Aktualności

Integracyjny ogród społecznościowy na Błoniu gotowy

W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na Skwerze 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich powstał integracyjny ogród społecznościowy z placami zabaw oraz siłownią plenerową. Koszt tej inwestycji wyniósł ponad 830 tysięcy złotych. Na Skwerze 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich został otwarty ogród… »

Magdalena Jabłońska,

Ekologiczne Formy Sceniczne w Pałacu Młodzieży

Ratusz zaprasza na przegląd Małych Form Scenicznych związanych z ekologią, który odbędzie się 25 i 26 lutego w Pałacu Młodzieży w godzinach od 9.00 do 13.30. Przedmiotem konkursu jest prezentacja przedstawienia, krótkiego spektaklu (małej formy scenicznej) o charakterze… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

W Klinice Ortopedii i Chirurgii Narządu Ruchu otwarto Pracownię Gammakamery

Gammakamera to zaawansowane technologicznie urządzenie, dzięki któremu możliwa jest bardzo dokładna wizualizacja struktury narządów wewnętrznych, wykorzystywana głównie w onkologii, ale także w kardiologii czy ortopedii. Otwarcie pracowni nie byłoby możliwe bez dofinansowania zadania ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej,… »

Magdalena Jabłońska,

Ekologiczny styl życia na Festiwalu Zero Waste

Miasto przygotowuje się do zorganizowania Festiwalu Zero Waste. To pomysł mieszkańców zgłoszony do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, który znalazł się wśród zwycięskich zadań, które zostaną zrealizowane w tym roku. Szuka chętnych do współpracy przy organizacji tego wydarzenia. W zeszłym roku nowością… »

Magdalena Jabłońska,

Już ponad sto osób skorzystało z programu „Złota rączka”

Program „Złota rączka” powstał z myślą o bydgoskich seniorach. Dzięki temu starsi mieszkańcy mogą liczyć na darmową pomoc w drobnych pracach domowych. Program działa od października 2018 roku i skierowany jest do osób powyżej 65 roku życia, samotnych… »

Magdalena Jabłońska,

Zatańczą na Starym Rynku… przeciwko przemocy wobec kobiet

Po raz ósmy na całym świecie kobiety, dziewczynki, a także wspierający je mężczyźni tańczą przeciwko przemocy wobec kobiet. W Bydgoszczy akcja Nazywam się Miliard/One Billion Rising jest organizowana od pierwszej edycji, czyli od 2013 roku. W sobotę 15… »

Magdalena Jabłońska,

Konkurs na logo Rady ds. Równego Traktowania

Ratusz zaprasza do udziału w konkursie na projekt graficzny logo Bydgoskiej Rady ds. Równego Traktowania, który w najlepszy sposób pokazywałby profil jej działalności. Prace można nadsyłać do 16 marca. Celem konkursu jest zaprojektowanie znaku graficznego Rady ds. Równego… »

Magdalena Jabłońska,

Kocham Bydgoszcz! Segreguję śmieci

Walentynki to doskonała okazja, aby przypomnieć o potrzebie segregowania odpadów. Z tej okazji, w piątek (14 lutego) w godzinach 12.00-14.00 ratusz zaprasza na akcję ekologiczną „Kocham Bydgoszcz, segreguję”. Mieszkańcy, którzy tego dnia sfotografują się z wielkim sercem, otrzymają… »

Magdalena Jabłońska,

Rusza konkurs na prace naukowe o Bydgoszczy

Ratusz ogłasza konkurs, w którym prezydent nagrodzi prace magisterskie i doktorskie, inżynierskie i licencjackie związane z Bydgoszczą. Do konkursu mogą być zgłoszone prace obronione w roku akademickim 2018/2019. Termin upływa 10 marca. Przedmiotem konkursu jest wyłonienie prac poruszających… »

Magdalena Jabłońska,

Rusza nabór przedstawicieli do Rady Działalności Pożytku Publicznego

Jeżeli chcesz mieć wpływ na politykę miasta w zakresie współpracy z organizacjami pozarządowymi, spróbuj swoich sił w wyborach do Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Bydgoszczy. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 lutego. Żeby kandydować do Rady Działalności Pożytku Publicznego,… »

Magdalena Jabłońska,

Zaprojektuj bydgoskie gadżety promocyjne

Ratusz zaprasza do udziału w konkursie na projekt linii gadżetów promocyjnych Bydgoszczy. Na prace konkursowe czeka do 28 lutego 2020 roku. Autor zwycięskiej koncepcji otrzyma nagrodę finansową. Konkurs ma charakter ogólnopolski i otwarty. Jego przedmiotem jest zaprojektowanie linii… »

Wiktoria Raczyńska,

Największy przerzut wojsk USA do Polski od 25 lat

W siedzibie Bazy Lotnictwa Transportowego w Warszawie odbyła się odprawa przed rozpoczęciem ćwiczeń Defender Europe 20. To największe ćwiczenia organizowane przez armię amerykańską w Europie od 25 lat, które zaangażują blisko 37 tysięcy żołnierzy. Województwo kujawsko-pomorskie będzie jednym… »

Magdalena Jabłońska,

Bydgoszczanie dla Australii

Bydgoszczanie dla Australii – podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza” pomogą poparzonym w pożarach zwierzętom. Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza” postanowili pomóc zwierzętom poszkodowanym w siejących spustoszenie pożarach w Australii. Poparzone koale, kangury i nietoperze dostaną uszyte przez nich… »

Magdalena Jabłońska,

Masz pomysł na projekt międzynarodowy? Zgłoś się

Już po raz siódmy ratusz zaprasza do ubiegania się o miejskie środki finansowe na realizację projektów, które mają szczególne znaczenie dla promocji i rozwoju współpracy międzynarodowej Bydgoszczy. Na realizację projektów miasto przeznaczy 100 tysięcy. Wnioski można składać do… »

Magdalena Jabłońska,

Bydgoszczanie na rodzinnych fotografiach – otwarcie wystawy

Z okazji 100. rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski, mieszkańcy podzielili się swoimi rodzinnymi historiami, które zostały uwiecznione na zdjęciach. Z nadesłanych fotografii powstała specjalna wystawa, która zostanie otwarta w sobotę (18 stycznia), o godzinie 12.00 na Moście Staromiejskim.… »

Magdalena Jabłońska,

Dotacje na zabytki – ratusz czeka na wnioski

Do 15 lutego 2020 roku można składać wnioski do Miejskiego Konserwatora Zabytków w Bydgoszczy o przyznanie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków. W tym roku pula na remonty konserwatorskie to… »

Magdalena Jabłońska,