Aktualności

Lokalne działania z szansą na dofinansowanie

Jutro rusza nabór wniosków na dofinansowanie projektów mających na celu aktywizację osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Konkurs potrwa do 11 marca br. Stowarzyszenie Bydgoska Lokalna Grupa Działania „Dwie Rzeki” ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie na projekty objęte… »

Magdalena Jabłońska,

Księga kondolencyjna w Urzędzie Wojewódzkim

W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy została wystawiona księga kondolencyjna po śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego. Do księgi mogą wpisywać się wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego. Swój wpis do księgi we foyer sali im. Bydgoskiego Marca 1981… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Co dalej z kłódkami zakochanych?

Powstanie nowe miejsce przeznaczone do zawieszania kłódek zakochanych – komisja wytypowała 8 najciekawszych prac nadesłanych na konkurs. Z nich mieszkańcy wybiorą najlepsze – ich zdaniem – projekty. Głosowanie internetowe ruszy 14 lutego w Walentynki. Do 8 lutego można… »

Magdalena Jabłońska,

Szkoły gotowe na przyjęcie podwójnej liczby uczniów

Około 7 tysięcy uczniów ubiegać się będzie o przyjęcie do liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół na rok szkolny 2019/2020. Miasto jest gotowe na ich przyjęcie – niemal wszystkie szkoły otworzą podwójne klasy pierwsze. Rekrutacja młodzieży do szkół… »

Magdalena Jabłońska,

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

Dziś obchodzimy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. W 2018 roku operatorzy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy odebrali prawie 1,5 mln zgłoszeń. Ponad milion z nich było niezasadnych. Pracę bydgoskiego CPR w minionym roku podsumowali wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i… »

Magdalena Jabłońska,

Nowy patron i nowe samochody dla policji

Witalis Olszański patronem KWP w Bydgoszczy. Placówki z regionu otrzymały również cztery radiowozy z napędem hybrydowym. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz uczestniczył wczoraj w uroczystości nadania imieniem śp. insp. Witalisa Olszańskiego Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Wydarzenie wpisuje się w… »

Magdalena Jabłońska,

Bydgoszcz z kolejną nagrodą w branży BPO/SSC

Już po raz drugi Bydgoszcz została uznana za najlepsze miasto w Polsce w kategorii nowych lokalizacji dla centrów usług wspólnych przez międzynarodowe jury konkursu CEE Shared Services and Outsourcing Awards. W czwartek, podczas dorocznej gali organizowanej w Warszawie Prezes… »

Magdalena Jabłońska,

Projekt za 93 mln zł jest niezagrożony

Projekt realizowany przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Bydgoszczy, dotyczący usuwania zanieczyszczeń w rejonie dawnych Zakładów Chemicznych „Zachem” jest niezagrożony. Mianem przekłamania, Regionalna Dyrektor Ochrony Środowiska Maria Dombrowicz określiła w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej wczorajsze nieprawdziwe informacje podawane… »

Magdalena Jabłońska,

Przy Teatrze Kameralnym odkryto drewnianą Bramę Miejską

Drewniana Brama Miejska prowadząca od miasta do Zamku Bydgoskiego, drewniane palisady oraz fragmenty mostu nad fosą – bydgoscy archeolodzy odkryli ślady dawnej Bydgoszczy w miejscu budowy Teatru Kameralnego. Wyprzedzające badania archeologiczne na rogu ulic Grodzkiej i Podwale w… »

Magdalena Jabłońska,

Smog – nowa platforma dla mieszkańców

Miasto uruchomiło nową platformę informacyjno-edukacyjną dla bydgoszczan – dzięki niej można sprawdzić jakość powietrza na terenie całego miasta, a także uzyskać dostęp do informacji związanych z programami i akcjami dotyczącymi walki ze smogiem. Projekt uzyskał dofinansowanie z funduszy… »

Magdalena Jabłońska,

Odpady – jakie zmiany przed nami

Aktualny rok będzie ostatnim, kiedy będziemy segregować śmieci według dotychczasowych zasad. Od 1 stycznia 2020 roku czeka nas zmiana, do której już dziś miasto przygotowuje się we współpracy z mieszkańcami. Zmiany w zakresie gospodarowania odpadami związane są z… »

Magdalena Jabłońska,

Bydgoszcz murem za Jerzym Owsiakiem

W poniedziałek, 21 stycznia, o godzinie 10.00 prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zainauguruje w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu akcję podpisywania listów wsparcia dla Jerzego Owsiaka. Przez tydzień (od 21 do 25 stycznia) w godzinach otwarcia centrum, będzie… »

Magdalena Jabłońska,

Nieodpłatna pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie

W naszym mieście w tym roku można skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Jakie trzeba spełnić warunki i w jakich kwestiach można się zwrócić o taką pomoc? Nieodpłatna pomoc prawna obejmuje: poinformowanie osoby o obowiązującym stanie… »

Magdalena Jabłońska,

Stop mowie nienawiści – specjalne lekcje w bydgoskich szkołach

W związku z tragicznymi wydarzeniami, które miały miejsce w Gdańsku prezydent Rafał Bruski podjął decyzję o nasileniu działań wychowawczych skierowanych do uczniów i rodziców, ale także o działaniach związanych ze szkoleniem nauczycieli i pedagogów szkolnych. Bezpośrednio po feriach… »

Magdalena Jabłońska,

Jaki ma być Bydgoski Budżet Obywatelski?

Miasto zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących rozwoju programu Bydgoski Budżet Obywatelski. Chce poznać opinie mieszkańców i oczekiwania związane z tym programem. W ramach konsultacji w sprawie rozwoju BBO zaplanowano kilka działań, które pozwolą lepiej poznać zdanie… »

Magdalena Jabłońska,

Dołącz do Komitetu Rewitalizacyjnego

Ratusz ogłasza nabór członków Komitetu Rewitalizacyjnego, ważnego organu doradczego i istotnej formy partycypacji społecznej. Zaprasza mieszkańców i przedstawicieli organizacji pozarządowych, podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, zarządzających nieruchomościami, osoby z niepełnosprawnością lub ich przedstawicieli, a także przedstawicieli z branży związanej… »

Magdalena Jabłońska,