Aktualności

Wielkie świętowanie na Wyspie Młyńskiej

Na tegoroczną majówkę składa się kilka okazji – Rok Wolności, 15-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz 200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki. Będzie wspólne śpiewanie, zdjęcie z 30-metrową flagą, koncerty, a na deser Straszny Dwór w amfiteatrze. Będzie… »

Wiktoria Raczyńska,

Komunikacja miejska po konsultacjach

Nowe bilety czasowe i model zakładający bilety czasowe i pozostawienie funkcjonującego biletu jednorazowego – to najważniejsze wnioski z konsultacji społecznych. Przez cały marzec urzędnicy ratusza pytali bydgoszczan czego oczekują od nowoczesnej komunikacji miejskiej. Wszystko po to, by mieszkańcy… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

List Prezydenta Bydgoszczy do nauczycieli

Drodzy Nauczyciele bydgoskich szkół i placówek oświatowych Pragnę wyrazić swoje wielkie uznanie dla Państwa codziennej, trudnej pracy oraz podkreślić wielką wagę zawodu nauczyciela dla rozwoju i przyszłości naszego miasta. Edukacja jest dla mnie jednym z priorytetowych. Sam na… »

Magdalena Jabłońska,

Młodzi i zdolni wolontariusze – trwa nabór do projektu

Miasto pozyskało ponad 500 tysięcy zł na realizację projektu „Młodzi zdolni, kompetentni wolontariusze”. Dzięki temu aż 120 osób do 29 roku życia będzie mogło skorzystać ze szkoleń i warsztatów, które przydadzą się w pracy związanej z organizacjami pozarządowymi.… »

Magdalena Jabłońska,

Przyprowadź dziecko do pracy w czasie strajku

W czasie strajku nauczycieli, pracownicy bydgoskiego Urzędu Miasta będą mogli przyjść do pracy z dzieckiem – taką decyzję podjął prezydent Rafał Bruski. I apeluje do przedsiębiorców o umożliwienie tego swoim podwładnym. – W tej szczególnej sytuacji musimy być… »

Magdalena Jabłońska,

Autobusem do Chmielnik i Nowej Wsi Wielkiej przez cały rok

Coraz więcej mieszkańców Metropolii Bydgoszcz zyskuje dostęp do dobrej oferty komunikacyjnej. Od 1 maja rusza linia nr 99 obsługująca m.in. Brzozę, Chmielniki i Nową Wieś Wielką. Będzie ona miała status całoroczny. Komunikacja podmiejska zaczęła być intensywnie rozwijana od… »

Magdalena Jabłońska,

Powstało stowarzyszenie na rzecz budowy drogi S-10

Parlamentarzyści, samorządowcy, radni i przedstawiciele środowisk biznesowych spotkali się w bydgoskiej Marinie, aby rozmawiać o drodze ekspresowej S–10. Powołano także stowarzyszenie na rzecz jej budowy, aby samorządowcy mogli silniejszym głosem domagać się od rządu powstania tej ważnej trasy.… »

Magdalena Jabłońska,

W Nakle powstanie 190 mieszkań

W ramach rządowego programu Mieszkanie Plus w Nakle nad Notecią powstanie 190 mieszkań. Podczas piątkowej konferencji prasowej w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim omówiono główne założenia tej inicjatywy. Mieszkanie Plus to zbiór działań podejmowanych przez rząd, zmierzającym do zwiększenia inwestycji w… »

Magdalena Jabłońska,

Do strajku przystąpi 90 procent nauczycieli

W czwartek, 21 marca, prezydent Rafał Bruski i jego zastępczyni Iwona Waszkiewicz zaprezentowali sytuację bydgoskich szkół i placówek oświatowych w kontekście zapowiadanego strajku nauczycieli. Informacje dla rodziców o sytuacji w poszczególnych szkołach i przedszkolach będą umieszczane na głównej… »

Magdalena Jabłońska,

Przy Gdańskiej powstanie park kieszonkowy

Drzewa i krzewy, rabaty z kwiatami, a także ławeczki i siedziska – na zieleńcu u zbiegu ulic Mickiewicza i Gdańskiej powstaje pierwszy w mieście park kieszonkowy. Miniogród ma być miejscem odpoczynku i relaksu w otoczeniu przyrody. Ideą tworzenia… »

Magdalena Jabłońska,

Prezydenci miast Unii Metropolii Polskich przeciwko „deformie” edukacji

We wtorek w Warszawie odbyła się konferencja prasowa włodarzy największych miast Polski na temat sytuacji oświaty w naszym kraju. Podczas spotkania przyjęto wspólne stanowisko w tej sprawie. Wśród sygnatariuszy jest prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Prezydenci 12 największych polskich… »

Magdalena Jabłońska,

Rusza trasa Nowej Piątki

– Ruszamy dziś w Polskę, aby informować o naszych nowych propozycjach programowych – mówił (poniedziałek) premier Mateusz Morawiecki, który zainaugurował trasę „Nowej Piątki”. Kampanię w województwie kujawsko-pomorskim rozpoczął także wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. – Dzisiaj rozpoczynamy konsultacje Nowej Piątki.… »

Magdalena Jabłońska,

Kłódki zakochanych – rozstrzygnięcie konkursu

Kształt bydgoskich spichrzy stał się inspiracją dla stworzenia instalacji, na której bydgoszczanie będą mogli wieszać symbole miłości – kłódki zakochanych. Praca Justyny Wójcik i Pawła Przybyły pt. „Kadr na miłość” zdobyła największą liczbę głosów internatów i zostanie zrealizowana… »

Magdalena Jabłońska,

Obchody 38. rocznicy wydarzeń Bydgoskiego Marca 1981

Dziś w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa dotycząca tegorocznych obchodów 38. rocznicy Bydgoskiego Marca 1981. Tegoroczne uroczystości rozpoczną się 19 marca 2019 roku, o godzinie 13.00 złożeniem kwiatów pod tablicą upamiętniającą strajk chłopski 1981 r. przy… »

Magdalena Jabłońska,

Rusza „Centrum Miasto”

Oferta handlowa i gastronomiczna całego Starego Miasta i Śródmieścia skupiona w jednym miejscu, do tego informacje o bieżących wydarzeniach kulturalnych, rozrywkowych czy tych związanych z biznesem – w poniedziałek 11 marca wystartował na Facebooku profil „Centrum Miasto”. Powstanie… »

Magdalena Jabłońska,

Poczet Dębów Honorowych wzbogacił się o dąb Zbigniewa Brzezińskiego

Wczoraj odbyła się uroczystość odsłonięcia dębu imienia Zbigniewa Brzezińskiego, wybitnego polsko-amerykańskiego politologa, doradcy prezydentów Stanów Zjednoczonych, orędownika pokoju i demokracji. Decyzję o uhonorowaniu postaci Brzezińskiego podjęła Kapituła Pocztu Dębów Honorowych. Poczet Dębów Honorowych w al. Ossolińskich tworzony jest… »

Magdalena Jabłońska,