Kultura

Helena Dobaczewska-Skonieczka w WiMBP

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna 24 sierpnia (piątek), o godzinie 16.00, zaprasza do Biblioteki Głównej (Stary Rynek 24), na spotkanie autorskie z Heleną Dobaczewską-Skonieczką. Jest to kolejne spotkanie w ramach cyklu „Żywe drzewo na stulecie niepodległości”, podczas którego… »

Wiktoria Raczyńska,

Rzeźba i ceramika Joanny Roszkowskiej w BCS

Bydgoskie Centrum Sztuki zaprasza na otwarcie wystawy rzeźby i ceramiki Joanny Roszkowskiej „Entropia” 24 sierpnia (piątek) o godzinie 18.00 (wstęp wolny). Wystawa potrwa do 28 września. Joanna Roszkowska jest absolwentką wydziału Wzornictwa Przemysłowego ASP w Warszawie. Przez lata… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Zagrają uczestnicy X Paderewski Piano Academy

Towarzystwo Muzyczne im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy zaprasza na koncerty najlepszych uczestników X Paderewski Piano Academy 2018. Występują: uczestnicy Paderewski Piano Academy Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod batutą Przemysława Fiugajskiego i Jakuba Chrenowicza Terminy: 11 sierpnia 2018, godzina 20.00… »

Magdalena Jabłońska,

Krzysztof Daukszewicz i „Nareszcie w Dudapeszcie”

„Nareszcie w Dudapeszcie” to najnowszy, na bieżąco aktualizowany autorski program Krzysztofa Daukszewicza. Satyryk opisuje i wyśmiewa absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Każdy występ może różnić się od poprzedniego, w zależności od tego,… »

Magdalena Jabłońska,

MASZYNOzielniki w galerii Stan Użytku

Galeria Stan Użytku zaprasza na piątkowe spotkania z maszyną do pisania. Wspólnie stworzycie opowieść w formie dziennika – piątkowych zapisków wakacyjnych o waszych spostrzeżeniach z dnia codziennego. Motywem przewodnim będzie „roślina”. ETAP I: Zrywamy i piszemy. Szukamy na… »

Magdalena Jabłońska,

Zagraniczni wolontariusze na fordońskich podwórkach

Młodzi wolontariusze z Rumunii, Hiszpanii, Portugalii i Łotwy, którzy przyjechali do Bydgoszczy na zaproszenie Fundacji “Wiatrak”, od poniedziałku (23 lipca) będą bawić się z dziećmi na fordońskich podwórkach. Projekt Europodwórka potrwa od 23 lipca do 28 sierpnia. Do… »

Magdalena Jabłońska,

„Nabytki” na 95 lat Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy

W tym roku przypada 95. rocznica istnienia Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Ekspozycja przygotowana specjalnie na tę okazję stanowi pokaz najcenniejszych i zarazem najciekawszych obiektów pozyskanych do zbiorów muzealnych w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Otwarcie wystawy nastąpi… »

Magdalena Jabłońska,

Taneczne folkowisko – Międzypokoleniowy VIII Festiwal Tańców w Kręgu

Stowarzyszenie Ajde Jano zaprasza wszystkich miłośników tańców w kręgu, tańców etnicznych na kolejną, VIII edycję festiwalu w pięknym zakątku w kompleksie pałacowo-parkowym w Ostromecku. Instruktorzy: Iwona Dzierma (Białystok), Daniel Sandu (Amsterdam), Cezary Cesarz (Opole), Magdalena Mak (Poznań), Danuta… »

Magdalena Jabłońska,

Można zgłaszać kandydatów do nagród PISF

Po raz jedenasty Polski Instytut Sztuki Filmowej uhonoruje osoby oraz instytucje wspierające rozwój polskiej kinematografii – promujące sztukę filmową w Polsce i za granicą, organizujące festiwale i inne wydarzenia filmowe, publikujące książki o tematyce filmowej, z pasją oddające… »

Magdalena Jabłońska,

MOB zaprasza do udziału w sesji naukowej

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy w ramach organizowanej wystawy „Wielość w jedności. Offset, serigrafia, techniki cyfrowe i działania intermedialne w grafice polskiej” zaprasza do udziału w sesji naukowej 18-19 października 2018 roku w Bydgoszczy (Galeria Sztuki… »

Magdalena Jabłońska,

Wystawa „Adwokaci Polscy Ojczyźnie” na dworcu PKP

Co łączyło Józefa Wybickiego, Cyryla Ratajskiego, Jana Brzechwę, Władysława Raczkiewicza, Franciszka Karpińskiego i rodzinę Adama Mickiewicza? Zawód adwokata. Okręgowa Rada Adwokacka zaprasza na wyjątkową wystawę na Dworcu Głównym PKP. Adwokaci polscy przez dziesiątki pokoleń nie tylko wykonywali swój… »

Magdalena Jabłońska,

Fotogramy Wernera Herzoga i film od jego brata

Już 28 czerwca rozpoczyna się “Prolog” festiwalu Spotkania Nieprzypadkowe “Oko nigdy nie śpi”. Tego dnia w bydgoskiej Galerii bwa otwarta zostanie wystawa fotosów z filmów Wernera Herzoga. Podczas “Prologu” zobaczymy też video-rozmowę Lucki Stipetičem, z bratem Wernera i… »

Wiktoria Raczyńska,

Kto odsłoni kolejne Bydgoskie Autografy?

Do grona trzydziestu sześciu sygnatur utrwalonych w płaskorzeźbie przy ulicy Długiej dołączą kolejne trzy podpisy wyjątkowych dla Miasta osobistości. Przedsięwzięcie ma charakter cykliczny. Kapituła wyróżnia każdego roku wyjątkowe osoby, które swoją pracą i działalnością sławią dobre imię Bydgoszczy.… »

Wiktoria Raczyńska,

Opera Nova zamyka sezon

Trzy spektakle baletu Sergiusza Prokofiewa będą ostatnimi w bieżącym sezonie artystycznym Opery Nova w Bydgoszczy. „Romeo i Julia”, najnowszy tytuł w repertuarze bydgoskiej sceny (druga z premier kończącego się sezonu artystycznego), zaprezentowany zostanie w piątek i sobotę, 22… »

Wiktoria Raczyńska,

Po plenerze rzeźbiarskim

Zakończył się właśnie 26. Ogólnopolski Plener Rzeźbiarski. W Myślęcinku swoje projekty utrwalili w drewnie licealiści ze szkół plastycznych z całej Polski. Jak co roku o tej porze, w okolicy dojścia do zoo słychać było charakterystyczne stukanie. Za te… »

Wiktoria Raczyńska,

Startuje sesja nagraniowa „Halki”

„Halka” Stanisława Moniuszki będzie czwartą (po wydanych operach „Manru” Paderewskiego i „Rusałce” Dworzaka i nagranym już balecie „Zniewolony umysł” w choreografii Roberta Bondary) płytą z zapisem słynnego spektaklu z bieżącego repertuaru bydgoskiej sceny operowej. Od 12 czerwca br.… »

Wiktoria Raczyńska,