Kultura

Operowa promenada

Początek nowego sezonu artystycznego bydgoskiej Opery Nova zapowiada się niezwykle interesująco. Na jego inaugurację – plenerowy koncert na pożegnanie wakacji. Jest także oferta dla gości i uczestników mistrzostw świata w siatkówce. Natomiast na październik zaplanowano pierwszą premierę opery w tym sezonie. W sobotę, 6 września, soliści,… »

Wiktoria Raczyńska,

Mocne brzmienia w muszli

Szwedzki Atlas Losing Grip, legenda polskiego punka Dezerter, formacja Blindead i kilkanaście innych zespołów zagrają podczas 12. edycji Muszla Fest, największego rockowego festiwalu w regionie kujawsko-pomorskim. Tegoroczna edycja przynosi wiele zmian – gra więcej zespołów, festiwal jest dłuższy… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

LUNAPARK zagra dla najmłodszych za darmo

Mieszkańcy Bydgoszczy i Torunia! Szykujcie swoje dzieci na świetną zabawę z muzyką. Tym razem nie będzie to tylko koncert. Stawiamy na interakcję, bezpośredni kontakt z publicznością. Zaprosimy wszystkich słuchaczy do współtworzenia widowiska, którego tematem przewodnim będzie… LUNAPARK! Filharmonia… »

Wiktoria Raczyńska,

Letnia Szkółka Impro z WymyWammy

W miniony weekend odbyły się kolejne już warsztaty improwizacji z cyklu Letnia Szkółka Impro. Prowadzące je dziewczyny z grupy WymyWammy, działającej w Miejskim Centrum Kultury w kameralnym gronie uczyły podstaw improwizacji scenicznej. Na warsztaty zgłosiło się 12 osób,… »

Wiktoria Raczyńska,

Decoupage dla siebie i na prezent

W sobotę Zabytkowy Tramwaj na Długiej 43 znowu przykuwał uwagę przechodniów. Tym razem odbyły się w nim warsztaty z decoupagu, czyli naklejania wzorów z serwetek na różnego rodzaju drewniane deseczki i szklane butelki. Cała sztuka w tym, aby… »

Wiktoria Raczyńska,

Wakacje zaczytane

Jak stwierdziła nasza noblistka Wisława Szymborska: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. A czytać można wszędzie, nie tylko w domowym zaciszu. Jolanta Niwińska, działaczka Fundacji Bookcrossing, inicjatorka akcji „Czytająca Bydgoszcz”, zaprosiła do czytania książek i posłuchania… »

Tomasz Welcz,

Letnia Szkółka Impro zaprasza

Brakuje ci pewności siebie podczas różnego rodzaju wystąpień publicznych, marzysz, aby zostać duszą towarzystwa, chcesz nabrać świeżości grając tę samą rolę w teatrze po raz setny – letnia szkółka improwizacji z dziewczynami z WymyWammy to na pewno krok… »

Wiktoria Raczyńska,

Tramwaj pełen kwiatów i motyli

Raz zrobimy kwiat, innym razem motyla. Z filcowanej wełny możemy wykonać rzeczy, które potem przypniemy agrafką do bluzki, żakietu czy innej garderoby, lub też nafilcujemy bezpośrednio na materiał, na przykład beret, czy torebkę. Takich sztuczek uczono w Zabytkowym Tramwaju… »

Wiktoria Raczyńska,

W konkursie Greenpeace do wygrania solary

Greenpeace Polska obchodzi w tym roku 10 urodziny. Z tej okazji w ramach ogólnopolskiego konkursu organizacja buduje aż 10 mikroelektrowni słonecznych. Łączna wartość nagród to 100 000 złotych. Organizacja ogłasza ogólnopolski konkurs urodzinowy mający na celu promocję zielonej… »

Wiktoria Raczyńska,

WymyWammy i stand-up w 1138

Tym razem w 1138 przed stand-upem wystąpił teatr improwizowany w składzie: Agnieszka, Kasia, Jagoda, Gosia i Ala, czyli WymyWammy. Po nich na scenę wszedł Błażej, Vitali i Karol z Bękartów Stand-upu z Warszawy, a między nimi pojawiał się… »

Wiktoria Raczyńska,

Podobno zawyżam poziom

„Jesteś lekiem na całe zło”, „Jutro zaczyna się tu sezon”, „Deszcz w Cisnej”, „Kołysanka” – te utwory i wiele innych na trwałe zapisało się w naszej pamięci. Krystyna Prońko wystąpiła w Toruniu podczas koncertu Fundacji „Serca Bicie”, poświęconego… »

Tomasz Welcz,

Nie odcinam się od Szklanej pogody…

Z Małgorzatą Ostrowską, która wzięła udział w koncercie pamięci Andrzeja Zauchy zorganizowanym przez Fundację „Serca Bicie” tym razem w Toruniu, rozmawiamy o nowym teledysku do piosenki „Meluzyna” z filmu „Podróże Pana Kleksa” oraz interpretacji utworów Andrzeja Zauchy. Niedawno… »

Tomasz Welcz,

Jeżeli jest czwartek, to idziemy do muzeum

Entuzjazmu i zapału dzieciom z całą pewnością odmówić nie można. Nad swoimi rysunkami chcą pracować samodzielnie, czasami tylko przydaje się drobne wsparcie ze strony mamy i oczywiście fachowe porady pracowniczek muzeum. – Przyjrzyj się dobrze. Narysuj to tak,… »

Tomasz Welcz,

Zajrzyj do Starej Szuflady

Wybór kamienicy na Magdzińskiego 10 na kawiarnię, bistro i sklep nie był przypadkowy. Aby to miejsce stało się czymś wyjątkowym i niezwykłym, do którego bydgoszczanie z przyjemnością będą powracać, jego właściciele, Kasia i Sławek obejrzeli ponad 30 lokali.… »

Artykuł Sponsorowany,

Golgota w teatrze

Projekcja spektaklu „Golgota Picnic” w bydgoskim Teatrze Polskim jednak się odbyła, mimo że usiłowali ją zakłócić narodowcy i kibole. Na sali rozlali cuchnący kwas masłowy i przez kilkanaście minut trzeba było wietrzyć pomieszczenie. Przed budynkiem teatru przeciwko temu… »

Tomasz Welcz,

Oskar za Kolberga

Już w poniedziałek, 23 czerwca, Filharmonia Pomorska zaprasza na niezwykły koncert podsumowujący projekt OSCAR za Kolberga. W jego ramach filharmonicy zrealizowali warsztaty tańca dla nauczycieli oraz 100 koncertów edukacyjnych w całym województwie. Przed nami finał konkursu dla dzieci i młodzieży.… »

Wiktoria Raczyńska,