Kultura

Bydgoska „Halka” w telewizji w urodziny Moniuszki

Opera Nova w Bydgoszczy informuje, iż w dzień urodzin 201. Stanisława Moniuszki, 5 maja 2020 roku, o godzinie 20.20 TVP Kultura wyemituje operę „Halka” zrealizowaną w Operze Nova i zapisaną w technice Blu Ray. Opera Nova zaprasza do… »

Wiktoria Raczyńska,

Poruszenia Na Łączach

Bydgoskie Centrum Sztuki zaprasza 25 kwietnia (sobota), od godziny 14.00 do 15.30 na Poruszenia, czyli drugie spotkanie sztuki i psychoanalizy. Będzie to okazja do dyskusji wokół prezentowanej w BCS wystawy rzeźb Stanisława Horno-Popławskiego. Spotkanie pozwoli organizatorom na podzielenie… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Muzyczne urodziny Miasta

Bydgoscy muzycy, artyści związani z naszym miastem zagrali koncert dla Mieszkańców. Zagrali koncert, nie wychodząc z domu! 19 kwietnia jest dla bydgoszczan wyjątkową datą – 674 lata temu Bydgoszcz uzyskała prawa miejskie. Tegoroczne świętowanie jest zupełnie inne, niż… »

Wiktoria Raczyńska,

Spontaniczny koncert online w Ostromecku

Pałac Ostromecko zaprasza na piątkowy (17 kwietnia) koncert Dominiki Zamary. Koncert na żywo będzie można śledzić za pośrednictwem strony Talent Music Agency oraz na facebookowym fanpage’u Pałacu Ostromecko. Pałac Ostromecko także w tych trudnych czasach staje na wysokości zadania… »

Wiktoria Raczyńska,

Teatr Piasku on-line

Teatr Piasku Tetiany Galitsyny, zwyciężczyni programu „Mam Talent” oraz prekursorki sztuki malowania piaskiem w Polsce teraz on-line. Najbliższy spektakl już 12 kwietnia. W odpowiedzi na aktualną sytuację na świecie oraz w kraju, Teatr Piasku Tetiany Galitsyny wprowadza do… »

Wiktoria Raczyńska,

E-koncerty na Wielki Tydzień spod znaku Betlejem w Polsce

Gwiazdy muzyki chrześcijańskiej nie upadają na duchu i dzielą się nadzieją. Pomimo ograniczeń, zapraszają na koncerty. Oczywiście tam, gdzie można się spotkać… czyli do Internetu. Twórcy polskiej sceny chrześcijańskiej rozpoczynają cykl koncertów na trudne czasy, poprzez które chcą… »

Wiktoria Raczyńska,

Opera Nova odwołuje spektakle i 27. Bydgoski Festiwal Operowy

W związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, przedłużeniu do odwołania ulegają ograniczenia w działalności instytucji kultury związane z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki. Odwołane zostają, zaplanowane na kwiecień, spektakle… »

Wiktoria Raczyńska,

Teatralne krawcowe szyją maseczki dla medyków

Zamiast kostiumów teatralnych, maski ochronne – Teatr Polski w Bydgoszczy dołącza do akcji. Na co dzień tworzą kostiumy na scenę, dziś szyją maseczki ochronne – Teatr Polski w Bydgoszczy przyłącza się do akcji „Bydgoszcz szyje maski dla medyków”.… »

Wiktoria Raczyńska,

Muzeum zamknięte? Zaproś je do domu z #zMOBwDOMu

Większość z nas zgodnie z zaleceniami nie wychodzi z domu. Choć instytucje kultury również są zamknięte, nie oznacza to, że nie możecie korzystać ze świata sztuki, historii czy szeroko pojętej kultury. Zobaczcie, co dla was przygotowało Muzeum Okręgowe… »

Wiktoria Raczyńska,

Empik udostępnia pakiet Empik Premium na 60 dni za darmo dla wszystkich

Empik w ramach swojej flagowej usługi Empik Premium udostępnia bezpłatnie wszystkim szeroki pakiet korzyści na dwa miesiące. To darmowy dostęp do ponad 11 tysięcy audiobooków i e-booków oraz do oferty słuchowisk i podcastów w aplikacji Empik Go. Dodatkowo… »

Magdalena Jabłońska,

Lekcje z internetu – ruszył serwis gov.pl/zdalnelekcje

Tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu, a także propozycje materiałów, na bazie których można zdalnie poprowadzić zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych – wszystko to można znaleźć tutaj. Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji… »

Magdalena Jabłońska,

Nauka zdalna w czasie zawieszenia zajęć

Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć w szkołach – rekomendacje dla nauczycieli i dyrektorów. Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji, Zespołem GovTech Polska i instytucjami publicznymi przygotowało rekomendacje dotyczące materiałów edukacyjnych do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów szkół.… »

Magdalena Jabłońska,

„My, Europa, Uczta narodów” w marcu w Teatrze Polskim

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na wyjątkowe wydarzenie. 21 marca na Dużej Scenie TPB odbędzie się polska prapremiera międzynarodowej produkcji „My, Europa, Uczta narodów” w reż. Rolanda Auzeta. „My, Europa, Uczta narodów” to dialog o Europie oparty na… »

Wiktoria Raczyńska,

Muzealny marzec

Początek trzeciego miesiąca 2020 roku zapowiada się w Muzeum Okręgowym niezwykle ciekawie. Na warsztaty i wykłady zaprasza zarówno starszych, jak i młodszych. W najbliższa niedzielę (1 marca) odbędzie się spotkanie rodzinne z cyklu „Niedziela w muzeum”, podczas którego… »

Wiktoria Raczyńska,

Moniuszko oblężony, czyli zima w Strasznym dworze

W XVII-wiecznej Polsce noc sylwestrowa nie wyróżniała się specjalnie od innych, poza tym, że wróżono na temat małżeństwa, urodzaju czy pogody. Przełom roku świętowano w zaciszu dworków, na przyjęciach z ponczem i polowaniami. I tak jest w operze… »

Wiktoria Raczyńska,

Wiosna w balecie, czyli „Coppelia”

Wiosna wisi w powietrzu, zatem lekka historia zakończona weselnym przyjęciem jest au courant. Opera Nova zaprasza w bieżącym tygodniu na trzy spektakle swej najnowszej pozycji repertuarowej: baletu „Coppelia, czyli dziewczyna o szklanych oczach” 21, 22 i 23 lutego.… »

Wiktoria Raczyńska,