Aktualności

Aż 25 nowych przypadków

KPUW informuje o kolejnych dwudziestu pięciu osobach zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. · Czterdziesta ósma osoba to kobieta w młodym wieku z Torunia, obecnie przebywa w Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Toruniu, jest w stanie dobrym, · Czterdziesta dziewiąta osoba… »

Magdalena Jabłońska,

Kolejne niepokojące doniesienia z KPUW

KPUW informuje o kolejnych dziesięciu osobach zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim: • Trzydziesta ósma osoba to starszy mężczyzna z Włocławka, przebywa w kwarantannie domowej, jego stan jest dobry • trzydziesta dziewiąta osoba to kobieta w średnim wieku z… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Od jutra wchodzą w życie nowe zasady bezpieczeństwa

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki na bieżąco zbiera dane z całego województwa i informuje o kolejnej osobie zakażonej koronawirusem w województwie: dwudziesta druga osoba zakażona mężczyzna to w starszym wieku z powiatu brodnickiego, wrócił z zagranicy, przebywa w kwarantannie domowej,… »

Magdalena Jabłońska,

Pomoc osobom w kwarantannie

Jeżeli w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa jesteś objęty kwarantanną, pamiętaj – nie jesteś pozostawiony sam sobie. Otrzymasz wsparcie z wielu miejsc. Co możesz zrobić? Zadzwoń do ośrodka pomocy społecznej w miejscowości, w której mieszkasz. W tym szczególnym… »

Magdalena Jabłońska,

Pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w województwie

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki informuje o pierwszych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie. pierwsza osoba to mężczyzna w sile wieku, przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy, jego stan jest dobry, druga osoba to starszy mężczyzna, przebywa w Wojewódzkim Szpitalu… »

Magdalena Jabłońska,

Zmiany dotyczące obsługi interesantów w KPUW

Na podstawie §8 ust.1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 roku w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemiologicznego (Dz.U.poz.433), w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie obywateli 16 marca 2020 zmieniają się zasady… »

Magdalena Jabłońska,

Ratusz zawiesza bezpośrednią obsługę mieszkańców

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców i w związku z koniecznością podjęcia działań ograniczających rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa, od poniedziałku, 16 marca ratusz zawiesza bezpośrednią obsługę klientów. W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa i w trosce… »

Magdalena Jabłońska,

Zrobią zakupy seniorom

W okresie walki z epidemią koronawirusa, który najgroźniejszy jest dla osób starszych i schorowanych, miasto uruchamia specjalną pomoc dla seniorów i osób starszych. W tym trudnym czasie, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo osób starszych, samotnych lub z… »

Magdalena Jabłońska,

Komunikat Ministerstwa Edukacji Narodowej

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji… »

Magdalena Jabłońska,

Miasto przygotowuje się do walki z koronawirusem

Miasto zawiesza przygotowania do organizacji miejskich imprez, namawia do śledzenia i stosowania się do zaleceń służb sanitarnych. Prezydent Rafał Bruski apeluje o sąsiedzką pomoc. Podczas, dzisiejszej (10 marca) konferencji prasowej w związku z koronawirusem prezydent Rafał Bruski wraz… »

Magdalena Jabłońska,

Komunikat wojewody kujawsko-pomorskiego o odwoływaniu imprez masowych

Szanowni Państwo, Organizatorzy i Uczestnicy imprez masowych Mając na uwadze negatywną ocenę stanu bezpieczeństwa wynikającą z analizy sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, uprzejmie informuję, że na podstawie art. 34 ustawy z dnia 20 marca 2009 roku… »

Magdalena Jabłońska,

Pokaż, co dobrego robisz

Ratusz zachęca organizacje pożytku publicznego działające w Bydgoszczy do promowania swoich działań za pośrednictwem nowego projektu „Wspieraj Lokalnie”. Nie zostawaj w tyle – daj się poznać Bydgoszczanom. Dzięki temu zwiększysz szanse na uzyskanie 1% z rozliczanych właśnie podatków.… »

Magdalena Jabłońska,

Konkursy promocyjne rozstrzygnięte

W tym roku miasto dofinansuje 25 przedsięwzięć w ramach konkursów promocyjnych. Wesprze jedenaście projektów w ramach „Bydgoszcz Zaprasza” i czternaście w ramach konkursu „Bydgoszcz. Dzieje się”. O miejskie środki aplikowali również organizatorzy imprez sportowych – w tym roku… »

Magdalena Jabłońska,

Przygotowania służb do walki z koronawirusem

W Polsce nadal nie ma potwierdzonego żadnego przypadku zarażenia koronawirusem 2019nCoV. Mimo to, służby podległe wojewodzie kujawsko-pomorskiemu są przygotowane do walki z chorobą. Jak wskazuje Minister Zdrowia prof. Łukasz Szumowski, jeżeli tylko pojawi się sygnał, że w Polsce… »

Magdalena Jabłońska,

Koleją z Bydgoszczy do Trójmiasta będzie szybciej i sprawniej

Szybsze i bardziej komfortowe podróże z Bydgoszczy w kierunku Trójmiasta i Inowrocławia oraz sprawniejszy przewóz ładunków z południa kraju nad Bałtyk, to główne cele prac na linii kolejowej nr 131 łączącej Śląsk, Kujawy i Pomorze. PKP Polskie Linie… »

Magdalena Jabłońska,