Kultura

Dwa balety. A nawet trzy

W tym tygodniu z Baletem Opery Nova pracować będą dwaj znakomici choreografowie i tancerze związani z Polskim Baletem Narodowym. Robert Bondara – w Operze Nova „zadomowiony” od 2011 roku, kiedy wystawił swój pierwszy balet współczesny, a obecnie uznany… »

Wiktoria Raczyńska,

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W tym roku po raz 18 obchodzić będziemy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto ustanowione zostało przez Polską Izbę Książki, ma na celu promocję lektury i głośnego czytania. Dzień Głośnego Czytania to wydarzenie, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci, bowiem… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Grupa plastyczna „Impresja” w Modraczku

Dom Kultury „Modraczek” (Ogrody 15) zaprasza 19 września 2019 roku, o godzinie 18.00 na wernisaż prac grupy plastycznej „Impresja” działającej przy Klubie I Brygady Logistycznej w Bydgoszczy pod kierunkiem artystki plastyka mgr Małgorzaty Biernat-Świtoniak. Wystawa odbędzie się pt. „Bydgoszcz… »

Wiktoria Raczyńska,

Justyna Ptaszyńska w Sztuka-Terii

Wystawa „Utopia Will Finally Come” Justyny Ptaszyńskiej, to zbiór grafik/kolaży – onirycznych, surrealistycznych i irracjonalnych. Postaci, niczym plastikowe fantomy z przyklejonym, sztucznym uśmiechem, zdają się ożywać w psychodelicznej fantazji artystki. Morficzne kompozycje hipnotyzują, ale i niepokoją. W piątek,… »

Wiktoria Raczyńska,

Ostatnia Explo Niedziela w tym roku

Exploseum, czyli wybuchowa historia Bydgoszczy na wyciągnięcie ręki. Już 29 września na zwiedzających to miejsce, czekać będzie wiele wyjątkowych niespodzianek, w tym takie, z których nie można skorzystać na co dzień. Przed nami ostatnia Explo Niedziela w tym… »

Wiktoria Raczyńska,

Koncert muzyki tajskiej

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy zaprasza na wyjątkowy koncert organizowany w ramach projektu RID – Regionalna Inicjatywa Doskonałości. Koncert muzyki tajskiej „Court to Common: From Thai classical to Thai folk music” 21 września 2019, o godzinie… »

Wiktoria Raczyńska,

Seniorzy „weselą się” za złotówkę

W ramach dorocznej ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „60+KULTURA” Opera Nova w Bydgoszczy prowadzić będzie sprzedaż biletów na trzy wrześniowe przedstawienia opery Mozarta „Wesele Figara” (27, 28, 29 września) w cenie 1 zł/sztuka. Sprzedaż rozpocznie się… »

Wiktoria Raczyńska,

Jubileusz Sikorowskiego w Filharmonii

Już wkrótce, 13 października 2019 roku, o godzinie 18.00, na scenie Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy wystąpi, z jubileuszowym koncertem, wybitna indywidualność polskiej sceny muzycznej – poeta, autor tekstów, kompozytor, piosenkarz i gitarzysta, lider grupy Pod Budą, felietonista, twórca… »

Wiktoria Raczyńska,

Opera za pół ceny

Opera Nova w Bydgoszczy włącza się do kolejnej edycji akcji „Metropolia za pół ceny”. Od dziś (wtorek) nabywać można bilety na operę Mozarta „Wesele Figara” wystawianą w dniach 27 i 29 września. Przygotowana jest pula 100 biletów na… »

Wiktoria Raczyńska,

„Wojenne sekrety Bydgoszczy” w bibliotece głównej

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na wieczór autorski połączony z promocją książki pt. ,,Wojenne sekrety Bydgoszczy”, której autorem jest Krzysztof Drozdowski. Główny zrąb niniejszej publikacji stanowią artykuły publikowane na łamach lokalnej prasy. Całość dopełniają zupełnie… »

Wiktoria Raczyńska,

Z największych festiwali na 17. Tofifest

Polska premiera „The Burnt Orange Heresy”, filmu zamknięcia Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, z wybitnymi kreacjami Micka Jaggera i Donalda Sutherlanda uświetni program 17. edycji Tofifest, który odbędzie się w dniach 19-27 października w Toruniu. To jeden z… »

Wiktoria Raczyńska,

Wystawa „Imponderabilia” w BCS

Wystawa prof. Ali Majewskiej, toruńskiej rzeźbiarki to prezentacja prowokująca do pytań o współczesne rozumienie pojęcia „wartości” doświadczanego zarówno w obszarze osobistym, jak i w relacjach międzyludzkich opartych na zasadach uniwersalnych. Ala Majewska przedstawi trzy zestawy prac: Artefakty, Tablice… »

Wiktoria Raczyńska,

Cygański wrzesień w Operze Nova

Opera Nova w Bydgoszczy rozpoczyna 63. sezon artystyczny i zaprasza na operetkę Straussa 11, 12, 13 i 15 września. „Baron cygański” przekroczył siedemdziesiątkę… przedstawień. Spektakl podbił serca widzów na premierze przed dziewięciu laty. Realizacja tej operetki Johanna Straussa… »

Wiktoria Raczyńska,

Mariusz Napierała dyrektorem Teatru Kameralnego

W czwartek, 28 sierpnia odbyło się drugie posiedzenie komisji konkursowej na kandydata na stanowisko dyrektora Teatru Kameralnego. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się sześciu kandydatów: Agnieszka Jagiełło, Mariusz Napierała, Sławomir Czarnecki, Henryk Hryniewicki, Dariusz Kordek, Beata Waszak. Komisja… »

Wiktoria Raczyńska,

Święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TehoFest (PROGRAM)

Po raz piąty odbędzie się TehoFest, czyli Święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O. Każda edycja święta jest szczególną okazją, by zwiedzić obiekty tworzące ten unikatowy projekt, także te trudniej dostępne na co dzień. TehoFest to nie tylko… »

Wiktoria Raczyńska,