Aktualności

Na Szwederowie powstanie basen rehabilitacyjny

Rozpoczynają się prace nad dokumentacją projektową niezbędną do budowy basenu rehabilitacyjnego przy Zespole Szkół Specjalnych nr 30 na Szwederowie. W piątek (10 sierpnia) podpisana została umowa z wykonawcą. Nowy obiekt będzie dedykowany niepełnosprawnym oraz seniorom. Do szkoły przy… »

Magdalena Jabłońska,

Prace w Pałacu Młodzieży na półmetku

Termomodernizacja Pałacu Młodzieży to jedna z większych inwestycji w mieście. Zakres robót wiosną został znacznie rozszerzony, by przebudowa miała bardziej kompleksowy charakter i odpowiadała najnowszym standardom w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Prace są na półmetku. Ich koszt to 15… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Rada Miasta zadecyduje o przeniesieniu pomnika Kazimierza Wielkiego

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zwrócił się do radnych o zaopiniowanie propozycji umiejscowienia pomnika Kazimierza Wielkiego na Starym Rynku. Jeśli radni w najbliższym czasie pozytywnie ocenią ten pomysł pomnik zostanie wkomponowany w płytę jeszcze w trakcie prac nad rewitalizacją… »

Magdalena Jabłońska,

Przystań nad Brdą – rozbiórki przed budową

Trwają pierwsze prace przy budowie nowej mariny RTW Bydgostia. W miejscu wyburzonych szałasów powstanie nowoczesna część obiektu służącego bydgoskim wioślarzom. Inwestycja połączona z modernizacją istniejącego budynku kosztuje 24 mln zł. Inwestycja przy ul. Żupy przewiduje powstanie nowoczesnego budynku… »

Magdalena Jabłońska,

Rewitalizacja Bydgoskiej i sąsiednich ulic w toku

Równa, solidna asfaltowa jezdnia, dodatkowe zatoki parkingowe z kamiennej kostki, chodniki wyłożone płytami oraz stylowe oświetlenie – tak zmienić ma się główna ulica w Starym Fordonie. – To pierwszy duży projekt związany z rewitalizacją Starego Fordonu – mówi… »

Magdalena Jabłońska,

Osiedle Tatrzańskie doczeka się basenu

W środę (1 sierpnia) ogłoszony został przetarg na budowę basenu na Tatrzańskim. Rozpoczęcie tej inwestycji w pierwszej kolejności na tym osiedlu wybrało aż 15 tysięcy bydgoszczan. Trwa też modernizacja obiektu w Pałacu Młodzieży i budowa parku wodnego na… »

Magdalena Jabłońska,

W BPPT powstanie centrum demonstracyjne

W czwartek (26 lipca) została podpisana umowa na zaprojektowanie i budowę nowoczesnego centrum demonstracyjnego z laboratoriami, warsztatami i biurami dedykowanego bydgoskim przedsiębiorcom. Inwestycja na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego kosztować będzie około 27,5 mln zł. Obiekt będzie składał się… »

Magdalena Jabłońska,

Salon miasta z menedżerem

Maciej Bakalarczyk, społecznik i członek Rady ds. Estetyki Bydgoszczy będzie pełnił funkcję menedżera Starego Miasta i Śródmieścia. Wartość inwestycji tylko na tym obszarze to blisko pół miliarda złotych – warto skoordynować inwestycje i działania miękkie, aby w pełni… »

Magdalena Jabłońska,

Wzrasta liczba miejsc opieki nad dziećmi do lat 3

Do końca tego roku, w naszym regionie, prawie 200 żłobków, klubów malucha i opiekunów dziennych zapewni ich ponad 5 tysięcy. O szczegółach poinformowali dzisiaj wicewojewoda Józef Ramlau i dyrektor Wydziału Polityki Społecznej KPUW Dorota Hass. – W 2015… »

Magdalena Jabłońska,

Rusza budowa Astorii

W poniedziałek (30 lipca) podpisana została umowa na budowę „nowej Astorii”. Olimpijski basen, przystań kajakowa oraz projektowana część otwarta ma znów zachęcać do wypoczynku w sercu miasta, blisko brzegu Brdy. Wygląd zewnętrzny budynku uwzględnia uwagi Rady ds. Estetyki… »

Magdalena Jabłońska,

Estetyczna Bydgoszcz – nowe kosze, więcej ławek

W najbliższych miesiącach wymieniony zostanie szereg koszy na śmieci w reprezentacyjnych punktach miasta. Na południowym bulwarze nad Brdą od ul. Grodzkiej w kierunku Trasy Uniwersyteckiej dostawionych zostanie również 30 ławek. Charakteru zieleni urządzonej nabierze teren pomiędzy ulicami Unii… »

Magdalena Jabłońska,

510 nowych stojaków rowerowych

Rozstrzygnięty został przetarg na ustawienie ponad pół tysiąca rowerowych stojaków. Bydgoszczanie sami wskazali najlepsze lokalizacje na rowerowe parkingi. Prace rozpoczną się w sierpniu i zajmą około 2 miesięcy. Pochłoną blisko 400 tysięcy złotych. W trakcie ubiegłorocznych konsultacji bydgoszczanie… »

Magdalena Jabłońska,

Wsparcie unijne na budowę kolejnego odcinka S5

Ponad miliard złotych dofinansowania z UE otrzyma Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na budowę odcinka drogi S5 pomiędzy Bydgoszczą i miejscowością Nowe Marzy. Umowę na unijne dofinansowanie projektu „Budowa drogi ekspresowej S5 odc. Nowe Marzy – Bydgoszcz”… »

Magdalena Jabłońska,

Przejścia dla pieszych lepiej oświetlone

Ponad 575 tysięcy złotych miasto przeznaczy na nowoczesne oświetlenie przejść dla pieszych. Dzięki tym pieniądzom na 13 zebrach piesi będą zdecydowanie lepiej widoczni dla kierowców. Docelowo na terenie miasta zostanie doświetlonych aż 75 przejść. Poprawa bezpieczeństwa pieszych na… »

Magdalena Jabłońska,

Społeczny Rzecznik Pieszych o komunikacji wokół Starego Rynku

Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy złożyło wczoraj w kancelarii Ratusza swoją koncepcję organizacji ruchu drogowego wokół rewitalizowanego obecnie Starego Rynku i przyległych ulic. Podstawowym założeniem zmian proponowanych przez Stowarzyszenie Społecznego Rzecznika Pieszych w Bydgoszczy jest zmniejszenie nieograniczonego… »

Magdalena Jabłońska,

Zastrzyk pieniędzy na renowację ołtarza

Na remont ołtarza głównego katedry pw. św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 400 tysięcy zł. – Podczas dotychczas prowadzonych prac, przed kilkoma miesiącami, niespodziewanie w świątyni odkryto malowidła, które wymagają odrestaurowania. To… »

Magdalena Jabłońska,