Aktualności

Park Witosa – ostatni etap prac

W ciągu najbliższych tygodni zakończą się prace przy pierwszym etapie rewitalizacji parku Ludowego im. W. Witosa. Wykonywane są elementy małej architektury i przygotowywane są miejsca pod nasadzenia roślin i krzewów. Wkrótce ogłoszony zostanie też konkurs na zagospodarowanie centralnej… »

Magdalena Jabłońska,

Wiadukt z niebieskim łukiem

Kończy się rozbiórka starego wiaduktu przy ul. Armii Krajowej. Jednocześnie powstają pierwsze elementy nowego obiektu. Nowa, łukowa konstrukcja umożliwi bezpieczne korzystanie z obiektu również pieszym i rowerzystom. W ostatnich tygodniach rozebrane zostały między innymi stare przyczółki i większa… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Dodatkowa stacja BRA na Okolu

To bydgoszczanie, głosując nad BBO zdecydowali o postawieniu kolejnej stacji Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Miejskie rowery można już wypożyczać w sercu Starego Kanału Bydgoskiego. Kolejna stacja roweru aglomeracyjnego pojawiła się wczoraj, 16 sierpnia (piątek), na Okolu. Pozostałe trzy znajdują… »

Magdalena Jabłońska,

Torbyd z muralem

Na Torbydzie do końca zmierzają prace przy muralu, który ozdobi wewnętrzne ściany lodowiska. Jego autorzy Bartosz Bujanowski i Bartosz Świątecki stworzyli wyjątkowe dzieło, które mieszkańcy będą mogli podziwiać już niebawem, podczas jazdy na łyżwach. Rozpoczęcie sezonu w pierwszym… »

Magdalena Jabłońska,

Piknik Wyścig po Zdrowie już w najbliższy weekend

Bydgoszcz dołączyła do miast, które odwiedzi Wyścig po zdrowie. Piknik rodzinny promujący aktywny i zdrowy tryb życia zagości na Wyspie Młyńskiej 17 i 18 sierpnia. Poczuj kolarski klimat wyścigu Tour de Pologne. Wyścig po zdrowie to inicjatywa, której… »

Magdalena Jabłońska,

Rewitalizacja Starego Fordonu – koncert na zakończenie remontu ul. Bydgoskiej

Na finiszu są prace związane z przebudową ulicy Bydgoskiej. Prowadzone są roboty wykończeniowe i porządkowe. Jeszcze w tym miesiącu, po niezbędnych odbiorach, ulica zostanie udostępniona do ruchu. Koszt inwestycji będącej jednym z pierwszych etapów rewitalizacji Starego Fordonu to… »

Magdalena Jabłońska,

Kolejne miliony na rewitalizację Młyna Rothera

Miasto zdobyło 10,5 mln zł na rewitalizację Młyna Rothera na Wyspie Młyńskiej. Unijne środki trafią do Bydgoszczy w wyniku konkursu, w którym oceniane były projekty najlepiej służące rozwojowi infrastruktury turystycznej w województwie. Wcześniej pozyskano na ten cel ponad… »

Magdalena Jabłońska,

Hala sportowa nad Brdą szuka sponsora tytularnego

Ratusz ogłasza konkurs na wybór sponsora tytularnego dla hali sportowej przy ul. Toruńskiej 59. Oferty można składać do 23 sierpnia. Artego Arena została oddana do użytku we wrześniu 2014 roku. W latach 2014 – 2019 zgodnie z umową… »

Magdalena Jabłońska,

Działasz na rzecz seniorów – możesz starać się o grant

Miasto zachęca organizacje pozarządowe działające na rzecz osób starszych do składania ofert na realizację w 2019 roku zadań publicznych w zakresie działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym, w trybie tzw. „małych grantów”. Pula środków w bieżącym roku… »

Magdalena Jabłońska,

Trasa Uniwersytecka z liniami 66 i 86

Wiadukt na Trasie Uniwersyteckiej nad al. Jana Pawła II przejezdny. W środę, 7 sierpnia, zaczną nią kursować linie autobusowe nr 66 i 86. Kompletna arteria ułatwia podróże pomiędzy centrum i osiedlami Glinki, Wyżyny oraz terenami inwestycyjnymi w Bydgoskim Parku… »

Magdalena Jabłońska,

Kino Wolności na Starym Rynku – Miasto 44

W ramach 75. Rocznicy Powstania Warszawskiego Miasto zaprasza na Kino Wolności. 1 sierpnia, o godzinie 21.00 na Starym Rynku odbędzie się seans filmu „Miasto 44”. Wydarzenie wpisuje się w obchody Bydgoskiego Roku Wolności. Wstęp jest wolny. Ratusz zaprasza… »

Magdalena Jabłońska,

Zachem – wyniki badań

Dzisiaj, 30 lipca, (wtorek) odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców, na którym przedstawione zostaną rezultaty międzynarodowego projektu GreenerSites. Działania pilotażowe tego projektu w Bydgoszczy polegały na badaniu wpływu dawnych Zakładów Chemicznych „Zachem” na tereny sąsiedniego osiedla Łęgnowo Wieś.… »

Magdalena Jabłońska,

Dużo inwestycji, dużo nasadzeń

Osiedle Kapuściska to jeden z największych placów budowy w Bydgoszczy. Miasto modernizuje kolejne ulice, rozbudowuje szpital o rehabilitacyjne centrum, przygotowuje się do oddania do użytku nowego basenu, a KPEC modernizuje sieć ciepłowniczą. Trwające i zakończone inwestycje powiązane zostały… »

Magdalena Jabłońska,

Koncerty plenerowe nad Balatonem

Organizacja koncertów na Bartodziejach to pomysł mieszkańców zgłoszony do BBO. Pierwszy koncert „Ahoj przygodo – szantowe przygody nad wodą” odbędzie się w sobotę (27 lipca) o godzinie 17.00. Wstęp jest wolny. W zeszłym roku mieszkańcy osiedla Bartodzieje wybrali… »

Magdalena Jabłońska,

Firma Sii z branży IT świętuje rok działalności w mieście

Doświadczony zespół inżynierów, projekty dla globalnych marek, nowoczesne biuro i co ważne – nowe miejsca pracy. Niemal rok temu firma Sii otworzyła w Bydgoszczy swój oddział. Na swoją siedzibę wybrała Immobile K3 przy Placu Kościeleckich. Sii, najbardziej dynamicznie… »

Magdalena Jabłońska,

Ponad 1300 wolnych miejsc w szkołach

Wolnych miejsc w bydgoskich szkołach jest w sumie 1 386. Uczniowie, którzy nie zostali zakwalifikowani do żadnej ze szkół mogą składać wnioski do 22 lipca w rekrutacji uzupełniającej. Wykaz wolnych miejsc znajduje się na stronie naborowej tutaj. Nabór… »

Wiktoria Raczyńska,