Aktualności

Jak będziemy świętować 100-lecie powrotu Bydgoszczy do Macierzy?

Rodzinne zdjęcia bydgoszczan na wyjątkowej wystawie, clubbing w stylu retro na bydgoskiej Starówce, inscenizacja historyczna, a po niej jubileuszowy tort dla mieszkańców, wykonany przez mistrzynię świata Jowitę Woszczyńską – to tylko część wydarzeń zaplanowanych w ramach obchodów 100.… »

Magdalena Jabłońska,

Ponad milion złotych na działalność kulturalną

Masz pomysł na promowanie Bydgoszczy i realizację zadań w zakresie wspierania kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego – weź udział w konkursie. Na zgłoszenia ratusz czeka do 24 stycznia 2020 roku. Corocznie z budżetu miasta wspierane… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Jak smakowały lata 20-te? Miasto ogłasza konkurs dla restauratorów

Z okazji zbliżających się obchodów 100-lecia powrotu Bydgoszczy do Polski Miasto ogłasza konkurs na restaurację lub lokal gastronomiczny, w którego wnętrzu bydgoszczanie przeniosą się do lat 20-tych ubiegłego wieku i zasmakują potraw z tego okresu. Zgłoszenia można nadsyłać… »

Magdalena Jabłońska,

Konkurs na projekt gadżetów promocyjnych

Miasto zaprasza do udziału w konkursie na projekt linii gadżetów promocyjnych Bydgoszczy. Na prace konkursowe czeka do 28 lutego 2020 roku. Autor zwycięskiej koncepcji otrzyma nagrodę finansową. Konkurs ma charakter ogólnopolski i otwarty. Jego przedmiotem jest zaprojektowanie linii… »

Magdalena Jabłońska,

Na 100-lecie powrotu Bydgoszczy do Polski

Na elewacji wieżowca Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ulicy Konarskiego w Bydgoszczy został umieszczony baner upamiętniający 100-lecie powrotu Bydgoszczy do Polski. Baner został przygotowany w ramach tegorocznego projektu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego będącego częścią Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2022. Ogromnych… »

Magdalena Jabłońska,

Bydgoszcz zawalczy o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”

Ruszyła XI edycja konkursu „Świeć się z Energą”, w którym miasta konkurują o tytuł najpiękniej rozświetlonego świątecznie miejsca w Polsce. O tym, które z nich będzie miało szansę stanąć na podium zadecydują internauci. Głosować można do 2 stycznia.… »

Magdalena Jabłońska,

Zaprojektuj logo Teatru Kameralnego

Dyrektor Teatru Kameralnego w Bydgoszczy ogłosił konkurs na logo instytucji. Prace można nadsyłać do 7 stycznia 2020 roku do północy. Wyniki poznamy 10 stycznia. Teatr Kameralny w Bydgoszczy jest nową instytucją kultury powołaną w marcu br. przez Radę… »

Magdalena Jabłońska,

Sobota z paszportami

W najbliższą sobotę, 14 grudnia, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki organizuje „Sobotę z paszportami”. Mieszkańcy mogą w tym dniu złożyć wnioski paszportowe w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku i Grudziądzu. Przełom roku to okres, w którym wiele osób myśli już o letnim… »

Magdalena Jabłońska,

Konkurs na dyrektora MOB nie został rozstrzygnięty

W wtorek, 10 grudnia 2019 roku, w Urzędzie Miasta Bydgoszczy odbyło się drugie posiedzenie komisji konkursowej, która nie wyłoniła nowego dyrektora Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Pełny skład: 1. Iwona Waszkiewicz – przewodnicząca – przedstawiciel Prezydenta Miasta Bydgoszczy; 2.… »

Magdalena Jabłońska,

Zrównoważony transport szansą na ochronę klimatu

Miasto Bydgoszcz przystąpiło do projektu międzynarodowego 2050 CliMobCity, który dotyczy łagodzenia skutków zmian klimatu w obszarze mobilności w mieście. Projekt jest szansą na naukę dobrych praktyk zastosowanych w innych europejskich miastach. Mieszkańcy miast mają coraz większe zapotrzebowanie na… »

Magdalena Jabłońska,

Sylwester Wolności na Starym Rynku

To będzie szczególna impreza sylwestrowa, podczas której przeniesiemy się w czasie do 1920 roku. Wszystko z okazji setnej rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski, którą obchodzić będziemy w przyszłym roku. W przyszłym roku obchodzimy setną rocznicę powrotu Bydgoszczy do… »

Magdalena Jabłońska,

Projekty BBO wybrane

Ponad 75,5 tysięcy głosów oddali mieszkańcy w tegorocznym głosowaniu na projekty w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Na ich realizację przeznaczonych zostanie aż 16 mln zł. Nowością są małe projekty społeczne – 11 z nich doczeka się realizacji w 2020… »

Magdalena Jabłońska,

Drony będą badać jakość powietrza w gminach

Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego, wraca problem jakości powietrza. Miasto Bydgoszcz podejmuje szereg działań, aby zmniejszyć emisję trujących pyłów i rozprawić się ze smogiem: mieszkańcy mogą liczyć na finansowe wsparcie przy wymianie pieców na ekologiczne, a także na… »

Magdalena Jabłońska,

Mikołaj Bogdanowicz zostaje na stanowisku

Dzisiaj w kancelarii prezesa Rady Ministrów premier Mateusz Morawiecki wręczył powołania nowym wojewodom, którzy zajmą miejsce tych przedstawicieli rządu w województwach, którzy w ostatnich wyborach parlamentarnych uzyskali mandaty poselskie. Pozostali wojewodowie będą kontynuowali swoją misję. Wśród nich wojewoda… »

Magdalena Jabłońska,

Przyjdź na II Bydgoskie Targi Wolontariatu

Organizacje pozarządowe pokażą się na II Bydgoskich Targach Wolontariatu. Podczas wydarzenia odbędą się także spotkania i panele dyskusyjne, a na uroczystej gali rozstrzygnięty zostanie konkurs na Bydgoskiego Wolontariusza Roku 2019. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Z okazji Międzynarodowego… »

Magdalena Jabłońska,

Zmienią się zasady segregacji i ceny odbioru śmieci

Zgodnie z nowymi przepisami krajowymi od przyszłego roku wszystkich nas czekają zmiany w segregowaniu odpadów. – Zmiany, które czekają wszystkich mieszkańców od 1 stycznia 2020 roku w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi wynikają tylko i wyłącznie ze zmian w… »

Magdalena Jabłońska,