Kultura

Po plenerze rzeźbiarskim

Zakończył się właśnie 26. Ogólnopolski Plener Rzeźbiarski. W Myślęcinku swoje projekty utrwalili w drewnie licealiści ze szkół plastycznych z całej Polski. Jak co roku o tej porze, w okolicy dojścia do zoo słychać było charakterystyczne stukanie. Za te… »

Wiktoria Raczyńska,

Startuje sesja nagraniowa „Halki”

„Halka” Stanisława Moniuszki będzie czwartą (po wydanych operach „Manru” Paderewskiego i „Rusałce” Dworzaka i nagranym już balecie „Zniewolony umysł” w choreografii Roberta Bondary) płytą z zapisem słynnego spektaklu z bieżącego repertuaru bydgoskiej sceny operowej. Od 12 czerwca br.… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Georg Johann Tribowski w MOB

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zaprasza na wernisaż nowej wystawy, która jest zapisem emocji twórcy walczącego z brakiem przestrzeni dla swobodnego rozwoju – Georga Johanna Tribowskiego. Otwarcie 14 czerwca, o godzinie 18.00 w Spichrzach nad Brdą. Wstęp wolny.… »

Wiktoria Raczyńska,

„Opera Objazdowa” na bydgoskich osiedlach

5 pokazów plenerowych Chóru Społecznego Czarnego Karła i jego opery antydepresyjnej „Cristoforo Colombo” autorstwa Grzegorza Pleszyńskiego, na oddalonych od centrum miasta osiedlach Bydgoszczy. Jeden z pokazów odbędzie się w postindustrialnej przestrzeni hal magazynowych osiedla Bocianowo. Pokazy przeznaczone są… »

Wiktoria Raczyńska,

Muralami odmienią miasto

Już 8 czerwca rozpocznie się Bite-Art Festival. Wydarzenie w całości poświęcone kulturze i sztuce w Bydgoszczy. Malarstwo, wystawy, muzyka, występy artystyczne, a to wszystko na ulicach miasta i w galeriach. W trakcie trwania festiwalu powstaną dwa murale, które… »

Wiktoria Raczyńska,

Łukasz Zagrobelny na balkonie Święcickiego

Senator RP Andrzej Kobiak oraz Kujawsko – Pomorskie Centrum Kultury zapraszają na kolejny koncert z balkonu Święcickiego” (Plac Wolności 1). Dla bydgoskiej publiczności wystąpi znany wokalista – Łukasz Zagrobelny. Koncert odbędzie się w sobotę, 30 czerwca 2018 r.… »

Wiktoria Raczyńska,

Sztuka współczesna z kolekcji Wojciecha Fibaka

Wystawa zostanie otwarta 23 czerwca, podczas Bydgoskiej Nocy Muzealnej i Steru na Bydgoszcz. Gościem specjalnym będzie sam Wojciech Fibak. Muzeum Okręgowe zaprasza do Galerii Sztuki Nowoczesnej o godzinie 16.00. Wojciech Fibak to nie tylko utytułowany sportowiec, ale i… »

Wiktoria Raczyńska,

Michał Wójcik w bibliotece

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy 12 czerwca (wtorek), o godzinie 18.00, zaprasza do Biblioteki Głównej (Stary Rynek 24) na spotkanie z Michałem Wójcikiem – historykiem, dziennikarzem. Absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował w Radiu Zet. Związany… »

Wiktoria Raczyńska,

Aktywni, kreatywni, ciekawi – seniorzy

Już w ten piątek w MCK odbędzie się wernisaż autorskiej wystawy Pauliny Komorowskiej, będącej rezultatem projektu fotograficznego „Aktywni i dojrzali na Kujawach i Pomorzu”. Kunsztownie skomponowane kadry, zwracają uwagę na rosnący udział osób starszych w społeczeństwie. W obliczu… »

Wiktoria Raczyńska,

Opera w plenerze

Plenerowym koncertem (środa, 6 czerwca br. o godzinie 19.00) Opera Nova włączy się w obchody Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Po raz czwarty wielki koncert z udziałem kilkudziesięciu solistów, chóru i orkiestry Opery Nova poprowadzonej przez Macieja Figasa i Piotra… »

Wiktoria Raczyńska,

Teatr Polski wyprzedaje scenografie

Teatr Polski organizuje wyprzedaż przedmiotów teatralnych, pochodzących ze zdjętych z afisza przedstawień. W nocy z 9 na 10 czerwca widzowie będą mogli kupić kaski, rękawice, srebrne puchary a nawet profesjonalne motocykle żużlowe ze „Szwoleżerów” w reżyserii Jana Klaty.… »

Wiktoria Raczyńska,

Startuje Drums Fusion

Rozpoczyna się 12. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Perkusyjnej Drums Fusion. Od 28 maja do 2 czerwca Bydgoszcz będzie miastem perkusistów. Na początek – Międzynarodowe Forum Perkusyjne, 28–30 maja, poniedziałek – środa (MCK/Cafe Szpulka; wstęp wolny). PROGRAM: 28.05 poniedziałek 10.00-17.00… »

Wiktoria Raczyńska,

Śnieżki w czerwcu…

…to nie anomalie pogodowe, lecz zaproszenie dla dzieci do bydgoskiej Opery Nova na cztery spektakle baśni baletowej „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Powraca ona do repertuaru w Dzień Dziecka i kolejne dni (w piątek, 1 czerwca, o godzinie… »

Wiktoria Raczyńska,

Wystawa z przesłaniem

Magdalena Woźniak-Jodko zaprasza na wystawę „Ludzie Bydgoszczy część 1”, którą trudno sklasyfikować jako fotograficzną, gdyż jest to także zapis socjologiczny, czyli fotografie i opisy – przesłanie do ludzkości. Wystawa odbędzie się 2 czerwca, o godzinie 19.30 w Landschaft… »

Wiktoria Raczyńska,

Rower po bydgosku

Wystawa czasowa „Rower po bydgosku” jest przygotowana w ramach obchodów Roku Bydgoskiego Przemysłu. Jej otwarcie nastąpi w Exploseum, w ramach Explo Niedzieli 27 maja, o godzinie 12.30. Wstęp wolny. Ekspozycja przybliża historię największej, polskiej firmy rowerowej zlokalizowanej w… »

Wiktoria Raczyńska,

Aukcja rzeźby XXI wieku

Bydgoski oddział Sopockiego Domu Aukcyjnego zaprasza na pierwszą w Polsce aukcję rzeźby XXI wieku, która odbędzie się już 25 maja o godzinie 19.00. Grudniowa aukcja udowodniła, że kolekcjonerzy i miłośnicy sztuki w Polsce chcą mieć w swoich zbiorach… »

Wiktoria Raczyńska,