Aktualności

Ze Szwederowa do centrum rowerem

Ogłoszony został przetarg na budowę nowej trasy rowerowej, która pozwoli w bezpieczny sposób dojechać ze Szwederowa w stronę Starego Miasta. Będzie ona miała charakter kontrapasa. Nowe drogi rowerowe powstaną też wzdłuż Kujawskiej i Zbożowego Rynku. Wytyczenie nowej drogi… »

Wiktoria Raczyńska,

Konsultacje w sprawie Nakielskiej

Rozpoczęły się konsultacje w sprawie modernizacji ul. Nakielskiej. Projektanci opracowali już wstępną koncepcję. Teraz na uwagi bydgoszczan ratusz czeka do 5 października. Wstępna dokumentacja zakłada przebudowę Nakielskiej na odcinku od ronda, które powstanie wcześniej przy skrzyżowaniu z Lisią do… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Rządowa pomoc dla poszkodowanych w wyniku nawałnicy

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazało dotąd gminom 58,6 mln zł na wypłatę zasiłków dla poszkodowanych w wyniku sierpniowej nawałnicy. Z tej kwoty 22,6 mln zł trafiło do gmin w województwie kujawsko-pomorskim. Pomoc finansowa przekazana została także na… »

Marek Tomaszewski,

Zwyciężył projekt „Kazimierz”

Konkurs na projekt muralu z królem Kazimierzem Wielkim został rozstrzygnięty. Zwycięski projekt ozdobi ścianę budynku przy ul. Jagiellońskiej 36. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zaprojektowanie muralu, którego tematyka będzie ściśle związana z bydgoską legendą „O Kazimierzu Wielkim i… »

Marek Tomaszewski,

Ostatnie dni głosowania

Trwa konkurs na nazwę nowego lodowiska, które powstaje przy hali Łuczniczka. Swój głos na jedną z 15 propozycji można oddawać do środy 13 września. Wyboru można dokonać spośród 15 nazw. Dziś na finiszu głosowania mamy trzech faworytów –… »

Wiktoria Raczyńska,

Na rondzie Kujawskim powstanie nowy parking dla 140 samochodów

Na październik zaplanowano wybór firm, które zostaną zaproszone do składania ofert na przebudowę ulicy Kujawskiej. Projekt tej inwestycji przewiduje, między innymi, powstanie na rondzie Kujawskim parkingu na ponad 140 miejsc. Przebudowa ul. Kujawskiej polegać ma przede wszystkim na… »

Marek Tomaszewski,

Czy mieszkańcy zapłacą za zmianę nazw ulic?

Do 2 września samorządy miały czas na zmianę nazw ulic w związku z ustawą dekomunizacyjną. W Bydgoszczy Rada Miasta jeszcze się tym nie zajęła, planowano to zrobić w przyszłym tygodniu. W czwartek, 7 września, wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz… »

Marek Tomaszewski,

Rekrutacja do bydgoskiego inkubatora organizacji pozarządowych

Chcesz rozpocząć działalność w sektorze pozarządowym, ale nie wiesz, od czego zacząć? Podpowiemy! Rozpoczyna się rekrutacja do drugiej edycji bydgoskiego inkubatora organizacji pozarządowych. Co to jest bydgoski inkubator organizacji pozarządowych? To wsparcie „na początek” dla organizacji pozarządowych działających… »

Marek Tomaszewski,

Bilans po nawałnicy. Strażacy i wojsko zakończyli działania ratownicze

Blisko 9700 budynków ucierpiało w wyniku nawałnicy, która trzy tygodnie temu przeszła nad Polską. Najwięcej strat odnotowano w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie uszkodzonych jest przeszło 4100 domów. – Przewidujemy, że tych budynków będzie jeszcze więcej. Ta liczba rzeczywiście jest… »

Marek Tomaszewski,

Referendum nie będzie

Referendum w sprawie odwołania prezydenta Bydgoszczy nie dojdzie do skutku. Jak poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej poseł Paweł Skutecki (Kukiz’15) , pełnomocnik akcji  „Bruski musi odejść”, zebrano około 25 tysięcy podpisów, a potrzeba było około 30 tysięcy. Podpisy… »

Marek Tomaszewski,

Węzeł przesiadkowy pod okiem kamer

Wkrótce węzeł przesiadkowy na Leśnym będzie objęty dodatkowym monitoringiem. Zainstalowanych zostanie w jego obrębie 15 kamer. Wcześniej zlokalizowano tam punkt Straży Miejskiej. Na przystanku kolejowym funkcjonuje już system monitoringu wykorzystujący 11 kamer. Teraz zostanie on rozbudowany o dodatkowe 15… »

Wiktoria Raczyńska,

30 milionów na Trasę Uniwersytecką

W czwartek (31 sierpnia) podpisana została umowa na dofinansowanie budowy II etapu Trasy Uniwersyteckiej. Bydgoszcz pozyskała na tę inwestycję 30 mln zł. Trwają zaawansowane prace budowlane. Wartość całego projektu szacowana jest na ponad 36 mln zł. Bydgoszcz starała… »

Wiktoria Raczyńska,

Kolejne autografy na Długiej

Artysta fotografik Jerzy Riegel, wioślarski duet mistrzyń olimpijskich Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj oraz chirurg prof. Wojciech Zegarski – to laureaci tegorocznej edycji Bydgoskich Autografów. Odsłonięcie podpisów tegorocznych wyróżnionych planowane jest jeszcze we wrześniu, w ramach Święta Ulicy… »

Wiktoria Raczyńska,

KPEC stawia na gaz

Na terenie Metropolii Bydgoszcz stanie pięć elektrociepłowni gazowych: w Bydgoszczy na Osowej Górze, Koronowie, Nakle nad Notecią, Szubinie i Solcu Kujawskim. Inwestor, Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, na budowę elektrociepłowni w gminach Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz otrzyma ponad 14 milionów… »

Marek Tomaszewski,

Można już głosować

Miasto ogłasza nowy konkurs na nazwę lodowiska. Głosować będzie można od dziś (30 sierpnia) do 13 września za pomocną specjalnej aplikacji. Wypełnienie ankiety zajmuje dosłownie chwilę. Ze względu na zgłoszone przez uczestników wątpliwości, dotyczące prawidłowości w wyborze nazwy,… »

Wiktoria Raczyńska,

Stary Fordon z nowym rynkiem

Miasto ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej zagospodarowania płyty rynku w Starym Fordonie wraz z otoczeniem. Konkurs ma charakter otwarty, jednoetapowy i ogólnopolski. Prace można składać do 24 listopada 2017 roku. Stosowne zarządzenie w sprawie ogłoszenia konkursu podpisane… »

Wiktoria Raczyńska,