Kultura

Teatr Piasku on-line

Teatr Piasku Tetiany Galitsyny, zwyciężczyni programu „Mam Talent” oraz prekursorki sztuki malowania piaskiem w Polsce teraz on-line. Najbliższy spektakl już 12 kwietnia. W odpowiedzi na aktualną sytuację na świecie oraz w kraju, Teatr Piasku Tetiany Galitsyny wprowadza do… »

Wiktoria Raczyńska,

E-koncerty na Wielki Tydzień spod znaku Betlejem w Polsce

Gwiazdy muzyki chrześcijańskiej nie upadają na duchu i dzielą się nadzieją. Pomimo ograniczeń, zapraszają na koncerty. Oczywiście tam, gdzie można się spotkać… czyli do Internetu. Twórcy polskiej sceny chrześcijańskiej rozpoczynają cykl koncertów na trudne czasy, poprzez które chcą… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Opera Nova odwołuje spektakle i 27. Bydgoski Festiwal Operowy

W związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, przedłużeniu do odwołania ulegają ograniczenia w działalności instytucji kultury związane z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki. Odwołane zostają, zaplanowane na kwiecień, spektakle… »

Wiktoria Raczyńska,

Teatralne krawcowe szyją maseczki dla medyków

Zamiast kostiumów teatralnych, maski ochronne – Teatr Polski w Bydgoszczy dołącza do akcji. Na co dzień tworzą kostiumy na scenę, dziś szyją maseczki ochronne – Teatr Polski w Bydgoszczy przyłącza się do akcji „Bydgoszcz szyje maski dla medyków”.… »

Wiktoria Raczyńska,

Muzeum zamknięte? Zaproś je do domu z #zMOBwDOMu

Większość z nas zgodnie z zaleceniami nie wychodzi z domu. Choć instytucje kultury również są zamknięte, nie oznacza to, że nie możecie korzystać ze świata sztuki, historii czy szeroko pojętej kultury. Zobaczcie, co dla was przygotowało Muzeum Okręgowe… »

Wiktoria Raczyńska,

Empik udostępnia pakiet Empik Premium na 60 dni za darmo dla wszystkich

Empik w ramach swojej flagowej usługi Empik Premium udostępnia bezpłatnie wszystkim szeroki pakiet korzyści na dwa miesiące. To darmowy dostęp do ponad 11 tysięcy audiobooków i e-booków oraz do oferty słuchowisk i podcastów w aplikacji Empik Go. Dodatkowo… »

Magdalena Jabłońska,

Lekcje z internetu – ruszył serwis gov.pl/zdalnelekcje

Tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu, a także propozycje materiałów, na bazie których można zdalnie poprowadzić zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych – wszystko to można znaleźć tutaj. Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji… »

Magdalena Jabłońska,

Nauka zdalna w czasie zawieszenia zajęć

Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć w szkołach – rekomendacje dla nauczycieli i dyrektorów. Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji, Zespołem GovTech Polska i instytucjami publicznymi przygotowało rekomendacje dotyczące materiałów edukacyjnych do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów szkół.… »

Magdalena Jabłońska,

„My, Europa, Uczta narodów” w marcu w Teatrze Polskim

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na wyjątkowe wydarzenie. 21 marca na Dużej Scenie TPB odbędzie się polska prapremiera międzynarodowej produkcji „My, Europa, Uczta narodów” w reż. Rolanda Auzeta. „My, Europa, Uczta narodów” to dialog o Europie oparty na… »

Wiktoria Raczyńska,

Muzealny marzec

Początek trzeciego miesiąca 2020 roku zapowiada się w Muzeum Okręgowym niezwykle ciekawie. Na warsztaty i wykłady zaprasza zarówno starszych, jak i młodszych. W najbliższa niedzielę (1 marca) odbędzie się spotkanie rodzinne z cyklu „Niedziela w muzeum”, podczas którego… »

Wiktoria Raczyńska,

Moniuszko oblężony, czyli zima w Strasznym dworze

W XVII-wiecznej Polsce noc sylwestrowa nie wyróżniała się specjalnie od innych, poza tym, że wróżono na temat małżeństwa, urodzaju czy pogody. Przełom roku świętowano w zaciszu dworków, na przyjęciach z ponczem i polowaniami. I tak jest w operze… »

Wiktoria Raczyńska,

Wiosna w balecie, czyli „Coppelia”

Wiosna wisi w powietrzu, zatem lekka historia zakończona weselnym przyjęciem jest au courant. Opera Nova zaprasza w bieżącym tygodniu na trzy spektakle swej najnowszej pozycji repertuarowej: baletu „Coppelia, czyli dziewczyna o szklanych oczach” 21, 22 i 23 lutego.… »

Wiktoria Raczyńska,

„Mistrzowie” w Galerii Sztuki Nowoczesnej

Od 21 lutego Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zaprasza do zwiedzania ekspozycji przybliżającej wybrane prace malarskie, rysunkowe, graficzne i rzeźbiarskie z kolekcji bydgoskiego muzeum. Dzieła wielkich mistrzów, które przez laty gromadziło Muzeum Okręgowe, będzie można podziwiać na wystawie… »

Wiktoria Raczyńska,

Reprezentanci Regionalnej Inicjatywy Doskonałości w Nowym Jorku

Regionalna Inicjatywa Doskonałości, nowy projekt Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy nawiązała współpracę z Manhattan School of Music. Już w marcu reprezentanci bydgoskiego środowiska muzycznego wystąpią w Nowym Jorku. Prof. Katarzyna Popowa-Zydroń poprowadzi masterclass, a prof. Ewa… »

Wiktoria Raczyńska,

Bydgoskie Centrum Sztuki obchodzić będzie trzecie urodziny

Bydgoskie Centrum Sztuki zaprasza na wernisaż wystawy z okazji trzecich urodzin Bydgoskiego Centrum Sztuki, który odbędzie się 25 lutego o godzinie 18.00. Na wystawie pokazane zostaną fragmenty kolekcji rzeźb Stanisława Horno-Popławskiego. Bliżej pokazana zostanie jego twórczość pomnikowa. Rzeźbom… »

Wiktoria Raczyńska,

Między Ścianą Płaczu a Murem Bezpieczeństwa

Bydgoskie Centrum Sztuki zaprasza 18 lutego (wtorek), o godzinie 17.30 na wykład „Między Ścianą Płaczu a Murem Bezpieczeństwa: konflikt izraelsko-palestyński w sztukach wizualnych”. Poprowadzi go dr Magdalena Maciudzińska-Kamczycka. Wstęp wolny. Magdalena Maciudzińska-Kamczycka – adiunkt w Katedrze Historii Sztuki… »

Wiktoria Raczyńska,