Kultura

Yach Paszkiewicz jara się wideoklipami jak mało kto

W weekend w klubie „Mózg” w Bydgoszczy odbyły się warsztaty tworzenia wideoklipu, które poprowadziła legenda polskiego teledysku Yach Paszkiewicz. Tym razem gościem specjalnym było trio Mazol, Janicki i Janicki, do których utworu w ramach warsztatów został wykonany wideoklip.… »

Wiktoria Raczyńska,

MCK uchyla drzwi do kariery

Kolejna „Pierwsza płyta” zrealizowana przy współpracy z MCK-owskim A/V Studio wchodzi na rynek. Nowy album bydgoskiego składu Partyzant „Myśli kilka”, promuje „singiel wideo” pt. „Pomyśl”. „Myśli Kilka” to druga, po bardzo dobrze przyjętym materiale „Nagrania”, płyta zespołu. Płyta… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Ukraina XXI wieku

Jak wygląda współczesna Ukraina? Tego można się było dowiedzieć podczas wystawy i wykładu „Współczesna architektura Ukrainy”, zorganizowanych w Miejskim Centrum Kultury. W przestrzeni foyer zostały powieszone duże plansze z planami i zdjęciami ukraińskich budowli z ostatnich lat. Będzie… »

Joanna Kloska,

Barka Lemara ma swoją radę

Podczas wczorajszego, wieczornego spotkania, powołana została do życia rada Miejskiego Centrum Kultury na Rzecz Przywrócenia Dziedzictwa Szyperskiego i Tradycji Żeglugi Śródlądowej w Bydgoszczy. W skład rady weszli naukowcy, przedstawiciele środowisk wodniackich, archiwiści, muzealnicy oraz przedstawiciele MCK. Spotkanie odbyło… »

Wiktoria Raczyńska,

Improwizacja, która bawi

Patrząc na wyczyny dziewczyn z grupy wymyWammy, można dojść do wniosku, że nie ma nic prostszego niż improwizacja teatralna. Czy aby na pewno? Granie bez scenariusza, spontanicznie reagując zarówno na kreację partnera na scenie, jak i na sugestie… »

Joanna Kloska,

Gender bez przełomu

Gender – słowo, które budzi ostatnio sporo emocji. Świadomość społeczna tego, co się pod nim kryje, jest jednak wciąż niewielka. Strach ma wielkie oczy, czy nie taki diabeł straszny jak go malują? W nadziei, że dowiemy się w… »

Joanna Kloska,

Zwierzak w Eljazzie

W piątek do „Eljazzu” zawitał ponownie Rafał Zwierzak Zieliński. Rozpoczął jak zwykle z opóźnieniem. Nie żeby kazał na siebie czekać i gwiazdorzył, ale kluby w piątek zapełniają się później niż 20.30. Niemniej, kiedy sala pękała już w szwach,… »

Wiktoria Raczyńska,

Orkiestra grała, a Rynek pękał w szwach

Dawno żaden koncert nie przyciągnął na Stary Rynek takich tłumów jak Donatan, Cleo i Mesajah. To był strzał w dziesiątkę. Ogromną trudność sprawiało nam również przeciskanie się między zamaskowanymi żołnierzami, jednostkami policji, zabytkowym samochodem i wielkim, biało-czarnym tirem.… »

Tomasz Welcz,

W szale zamieniania

Zamieniada w Miejskim Centrum Kultury i tym razem cieszyła się dużym zainteresowaniem. Było też stoisko z męskimi rzeczami. Choć wciąż większość panów przywozi i odbiera tylko swoje panie. Im to jednak nie przeszkadza – czują się jak ryby… »

Wiktoria Raczyńska,

Włącz mikrofon

Niewielu cwaniaków zdecydowałoby się na stand up. W branży uważa się, że to najtrudniejsza forma uprawiania kabaretu. Nic dziwnego. Nie dosyć, że musisz wymyślić monolog długi jak rolka papieru toaletowego, to jeszcze swym dowcipem podszczypywać publiczność, której reakcji… »

Wiktoria Raczyńska,

Oto, jak Polak się weseli

Obraz Polski i Polaka wyłaniający się z „Wesela” Marcina Libera nie napełnia optymizmem. Czy naprawdę jesteśmy tylko popiołem? Widownia zapełnia się równocześnie ze sceną. Niektórzy widzowie zostają poczęstowani ogórkami, które smacznie zagryzają, inni patrzą po aktorach w oczekiwaniu.… »

Joanna Kloska,