Aktualności

Sylwester w Bydgoszczy bez fajerwerków

Bydgoszcz dołączyła do grona miast, w których zabawa sylwestrowa odbędzie się bez huku fajerwerków. Zamiast tego, w ostatnią noc roku mieszkańcy będą mogli podziwiać atrakcyjne pokazy świetlne. Decyzja związana jest przede wszystkim z zapewnieniem bezpieczeństwa życia i zdrowia… »

Magdalena Jabłońska,

Zmiany w prawie użytkowania wieczystego gruntów

1 stycznia 2019 roku przechodzi na własność prawo użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych budynkami: • mieszkalnymi jednorodzinnymi, • mieszkalnymi wielorodzinnymi, w których co najmniej połowę liczby lokali stanowią lokale mieszkalne wraz z budynkami gospodarczymi, garażami, itp. Wysokość opłaty przekształceniowej… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Rozbudowa Kujawskiej

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i przedstawiciele konsorcjum wykonawczego podpisali umowę na rozbudowę ul. Kujawskiej. Inwestycja zakłada budowę nowego torowiska, jezdni, buspasów, parkingów, dróg rowerowych i chodników. Wcześniej zamówiono nowoczesne tramwaje do obsługi nowego torowiska. Na duże inwestycje tego… »

Magdalena Jabłońska,

Łukasz Schreiber sekretarzem stanu w kancelarii premiera

Nowy sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W przeszłości był także samorządowcem – pełnił… »

Magdalena Jabłońska,

Konkurs wojewody rozstrzygnięty

Kolejna edycja konkursu fotograficznego „Cztery pory roku w województwie kujawsko-pomorskim” zakończona. Najlepsze zdjęcia twórców z naszego regionu opublikowane podziwiać można w albumie wojewody kujawsko-pomorskiego. – Jest to bardzo udany produkt. Kolejny album liczy 3 tysiące egzemplarzy, które trafią nie tylko… »

Magdalena Jabłońska,

Ławki i kwietniki na Starym Rynku

Konkurs na projekt małej architektury i zieleni na płycie Starego Rynku został rozstrzygnięty. Zwyciężył projekt, który połączył symbol Bydgoszczy – Spichrze z nowoczesnym designem. Wygrała go studentka Wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Zadaniem projektantów było opracowanie koncepcji stylowej… »

Magdalena Jabłońska,

Rekordowe 13,3 mln na Bydgoski Budżet Obywatelski

Łącznie ponad 55 tysięcy głosów oddali mieszkańcy w tegorocznym głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski. Bydgoszczanie wskazali najważniejsze przedsięwzięcia, które zostaną zrealizowane w mieście i na ich osiedlach. Miasto zagwarantowało rekordowe 13,3 mln zł na realizacje zadań. W tym… »

Magdalena Jabłońska,

Służba Graniczna w urzędzie wojewódzkim

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i Komendant Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Andrzej Rytwiński podpisali porozumienie, dzięki któremu funkcjonariusze SG będą stale obecni w urzędzie wojewódzkim. Ma to służyć działaniom prewencyjnym i poprawie bezpieczeństwa w przypadku ujawnienia nieprawidłowości w… »

Magdalena Jabłońska,

Plac Teatralny zyska przystanek wiedeński

Na placu Teatralnym wybudowany zostanie pierwszy w Bydgoszczy przystanek wiedeński. Jednocześnie ratusz przygotuje dokumentację niezbędną do przebudowy wszystkich przystanków na ul. Gdańskiej od centrum do Kamiennej. Dzięki nim pasażerowie będą mogli wygodniej i bezpieczniej korzystać z tramwajów. W… »

Magdalena Jabłońska,

Dzień Otwarty Notariatu

Darowizny, testamenty, renty i wspólnota majątkowa – o sprawach związanych z bezpieczeństwem majątkowym porozmawiać będzie można z notariuszami, którzy udzielą darmowych porad w ramach Dnia Otwartego Wolontariatu. Spotkanie z rejentami zaplanowano na 24 listopada w Zespole Szkół nr… »

Magdalena Jabłońska,

Jarmark tym razem na Mostowej

Wystawcy z upominkami, ozdobami świątecznymi, rękodziełem, a także regionalnymi potrawami – od 14 grudnia na ulicy Mostowej działać będzie Jarmark Bożonarodzeniowy. Choinka i szopka staną na Placu Teatralnym, a całe Stare Miasto i Śródmieście rozbłyśnie tysiącem migoczących świateł.… »

Magdalena Jabłońska,

Od grudnia tylko elektroniczne zwolnienia

– Dołączamy do krajów, które w 100 procentach będą miały wystawiane zwolnienia elektroniczne. To bardzo ważna informacja dla naszych pacjentów – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, który podczas konferencji prasowej, wspólnie m.in. z wiceministrem zdrowia Januszem Cieszyńskim potwierdzili wdrożenie… »

Magdalena Jabłońska,

Wkrótce powstaną parkingi typu Park&Ride

W środę, 14 listopada, ogłoszony został przetarg na zaprojektowanie i budowę parkingów typu Park&Ride. Mają one zachęcać do poruszania się komunikacją publiczną. Wraz z ich budową rozbudowany zostanie też system ITS, który będzie uwzględniał funkcjonowanie wygodnych parkingów przy… »

Magdalena Jabłońska,

Zbliża się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

12 listopada rozpocznie się XI edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – największego na świecie (organizowanego w 170 krajach) wydarzenia promującego świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Cykl szkoleń, warsztatów, seminariów i innych przedsięwzięć poświęconych przedsiębiorczości… »

Magdalena Jabłońska,

Świętujemy 100-lecie niepodległości Polski

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, rekonstrukcje historyczne, bieg niepodległości czy rajd rowerowy to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Bydgoskie szkoły przygotowały w tym roku z okazji Święta blisko trzysta wydarzeń. Narodowe Święto… »

Magdalena Jabłońska,

Duże inwestycje w Zespole Szkół Budowlanych

Budynek Zespołu Szkół Budowlanych przejdzie termomodernizację. Rozbudowane i doposażone zostaną również warsztaty. Dzięki tym inwestycjom, na które miasto pozyskało unijne dofinansowanie, uczniowie w komfortowych warunkach będą zdobywać umiejętności najbardziej pożądane na rynku pracy. – To kolejna inwestycja realizowana… »

Magdalena Jabłońska,