Kultura

Kultowa 5’Nizza wystąpi na festiwalu Ethniesy

5’nizza, czyli „piatnica” to fenomenalny ukraiński duet, którego założyciele – Andriej „Sun” Zaporożec i Sergiej Babkin – stworzyli unikalny styl muzyczny. Krytycy piszą o 5’Nizzy „to jak Manu Chao, Bob Marley i Włodzimierz Wysocki w jednym”. Zespół zagra… »

Wiktoria Raczyńska,

Sztuka kochania w Indiach

Bydgoskie Centrum Sztuki zaprasza na wykład „Sztuka kochania w Indiach”, który odbędzie się w czwartek, 21 lutego, o 17.00. Jako że luty jest miesiącem miłości, słuchacze tym razem zgłębiać będą współczesną sztukę Indii – stolicy Kamasutry, i dowiedzą… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

„Grzegorz Przyborek. KOAN” w MOB

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy organizuje ekspozycję prac fotograficznych i obiektów pt. „Grzegorz Przyborek. KOAN”, która będzie prezentowana w terminie od 28 lutego 2019 roku do 19 maja 2019 roku, w Galerii Sztuki Nowoczesnej przy ul.… »

Wiktoria Raczyńska,

Co się szykuje w kulturze?

Dofinansowanie od miasta w ramach wieloletniego konkursu na projekty artystyczne otrzymało 11 przedsięwzięć kulturalnych. Dzięki temu w Bydgoszczy odbędą się, m.in., Festiwal Muzyki Kameralnej, FONOMO, Boski Fest czy prestiżowy Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego. To już… »

Wiktoria Raczyńska,

Sycylijska robota

Zmysłowe, przebogate w melodie i emocje „Rycerskość wieśniacza” i „Pajace”, dwie jednoaktowe opery włoskich kompozytorów Mascagniego i Leoncavalla, po premierze (1890 roku) uznane zostały za dzieła wprowadzające nowy typ wykonawstwa scenicznego: werystyczny. Pojawiający się na afiszach teatrów operowych… »

Wiktoria Raczyńska,

Spotkanie z Radosławem Sikorskim

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie z Radosławem Sikorskim – politykiem, politologiem, dziennikarzem, autorem książek: „Prochy świętych – podróż do Heratu w czas wojny”, „The Polish House – an Intimate History of Poland” oraz… »

Wiktoria Raczyńska,

Rigoletto bez maski

Dramat Victora Hugo „Król się bawi” stał się podstawą libretta opery Rigoletto. W dziele Verdiego takie imię (wł. wesołek) nosi błazen. Na zewnątrz to garbaty trefniś, który nienawidzi dworzan, ludzi w ogóle. Jest intrygantem, człowiekiem równie okrutnym jak… »

Wiktoria Raczyńska,

Balonowe Show powraca do Bydgoszczy

Agencja koncertowa „Pan Koncert” zaprasza na międzynarodowe widowisko dla dużych i małych „Funny Balls Show”, w którym spełniają się najpiękniejsze sny, a marzenia najmłodszych stają się rzeczywistością. Tu dzieją się rzeczy niezwykłe, tu radość nie schodzi z dziecięcych… »

Wiktoria Raczyńska,

Spotkanie z okazji 151. rocznicy urodzin inż. J. Nowkuńskiego

W Muzeum Okręgowym organizowane jest spotkanie z okazji 151. rocznicy urodzin inż. Józefa Nowkuńskiego. Muzeum zaprasza 24 stycznia 2019 roku, o godzinie 17.00 do Spichrzy nad Brdą (ul. Grodzka 7-11) na wydarzenie organizowane z okazji 151. rocznicy urodzin inż. Józefa Nowkuńskiego.… »

Wiktoria Raczyńska,

Sposób na Moniuszkę… i Verdiego

Na wczorajszym (20 stycznia) spektaklu opery „Halka” nagrywane były wejście publiczności i oklaski po zakończeniu przedstawienia. Dzieło Moniuszki, którego znakomicie przyjęta premiera odbyła się w Operze Nova w 2013 roku, nagrywane jest dla potrzeb DVD, kolejnej w dorobku… »

Wiktoria Raczyńska,

Karolak&Karolak w BCS

Bydgoskie Centrum Sztuki zaprasza na wernisaż wystawy Forma/Kolor Tomasza Karolaka i Doriana Karolaka, który odbędzie się w piątek, 18 stycznia, o godzinie 18.30. To pierwsza wystawa, na której będzie można zobaczyć obrazy doświadczonego już malarza, Doriana Karolaka i… »

Wiktoria Raczyńska,

Wymarzone muzeum

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy organizuje konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych i integracyjnych oraz specjalnych z województwa kujawsko-pomorskiego. Do jakiego muzeum najchętniej przychodziłyby dzieci? Ich kreatywność i wyobraźnia niekiedy zaskakuje nawet najbardziej tęgie umysły. Tym… »

Wiktoria Raczyńska,

Znak, symbol, metafora w twórczości Horno-Popławskiego

Bydgoskie Centrum Sztuki zaprasza na otwarcie wystawy prac autorstwa uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, które powstały z okazji konkursu „Znak, symbol, metafora w twórczości Stanisława Horno-Popławskiego” organizowanego przez Fundację Take Care. Mottem tegorocznej edycji… »

Wiktoria Raczyńska,

Początek roku w bydgoskim Teatrze Polskim

W styczniowym repertuarze Teatru Polskiego w Bydgoszczy znajdzie się aż 8 tytułów. Spektakle dla dzieci i młodzieży zaplanowano również w ferie. Styczniowy afisz otwierają pokazy spektaklu „Wampir. Trauerspiel” w reż. Tomasza Węgorzewskiego (4-6 stycznia, godzina 19.00). Jest to… »

Wiktoria Raczyńska,

Zimowe warsztaty w TPB

W styczniu i lutym Teatr Polski im. H. Konieczki w Bydgoszczy zaprasza dzieci wraz z opiekunami na warsztaty. Sprzedawcy bajek – warsztat dla dzieci (6-11 lat) wraz z opiekunami. Co byłoby gdyby księżniczka lubiła żaby, a smok był… »

Wiktoria Raczyńska,

Bydgoski teatr impro Wymywammy kończy rok 2018 z sukcesami

Kończy się rok 2018, który był szczególnie udany dla bydgoskiego Teatru Improwizacji Wymywammy działającego przy MCK. Sukces tegorocznej edycji festiwalu Improdrom splótł się z międzynarodowymi prezentacjami bydgoskiej grupy, coraz częściej obecnej na zagranicznych imprezach. Bydgoskie dziewczyny, gdy zaczynały… »

Wiktoria Raczyńska,