Kultura

Lipcowa Explo Niedziela

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zaprasza na wakacyjną Explo Niedziel.! Zwiedzający połączą przygodę i świetną rozrywkę z fascynującym światem nauki i techniki. To wszystko w wyjątkowym miejscu, jakim jest dawna fabryka materiałów wybuchowych. Tym razem zwiedzą strefę POL-Betrieb,… »

Wiktoria Raczyńska,

„Śladami Leona Wyczółkowskiego” po raz XI

Przed nami kolejna XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Śladami Leona Wyczółkowskiego”. Tegorocznym tematem przewodnim konkursu będą ludzie.  W twórczości Leona Wyczółkowskiego tytułowi ludzie to przyjaciele, osoby, które spotykał na swej drodze, ale również te, których nie miał przyjemności poznać osobiście. Artysta zajmował… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Wernisaż oraz wystawa „Urban Arts” w BCS

Bydgoskie Centrum Sztuki zaprasza na wernisaż wystawy sztuki ulicznej „Urban Arts”, który odbędzie się 15 lipca o godzinie 18.00 w Bydgoskim Centrum Sztuki im. Stanisława Horno-Popławskiego (ul.Jagiellońska 47). Na wystawie, będącej jednocześnie oficjalnym zakończeniem festiwalu, zaprezentowane zostaną obrazy czterech artystów,… »

Wiktoria Raczyńska,

7 Kobiet w Różnym Wieku

WymyWammy zaprasza na Letnią Scenę Impro, czyli spektakle tworzone na żywo, na waszych oczach, na świeżym powietrzu, pod gwiazdami, w zaciszu Miejskiego Centrum Kultury. W każdy czwartek lata inna grupa impro da niepowtarzalny spektakl, który nigdy wcześniej nie… »

Wiktoria Raczyńska,

BCS poszukuje zdjęć dawnych Bydgoskich Zakładów Mięsnych

W związku z przygotowaniami do nowego projektu Bydgoskiego Centrum Sztuki, poszukiwane są archiwalne zdjęcia Bydgoskich Zakładów Mięsnych, znajdujących się niegdyś przy ulicy Jagiellońskiej 47 (dzisiejsze centrum handlowe Focus). Bydgoskie Centrum Sztuki poszukuje osób, instytucji, które miałyby w swoich… »

Wiktoria Raczyńska,

Rozrachunek z Solidarnością i… teatrem

Paweł Wodziński, reżyser spektaklu „Solidarność. Rekonstrukcja” w Teatrze Polskim, przenosi nas na salę obrad I Zjazdu Solidarności we wrześniu 1981 roku. Ten projekt to także próba osobistego rozrachunku z „rzeczywistością” dyrektora bydgoskiej sceny, którą przestaje kierować z końcem… »

Marek Tomaszewski,

Wakacje w Muzeum Okręgowym

Podczas wakacji dzieci nie mogą się nudzić! Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na cykl wakacyjnych spotkań i warsztatów. Animatorzy i prowadzący podpowiedzą jak pobudzić do działania swoją kreatywność i stworzyć niezwykłe przedmioty. W PROGRAMIE: WTORKOWE WARSZTATY WAKACYJNE, godzina… »

Wiktoria Raczyńska,

Sensoryczne spotkanie z książką

Nadchodzą 2. urodziny kawiarni Kogel Mogel, w której Lucyna Brzezinska-Eluszkiewicz spotyka się z dziećmi i ich rodzicami w ramach zajęć CzyTAM ŚWIAT?. Zatem to spotkanie, w czwartek, 29 czerwca, o godzinie 17.00, po przerwie będzie urodzinowe, ale też… »

Wiktoria Raczyńska,

Wernisaż „Wacław Szpakowski. Linie Rytmiczne” już w czwartek

Wacław Szpakowski to twórca rysunkowych Linii rytmicznych, w części powstałych w Bydgoszczy, gdzie Szpakowski mieszkał w latach 1931-1934. Prekursor abstrakcji geometrycznej w sztuce. Zasługuje na trwałe miejsce w historii sztuki współczesnej,  bardzo ceniony w kręgu specjalistów zajmujących się… »

Wiktoria Raczyńska,

Sezon, sezon i po sezonie

Opera Nova kończy sezon artystyczny, który zamykają dwa koncerty upamiętniające 60 lat działalności sceny operowej w Bydgoszczy. Na życzenie publiczności powtarzany jest program, który inaugurował obchody operowego jubileuszu w październiku ubiegłego roku. Repertuar koncertów to „muzyczna panorama” minionego… »

Wiktoria Raczyńska,

Masz pomysł na film z Bydgoszczą w tle? Zgłoś się do programu BTF

Do 25 lipca trwa nabór projektów scenariuszowych do drugiego etapu Bydgoskiej Tożsamości Filmowej. Na zwycięzców czekają stypendia w wysokości 10 tysięcy zł. Tymczasem w organizującym BTF Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy rozpoczyna się niedługo cykl warsztatów dla triumfatorów… »

Wiktoria Raczyńska,

Książki zostały uwolnione

Z okazji Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek w parku im. Jana Kochanowskiego otwarte zostały pierwsze stacje bookcrossingowe. Dzięki nim będzie można wypożyczyć ciekawą książkę i podzielić się swoimi lekturami z innym mieszkańcami. Stacje bookcrossingowe to pomysł mieszkańców Bydgoszczy –… »

Marek Tomaszewski,

„Twórcze rozmaitości” Dominika Woźniaka w BCS

Bydgoskie Centrum Sztuki serdecznie zaprasza jutro, 9 czerwca 2017 roku, o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy Dominika Woźniaka „Twórcze rozmaitości”. Dominik Woźniak jest to młody artysta, poszukujący inspiracji w naturze, a motywy, które na stałe zagościły w jego… »

Wiktoria Raczyńska,

Opera Nova – dorosłym i dzieciom – ku uciesze

W piątek, sobotę, niedzielę i wtorek (26, 27, 28 i 30 maja) Opera Nova proponuje operetkowe arcydzieło Kálmána „Księżniczka czardasza”. Z kolei od piątku, 2 czerwca do niedzieli 4 czerwca  grana będzie baśń baletowa „Królewna Śnieżka i siedmiu… »

Wiktoria Raczyńska,

Noc Muzeów: wystawy, pokazy, niespodzianki…

Wernisaże , wystawy, koncerty, konkursy z nagrodami… Zobaczyć będzie także to, co na co dzień jest niedostępne. W sobotę, 20 maja, kolejna Noc Muzeów. Większość placówek w Bydgoszczy otwarta będzie od godziny 17.00 do 1.00. W tym siły… »

Marek Tomaszewski,

Przyjaciółka św. Jana Pawła II w Bydgoszczy

Bydgoska inauguracja trzyletnich przygotowań do 100. urodzin św. Jana Pawła II odbędzie się 18 maja w „Wiatraku”. Specjalnym gościem będzie 96-letnia pani Halina Kwiatkowska, która wystąpi z monodramem „Wielki Kolega”. W biurze „Wiatraka” można odbierać bezpłatne bilety na… »

Wiktoria Raczyńska,