Kultura

„Mistrzowie” w Galerii Sztuki Nowoczesnej

Od 21 lutego Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zaprasza do zwiedzania ekspozycji przybliżającej wybrane prace malarskie, rysunkowe, graficzne i rzeźbiarskie z kolekcji bydgoskiego muzeum. Dzieła wielkich mistrzów, które przez laty gromadziło Muzeum Okręgowe, będzie można podziwiać na wystawie… »

Wiktoria Raczyńska,

Reprezentanci Regionalnej Inicjatywy Doskonałości w Nowym Jorku

Regionalna Inicjatywa Doskonałości, nowy projekt Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy nawiązała współpracę z Manhattan School of Music. Już w marcu reprezentanci bydgoskiego środowiska muzycznego wystąpią w Nowym Jorku. Prof. Katarzyna Popowa-Zydroń poprowadzi masterclass, a prof. Ewa… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Bydgoskie Centrum Sztuki obchodzić będzie trzecie urodziny

Bydgoskie Centrum Sztuki zaprasza na wernisaż wystawy z okazji trzecich urodzin Bydgoskiego Centrum Sztuki, który odbędzie się 25 lutego o godzinie 18.00. Na wystawie pokazane zostaną fragmenty kolekcji rzeźb Stanisława Horno-Popławskiego. Bliżej pokazana zostanie jego twórczość pomnikowa. Rzeźbom… »

Wiktoria Raczyńska,

Między Ścianą Płaczu a Murem Bezpieczeństwa

Bydgoskie Centrum Sztuki zaprasza 18 lutego (wtorek), o godzinie 17.30 na wykład „Między Ścianą Płaczu a Murem Bezpieczeństwa: konflikt izraelsko-palestyński w sztukach wizualnych”. Poprowadzi go dr Magdalena Maciudzińska-Kamczycka. Wstęp wolny. Magdalena Maciudzińska-Kamczycka – adiunkt w Katedrze Historii Sztuki… »

Wiktoria Raczyńska,

Bez miłości… w Operze Nova

Już piąte pokolenie bawi się i zachwyca tym operetkowym arcydziełem Kálmána. „Księżniczka czardasza”, genialnie wyreżyserowana, z komediowymi gagami rodem z filmu, jedna z najlepszych produkcji Opery Nova poprzedniej dekady, prezentowana jest w najbliższy weekend: 14, 15 i 16… »

Wiktoria Raczyńska,

Akademia Muzyczna ku czci „klasyka romantyzmu”

W 2020 roku Akademia Muzyczna imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy hucznie obchodzić będzie 250. rocznicę urodzin Ludwiga van Beethovena. Przez cały rok, w trakcie Forum.Beethoven, odbędzie się ponad 50 wydarzeń poświęconych „klasykowi romantyzmu”. Na Forum złożą się spotkania,… »

Wiktoria Raczyńska,

Zwiedzanie „Ku Wolności. Bydgoszcz 1914-1920” z kuratorką

W sobotę, 8 lutego, o godzinie 14.30 w Spichrzach nad Brdą wspólnie z kuratorką zwiedzicie ekspozycję przygotowaną specjalnie z okazji 100. rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski. Fotoplastykon, słuchowiska, oryginalny symboliczny klucz do bram miasta, szklane slajdy uwieczniające codzienne… »

Wiktoria Raczyńska,

Krzysztof Materna i Olga Bołądź w marcu w Teatrze Polskim

W ramach cyklu spektakli gościnnych Teatr Polski zaprasza 16 marca na spektakl pt. „Dobry wieczór Państwu”. Duet Materna i Bołądź wyjaśnią jak wygląda show-biznes z perspektywy Mistrza i jego młodej, niedoświadczonej asystentki. „Dobry wieczór Państwu” to autoironiczny spektakl… »

Wiktoria Raczyńska,

Kobiety z batutą, czyli Awantura w Recco

W 1797 roku starania generała Jana Henryka Dąbrowskiego doprowadziły do powstania na terenie Włoch Legionów Polskich, formacji wojskowej, która miała walczyć o niepodległość Polski przy boku wojsk włoskich i francuskich, dowodzonych przez Napoleona Bonaparte. Akcja opery komicznej Macieja… »

Wiktoria Raczyńska,

Prof. Jerzy Bralczyk zawita do WiMBP

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza 18 lutego (wtorek), o godzinie 18.00 na Stary Rynek 24, na spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem – językoznawcą, specjalistą w zakresie języka mediów, reklamy i polityki, jednym z najpopularniejszych autorytetów… »

Wiktoria Raczyńska,

Koncert Zuzy Wiśniewskiej w bibliotece

Ukuleleistka, autorka tekstów i muzyki, obserwatorka świata. Utwory spod jej pióra są z reguły efektem nadmiaru emocji, który się z niej, jak to sama określa, wylewa na kartkę, a ponieważ często zdarza jej się coś podśpiewywać – melodie… »

Wiktoria Raczyńska,

Jojo Mayer&The Nerve kolejną gwiazdą Drums Fusion

New York Sessions in Bydgoszcz to debiutująca w 2020 roku formuła na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Perkusyjnej Drums Fusion. Cykl ten przybliża publiczności legendarne sylwetki ze świata perkusyjnego wywodzące się z Nowego Jorku, lub stacjonujące w ciągu swojej kariery w… »

Wiktoria Raczyńska,

Patriotyczne przedszkole w muzeum

Już w najbliższą niedzielę, 2 lutego 2020 roku, o godzinie 11.00 w Spichrzach nad Brdą, przy ul. Grodzkiej 7-11 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Niedziela w Muzeum. Spotkanie będzie nosiło tytuł „Patriotyczne przedszkole” i będzie poświęcone 100.… »

Wiktoria Raczyńska,

Bajkowe ferie z BCS

Bydgoskie Centrum Sztuki zaprasza na bajkoterapię, bajkomalarstwo i karawanę opowieści. 28 stycznia (wtorek) i 30 stycznia (czwartek) BAJKOTERAPIA 16.00-17.00 4 lutego (wtorek) i 6 lutego (czwartek) BAJKOMALARSTWO 11.30-13.30 8 lutego (sobota) KARAWANA OPOWIEŚCI 12.00 Wstęp wolny, obowiązują zapisy… »

Wiktoria Raczyńska,

Jak być królem, czyli wielka opera Verdiego w Operze Nova

Na spektakle jedynej w karnawałowym repertuarze heroicznej grand opéra Opera Nova zaprasza 25 w sobotę, 26 w niedzielę i 28 stycznia we wtorek. Choć tytułowym bohaterem opery Verdiego jest infant hiszpański Don Carlos, to dominującą postacią – zarówno… »

Wiktoria Raczyńska,

Wystawy w ramach obchodów setnej rocznicy powrotu Bydgoszczy do Macierzy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy, w ramach obchodów setnej rocznicy powrotu Bydgoszczy do Macierzy, zaprasza na dwie wystawy czasowe. Ekspozycja pt. „Sto lat u siebie. Zabytki piśmiennictwa polskiego w zbiorach bydgoskiej książnicy” czynna będzie od 17… »

Wiktoria Raczyńska,