Kultura

„Okiem historyka sztuki” w BCS

Bydgoskie Centrum Sztuki zaprasza na cykl otwartych wykładów „Okiem historyka sztuki”, który rozpocznie się w czwartek, 29 listopada, o godzinie 17.00 prelekcją Małgorzaty Baki „Tradycje ludowe we współczesnej sztuce Afryki Subsaharyjskiej.” Małgorzata Baka uważa, że kojarzenie sztuki afrykańskiej… »

Wiktoria Raczyńska,

Aukcja Rzeźby XXI wieku już 1 grudnia

Sopocki Dom Aukcyjny zaprasza na kolejną Aukcję Rzeźby XXI wieku, która odbędzie się już w sobotę, 1 grudnia, o godzinie 17.00. Po raz kolejny chce skupić naszą uwagę na rzeźbie XXI wieku. W ofercie aukcyjnej zaprezentowane będą prace artystów,… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Kawałek Europy na jubileusz

Węgrzy, Austriacy, Cyganie, Czesi spotykają się w rezydencji pięknej (bogatej i samotnej!) hrabiny, aby śpiewać, tańczyć i kochać. Operetka „Hrabina Marica”, która w Operze Nova wystawiona zostanie po raz 90-ty, to prawdziwy „muzyczny fajerwerk” – romanse, czardasze, kankan,… »

Wiktoria Raczyńska,

MCK otwiera nabór do młodzieżowej redakcji dziennikarskiej

Od stycznia 2019 ruszy w Miejskim Centrum Kultury młodzieżowa redakcja dziennikarska, której adepci i adeptki będą mogli poznać fach dziennikarza i dziennikarki zajmujących się kulturą. Tym samym instytucja ogłasza rozpoczęcie naboru. Idea utworzenia młodzieżowego zespołu dziennikarzy kulturalnych, zrodziła… »

Wiktoria Raczyńska,

Nasi w krakowskiej premierze

Soliści Opery Nova wystąpią w premierze opery „Manru” I. J. Paderewskiego, która odbędzie się jutro (16 listopada) w Operze Krakowskiej. Rolę tytułową wykona Janusz Ratajczak, zaś Ulaną będzie Jolanta Wagner. W obsadach spektaklu biorą udział także inni soliści… »

Wiktoria Raczyńska,

Struktury Kultury 2018 dobiegają końca

Trzecia i zarazem ostatnia edycja projektu Struktury Kultury dobiega końca. Teatr Polski zaprasza 23 listopada o godzinie 17.00 na konferencję podsumowującą trzyletni projekt, będący częścią ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura. Teatr Polski w Bydgoszczy zakończył realizację trzyletniego projektu… »

Wiktoria Raczyńska,

Recital Alexandra Ullmana z okazji 158. rocznicy urodzin I. J. Paderewskiego

Towarzystwo Muzyczne im. I. J. Paderewskiego zaprasza 17 listopada (sobota), o godzinie 17.00 do auli Copernicanum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego (ul. Kopernika 1) na nadzwyczajny koncert z okazji 158. rocznicy urodzin Ignacego Jana Paderewskiego. Wystąpi Alexander Ullman, laureat I… »

Wiktoria Raczyńska,

Wojenne i sejmowe potyczki w bibliotece

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza 21 listopada (środa), o godzinie 17.00, na prezentację książki pt. „Wojenne i sejmowe potyczki. Juliusz Dudziński (1893-1939) – legionista, szwoleżer, ziemianin i poseł na Sejm RP z podbydgoskiego Gościeradza”, której… »

Wiktoria Raczyńska,

Stypendia dla filmowców przyznane

Zapadła decyzja w sprawie przyznania stypendiów w ramach programu „Bydgoska Tożsamość Filmowa – stypendia scenariuszowe 2018”. Komisja konkursowa w składzie: Arkadiusz Hapka oraz Remigiusz Zawadzki, po konsultacjach nadesłanych wniosków z ekspertami z Wajda School: Maciejem Sobieszczańskim i Filipem… »

Wiktoria Raczyńska,

Adwokatura z nowym pasmem filmowym na EnergaCAMERIMAGE

W sobotę, 10 listopada rusza w Bydgoszczy 26. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE. Tegoroczną nowością programu będzie pasmo filmowe przygotowane z inicjatywy Naczelnej Rady Adwokackiej i Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy pn. “Na straży naszych… »

Wiktoria Raczyńska,

Festiwal Literatury „Przeczytani” od dziś w Bydgoszczy

Tegoroczna edycja wyjątkowego festiwalu PRZECZYTANI, odbywa się pod hasłem: „W dialogu. Między wolnością a awangardą”. Festiwalu wyjątkowego, bo robionego z pasji przez bydgoskie licealistki i licealistów. W tym roku gościem będzie między innymi Dorota Masłowska. Od 2014 roku… »

Wiktoria Raczyńska,

Wernisaż wystawy Magdaleny Abakanowicz w BCS

Bydgoskie Centrum Sztuki zaprasza na wernisaż wystawy Magdaleny Abakanowicz, który odbędzie się w piątek, 9 listopada, o godzinie 18.30 w Bydgoskim Centrum Sztuki im. Stanisława Horno-Popławskiego. Jak pisze kuratorka wystawy, prof. UMK dr hab. Alicja Majewska „Kameralność wystawy… »

Wiktoria Raczyńska,

Moja Ojczyzna jest Muzyką

Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy zaprasza na koncert „Moja Ojczyzna jest Muzyką”, który będzie miał miejsce 5 listopada, o godzinie 17.00, w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Wstęp wolny. Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura… »

Wiktoria Raczyńska,

Czy Marcin Sauter zdobędzie „dokumentalnego oskara”?

Film „Żalanasz–pusty brzeg“ w reżyserii Marcina Sautera znalazł się na shortliście do jednej z najważniejszych nagród, jaką może otrzymać film dokumentalny – Cinema Eye Honors. Nominacje będą ogłoszone już 8 listopada. Nagrody zostaną wręczone 12 stycznia 2019 roku… »

Wiktoria Raczyńska,

Ten film to petarda! Znamy laureatów 16. MFF Tofifest

Na gali zamknięcia 16. MFF Tofifest ogłoszono laureatów nagród. Przebojem festiwalu i podwójnym laureatem okazał się film „Girl” Lucasa Dhonta. Decyzją jury konkursu filmów pełnometrażowych On Air, w składzie którego znaleźli się: przewodniczący Robert Gliński, Julia Kijowska, Agnieszka Żulewska,… »

Wiktoria Raczyńska,

Sylwester na czasie

Opera Nova w Bydgoszczy informuje, iż sprzedaż biletów na koncerty sylwestrowo – noworoczne rozpocznie w poniedziałek, 29 października, od godziny 8.30 w kasie biletowej (hol główny) oraz online. Najbliższa edycja to 8 koncertów: od 28 grudnia 2018 roku… »

Wiktoria Raczyńska,