Kultura

Masterclass z Alfredem Brendelem

W nowym roku Akademia Muzyczna imienia Feliksa Nowowiejskiego gościć będzie legendarnego Alfreda Brendela oraz towarzyszącego mu fantastycznego czeskiego pianistę Jana Bartoša. Alfred Brendel to austriacki pianista, pedagog, pisarz i poeta, jeden z największych pianistów XX wieku, wybitny wykonawca… »

Wiktoria Raczyńska,

Sylwestrowy pociąg operowy

W tegorocznej edycji koncertów sylwestrowo-noworocznych Opera Nova pobiła rekord sprzedaży biletów. Wszystkie, które wróciły do ponownego obrotu w ostatnich dniach, odsprzedawane zostały „na pniu”. Nie brak także chętnych na „wejściówki” – miejsca stojące w atrakcyjnych cenach: 50, 60… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Łowcy światła poszukiwani

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zaprasza do udziału w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Śladami Leona Wyczółkowskiego – łowca światła”. Tegoroczna tematyka zachęca do pójścia w ślad za patronem muzeum i poszukiwania promieni świetlnych. Gra światła stała się… »

Wiktoria Raczyńska,

Naprawione filmy ponownie na taśmie 35mm

Projekt „Cyfrowa rekonstrukcja i digitalizacja polskich filmów(..)” przewiduje digitalizację i cyfrową rekonstrukcję około 160 fabularnych produkcji pełnometrażowych, a także 10 000 minut filmów animowanych, seriali animowanych i krótkometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych oraz 3000 wydań Polskiej Kroniki Filmowej.… »

Wiktoria Raczyńska,

Oprowadzanie kuratorskie w Galerii Sztuki Nowoczesnej

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Wojciech Jakubowski. Księga wyobraźni – miedzioryt”, na którym będzie można dowiedzieć się więcej o autorze prac, technikach wykonywania i ciekawostkach związanych z powstawaniem ekslibrisów, rycin… »

Wiktoria Raczyńska,

Teatr Polski zaprasza na „Kopciuszka” i „Klub Kawalerów” do… Opery Nova

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza w styczniu na „Kopciuszka” z udziałem Katarzyny Figury. 14 stycznia 2020 produkcja teatru zostanie wyjątkowo zaprezentowana na dużej scenie Opery Nova. Spektakl zostanie zagrany dwukrotnie, o godzinie 11.00 i 18.00. „Kopciuszek” Joëla Pommerata… »

Wiktoria Raczyńska,

Lanosem też można

W grudniu, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, zaprasza na drugą część serii Ze Szlakiem w świat! Tym razem będzie o kobiecym podróżowaniu, ale nadal pozostaniecie w sferze motoryzacji. Monika Jendrzejewska – bydgoska dziennikarka radiowa, podróżuje od 20, a samotnie od… »

Wiktoria Raczyńska,

Studenci pokażą swoją wizję Pierzei Zachodniej

SARP Oddział Bydgoszcz zaprasza na podsumowanie warsztatów architektonicznych, których głównym zadaniem warsztatowym postawionym młodym architektom była Pierzeja Zachodnia Starego Rynku. Po zakończeniu warsztatów architektonicznych, 14 grudnia 2019 o godzinie 18.00, w Galerii Wspólnej nastąpi podsumowanie i publiczna prezentacja… »

Wiktoria Raczyńska,

Koncerty za koncertami

W bieżącym tygodniu w Operze Nova praca wre – przeplatają się tutaj bowiem próby zespołów artystycznych do przygotowywanych koncertów – sylwestrowo-noworocznych i kolędowych. Od dzisiaj, 9 grudnia, z artystami spotyka się reżyser „sylwestrów”, Sebastian Gonciarz, który te okazjonalne… »

Wiktoria Raczyńska,

Odkryj Rzeźbę w Sopockim Domu Aukcyjnym w Bydgoszczy

Już 13 grudnia, o godzinie 18.00, rozpocznie się Aukcja Rzeźby XXI wieku, na której SDA zgromadził prace młodych rzeźbiarek i rzeźbiarzy, m.in., Tomasza Górnickiego, Magdaleny Karłowicz, Piotra Sochy, Andrzeja Sobiepana, czy Pawła Otwinowskiego. Zaraz po licytacji prac młodych… »

Wiktoria Raczyńska,

Niesieni grą trzech tetryków

Już przed premierą „Ptaka” Jerzego Szaniawskiego w reżyserii Magdy Drab dyrekcja nie ukrywała nadziei zastąpienia „Klubu kawalerów” właśnie tą produkcją tym bardziej, że ta pierwsza znika w styczniu po 100 wystawieniu z afisza na amen. I sądzę, że… »

Wiktoria Raczyńska,

Bóg się rodzi, moc truchleje w MOB

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na specjalne świąteczne zajęcia poświęcone przedstawieniom Bożego Narodzenia w sztuce. Lekcja „Bóg się rodzi! Motyw Bożego Narodzenia w malarstwie”, skierowana jest do uczniów szkół średnich. Podczas wykładu zostanie zaprezentowana wielowiekowa tradycja ikonografii Bożego… »

Wiktoria Raczyńska,

„Idą Gody…Boże Narodzenie w zwyczajach i sztuce ludowej” w MOB

W bydgoskim muzeum można już poczuć świąteczną atmosferę. Nowej ekspozycji towarzyszą dźwięki kolęd i zapach choinek. Nowa wystawa czasowa to lokalna twórczość ludowa oraz bożonarodzeniowe zwyczaje i tradycje. Godami w tradycji polskiej zwano dwanaście dni i wieczorów, liczonych… »

Wiktoria Raczyńska,

Cukiernicza mistrzyni zainspiruje do świątecznych wypieków

Przedświąteczne spotkanie z Jowitą Woszczyńską – mistrzynią świata w cukiernictwie odbędzie się 12 grudnia, o godzinie 17.00, w Centrum Edukacji Muzealnej, przy ul. Mennica 6. Jowita Woszczyńska 20 października br. wywalczyła w Mediolanie złoty medal w prestiżowym konkursie… »

Wiktoria Raczyńska,

Aukcja charytatywna dla BKS Visła Bydgoszcz

Bydgoskie Centrum Sztuki zaprasza na aukcję charytatywną, która odbędzie się w środę, 4 grudnia 2019, o godzinie 18.00 w bydgoskim oddziale Sopockiego Domu Aukcyjnego znajdującym się przy ulicy Jagiellońskiej 47. Aukcja ma na celu wsparcie bydgoskiej drużyny siatkarzy, BKS… »

Wiktoria Raczyńska,

Casting w Operze Nova

W najbliższy poniedziałek, w Operze Nova, odbędzie się casting do musicalu „Bulwar Zachodzącego Słońca” (Sunset Boulevard) Andrew Lloyd Webbera. Premiera odbędzie się 25 kwietnia 2020 roku na scenie Opery Nova jako inauguracja XXVII edycji Bydgoskiego Festiwalu Operowego. Uczestnicy,… »

Wiktoria Raczyńska,