Aktualności

Kolejne przypadki zarażenia koronawirusem. Izolarorium już działa

Sobota przyniosła 25 nowych przypadków zarażenia koronawirusem, niedziela dała kolejne 17 osób. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki informuje o kolejnych 17 osobach zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie kujawsko-pomorskim. Wśród nich jest 9 osób z Bydgoszczy, 1 z Włocławka, 1 z… »

Magdalena Jabłońska,

Korporacje samorządowe za przesunięciem wyborów i referendów

Szefowie Unii Metropolii Polskich i Związku Miast Polskich wystosowali do władz centralnych wspólne stanowisko w sprawie wyborów realizowanych podczas pandemii. Domagają się podjęcia natychmiastowych działań zmierzających do przesunięcia wszystkich, zaplanowanych w najbliższym czasie wyborów i referendów, w tym… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Kolejne 42 osoby zakażone SARS-CoV-2

Liczba zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie kujawsko-pomorskim wzrosła o kolejne 42 osoby (w tym 3, które podało wczoraj po południu Ministerstwo Zdrowia). Wśród nich jest 16 osób z Torunia, 11 z Bydgoszczy, 3 z Włocławka, 3 z powiatu… »

Magdalena Jabłońska,

Miasto i ProNatura z dużym unijnym dofinansowaniem

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyznał dofinansowanie projektu rozbudowy i modernizacji Stacji Segregacji Odpadów ProNatury. Spółka ma otrzymać od funduszu maksymalną kwotę, o którą wnioskowała, czyli ponad 41 milionów złotych. Dzięki nowoczesnej technologii segregacja będzie lepsza… »

Magdalena Jabłońska,

Więcej czasu na rejestrację pojazdów

Z 30 do 180 dni został wydłużony termin rejestracji kupionych lub zbytych pojazdów. Nowe terminy wyznaczono także w zakresie wydawania praw jazdy kierowcom wykonującym przewóz drogowy. Rejestracja pojazdów zakupionych lub zbytych w okresie od 1 marca do 31… »

Magdalena Jabłońska,

Rusza przebudowa rynku w Starym Fordonie

Podpisana została umowa na rewitalizację najważniejszego placu w Starym Fordonie. Inwestycja pochłonie ponad 7 mln zł. Dużo zieleni, nawierzchnie z kamiennej kostki, eleganckie oświetlenie, fontanna to najważniejsze założenia opracowanej wcześniej koncepcji. Wybrano ją w drodze konkursu i po… »

Magdalena Jabłońska,

Aż 25 nowych przypadków

KPUW informuje o kolejnych dwudziestu pięciu osobach zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. · Czterdziesta ósma osoba to kobieta w młodym wieku z Torunia, obecnie przebywa w Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Toruniu, jest w stanie dobrym, · Czterdziesta dziewiąta osoba… »

Magdalena Jabłońska,

Kolejne niepokojące doniesienia z KPUW

KPUW informuje o kolejnych dziesięciu osobach zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim: • Trzydziesta ósma osoba to starszy mężczyzna z Włocławka, przebywa w kwarantannie domowej, jego stan jest dobry • trzydziesta dziewiąta osoba to kobieta w średnim wieku z… »

Magdalena Jabłońska,

Od jutra wchodzą w życie nowe zasady bezpieczeństwa

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki na bieżąco zbiera dane z całego województwa i informuje o kolejnej osobie zakażonej koronawirusem w województwie: dwudziesta druga osoba zakażona mężczyzna to w starszym wieku z powiatu brodnickiego, wrócił z zagranicy, przebywa w kwarantannie domowej,… »

Magdalena Jabłońska,

Pomoc osobom w kwarantannie

Jeżeli w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa jesteś objęty kwarantanną, pamiętaj – nie jesteś pozostawiony sam sobie. Otrzymasz wsparcie z wielu miejsc. Co możesz zrobić? Zadzwoń do ośrodka pomocy społecznej w miejscowości, w której mieszkasz. W tym szczególnym… »

Magdalena Jabłońska,

Pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w województwie

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki informuje o pierwszych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie. pierwsza osoba to mężczyzna w sile wieku, przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy, jego stan jest dobry, druga osoba to starszy mężczyzna, przebywa w Wojewódzkim Szpitalu… »

Magdalena Jabłońska,

Zmiany dotyczące obsługi interesantów w KPUW

Na podstawie §8 ust.1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 roku w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemiologicznego (Dz.U.poz.433), w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie obywateli 16 marca 2020 zmieniają się zasady… »

Magdalena Jabłońska,

Ratusz zawiesza bezpośrednią obsługę mieszkańców

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców i w związku z koniecznością podjęcia działań ograniczających rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa, od poniedziałku, 16 marca ratusz zawiesza bezpośrednią obsługę klientów. W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa i w trosce… »

Magdalena Jabłońska,

Zrobią zakupy seniorom

W okresie walki z epidemią koronawirusa, który najgroźniejszy jest dla osób starszych i schorowanych, miasto uruchamia specjalną pomoc dla seniorów i osób starszych. W tym trudnym czasie, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo osób starszych, samotnych lub z… »

Magdalena Jabłońska,