Aktualności

Podpisana została umowa na rewitalizację Teatru Kameralnego

Miasto podpisało umowę na rewitalizację Teatru Kameralnego z firmą Ebud-Przemysłówka. Prace budowlane będą kosztować 26,4 mln złotych i mają potrwać do końca 2019 roku. – Podpisanie umowy z wykonawcą to moment, który kończy długie przygotowania do rozpoczęcia tej… »

Marek Tomaszewski,

Bisz-BOK, Pawbeats, Żuki, Enej, Grubson na Wyspie Młyńskiej

Z okazji 672. rocznicy nadania praw miejskich Bydgoszczy 3 i 4 maja na Wyspie Młyńskiej odbędą się urodzinowe koncerty. Wystąpią Bisz-BOK, Pawbeats, Żuki, Enej i Grubson.  Dwudniowa impreza jest jednym z elementów obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę… »

Marek Tomaszewski,
Reklama

Medale Kazimierza Wielkiego wręczone

Dzisiaj, 19 kwietnia, w 672. urodziny Bydgoszczy odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta, podczas której wręczone zostały Medale Kazimierza Wielkiego dla najbardziej zasłużonych dla miasta. Wręczono 9 medali, w tym 5 indywidualnych – otrzymali je Marek Bieliński, profesor,… »

Marek Tomaszewski,

Dotacje na remonty bydgoskich zabytków

Powstała wstępna lista zabytków, które mogą liczyć na wsparcie miasta podczas remontów. Dotacje uzyska 14 obiektów. Szacowany koszt robót budowlanych w tych obiektach to 3,3 mln złotych. Na rewitalizację najcenniejszych miejskich obiektów, takich jak Młyn Rothera, Muzeum Okręgowe… »

Marek Tomaszewski,

UTP będzie miał nowy budynek dydaktyczny

Nowy budynek dydaktyczny Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w fordońskim kampusie przy ul. Kaliskiego ma zostać wybudowany do 2020 roku. Inwestycja będzie kosztować 47 milionów złotych. We wtorek, 17 kwietnia, umowę przekazania ministerialnej dotacji w wysokości 30 milionów złotych na budowę… »

Marek Tomaszewski,

Program Rodzina 500+ po dwóch latach

W kwietniu mijają dwa lata funkcjonowania rządowego programu „Rodzina 500+”. Dzisiaj (13 kwietnia) z rodzinami z województwa kujawsko-pomorskiego, uczestniczącymi w programie, spotkał się wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. – Głównymi założeniami była pomoc polskim rodzinom i poprawa demografii, która jest wielkim zagrożeniem… »

Marek Tomaszewski,

Bydgoski Budżet Obywatelski w nowej odsłonie

Rusza nowy Bydgoski Budżet Obywatelski. Mieszkańcy już od poniedziałku,16 kwietnia, będą mogli zgłaszać propozycje inwestycji na swoich osiedlach. W tym roku na realizację projektów w ramach BBO przeznaczono 13,3 miliona złotych – o 3,9 mln zł więcej niż… »

Marek Tomaszewski,

Powstanie nowoczesna przystań dla wioślarzy

Ratusz ogłosił przetarg na rozbudowę oraz remont Przystani Wioślarskiej przy RTW Bydgostia przy ulicy Żupy 2-4. Nowy kompleks ma być gotowy do końca 2019 roku. W ramach tej inwestycji ma powstać nowy budynek przystani i łącznik między nowym… »

Marek Tomaszewski,

Specustawa mieszkaniowa niekorzystna dla samorządów i inwestorów

Zdaniem bydgoskiego ratusz specustawa mieszkaniowa nie przyspieszy budowy mieszkań, a wprost przeciwnie – spowolni proces inwestycyjny. Jak mówi dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej Anny Rembowicz-Dziekciowskiej, proponowane w ustawie przepisy są niekorzystne dla inwestorów i samorządów. Proponowane przez Ministerstwo Infrastruktury… »

Marek Tomaszewski,

Stary Rynek zmieni swoje oblicze

Ratusz ogłosił przetarg na rewitalizację Starego Rynku. Ma być on estetycznym i funkcjonalnym sercem miasta. Zakończenie prac planowane jest w połowie przyszłego roku. W ramach inwestycji planowany jest, m.in., remont i przebudowa nawierzchni. Chodniki znajdujące się przy pierzejach… »

Marek Tomaszewski,

W sprawie uniwersytetów trzeba bić na alarm

Reforma szkolnictwa wyższego przygotowana przez ministra Jarosława Gowina zniszczy bydgoskie uniwersytety, sprowadzając je do roli szkół zawodowych, nastawionych tylko na edukację. Takie stanowisko w sprawie ustawy 2.0 przedstawili na dzisiejszej (9 kwietnia) konferencji prasowej prof. Ryszarda Cierzniewska z… »

Marek Tomaszewski,

Parkingi na obrzeżach miasta i nie tylko…

W Bydgoszczy powstanie system parkingów typu „Park & Ride („parkuj i jedź”). Mają one zachęcać do poruszania się po centrum miasta komunikacją publiczną. Jeszcze w tym roku powstanie koncepcja, a następnie zlecone będą prace projektowe i budowlane dostosowujące… »

Marek Tomaszewski,

Ażurowe płyty na gruntowe drogi

W Bydgoszczy rozpoczyna się realizacja pilotażowego programu związanego z utwardzaniem ulic gruntowych. Na 10 osiedlowych drogach pojawią się płyty ażurowe. Twardą nawierzchnię w pierwszej kolejności zyskają ulice: Łucka, Przyłubska, Okopowa oraz Pelikanowa. Do pilotażowego programu wybrane zostały ulice… »

Marek Tomaszewski,

Jak przywrócić do życia halę targową?

Rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące określenia nowych funkcji hali targowej przy ul. Magdzińskiego/ Podwale. Swoje pomysły mieszkańcy mogą zgłaszać do 30 kwietnia. „Bydgoska burza mózgów” – pod takim hasłem przebiegać będą konsultacje, których celem jest określenie, co powinno… »

Marek Tomaszewski,

Czy opłaca się oszczędzać deszczówkę?

Modernizacja istniejącej infrastruktury kanalizacji deszczowej w mieście i budowa nowych jej elementów – to cel największego w Polsce projektu dotyczącego przebudowy kanalizacji deszczowej. Miejskie Wodociągi i Kanalizacja opracowały katalog rozwiązań technicznych, który ma zachęcać do oszczędności wody deszczowej.… »

Marek Tomaszewski,

Remont muzeum przy Gdańskiej wkracza w kolejny etap

Muzeum Okręgowe realizuje projekt remontu konserwatorskiego i rozbudowy swojej siedziby przy ul. Gdańskiej 4. Prace mają zakończyć się w 2019 roku. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 24 miliony złotych. Wkład własny zapewniło miasto Bydgoszcz. Jak poinformował na poniedziałkowej… »

Marek Tomaszewski,