Aktualności

Przyjdź na piknik Bydgoskich Organizacji Pozarządowych

Bydgoskie organizacje pozarządowe zaprezentują się 17 czerwca na Wyspie Młyńskiej. To okazja do tego, aby przyjrzeć się działalności trzeciego sektora w naszym mieście i… do niego dołączyć. To już III edycja Pikniku Bydgoskich Organizacji Pozarządowych, który w tym… »

Wiktoria Raczyńska,

30,5 mln dotacji na drogi lokalne

W puli 433 inwestycji w drogi lokalne, które rząd wesprze dodatkowymi 500 milionami zł, znalazło się 20 zadań realizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Łączna wartość przebudowy i modernizacji dróg w regionie to 66,5 mln zł. Dodatkowe pieniądze trafią… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Ratusz zaprasza na spotkania

Od przyszłego tygodnia (18 czerwca) rusza cykl sześciu, otwartych spotkań z mieszkańcami dotyczący działań związanych z aktualizacją Strategii Rozwoju Bydgoszczy. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Fordonie. Od kilku miesięcy trwają konsultacje społeczne dotyczące aktualizacji Strategii Rozwoju Bydgoszczy do roku 2030.… »

Wiktoria Raczyńska,

Most na Mińskiej będzie jak nowy

W środę (13 czerwca) rozpoczną się prace przy modernizacji mostu w ciągu ulicy Mińskiej. Obiekt na każdym etapie robót ma być dostępny dla pieszych i rowerzystów. Kierowcy pojadą objazdem przez węzeł rondo gen. S. Maczka i ul. Flisacką.… »

Wiktoria Raczyńska,

Nowa hala na 50-lecie Elektronika

Jeszcze w te wakacje rozpocznie się budowa nowoczesnej hali sportowej przy Zespole Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy. Właśnie została podpisana umowa na budowę obiektu. Wartość inwestycji to 14 mln zł. Sala gimnastyczna, z której obecnie korzystają uczniowie jest niepełnowymiarowa… »

Wiktoria Raczyńska,

Dofinansowanie dla Otwartych Stref Aktywności

Ponad 3 miliony złotych zostanie przeznaczonych na dofinansowanie powstania Otwartych Stref Aktywności w województwie kujawsko-pomorskim. Środki te przekazane zostaną w ramach rządowego programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym. Celem jest budowa ogólnodostępnych, wielofunkcyjnych, plenerowych stref aktywności,… »

Wiktoria Raczyńska,

S10 Bydgoszcz – Toruń będzie budowana w modelu PPP

Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów zdecydował, że droga ekspresowa S10 relacji Bydgoszcz – Toruń będzie budowana w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego. Realizacja tych inwestycji w modelu PPP zakłada, że partner prywatny zaprojektuje i wybuduje drogi, a następnie będzie utrzymywał je… »

Wiktoria Raczyńska,

Rewitalizacja Starego Rynku

Z początkiem lipca rozpocznie się rewitalizacja Starego Rynku. W środę (6 czerwca) podpisana została umowa z wykonawcą prac budowlanych. Inwestycja, która zmieni wygląd salonu Bydgoszczy pochłonie 14 mln zł. – Przygotowania projektu poprzedziły długie konsultacje i wiele zmian… »

Wiktoria Raczyńska,

Park Witosa w rękach mieszkańców

W czwartek, 7 czerwca, rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania Parku Witosa. A konkretnie jego centralnej części wraz z miejscem, w którym znajdowała się muszla koncertowa. Ostateczną decyzję o funkcji podejmą mieszkańcy. W Parku Ludowym im. Wincentego Witosa… »

Wiktoria Raczyńska,

Lekkoatletyczny orlik w Nowym Fordonie

Ratusz ogłosił przetarg na modernizację boiska przy ul. Piwnika-Ponurego. Obiekt w Nowym Fordonie po przebudowie ma pełnić funkcję lekkoatletycznego orlika. Zadanie będzie finansowane, między innymi, w oparciu o pieniądze z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Boisko znajduje się w północnej… »

Wiktoria Raczyńska,

International School of Bydgoszcz wzorem dla innych

International School of Bydgoszcz (ISOB – tj. Międzynarodową Szkołę w Bydgoszczy) odwiedził zespół ewaluacyjny. 23 maja placówka otrzymała raport z oceną pozytywną. Okazuje się, że ISOB jest wzorem dla pozostałych szkół IB w Polsce. International Baccalaureate Organization (IBO)… »

Wiktoria Raczyńska,

Ośmiu Wspaniałych odebrało nagrody

Swój wolny czas poświęcają na rzecz innych – i tych starszych, i tych młodszych, chociaż sami jeszcze chodzą do szkoły. W poniedziałek, 28 maja, w ratuszu poznaliśmy tegorocznych laureatów Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. To już XVIII edycja… »

Wiktoria Raczyńska,

W czerwcu ruszy budowa nowej hali sportowej przy I LO

Nowa hala sportowa przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy powstanie pomiędzy placem Wolności i ulicą Krasińskiego. Przetarg wygrała bydgoska firma Kontbud. Wartość inwestycji to blisko 11 mln zł. Wykonawca wchodzi na plac budowy przy I LO… »

Wiktoria Raczyńska,

Nowi inwestorzy w mieście

Kilkadziesiąt miejsc pracy dla specjalistów z branży IT – oto efekt wejścia dwóch nowych firm na bydgoski rynek: Cognifide i Meelogic. Decyzje te związane są z atrakcyjną propozycją inwestycyjną miasta i kompetentną lokalną kadrą. Meelogic będzie miała swoją… »

Wiktoria Raczyńska,

Drzwi Otwarte w Ratuszu

W najbliższą sobotę, 26 maja, Urząd Miasta Bydgoszczy zaprasza na Drzwi Otwarte. Będzie okazja zwiedzić gabinety prezydenta i przewodniczącego Rady Miasta, poznać tajemnice sali sesyjnej. Będzie też można na miejscu wypełnić wniosek i odebrać, m.in., Kartę Seniora, czy… »

Wiktoria Raczyńska,

Czy w Bydgoszczy powinien powstać suchy port?

Mamy w Polsce trzy drogi wodne o znaczeniu międzynarodowym: Odra, Wisła i kanał łączący Wisłę z Odrą. Żadna z tych dróg nie jest żeglowna. O rewitalizacji dróg wodnych i miejscu Bydgoszczy na transportowej mapie Polski mówiono podczas konferencji… »

Marek Tomaszewski,