Regionalne odkrycia

Misje gospodarcze z Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o. zaprasza przedsiębiorstwa do udziału w misjach gospodarczych organizowanych w ramach projektu pn. „Wsparcie internacjonalizacji MŚP oraz promocji gospodarczej regionu na obszarze funkcjonowania stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz”. Do kogo skierowane jest wsparcie? Do… »

Magdalena Jabłońska,

Specjaliści z JFTC na ćwiczeniu Balkan Bridges w Bułgarii

Eksperci ds. modelowania i symulacji z Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) udali się do Sofii, by wesprzeć tegoroczne ćwiczenie Balkan Bridges (BB). 3 października dołączył do nich dowódca JFTC, generał dywizji Adam Joks, który przyjrzał się realizacji ćwiczenia,… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Ćwiczenia NATO z JFTC na Łotwie

Od 9 września, w Rydze na Łotwie, w Połączonym Dowództwie Łotewskich Narodowych Sił Zbrojnych prowadzone są ćwiczenia pod kryptonimami Steadfast Pyramid i Steadfast Pinnacle. Grupa ponad 50 generałów, admirałów i starszych oficerów z ponad 20 państw NATO i… »

Magdalena Jabłońska,

Motyw Rzeka w Bydgoszczy

Od 1 do 5 października w Bydgoszczy w porozumieniu z Muzeum Kanału Bydgoskiego oraz III LO realizowana będzie druga edycja projektu Motyw Rzeka – rzecznego projektu kulturalno-edukacyjnego dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Trwa rekrutacja uczestników. Motyw Rzeka… »

Magdalena Jabłońska,

Od września powalczymy o Rowerową Stolicę Polski

Nasze miasto jest inicjatorem i organizatorem ogólnopolskiej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. I edycja imprezy wystartuje wraz z początkiem września – od tego dnia każdy przejechany kilometr przybliży Bydgoszcz do zdobycia tytułu Rowerowej Stolicy Polski. Gotowa jest… »

Magdalena Jabłońska,

W drodze do Afganistanu

Polski generał na czele JFTC otworzył kolejne szkolenie przygotowawcze do misji. Tak rozpoczęła się ostatnia w tym roku edycja szkolenia Resolute Support na rzecz misji w Afganistanie. Do Bydgoszczy przyjechało około 500 żołnierzy i cywilów z 35 krajów –… »

Wiktoria Raczyńska,

Największe ćwiczenia w historii JFTC

W Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) w Bydgoszczy rozpoczęła się tegoroczna edycja Ćwiczenia Koalicyjnej Interoperacyjności Bojowej (CWIX). Z ponad 1500 uczestnikami z 38 krajów jest to największy CWIX w historii. – Centrum Szkolenia Sił Połączonych po raz kolejny z… »

Magdalena Jabłońska,

Na Święcie Województwa bawimy się w Toruniu, Bydgoszczy i Brodnicy!

Przed nami kolejne dni w ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Koncerty, pokazy balonowe i festiwal astronomiczny — to czeka nas w najbliższy piątek i sobotę. Toruńskie obchody rozpoczną się już w piątek rano (godzina 10.00) mszą świętą w Katedrze… »

Magdalena Jabłońska,

Piękny głos z RPA i mistrzowie tradycyjnego bluesa

Bonita jest zjawiskowa. Zarówno jako kobieta, jak i – a może zwłaszcza – jako piosenkarka. Występowała z czterokrotnym zdobywcą Grammy – Michaelem Bubble oraz z Kool and the Gang. Niemiecka formacja The Blues Shacks uważana jest za jeden… »

Magdalena Jabłońska,

20 lat województwa kujawsko-pomorskiego

Już 1 czerwca rozpocznie się kolejne Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Nie zabraknie atrakcji i polskich gwiazd: wystąpią między innymi Kayah, Krzysztof Zalewski, Katarzyna Skrzynecka, Andrzej Piaseczny, Grzegorz Hyży, Czesław Mozil, Dawid Kwiatkowski, Maria Sadowska, Monika Kuszyńska i Reni Jusis.… »

Magdalena Jabłońska,

Już w ten weekend Europejska Noc Muzeów

PROGRAM WYDARZEŃ: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy Spichrze nad Brdą, ul. Grodzka 7-11, godz. 17.00-00.00 17.00-18.30 Moja przygoda w muzeum – stwórz z nami swój własny komiks! (plener)* 17.00-20.00 Bydgoskie kobiety – weź udział w grze… »

Magdalena Jabłońska,

Jon Cleary, mistrz z Nowego Orleanu na Blues na Świecie

Nazywany “legendą nowoorleańskiego bluesa i funku”, laureat nagrody Grammy z 2016 roku wystąpi 8 czerwca w Świeciu nad Wisłą na 9. edycji Blues na Świecie Festival. Festiwal od lat gości największe gwiazdy światowego bluesa. Taką gwiazdą jest niewątpliwie… »

Magdalena Jabłońska,

Robben Ford, amerykański mistrz gitary na Blues Na Świecie Festival

Już 8 czerwca na scenę festiwalu Blues na Świecie wyjdzie prawdziwa legenda światowego bluesa, jeden z najwybitniejszych gitarzystów w historii – Robben Ford. To artysta, którego gitarowe solówki do dziś są “biblią” dla milionów fanów tego instrumentu. Galeria… »

Magdalena Jabłońska,

Koniec majówki to nie koniec atrakcji

Przed nami ostatnie dni długiego weekendu. Nie wiesz jak je spędzić? Pospaceruj po urokliwych parkach i ogrodach Chełmna, zejdź do pokładów wspomnień o kopalni węgla brunatnego w Pile-Młyn i popłyń z artystycznym nurtem do stolicy Borów Tucholskich. –… »

Magdalena Jabłońska,

Co się święci 3 maja?

Kolorowe jarmarki, pożółkłe fotografie, mroczne podziemia cytadeli, patriotyczne uniesienia… Świętować będziemy od Poledna po Żnin, od Włocławka po Grudziądz, od Brześcia Kujawskiego po Chełmno. 3 maja warto poświęcić trochę czasu na podróże po regionie. – 3 maja warto wybrać… »

Magdalena Jabłońska,