Kultura

Zwierzak w Eljazzie

W piątek do „Eljazzu” zawitał ponownie Rafał Zwierzak Zieliński. Rozpoczął jak zwykle z opóźnieniem. Nie żeby kazał na siebie czekać i gwiazdorzył, ale kluby w piątek zapełniają się później niż 20.30. Niemniej, kiedy sala pękała już w szwach,… »

Wiktoria Raczyńska,

Orkiestra grała, a Rynek pękał w szwach

Dawno żaden koncert nie przyciągnął na Stary Rynek takich tłumów jak Donatan, Cleo i Mesajah. To był strzał w dziesiątkę. Ogromną trudność sprawiało nam również przeciskanie się między zamaskowanymi żołnierzami, jednostkami policji, zabytkowym samochodem i wielkim, biało-czarnym tirem.… »

Tomasz Welcz,
Reklama

W szale zamieniania

Zamieniada w Miejskim Centrum Kultury i tym razem cieszyła się dużym zainteresowaniem. Było też stoisko z męskimi rzeczami. Choć wciąż większość panów przywozi i odbiera tylko swoje panie. Im to jednak nie przeszkadza – czują się jak ryby… »

Wiktoria Raczyńska,

Włącz mikrofon

Niewielu cwaniaków zdecydowałoby się na stand up. W branży uważa się, że to najtrudniejsza forma uprawiania kabaretu. Nic dziwnego. Nie dosyć, że musisz wymyślić monolog długi jak rolka papieru toaletowego, to jeszcze swym dowcipem podszczypywać publiczność, której reakcji… »

Wiktoria Raczyńska,

Oto, jak Polak się weseli

Obraz Polski i Polaka wyłaniający się z „Wesela” Marcina Libera nie napełnia optymizmem. Czy naprawdę jesteśmy tylko popiołem? Widownia zapełnia się równocześnie ze sceną. Niektórzy widzowie zostają poczęstowani ogórkami, które smacznie zagryzają, inni patrzą po aktorach w oczekiwaniu.… »

Joanna Kloska,