Aktualności

Uliczne koszmarki

Jak to zrobić, żeby w mieście było ładnie, kolorowo? Reklamy niewątpliwie mogą się do tego przyczynić, bo to nie tylko kwestia estetyki, ale dzięki nim widać, że miasto żyje, że coś się w nim dzieje. Problem w tym,… »

Tomasz Welcz,

Bydgoszcz wpuszczona w Kanał!

Pamiętam, kiedy byłam małym dzieckiem i mieszkałam na Hanki Sawickiej (dzisiejsza Mazowiecka) w wakacje prawie każdy dzień spędzało się z rodziną na kocu nad Brdą. Tam uczyliśmy się pływać, szukaliśmy raków, skakaliśmy po odsłoniętych przez wodę kamieniach. Tak… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Dlaczego lubię Owsiaka

Co roku wrzucam pieniądze do skarbonek wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie, żebym się chwalił, jaki to jestem hojny, ale mam nieodparte wrażenie, że uczestniczę w niezwykłym wydarzeniu, do którego i ja mogę chociaż w skromny sposób się… »

Tomasz Welcz,

To działa tylko w jedną stronę

Informacja o tym, że sądowa korespondencja będzie do odebrania w kioskach, obiegła media i była podawana raczej w humorystycznym tonie. Takiego żarciku, który nasz wymiar sprawiedliwości, ze względów oszczędnościowych, zafundował spragnionemu otrzymywania sądowej korespondencji społeczeństwu. Bo rzeczywiście trąca… »

Tomasz Welcz,

Gdy nie ma burdy, to jest do bani

Zabawne, już tydzień przed sylwestrem na forach roiło się od komentarzy, że Silent Disco to porażka. Chciałabym adresy wróżbitów będący w posiadaniu szklanej kuli, która potrafi tak precyzyjnie przepowiedzieć przyszłość. Bo z taką pewnością musi wypowiadać się przynajmniej… »

Wiktoria Raczyńska,