Aktualności

Korzystne rozwiązanie dla rozwoju Bydgoszczy

Podważona z inicjatywy Prezydenta Bydgoszczy uchwała krajobrazowa, blokująca, między innymi, inwestycje na osiedlach Opławiec i Smukała nie wejdzie w życie. Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną marszałka, zatem obowiązuje wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego stwierdzający nieważność kwestionowanej przez prezydenta… »

Wiktoria Raczyńska,

Obwodnica Inowrocławia otwarta

Bezpieczeństwo i komfort na drodze oraz wyeliminowanie ruchu tranzytowego z centrum miasta – to główne cele otwartej w poniedziałek, 17 lipca, obwodnicy Inowrocławia. Symboliczną wstęgę przecięli, m.in., wiceminister rozwoju Witold Słowik, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, szef Generalnej Dyrekcji Dróg… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Rozbudowa ul. Grunwaldzkiej

W poniedziałek rozstrzygnięty został przetarg na rozbudowę ulicy Grunwaldzkiej. Inwestycja będzie kosztować blisko 76 mln złotych i objęta zostanie 8-letnią gwarancją. Dzięki zmodernizowanej trasie szybciej i bezpieczniej będzie można dojechać do trasy ekspresowej S5 i na Osową Górę.… »

Wiktoria Raczyńska,

Park im. W. Witosa i Gdańska 5 zmienią oblicze

Ogłoszone zostały przetargi związane z rewaloryzacją Parku im W. Witosa oraz adaptacją kamienicy przy ul. Gdańskiej 5 na Bydgoskie Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych. Park Witosa stanie się kolejną zieloną wizytówką Bydgoszczy, a zabytkowa kamienica przy Gdańskiej 5 zamieni się… »

Wiktoria Raczyńska,

Ulice do dekomunizacji

Zwołana w nadzwyczajnym trybie sesja bydgoskiej Rady Miasta dotyczyła przede wszystkim zmian nazw ulic w związku z ustawą dekomunizacyjną. Radni PiS zaproponowali dziewięciu patronów. Tylko jeden zyskał akceptację – Jeremi Przybora. Radni PiS zaproponowali, aby ulica Stanisława Lehmana… »

Marek Tomaszewski,

Będą walczyć z nieuczciwymi praktykami handlowymi

12 lipca weszła w życie ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystaniu przewagi handlowej w branży rolno-spożywczej. Prowadzeniem spraw związanych z realizacją nowych przepisów na terenie całego kraju zajmie się bydgoska delegatura Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Przedsiębiorcy z branży… »

Marek Tomaszewski,

Swingi pojadą ulicą Wojska Polskiego

Ogłoszony został przetarg na przebudowę torowiska na ul. Wojska Polskiego od ul. Baczyńskiego do Chemicznej wraz z pętlą. Prace zakończą się w połowie przyszłego roku. Do lutego powstać ma projekt inwestycji. W okresie wiosenno-letnim wykonane mają być natomiast… »

Marek Tomaszewski,

Chcą referendum w sprawie odwołania Rafała Bruskiego

Rozpoczyna się zbiórka podpisów pod referendum w sprawie odwołania prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego. Z taką inicjatywą wystąpił poseł Paweł Skutecki z Kukiz’15, a w komitecie referendalnym są przedstawiciele Stowarzyszenia Endecja, Partii Wolności i Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza, a także… »

Marek Tomaszewski,

Prace na ulicy Cieszkowskiego rozpoczną się w lipcu

Rozstrzygnięty został przetarg na rewitalizację ul. Cieszkowskiego. Wykonawcą robót będzie firma Polskie Surowce Skalne. Inwestycja kosztować będzie 2,5 miliona złotych. Prace mają się rozpocząć w lipcu. Rewitalizacja ulicy zakłada odtworzenie jej historycznego charakteru. Materiały wykończeniowe na nawierzchniach mają… »

Tomasz Welcz,

Szpitale w sieci

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował listę placówek zakwalifikowanych do tzw. sieci szpitali. W naszym województwie znalazło się na niej 30 placówek, 26 jednostek znalazło się poza siecią. Nowy system rusza od 1 października tego roku i obowiązywać będzie do… »

Wiktoria Raczyńska,

Podwyżki opłat za wywóz śmieci nie będzie

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wycofał się z pomysłu naliczania opłat za wywóz śmieci od powierzchni mieszkania. Nie będzie też podwyżki opłat o 50 groszy. Cena zatem nie zmieni się. Ratusz zamierza natomiast skuteczniej ścigać tych, którzy za odpady… »

Marek Tomaszewski,

Konsultacje w sprawie koncepcji budowy trasy W-Z

Od 8 do 29 czerwca potrwają konsultacje społeczne dotyczące koncepcji rozbudowy trasy Wschód-Zachód na odcinku od węzła zachodniego do węzła wschodniego w Bydgoszczy. Zmodernizowana dwujezdniowa  trasa ma pełnić funkcję ulicy głównej ruchu przyspieszonego, po której będzie można poruszać… »

Marek Tomaszewski,

Blisko 500 projektów w budżecie obywatelskim

W tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego  mieszkańcy zgłosili blisko 500 projektów. Jesienią tego roku odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zadecydują, które ze zgłoszonych propozycji doczekają się realizacji. Oprócz wielu projektów związanych z wymianą chodników, oświetlenia, budową parkingów… »

Marek Tomaszewski,

Będą nowe parkingi przy Grudziądzkiej

Pod kątem budowy systemu Park & Ride oraz Park & Go opracowana zostanie koncepcja wielopoziomowego parkingu przy ul. Grudziądzkiej. Dzięki nowym rozwiązaniom osoby dojeżdżające do centrum szybciej znajdą postojowe miejsca. W pierwszej kolejności  opracowane będą dwa warianty koncepcji… »

Marek Tomaszewski,

25 milionów rządowej dotacji na Astorię

Budowa nowego olimpijskiego basenu „Astoria” otrzymała o połowę niższe dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki niż wnioskowane 50 milionów złotych. Wiadomo już jednak, że nowoczesny obiekt powstanie do 2020 roku. – Na tę kluczową inwestycję wnioskowaliśmy o 50… »

Marek Tomaszewski,

Ekologiczne ogrzewanie zamiast pieców

Miasto chce rozszerzyć program dofinansowania wymiany ogrzewania na ekologiczne dla tych osób, które utraciły możliwość wsparcia w związku z wycofaniem się rządu z programu KAWKA III. O przyjęciu uchwały w tej sprawie zadecydują radni podczas jutrzejszej (31 maja)… »

Marek Tomaszewski,