Kultura

„Idą Gody…Boże Narodzenie w zwyczajach i sztuce ludowej” w MOB

W bydgoskim muzeum można już poczuć świąteczną atmosferę. Nowej ekspozycji towarzyszą dźwięki kolęd i zapach choinek. Nowa wystawa czasowa to lokalna twórczość ludowa oraz bożonarodzeniowe zwyczaje i tradycje. Godami w tradycji polskiej zwano dwanaście dni i wieczorów, liczonych… »

Wiktoria Raczyńska,

Cukiernicza mistrzyni zainspiruje do świątecznych wypieków

Przedświąteczne spotkanie z Jowitą Woszczyńską – mistrzynią świata w cukiernictwie odbędzie się 12 grudnia, o godzinie 17.00, w Centrum Edukacji Muzealnej, przy ul. Mennica 6. Jowita Woszczyńska 20 października br. wywalczyła w Mediolanie złoty medal w prestiżowym konkursie… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Aukcja charytatywna dla BKS Visła Bydgoszcz

Bydgoskie Centrum Sztuki zaprasza na aukcję charytatywną, która odbędzie się w środę, 4 grudnia 2019, o godzinie 18.00 w bydgoskim oddziale Sopockiego Domu Aukcyjnego znajdującym się przy ulicy Jagiellońskiej 47. Aukcja ma na celu wsparcie bydgoskiej drużyny siatkarzy, BKS… »

Wiktoria Raczyńska,

Casting w Operze Nova

W najbliższy poniedziałek, w Operze Nova, odbędzie się casting do musicalu „Bulwar Zachodzącego Słońca” (Sunset Boulevard) Andrew Lloyd Webbera. Premiera odbędzie się 25 kwietnia 2020 roku na scenie Opery Nova jako inauguracja XXVII edycji Bydgoskiego Festiwalu Operowego. Uczestnicy,… »

Wiktoria Raczyńska,

Koncerty kolęd „Tryumfy Króla Niebieskiego” już w styczniu

Święta Bożego Narodzenia za miesiąc, tymczasem Opera Nova w Bydgoszczy już teraz zaprasza na wspaniały koncert. 4 i 5 stycznia 2020 roku odbędzie się, utrzymany w odświętnym nastroju i oprawie scenograficznej, koncert kolęd, nazwany od tytułu jednej z… »

Wiktoria Raczyńska,

Wojciech Jakubowski w Galerii Sztuki Nowoczesnej

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zaprasza na wystawę przygotowaną z okazji 90. urodzin Wojciecha Jakubowskiego – wybitnego grafika – miedziorytnika, autora ekslibrisów, projektanta oraz twórcy biżuterii, od wielu lat współpracującego z bydgoskim muzeum. Jest to wystawa… »

Wiktoria Raczyńska,

Kolejna premiera w Teatrze Polskim w Bydgoszczy

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza w grudniu na wieczory pełne komedii. Wszystko za sprawą najnowszego spektaklu pt. „Ptak”, którego premiera odbędzie się na początku miesiąca. Grudzień, na bydgoskiej scenie, Teatr Polski w Bydgoszczy rozpocznie premierą spektaklu „Ptak” w… »

Wiktoria Raczyńska,

Malarstwo i rzeźba Doroty Buczkowskiej w BCS

Dla twórczości Doroty Buczkowskiej ważne jest dostrzeganie iluzji, której wszyscy ulegamy. Iluzja ta polega na uznawaniu tego, co widzimy, za realne, choć często to takie właśnie nie jest. Na wystawie “Okoliczności” – na wernisaż Bydgoskie Centrum Sztuki zaprasza 29… »

Wiktoria Raczyńska,

Dr Misio już w ten weekend w Bydgoszczy

Dr Misio, to męska załoga pod wodzą Arka Jakubika – jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów oraz scenarzysty, reżysera związanego z ambitnymi projektami filmowymi na kulturalnej mapie Polski. Znanego m.in. ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego… »

Wiktoria Raczyńska,

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w roli Jontka

Łukasz Załęski, zdobywca I nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Bogdana Paprockiego wystąpi w „Halce” 22 i 24 listopada na scenie Opery Nova w Bydgoszczy. Spektakle „Halki” (22-24 listopada br.) wpisują się w ogólnopolską akcję „Polska-zobacz więcej”, która… »

Wiktoria Raczyńska,

Forum.Lutosławski już wkrótce

Forum.Lutosławski to kolejne wydarzenie organizowane w ramach projektu Regionalna Inicjatywa Doskonałości prowadzonego przez Akademię Muzyczną w Bydgoszczy. Na Forum złożą się spotkania, dyskusje, warsztaty, koncerty przybliżające twórczość Witolda Lutosławskiego – jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów XX wieku. Witold… »

Wiktoria Raczyńska,

Opowieść o Królowej Śniegu… malowana piaskiem

Pamiętasz opowieść o Królowej Śniegu? Udaj się w artystyczną podróż do świata lodu, czarów i magii. Teatr Piasku Tetiany Galitsyny, zwyciężczyni programu „Mam Talent”, zaprasza na rodzinną odsłonę tej ponadczasowej historii, opowiedzianej śniegiem, piaskiem i światłem. Poczuj dreszczyk… »

Wiktoria Raczyńska,

Prezentacja filmu „Wpuszczeni w korek” w KPCK

„Wpuszczeni w korek” (ang. Taken For a Ride) to film dokumentalny z 1996 roku ukazujący historię zniszczenia sieci tramwajowych w dużych miastach USA i związanych z tym konsekwencji społeczno-gospodarczych. Strategia lobby autostradowego była genialnie prosta – zniszczenie transportu… »

Wiktoria Raczyńska,

Rusza XI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego

Dzisiaj, 10 listopada 2019 roku, rozpoczyna się XI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Ignacego Jana Paderewskiego (10-24 listopada 2019). Solistą koncertu inauguracyjnego będzie Nikita Mndoyants, zwycięzca VII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, w 2007 roku, który… »

Wiktoria Raczyńska,

„Niezmienna”, czyli koncert wolnościowy w MCK

„Niezmienna” to muzyczna podróż po pełnym wrażliwości i emocji świecie kobiety. To historie szczęśliwych, spełnionych, ale też zagubionych i samotnych kobiet. Ich zmagania na tle przemian politycznych i społecznych skomentują słowem bydgoskie dziennikarki – Bogumiła Wresiło, Bogna Jurek… »

Wiktoria Raczyńska,