARZEŃ: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy Spichrze nad Brdą, ul. Grodzka 7-11, godz. 17.00-00.00 17.00-18.30 Moja przygoda w muzeum – stwórz z nami swój własny komiks! (plener)* 17.00-20.00 Bydgoskie kobiety – weź udział w grze… »

Magdalena Jabłońska,

Jon Cleary, mistrz z Nowego Orleanu na Blues na Świecie

Nazywany “legendą nowoorleańskiego bluesa i funku”, laureat nagrody Grammy z 2016 roku wystąpi 8 czerwca w Świeciu nad Wisłą na 9. edycji Blues na Świecie Festival. Festiwal od lat gości największe gwiazdy światowego bluesa. Taką gwiazdą jest niewątpliwie… »

Magdalena Jabłońska,

Robben Ford, amerykański mistrz gitary na Blues Na Świecie Festival

Już 8 czerwca na scenę festiwalu Blues na Świecie wyjdzie prawdziwa legenda światowego bluesa, jeden z najwybitniejszych gitarzystów w historii – Robben Ford. To artysta, którego gitarowe solówki do dziś są “biblią” dla milionów fanów tego instrumentu. Galeria… »

Magdalena Jabłońska,

Koniec majówki to nie koniec atrakcji

Przed nami ostatnie dni długiego weekendu. Nie wiesz jak je spędzić? Pospaceruj po urokliwych parkach i ogrodach Chełmna, zejdź do pokładów wspomnień o kopalni węgla brunatnego w Pile-Młyn i popłyń z artystycznym nurtem do stolicy Borów Tucholskich. –… »

Magdalena Jabłońska,

Co się święci 3 maja?

Kolorowe jarmarki, pożółkłe fotografie, mroczne podziemia cytadeli, patriotyczne uniesienia… Świętować będziemy od Poledna po Żnin, od Włocławka po Grudziądz, od Brześcia Kujawskiego po Chełmno. 3 maja warto poświęcić trochę czasu na podróże po regionie. – 3 maja warto wybrać… »

Magdalena Jabłońska,

Gotowi do misji w Afganistanie

– Jestem przekonany, że otrzymaliście dobre przygotowanie i że jesteście gotowi do swojej misji w Afganistanie – powiedział generał brygady Ladislav Jung, zastępca dowódcy i szef sztabu Centrum Szkolenia Sił Połączonych podczas uroczystego zamknięcia drugiego w tym roku… »

Wiktoria Raczyńska,

Drzewo Pokoleń

Już po raz czwarty Łódź i województwo łódzkie zaprasza do udziału w konkursie Drzewo Pokoleń. Celem konkursu jest promocja projektów i inicjatyw poświęconych tematyce prosenioralnej, wymiana dobrych praktyk i integracja podmiotów, które przyczyniają się do aktywizacji i poprawy… »

Magdalena Jabłońska,

Trwa ćwiczenie NATO – Gruzja 2019 w Krtsanisi

Grupa ekspertów z Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) udała się do Gruzji, aby wesprzeć swoim doświadczeniem ćwiczenie NATO – Gruzja 2019. Ćwiczenie, zainaugurowane 18 marca przez gruzińską wiceminister obrony, Lelę Chikovani, oraz zastępcę dowódcy JFTC, generała brygady Ladislava… »

Magdalena Jabłońska,

Spotkanie dla kobiet biznesu – Ari Horie w Polsce

Jesteś kobietą? Działasz w biznesie? A może chciałabyś, ale brakuje Ci motywacji? Przyjdź na spotkanie do Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego. Już 9 kwietnia do Bydgoszczy przyjeżdża jedna z najbardziej inspirujących kobiet w Dolinie Krzemowej – Ari Horie. Założycielka Women’s… »

Magdalena Jabłońska,

Jak brzmi Region 1?

Składanka „Region 1” to pierwsze wydawnictwo MCK pod logiem Radia Kultura. Na płycie znajduje się 14 utworów wykonawców m.in. z Bydgoszczy, Torunia i Szubina. Na kompilacji znalazło się 14 utworów stworzonych przez artystów głównie z Bydgoszczy, ale i… »

Wiktoria Raczyńska,