Aktualności

Pałac w Lubostroniu zagrożony

Grupa „Czarny Karzeł”, która wspiera rozwój kulturalny w regionie i ma na swoim koncie mnóstwo zrealizowanych projektów filmowych oraz artystycznych i od wielu lat korzysta z życzliwości oraz pomocy dyrekcji Pałacu w Lubostroniu przy organizowaniu wielu imprez artystycznych… »

Wiktoria Raczyńska,

Wyeliminować drogowe absurdy

W Bydgoszczy i powiecie bydgoskim przeprowadzona zostanie pilotażowa weryfikacja istniejącego oznakowania dróg. Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie wszelkich nieprawidłowości. Wnioski w postaci zbioru dobrych praktyk otrzymają później zarządcy dróg w całym kraju, aby mogli je wprowadzać u siebie.… »

Tomasz Welcz,
Reklama

A może by tak barterem?

Szafing, zamieniady, jarmarki rękodzieła – to okazje nie tylko do tego, aby kupić wyjątkowe przedmioty, ale także aby się nimi… wymienić. Czy zapłata własnoręcznie wykonanym dziełem może być sposobem na ekonomiczny kryzys? Jak i kiedy warto zastosować barter… »

Magdalena Jabłońska,

Największym potencjałem są sami mieszkańcy

Znana jest już diagnoza dla Starego Fordonu. Wyniki badań dotyczących potrzeb i oczekiwań mieszkańców, ale także potencjału tej dzielnicy przygotowała Pracownia Zrównoważonego Rozwoju na zlecenie Fundacji dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Wynika z nich, między innymi to, że największym… »

Tomasz Welcz,

Żeby kamienice odzyskały dawny blask…

Ile ściennych malowideł, polichromii kryją w swoich wnętrzach bydgoskie kamienice, dokładnie nie wiadomo. Jak przyznaje miejski konserwator zabytków, Sławomir Marcysiak, z pewnością wiele czeka jeszcze na odkrycie. Zdarza się, że podczas remontów budynków, spod kolejnej warstwy farby, ukazują… »

Tomasz Welcz,

Co może osiedlowy radny?

Co można zrobić za około 20 tysięcy złotych dla mieszkańców jakiegoś osiedla w Bydgoszczy? – Powiedzmy, że na jeden festyn wystarczy – mówi żartobliwie Łukasz Wojnarowski, członek Rady Osiedla Tatrzańskie. Takim rocznym budżetem dysponuje ta rada, podobnym Rada… »

Tomasz Welcz,

Taksówkę, proszę

Z pozoru wydaje się, że między korporacjami taksówkowymi w Bydgoszczy nie ma konkurencji. Jednak, jak to mówią, diabeł tkwi w szczegółach. Ich właściciele w walce o klienta ogłaszają promocje, kolejni się podpinają, a sami taksówkarze od lat nie… »

Wiktoria Raczyńska,

Pożyczka ze słupa oświetleniowego

Słupy oświetleniowe, sygnalizatory świetlne, znaki drogowe  stały się w Bydgoszczy bodaj najchętniej wykorzystywanym miejscem reklamowym. Dlaczego? Bo można to robić całkowicie za darmo i mimo że jest to sprzeczne z prawem, praktycznie bezkarnie. Ulotki reklamowe widać dosłownie na… »

Tomasz Welcz,

A miało być inteligentnie…

Przejazd przez ronda Poznańskie i Grunwaldzkie przyprawia kierowców o ból głowy. Zastosowanie Inteligentnych Systemów Transportowych miało ułatwić komunikację, a ją jeszcze bardziej skomplikowało. O opiniach kierowców na temat przejazdu przez rondo Poznańskie pisaliśmy w lipcu. Problem polegał na… »

Tomasz Welcz,

Rafał Bruski prezydentem Bydgoszczy

Jak wskazują oficjalne już wyniki, Rafał Bruski pozostanie na kolejne cztery lata prezydentem Bydgoszczy. W drugiej turze pokonał byłego włodarza miasta Konstantego Dombrowicza. Z danych Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że Rafał Bruski uzyskał 57,11 proc. głosów, a Konstanty… »

Tomasz Welcz,

Łagodzenie zimy solą i pługami

Wczoraj na parkingu przed halą „Łuczniczka” stanęły piaskarki, pługi różnych rozmiarów, równiarki, spycharki, a nawet koksownik. Zjednoczone siły naszych drogowców zaprezentowały to, czym będą walczyć ze śniegiem i mrozem. Natomiast, jak przygotować samochody do zimy radzili policjanci z… »

Tomasz Welcz,

Bruski i Dombrowicz w drugiej turze

Wiadomo już oficjalnie, że w drugiej turze wyborów zmierzą się obecny prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski z poprzednim włodarzem miasta Konstantym Dombrowiczem. Miejskiej Komisji Wyborczej udało się w końcu policzyć wszystkie głosy. Rafał Bruski prezydentem Bydgoszczy jest od 2010… »

Tomasz Welcz,

W Bydgoszczy będzie druga tura

Wiadomo już, i nie jest to niespodzianka, że w Bydgoszczy będzie dogrywka w wyborach prezydenckich. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, najwięcej głosów – około 36,3 procent – zdobył kandydat Platformy Obywatelskiej Rafał Bruski. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie jego… »

Tomasz Welcz,

Kobieta, mężczyzna, bydgoszczanin

Organizatorki czwartkowego spotkania z kandydatkami i kandydatami na prezydenta Bydgoszczy w siedzibie ZNP skupiły się wokół roli kobiet w urzędach i środowisku lokalnym. Spotkanie przygotowała Demokratyczna Unia Kobiet, Forum Równym Praw i Szans Kobiet Lewicy, Nieformalna Grupa Inicjatywna,… »

Wiktoria Raczyńska,

Bydgoszcz jest kobietą

Około czterdziestu kandydatek do Rady Miasta Bydgoszczy oraz sejmiku wojewódzkiego, odpowiedziało na zaproszenie Nieformalnej Grupy Inicjatywnej i spotkało się we wtorek w Klubokawiarni 1138. Temat: Bydgoszcz przyjazna dla kobiet. Panie reprezentowały prawie wszystkie komitety wyborcze w zbliżających się wyborach samorządowych.… »

Tomasz Welcz,

Czego ratusz nie wie o mieszkańcach?

Lekko zaskoczona Czytelniczka poinformowała mnie, że zatelefonował do niej ankieter z prośbą o przeprowadzenie badania na zlecenie bydgoskiego Urzędu Miasta. Pytania w zasadzie były standardowe, między innymi, czy jest pani zadowolona ze stanu nawierzchni chodników i ulic, jakie… »

Tomasz Welcz,