Kultura

Koncerty za koncertami

W bieżącym tygodniu w Operze Nova praca wre – przeplatają się tutaj bowiem próby zespołów artystycznych do przygotowywanych koncertów – sylwestrowo-noworocznych i kolędowych. Od dzisiaj, 9 grudnia, z artystami spotyka się reżyser „sylwestrów”, Sebastian Gonciarz, który te okazjonalne… »

Wiktoria Raczyńska,

Odkryj Rzeźbę w Sopockim Domu Aukcyjnym w Bydgoszczy

Już 13 grudnia, o godzinie 18.00, rozpocznie się Aukcja Rzeźby XXI wieku, na której SDA zgromadził prace młodych rzeźbiarek i rzeźbiarzy, m.in., Tomasza Górnickiego, Magdaleny Karłowicz, Piotra Sochy, Andrzeja Sobiepana, czy Pawła Otwinowskiego. Zaraz po licytacji prac młodych… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Niesieni grą trzech tetryków

Już przed premierą „Ptaka” Jerzego Szaniawskiego w reżyserii Magdy Drab dyrekcja nie ukrywała nadziei zastąpienia „Klubu kawalerów” właśnie tą produkcją tym bardziej, że ta pierwsza znika w styczniu po 100 wystawieniu z afisza na amen. I sądzę, że… »

Wiktoria Raczyńska,

Bóg się rodzi, moc truchleje w MOB

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na specjalne świąteczne zajęcia poświęcone przedstawieniom Bożego Narodzenia w sztuce. Lekcja „Bóg się rodzi! Motyw Bożego Narodzenia w malarstwie”, skierowana jest do uczniów szkół średnich. Podczas wykładu zostanie zaprezentowana wielowiekowa tradycja ikonografii Bożego… »

Wiktoria Raczyńska,

„Idą Gody…Boże Narodzenie w zwyczajach i sztuce ludowej” w MOB

W bydgoskim muzeum można już poczuć świąteczną atmosferę. Nowej ekspozycji towarzyszą dźwięki kolęd i zapach choinek. Nowa wystawa czasowa to lokalna twórczość ludowa oraz bożonarodzeniowe zwyczaje i tradycje. Godami w tradycji polskiej zwano dwanaście dni i wieczorów, liczonych… »

Wiktoria Raczyńska,

Cukiernicza mistrzyni zainspiruje do świątecznych wypieków

Przedświąteczne spotkanie z Jowitą Woszczyńską – mistrzynią świata w cukiernictwie odbędzie się 12 grudnia, o godzinie 17.00, w Centrum Edukacji Muzealnej, przy ul. Mennica 6. Jowita Woszczyńska 20 października br. wywalczyła w Mediolanie złoty medal w prestiżowym konkursie… »

Wiktoria Raczyńska,

Aukcja charytatywna dla BKS Visła Bydgoszcz

Bydgoskie Centrum Sztuki zaprasza na aukcję charytatywną, która odbędzie się w środę, 4 grudnia 2019, o godzinie 18.00 w bydgoskim oddziale Sopockiego Domu Aukcyjnego znajdującym się przy ulicy Jagiellońskiej 47. Aukcja ma na celu wsparcie bydgoskiej drużyny siatkarzy, BKS… »

Wiktoria Raczyńska,

Casting w Operze Nova

W najbliższy poniedziałek, w Operze Nova, odbędzie się casting do musicalu „Bulwar Zachodzącego Słońca” (Sunset Boulevard) Andrew Lloyd Webbera. Premiera odbędzie się 25 kwietnia 2020 roku na scenie Opery Nova jako inauguracja XXVII edycji Bydgoskiego Festiwalu Operowego. Uczestnicy,… »

Wiktoria Raczyńska,

Koncerty kolęd „Tryumfy Króla Niebieskiego” już w styczniu

Święta Bożego Narodzenia za miesiąc, tymczasem Opera Nova w Bydgoszczy już teraz zaprasza na wspaniały koncert. 4 i 5 stycznia 2020 roku odbędzie się, utrzymany w odświętnym nastroju i oprawie scenograficznej, koncert kolęd, nazwany od tytułu jednej z… »

Wiktoria Raczyńska,

Wojciech Jakubowski w Galerii Sztuki Nowoczesnej

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zaprasza na wystawę przygotowaną z okazji 90. urodzin Wojciecha Jakubowskiego – wybitnego grafika – miedziorytnika, autora ekslibrisów, projektanta oraz twórcy biżuterii, od wielu lat współpracującego z bydgoskim muzeum. Jest to wystawa… »

Wiktoria Raczyńska,

Kolejna premiera w Teatrze Polskim w Bydgoszczy

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza w grudniu na wieczory pełne komedii. Wszystko za sprawą najnowszego spektaklu pt. „Ptak”, którego premiera odbędzie się na początku miesiąca. Grudzień, na bydgoskiej scenie, Teatr Polski w Bydgoszczy rozpocznie premierą spektaklu „Ptak” w… »

Wiktoria Raczyńska,

Malarstwo i rzeźba Doroty Buczkowskiej w BCS

Dla twórczości Doroty Buczkowskiej ważne jest dostrzeganie iluzji, której wszyscy ulegamy. Iluzja ta polega na uznawaniu tego, co widzimy, za realne, choć często to takie właśnie nie jest. Na wystawie “Okoliczności” – na wernisaż Bydgoskie Centrum Sztuki zaprasza 29… »

Wiktoria Raczyńska,

Dr Misio już w ten weekend w Bydgoszczy

Dr Misio, to męska załoga pod wodzą Arka Jakubika – jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów oraz scenarzysty, reżysera związanego z ambitnymi projektami filmowymi na kulturalnej mapie Polski. Znanego m.in. ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego… »

Wiktoria Raczyńska,

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w roli Jontka

Łukasz Załęski, zdobywca I nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Bogdana Paprockiego wystąpi w „Halce” 22 i 24 listopada na scenie Opery Nova w Bydgoszczy. Spektakle „Halki” (22-24 listopada br.) wpisują się w ogólnopolską akcję „Polska-zobacz więcej”, która… »

Wiktoria Raczyńska,

Forum.Lutosławski już wkrótce

Forum.Lutosławski to kolejne wydarzenie organizowane w ramach projektu Regionalna Inicjatywa Doskonałości prowadzonego przez Akademię Muzyczną w Bydgoszczy. Na Forum złożą się spotkania, dyskusje, warsztaty, koncerty przybliżające twórczość Witolda Lutosławskiego – jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów XX wieku. Witold… »

Wiktoria Raczyńska,