Aktualności

500+ już od 1 lipca. Złóż wniosek przez Internet

Od 1 lipca 2019 roku zmieniają się zasady przyznawania świadczenia wychowawczego (500+). Od 1 lipca można składać wnioski tylko w formie elektronicznej. Od 1 sierpnia będą przyjmowane także papierowe wnioski. Od 1 lipca zmiana zasad Świadczenie wychowawcze przysługuje… »

Magdalena Jabłońska,

Koniec prac w parkach na Wzgórzach Dąbrowskiego i Wolności

Zakończyły się prace przy rewitalizacji terenów zielonych na Wzgórzu Dąbrowskiego i Wzgórzu Wolności. Oba parki, z których można podziwiać panoramę miasta zyskały wiele nowych krzewów i drzew. Łatwiej w nich znaleźć miejsce do wypoczynku. Dzięki nowym latarniom poprawiło… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Kolejne inwestycje w związku z rewitalizacją Starego Fordonu

Trwają ostatnie prace nad projektem umocnionego nabrzeża w Starym Fordonie. Ma ono umożliwiać cumowanie i wodowanie mniejszych łodzi. W wakacje zakończy się natomiast przebudowa ulicy Bydgoskiej. Jesienią Miasto planuje zlecić kolejne prace budowlane związane z rewitalizacją tej części… »

Magdalena Jabłońska,

Pierwsze pary w miejskim programie dofinansowania in vitro

Od kwietnia chętni mieszkańcy naszego miasta mogą zgłaszać się do klinik, które realizują program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego. Już 23 pary zakwalifikowały się do programu. Obejmuje on dofinansowanie procedury in-vitro w kwotach 2 i 5 tysięcy złotych.… »

Magdalena Jabłońska,

Organizacje pozarządowe zapraszają na piknik

Kolejny, czwarty już Piknik Organizacji Pozarządowych już za chwilę, na Wyspie Młyńskiej. Rozpocznie się o godzinie 12.00 i potrwa do 16.00. W programie m.in. pokazy i prezentacje bydgoskich ngo-sów, warsztaty artystyczne, strefa zabaw dla dzieci i strefa food trucków. Wstęp… »

Magdalena Jabłońska,

Wkrótce oficjalne otwarcie Starego Rynku

Nadszedł czas, aby pochwalić się nową odsłoną Starego Rynku. W weekend 28-29 czerwca Miasto zaprasza na uroczyste otwarcie. Będą koncerty, występy kabaretowe, konkursy z nagrodami, występy muzyków ulicznych i pokazy baniek. Przygotowano też atrakcje dla najmłodszych. Wstęp wolny.… »

Magdalena Jabłońska,

Najlepsze kabarety nad Brdą

Kabaret Ani Mru Mru, Jurki, Kabaret Chyba, a także Andrzej Poniedzielski – to oni bawić będą bydgoską publiczność w ramach letniego cyklu „Wieczór z kabaretem”. Występy zaplanowano na wieczorne wakacyjne czwartki. Wstęp wolny. Jak co roku, Miasto zaprasza… »

Magdalena Jabłońska,

Kino podróżnicze podczas Steru na Bydgoszcz

Jednym z przystanków Steru, który odbędzie się w dniach 21 -23 czerwca w Bydgoszczy, będzie trzydniowy maraton kina podróżniczego. Tym razem coś dla amatorów dobrego kina w Przystani Bydgoszcz. W Przystani Bydgoszcz zobaczycie m.in. film o wyczynie polaków, którym… »

Magdalena Jabłońska,

Przed nami III Niedziela Handlowa

Tym razem głównym tematem akcji będzie Design i Rzemiosło – na bydgoszczan czekają niezwykłe ekspozycje w ramach „Szlaku Wystaw” Śniadanie na trawie w parku Kazimierza Wielkiego. To już trzecia odsłona Niedzieli handlowej w samym sercu miasta. Gdy centra… »

Magdalena Jabłońska,

Rusza przetarg na halę targową

Miasto ogłosiło przetarg na remont konserwatorski hali targowej. Nowa hala ma pełnić po rewitalizacji przede wszystkim funkcje gastronomiczno-handlowe. Jej aranżacją po remoncie zajmie się operator, który wyłoniony zostanie w drodze konkursu po wakacjach. W hali będzie mogła pojawić… »

Magdalena Jabłońska,

BBO – zgłoś park kieszonkowy

Do 12 czerwca ratusz czeka na projekty mieszkańców do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W tej edycji zrealizuje zwycięskie pomysły za rekordową kwotę – 16 mln zł. Zachęca szczególnie do zgłaszania parków kieszonkowych – przygotowano już propozycje lokalizacji.… »

Magdalena Jabłońska,

Powstanie nowy wiadukt na trasie do Gdańska

Rozpoczynają się prace przy przebudowie wiaduktu w ciągu ul. Armii Krajowej. W poniedziałek (10 czerwca) wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na czas budowy. W pierwszym etapie zmodernizowany zostanie obiekt znajdujący się po stronie wschodniej. Dostosowany będzie także do… »

Magdalena Jabłońska,

Projekty ponadosiedlowe mogą być wizytówką miasta

Do 12 czerwca ratusz czeka na projekty mieszkańców do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W tej edycji zrealizują zwycięskie pomysły za rekordową kwotę – 16 mln zł, z czego 3,5 mln przeznaczyli na projekty ponadosiedlowe. Czekają na pomysły… »

Magdalena Jabłońska,

Młodzi parlamentarzyści z kujawsko-pomorskiego

– Takich ludzi jak Wy – zaangażowanych w sprawy społeczne, nam potrzeba – podkreślił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, podczas uroczystości wręczenia młodym parlamentarzystom mandatów posła na XXV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. W kujawsko-pomorskim urzędzie wojewódzkim to szczególne wyróżnienie… »

Magdalena Jabłońska,

Zgłoś propozycję do Bydgoskich Autografów 2019

Każdy mieszkaniec może złożyć swoją propozycję i tym samym mieć wpływ na to kto zostanie uhonorowany Bydgoskim Autografem w tym roku. Autografy to forma wyróżnienia dla osób żyjących, szczególnie zasłużonych dla kształtowania pozytywnego wizerunku Bydgoszczy w Polsce, Europie… »

Magdalena Jabłońska,

Nowe połączenia dla Mazowsza, Kujaw i Pomorza

Centralny Port Komunikacyjny to nie tylko nowe lotnisko, ale też linie kolejowe. W ramach tzw. szprychy nr 1 powstanie ponad 300 km nowych linii kolejowych, a prawie 600 km zostanie zmodernizowanych. Do sieci połączeń dalekobieżnych zostaną włączone m.in.… »

Magdalena Jabłońska,