Kultura

Bajkowe środki podróży

Kto będąc dzieckiem nie marzył o tym, aby przenieść się w świat bajek? W dniach 3-19 sierpnia mieszkańcy Bydgoszczy i okolic będą mogli zwiedzać interaktywną wystawę „Bajkowe środki podróży” i zobaczyć magiczne wehikuły ulubionych bohaterów z dzieciństwa. Wystawie… »

Wiktoria Raczyńska,

Bezpieczny e-senior

„Bezpieczny e-senior” to projekt, który od września będzie realizowany w Bydgoskiej Książnicy. Rozpoczęła się rekrutacja seniorów 60+ zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, zamieszkałych w Bydgoszczy na osiedlach Śródmieście, Bocianowo, Wilczak, Błonie, Fordon i Okole. Wojewódzka i Miejska Biblioteka… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Zostań wolontariuszem Tofifest

Pomiędzy 19 a 27 października w Toruniu odbędzie się już 17. edycja festiwalu filmowego Tofifest. Możesz zostać jego wolontariuszem. Festiwal tworzą wyłącznie ludzie z pasją, którzy potrafią nią zarażać. Pracują z najlepszymi organizatorami pokazów i koncertów, logistykami, producentami… »

Wiktoria Raczyńska,

Granty na kulturę

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy w ramach zadania Bardzo Młoda Kultura 2019 – kujawsko-pomorskie przyznaje granty do 5 tysięcy zł na przedsięwzięcia z zakresu edukacji kulturowej. Reprezentujesz sektor kultury lub oświaty i masz pomysł na ciekawe przedsięwzięcie z… »

Wiktoria Raczyńska,

Atrakcje dla dzieci w Muzeum Okręgowym

Wakacyjne wtorki i czwartki to dni, w których Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy przygotowuje specjalne zajęcia dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat oraz rodziców. Połowa lipca za pasem, a w muzeum wciąż trwają… »

Wiktoria Raczyńska,

Idąc w ślady mistrza

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej związany z corocznym ogólnopolskim konkursem fotograficznym „Śladami Leona Wyczółkowskiego”. To ogólnopolskie przedsięwzięcie organizowane jest w MOB już po raz dwunasty. W konkursie wzięło udział aż 209… »

Wiktoria Raczyńska,

Pochód – wernisaż Tomasza Kantorowskiego w Sztuka-Terii

Sztuka-Teria zaprasza na wernisaż wystawy Tomasza Kantorowskiego pt. „Pochód”. Tym razem przestrzeń przy ul. Marcinkowskiego 22 wypełnią prace Tomasza Kantorowskiego – grafika, ilustratora, plakacisty. „Pochód” to droga idealnego balansu pomiędzy sacrum i profanum. Świat przedstawiony u Kantorowskiego jest… »

Wiktoria Raczyńska,

Nie igraj z książką, zagraj z biblioteką

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza do wzięcia udziału w nowym, wakacyjnym projekcie. Startuje z działaniem o wdzięcznej, tajemniczej nazwie Kompanijka. Zagracie w planszówki, wejdziecie do wirtualnego świata, pootwieracie drzwi wyobraźni. Jeśli chcecie zanurzyć się w… »

Wiktoria Raczyńska,

Wakacje z Projektorem

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na Wakacje z Projektorem dla dzieci. W czasie wakacji uruchamia przedpołudniowe seanse dla dzieci na Bibliotecznym Strychu. Proponuje filmy, które rozśmieszą, rozbawią i wzruszą. Zaprasza w każdy poniedziałek o godzinie… »

Wiktoria Raczyńska,

Mini-Rozmówki z Pamelą Bożek w bwa

Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy zaprasza do udziału w nieodpłatnych warsztatach w ramach realizacji projektu Pameli Bożek Mini-Rozmówki. Pierwsze spotkanie odbędzie się 5 lipca (piątek), w godzinach od 15.00 do 20.00 w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy (ul.… »

Wiktoria Raczyńska,

Wraca Rzeka Muzyki

Rzeka Muzyki – cykl koncertów w amfiteatrze Opery Nova cieszy się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców. W tym roku przed bydgoską publicznością wystąpią m.in. Tulia, Mitch&Mitch i Jacek Bończyk. Koncerty odbywać się będą w każdą niedzielę lipca i sierpnia… »

Wiktoria Raczyńska,

Oprowadzanie kuratorskie po nowej wystawie

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po nowo powstałej wystawie „Wolność jest w nas. Kościół katolicki w PRL”. Już w czwartek, 27 czerwca, o godzinie 17.00, odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po nowej wystawie prezentowanej w… »

Wiktoria Raczyńska,

DOMena Szkła – ASP Wrocław nowa wystawa w MOB

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zaprasza 27 czerwca, na wernisaż wystawy „DOMena szkła – ASP Wrocław. Wystawa szkła użytkowego pedagogów i studentów Katedry Szkła wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu”. Ekspozycja to już… »

Wiktoria Raczyńska,

Kobranocka, Sztywny Pal Azji i Róże Europy Od Nowa

Trzy muzyczne ikony lat 80. na jednej, klubowej scenie w Toruniu, 6 grudnia 2019, w klubie Od Nowa (ul. Gagarina 37a). To za sprawą ich wspólnego koncertu przywrócony zostanie klimat tamtych lat i jarocińskiego festiwalu. Tych kapel nikomu nie… »

Wiktoria Raczyńska,

Komary w warsztacie

To nie lada wyzwanie zgromadzić w jednym miejscu 11 motorowerów Romet produkowanych w Bydgoskich Zakładach Rowerowych. Udało się to muzealnikom z Exploseum – jednego z oddziałów Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Wystawa zaaranżowana jest na warsztat… »

Wiktoria Raczyńska,

Obierz kurs na Bydgoską Noc Muzealną

Warsztaty, spotkania, zwiedzanie wystaw – to tylko mała część tego, co czeka na uczestników Bydgoskiej Nocy Muzealnej (16.00-22.00). W tym roku Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego przygotowało wiele atrakcji. Bilet na wszystkie wydarzenia będzie kosztował jedynie symboliczną złotówkę,… »

Wiktoria Raczyńska,