Kultura

Tomasza Górnickiego „OPPRESSED” w BCS

Bydgoskie Centrum Sztuki zaprasza na wernisaż wystawy rzeźb Tomasza Górnickiego OPPRESSED, który odbędzie się w Bydgoskim Centrum Sztuki im. Stanisława Horno-Popławskiego (ul. Jagiellońska 47, Bydgoszcz), 19 stycznia 2018 roku o godzinie 18.00. Wystawa OPPRESSED jest opowieścią o ucisku i opresji, której filarami są religia, państwo płeć… »

Wiktoria Raczyńska,

Od Dziadka… do Romea

Paul Chalmer, znakomity choreograf i tancerz, człowiek wielkiej wiedzy o balecie, jest twórcą choreografii do „Dziadka do orzechów” w Operze Nova, spektaklu, który od 3 lat bije rekordy frekwencyjne. Najbliższe spektakle „Dziadka do orzechów”, zarazem ostatnie w tym… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Poczujmy ducha epoki

Licząca ponad 100 lat karuzela wiktoriańska, która stanie na Starym Rynku, bieg kelnerów z szampanem, historyczne inscenizacje, potańcówka w rytmach z lat 20. i 30. – takie, między innymi, atrakcje czekają nas podczas tegorocznych obchodów 98. rocznicy powrotu… »

Marek Tomaszewski,

Moneta z bydgoskiej mennicy sprzedana za ponad 2 mln dolarów

Jest jedną najdroższych monet świata – 100 dukatów Zygmunta III Wazy zostało sprzedane na aukcji w Stanach Zjednoczonych za 2 mln 160 tys. dolarów. Moneta pochodzi z bydgoskiej mennicy – na całym świecie jest jedynie sześć takich egzemplarzy.… »

Wiktoria Raczyńska,

Dziwactwa Mistrza Bulbulasa już wkrótce w Bydgoszczy

Teatr Baniek Mydlanych zaprasza 3 marca na unikalne widowisko dla dzieci. „Dziwactwa Mistrza Bulbulasa”, w którym głównymi bohaterami są olbrzymie bańki mydlane. Bajeczny karnawał baniek mydlanych oraz niesamowita dawka humoru i dobrej energii dla całej rodziny, czyli interaktywne show w wykonaniu… »

Wiktoria Raczyńska,

Alicja (z Poznania) w Krainie Czarów w Operze Nova

W poniedziałek, 8 stycznia, o godzinie 12.00 i godzinie 18.00 na scenie Opery Nova wystąpią uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu, Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej i Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego oraz Orkiestra Sinfonietta Polonia.… »

Wiktoria Raczyńska,

Kolęda jest dobra na wszystko!

Opera Nova zaprasza na koncerty utrzymane w klimacie świątecznego muzykowania i kolędowania. 9 i 10 stycznia na życzenie publiczności powtórnie przedstawione zostaną koncerty kameralne „Wypatrując gwiazdy” wykonywane przez muzyków orkiestry Opery Nova z  solowym udziałem Jolanty Wagner (sopran)… »

Marek Tomaszewski,

Rafał Bruski: Bydgoszcz nie jest przechowalnią bagażu

Odpowiedzią prezydenta Bydgoszczy na podpisanie listu intencyjnego przez ministra kultury Piotra Glińskiego, prezydenta Torunia Michała Zaleskiego oraz prezesa Fundacji Tumult Marka Żydowicza w sprawie budowy Centrum Festiwalowo-Kongresowego dla Camerimage w Toruniu jest zmniejszenie dotacji dla festiwalu do kwoty… »

Marek Tomaszewski,

Pierwszy koncert już 28 grudnia

W Operze Nova do soboty włącznie próby szły pełną parą. Nic dziwnego, pierwszy z galowych  koncertów, którymi Opera Nova żegna odchodzący rok odbędzie się w czwartek, 28 grudnia.  I tak będzie codziennie do Nowego Roku. Garderobiane przewożą wieszaki… »

Wiktoria Raczyńska,

Camerimage przeniesie się do Torunia?

List intencyjny w sprawie utworzenia Centrum Festiwalowo-Kongresowego Camerimage w Toruniu podpisali wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński, prezydent Torunia Michał Zaleski oraz prezes Fundacji Tumult Marek Żydowicz. Sygnatariusze deklaracji spotkali się 20 grudnia w Warszawie.… »

Marek Tomaszewski,

Camerimage zostaje w Bydgoszczy na cztery lata?

Jak informuje ratusz, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski porozumiał się z prezesem Fundacji Tumult Markiem Żydowiczem w sprawie kolejnych edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Camerimage w Bydgoszczy. Miasto chce podpisać z Fundacją Tumult wieloletnią umowę, która zakładałaby, że cztery kolejne… »

Marek Tomaszewski,

Nadchodzi 7. Festiwal LULU Mariusza Lubomskiego

Okres między Bożym Narodzeniem a sylwestrem też może być elektryzujący. Właśnie wtedy w toruńskim klubie Lizard King rusza Festiwal LULU. W tym roku obok gospodarza imprezy Mariusza Lubomskiego wystąpią Piotr Bukartyk, Jacek Kleyff, Jarecki, Mrozu i Piotr Rogucki. … »

Wiktoria Raczyńska,

„Najlepsze życzenia” Anny Brody

CzyTam Świat i Fundacja Nowe Pokolenie Bydgoszcz 16 grudnia, w godzinach od 15.00 do 18.00 szykuje świąteczny, zimowy koncert Ani Brody, a ponadto kreatywne, rodzinne zabawy o tematyce zimowej oraz nagrody książkowe dla laureatów konkursu plastycznego pn. „Świat mojej… »

Wiktoria Raczyńska,

Spod ręki mistrza

Legenda dramatyczna Hectora Berlioza, której libretto inspirowane jest literackim arcydziełem „Faustem” Goethego, wystawiana jest rzadko na estradach filharmonicznych, a w wersji scenicznej można obejrzeć ją tylko na scenie bydgoskiej opery. Po raz 11. w ciągu ostatnich dwóch lat… »

Wiktoria Raczyńska,

Betlejem w Polsce

Największe hale koncertowe w 12 miastach. Osobowości polskiej i zagranicznej sceny muzycznej oraz najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata! Rusza premierowa trasa koncertowa Betlejem w Polsce, pod patronatem Episkopatu Polski. Gwiazdy na 12 scenach Katowice, Warszawa, Poznań, Szczecin,… »

Wiktoria Raczyńska,

Sławomir Idziak: To jest wspaniały czas mojego życia

Sławomir Idziak, znakomity operator filmowy, autor zdjęć do ponad 50 filmów, m.in. „Trzy kolory. Niebieski”, „Helikopter w ogniu”, „Podwójne życie Weroniki”, „Król Artur” czy „Harry Potter i Zakon Feniksa”, podczas Camerimage prowadził warsztaty filmowe zorganizowane przez założoną przez… »

Marek Tomaszewski,