Aktualności

Bydgoszczanie dla Australii

Bydgoszczanie dla Australii – podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza” pomogą poparzonym w pożarach zwierzętom. Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza” postanowili pomóc zwierzętom poszkodowanym w siejących spustoszenie pożarach w Australii. Poparzone koale, kangury i nietoperze dostaną uszyte przez nich… »

Magdalena Jabłońska,

Masz pomysł na projekt międzynarodowy? Zgłoś się

Już po raz siódmy ratusz zaprasza do ubiegania się o miejskie środki finansowe na realizację projektów, które mają szczególne znaczenie dla promocji i rozwoju współpracy międzynarodowej Bydgoszczy. Na realizację projektów miasto przeznaczy 100 tysięcy. Wnioski można składać do… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Bydgoszczanie na rodzinnych fotografiach – otwarcie wystawy

Z okazji 100. rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski, mieszkańcy podzielili się swoimi rodzinnymi historiami, które zostały uwiecznione na zdjęciach. Z nadesłanych fotografii powstała specjalna wystawa, która zostanie otwarta w sobotę (18 stycznia), o godzinie 12.00 na Moście Staromiejskim.… »

Magdalena Jabłońska,

Dotacje na zabytki – ratusz czeka na wnioski

Do 15 lutego 2020 roku można składać wnioski do Miejskiego Konserwatora Zabytków w Bydgoszczy o przyznanie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków. W tym roku pula na remonty konserwatorskie to… »

Magdalena Jabłońska,

Spędź całą niedzielę po bydgosku

Ponad pół tysiąca osób weźmie udział w rekonstrukcji wydarzeń sprzed stu lat. Kilkuset chórzystów i statystów, żołnierze w historycznych uniformach, konie, samochody z tamtych lat – to wszystko pomoże nam nawiązać do dni, kiedy Bydgoszcz wróciła do Polski.… »

Magdalena Jabłońska,

Weranda zamieni się w lokal z lat 20-tych

Znamy wyniki konkursu na lokal z epoki. Dzięki restauratorom, którzy wzięli udział w konkursie ogłoszonym przez ratusz, bydgoszczanie będą mieli okazję poczuć klimat lat 20-tych. Rocznicowy weekend, 18-20 stycznia zapowiada się bardzo smakowicie. Z okazji obchodów 100-lecia powrotu… »

Magdalena Jabłońska,

Jak będziemy świętować 100-lecie powrotu Bydgoszczy do Macierzy?

Rodzinne zdjęcia bydgoszczan na wyjątkowej wystawie, clubbing w stylu retro na bydgoskiej Starówce, inscenizacja historyczna, a po niej jubileuszowy tort dla mieszkańców, wykonany przez mistrzynię świata Jowitę Woszczyńską – to tylko część wydarzeń zaplanowanych w ramach obchodów 100.… »

Magdalena Jabłońska,

Ponad milion złotych na działalność kulturalną

Masz pomysł na promowanie Bydgoszczy i realizację zadań w zakresie wspierania kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego – weź udział w konkursie. Na zgłoszenia ratusz czeka do 24 stycznia 2020 roku. Corocznie z budżetu miasta wspierane… »

Magdalena Jabłońska,

Jak smakowały lata 20-te? Miasto ogłasza konkurs dla restauratorów

Z okazji zbliżających się obchodów 100-lecia powrotu Bydgoszczy do Polski Miasto ogłasza konkurs na restaurację lub lokal gastronomiczny, w którego wnętrzu bydgoszczanie przeniosą się do lat 20-tych ubiegłego wieku i zasmakują potraw z tego okresu. Zgłoszenia można nadsyłać… »

Magdalena Jabłońska,

Konkurs na projekt gadżetów promocyjnych

Miasto zaprasza do udziału w konkursie na projekt linii gadżetów promocyjnych Bydgoszczy. Na prace konkursowe czeka do 28 lutego 2020 roku. Autor zwycięskiej koncepcji otrzyma nagrodę finansową. Konkurs ma charakter ogólnopolski i otwarty. Jego przedmiotem jest zaprojektowanie linii… »

Magdalena Jabłońska,

Na 100-lecie powrotu Bydgoszczy do Polski

Na elewacji wieżowca Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ulicy Konarskiego w Bydgoszczy został umieszczony baner upamiętniający 100-lecie powrotu Bydgoszczy do Polski. Baner został przygotowany w ramach tegorocznego projektu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego będącego częścią Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2022. Ogromnych… »

Magdalena Jabłońska,

Bydgoszcz zawalczy o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”

Ruszyła XI edycja konkursu „Świeć się z Energą”, w którym miasta konkurują o tytuł najpiękniej rozświetlonego świątecznie miejsca w Polsce. O tym, które z nich będzie miało szansę stanąć na podium zadecydują internauci. Głosować można do 2 stycznia.… »

Magdalena Jabłońska,

Zaprojektuj logo Teatru Kameralnego

Dyrektor Teatru Kameralnego w Bydgoszczy ogłosił konkurs na logo instytucji. Prace można nadsyłać do 7 stycznia 2020 roku do północy. Wyniki poznamy 10 stycznia. Teatr Kameralny w Bydgoszczy jest nową instytucją kultury powołaną w marcu br. przez Radę… »

Magdalena Jabłońska,

Sobota z paszportami

W najbliższą sobotę, 14 grudnia, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki organizuje „Sobotę z paszportami”. Mieszkańcy mogą w tym dniu złożyć wnioski paszportowe w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku i Grudziądzu. Przełom roku to okres, w którym wiele osób myśli już o letnim… »

Magdalena Jabłońska,

Konkurs na dyrektora MOB nie został rozstrzygnięty

W wtorek, 10 grudnia 2019 roku, w Urzędzie Miasta Bydgoszczy odbyło się drugie posiedzenie komisji konkursowej, która nie wyłoniła nowego dyrektora Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Pełny skład: 1. Iwona Waszkiewicz – przewodnicząca – przedstawiciel Prezydenta Miasta Bydgoszczy; 2.… »

Magdalena Jabłońska,

Zrównoważony transport szansą na ochronę klimatu

Miasto Bydgoszcz przystąpiło do projektu międzynarodowego 2050 CliMobCity, który dotyczy łagodzenia skutków zmian klimatu w obszarze mobilności w mieście. Projekt jest szansą na naukę dobrych praktyk zastosowanych w innych europejskich miastach. Mieszkańcy miast mają coraz większe zapotrzebowanie na… »

Magdalena Jabłońska,