Aktualności

Program „Patriotyzm jutra” dla NGO-sów i samorządowych instytucji kultury

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki informuje, że organizacje pozarządowe i samorządowe instytucje kultury z terenu województwa kujawsko-pomorskiego mogą rozpocząć pisanie projektów promujących polskie dziedzictwo kulturowe i postawy patriotyczne. Muzeum Historii Polski ogłosiło nabór w ramach X edycji programu grantowego „Patriotyzm… »

Wiktoria Raczyńska,

Wybierz się na spacer z bezdomniakiem

Chciałbyś pomóc zwierzętom? Zastanawiasz się, co możesz dla nich zrobić? Lubisz aktywnie spędzać czas? Ta akcja jest dla ciebie! Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy zaprasza na spacery z bezdomniakami. Spacery ze schroniskowymi psami to okazja do zapoznania się… »

Marek Tomaszewski,
Reklama

Trasa S-5. Jak będzie wyglądać obwodnica Bydgoszczy?

Gotowa jest wizualizacja północno-zachodniej obwodnicy Bydgoszczy, która jest częścią drogi ekspresowej S-5. Można na niej zobaczyć, jak będą wyglądać bezkolizyjne węzły, gdzie powstaną przejścia dla pieszych, gdzie wybudowane zostaną lokalne drogi. Wizualizacja jest dostępna na stronie Generalnej Dyrekcji… »

Marek Tomaszewski,

Prawie tysiąc nowych miejsc opieki dla maluchów

W naszym regionie w tym roku powstaną 992 nowe miejsca opieki dla dzieci do 3. roku życia. Z rządowego programu „Maluch +” trafi do województwa kujawsko-pomorskiego w sumie 14 milionów złotych. To o 8 milionów więcej niż w… »

Marek Tomaszewski,

Elektronik będzie miał nowoczesną halę sportową

Ogłoszony został przetarg na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Elektronicznych. Nowoczesny obiekt wyposażony będzie, m.in., w siłownię i salę fitness. Budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Elektronicznych zapowiedział prezydent Rafał Bruski już rok temu, podczas spotkania z… »

Marek Tomaszewski,

ProNatura z wizytą w ukraińskim Krzemieńczuku

Seminaria szkoleniowe, spotkania robocze, forum gospodarcze oraz plany dalszej współpracy – to efekt wizyty przedstawicieli ProNatury w ukraińskim Krzemieńczuku, mieście partnerskim Bydgoszczy. Podczas spotkania z ukraińskimi samorządowcami, przedstawiciele ProNatury i prezydenta Bydgoszczy mieli możliwość zaprezentowania swojego doświadczenia w… »

Wiktoria Raczyńska,

Przetarg na budowę nowej Astorii ogłoszony

Ogłoszony został przetarg na budowę basenu przy ul. Królowej Jadwigi. Inwestycja będzie kosztować 100 mln złotych. Nowa Astoria ma pełnić funkcję sportowo-rekreacyjną. Powstanie, między innymi, 10-torowy basen olimpijski o długości 50 m i szerokości 25 m. Będzie wykorzystywany… »

Marek Tomaszewski,

Jaki ma być Bydgoski Budżet Obywatelski?

Urząd Miasta Bydgoszczy zaprasza do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dotyczących rozwoju Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Ratusz chce poznać opinie mieszkańców i oczekiwania związane z tym programem. Mieszkańcy mogą wypowiedzieć się w ankiecie. Pytania w niej zawarte dotyczą, m.in.,… »

Marek Tomaszewski,

Wojewoda uchylił uchwały bydgoskiej Rady Miasta

Uchwały bydgoskiej Rady Miasta przywracające poprzednie nazwy ulic Przodowników Pracy oraz Al. Planu 6-letniego, propagujące ustrój komunistyczny, zostały unieważnione. Taką dezycję podjął wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. – Po zasięgnięciu ponownej opinii Instytutu Pamięci Narodowej podjąłem decyzję o uchyleniu… »

Marek Tomaszewski,

Mój 1% zostaje w Bydgoszczy

W poniedziałek, 29 stycznia 2018 roku, o godzinie 12.00, na rynku w Starym Fordonie już po raz trzeci z rzędu odbędzie się wyjątkowy happening „Mój 1 procent zostaje w Bydgoszczy”. Wydarzenie ma na celu promować możliwość przekazywania 1… »

Wiktoria Raczyńska,

15 milionów złotych na remonty miejskich budynków

Komunalna spółka ADM w tym roku przeznaczy około 15 milionów złotych na remonty i inwestycje. Zaplanowano, między innymi, termomodernizacje kilkunastu budynków oraz utworzenie nowych lokali socjalnych i kolejnych mieszkań wspomaganych. W tym roku inwestycje pochłoną około 10,5 mln… »

Marek Tomaszewski,

Rozpoczyna się przebudowa ulicy Grunwaldzkiej

Rozpoczynają się prace na ulicy Grunwaldzkiej. Wykonawca przystąpił do wycinek, usuwania korzeni drzew oraz rozbiórek budynków. Rozbudowa ulicy pochłonie ponad 76 milionów złotych. Projekt przewiduje na całym odcinku pomiędzy węzłem zachodnim i granicą miasta budowę dwóch jezdni jednokierunkowych… »

Marek Tomaszewski,

Będą tańsze bilety miejskiej komunikacji dla uczniów

Z początkiem marca w Bydgoszczy wprowadzane zostaną ulgi dla pasażerów komunikacji miejskiej. Najbardziej skorzystają uczniowie. Planuje się wprowadzenie bezpłatnych przejazdów dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy posiadają stypendia socjalne. Natomiast wszyscy uczniowie tych szkół będą mogli korzystać… »

Marek Tomaszewski,

BikeU nadal będzie operatorem roweru miejskiego

W środę, 10 stycznia, podpisana została umowa na obsługę i rozbudowę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego na lata 2018-2020, ale z firmą BikeU, która do tej pory była operatorem BRA. Jak się okazało konsorcjum spółek Kabit i Mega Sonic z… »

Marek Tomaszewski,

Powstała Rada ds. Partycypacji Społecznej

Powołana przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy rada, będzie organem doradczym i opiniodawczym. Rada zaprasza do współpracy. Zakres działalności rady będzie dotyczył szeroko pojętej partycypacji społecznej, w tym zaangażowania bydgoszczan w życie miasta. Rada zajmie się zagadnieniami takimi jak konsultowanie,… »

Wiktoria Raczyńska,

Rewitalizacja z unijnym dofinansowaniem

Zakończyła się ocena wniosków złożonych m.in. przez uczelnie, wspólnoty i spółdzielnie oraz stowarzyszenia do gminnego programu rewitalizacji w Bydgoszczy. Łączna wartość 21 projektów inwestycyjnych, które mogą liczyć na dofinansowanie unijne, szacowana jest na około 40 milionów złotych. Gminny… »

Marek Tomaszewski,