Aktualności

Na budowie S-5 zgodnie z planem

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i dyrektor oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy Jarosław Gołębiewski zapewnili dzisiaj, że budowa drogi ekspresowej S-5 w województwie kujawsko-pomorskim idzie zgodnie z planem. Obecnie w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim przygotowywane i wydawane… »

Marek Tomaszewski,

Budżet miasta 2018: blisko 700 milionów na inwestycje

Gotowy jest projekt budżetu Bydgoszczy na 2018 rok. Rekordową kwotę – 695 milionów złotych – zaplanowano na inwestycje. Większość zadań, które mają być realizowane w przyszłym roku, jest wynikiem podpisanych już umów, trwających lub zakończonych postępowań przetargowych. Większość… »

Marek Tomaszewski,
Reklama

Bydgoszcz najbardziej przyjazna inwestorom

Bydgoszcz została laureatem prestiżowego konkursu polskiej branży nieruchomości – CIJ Awards Poland 2017 i otrzymała tytuł „miasta najbardziej przyjaznego inwestorom”. Koniec roku to na rynku inwestycji komercyjnych okres podsumowań oraz wyróżnień dla największych i najbardziej spektakularnych projektów. Doceniane… »

Wiktoria Raczyńska,

Urząd wojewódzki chce ułatwić procedury obsługi cudzoziemców

W naszym regionie przybywa cudzoziemców, przede wszyskim z Ukrainy. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki otrzymał z MSWiA dotację w wysokości 1,6 miliona złotych na wprowadzenie udogodnień związanych z legalizacją pobytu i pracą cudzoziemców. – Cudzoziemców w naszym województwie jest z… »

Marek Tomaszewski,

Wojewódzkie obchody Święta Niepodległości

W Bydgoszczy wojewódzkie obchody Święta Niepodległości rozpocznie msza w katedrze (godz. 11.00). Następnie uczestnicy przemaszerują na plac Wolności, gdzie odbędą się patriotyczne uroczystości. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zaapelował do mieszkańców o wywieszenie flag, a także zabranie ich ze sobą… »

Marek Tomaszewski,

Przyjazna przestrzeń i komunikacja

Ratusz zaprasza 9 listopada na ostatnie spotkanie z cyklu sześciu debat organizowanych w ramach prac nad aktualizacją strategii rozwoju miasta. Tematem przewodnim będzie przyjazna przestrzeń i komunikacja Debata rozpocznie się o godz. 17.00, w sali sesyjnej bydgoskiego ratusza… »

Marek Tomaszewski,

Obchody Święta Niepodległości w Bydgoszczy

W sobotę obchodzimy Święto Niepodległości – z tej okazji bydgoska młodzież koncertować będzie w tramwajach. Na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych zaprasza także Miejskie Centrum Kultury. Odbędzie się również Bieg Niepodległości o Szablę Marszałka Piłsudskiego. Uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego rozpoczną… »

Wiktoria Raczyńska,

Umowy na wspólny zakup gazu podpisane

Dzisiaj, 6 listopada, podpisane zostały umowy na dostawę gazu ziemnego dla Bydgoskiej Grupy Zakupowej, w skład której wchodzi, oprócz Bydgoszczy, 19 podmiotów – jednostek samorządu terytorialnego, instytucji i spółek miejskich. Już od kilku lat w ramach Bydgoskiej Grupy… »

Marek Tomaszewski,

Kolejne debaty o Strategii Rozwoju Bydgoszczy

Urząd Miasta Bydgoszczy zaprasza mieszkańców na kolejne debaty tematyczne, które odbędą się w ramach prac nad aktualizacją Strategii Rozwoju Bydgoszczy. Tym razem będzie mowa o gospodarce i szkolnictwie wyższym, a także o aktywności społecznej (6 i 7 listopada). W… »

Wiktoria Raczyńska,

Co się będzie mieścić w budynku szkoły przy Kościuszki?

Trzydziestu polityków, radnych, działaczy społecznych, ludzi kultury podpisało się pod listem otwartym do prezydenta Bydgoszczy z apelem, aby w budynku po wygaszanym Gimnazjum nr 24 przy ul. Kościuszki 37 nadal była prowadzona działalności edukacyjno-kulturalna. „Nikt inny, lecz my,… »

Marek Tomaszewski,

Ogrody wody w młynach Rothera

Miasto pozyskało 15-milionowe dofinansowanie unijne na pierwszy etap rewitalizacji młynów Rothera. W części zabytkowego obiektu – spichrzu zbożowym (od strony Brdy) – mają powstać „Ogrody wody”. Koszt projektu pn. „Park kultury” oszacowano na około 21 milionów złotych. Unijne… »

Marek Tomaszewski,

Kultura to proces, który nigdy się nie kończy…

Bydgoszczanie chcą bogatszej oferty kulturalnej, rozbudowy istniejących już placówek i budowy nowych obiektów. Tematem trzeciej publicznej debaty w ramach prac nad aktualizacją strategii rozwoju Bydgoszczy do 2030 roku była twórczość. Oczekiwania mieszkańców, jak wynika z ankiet, które do… »

Marek Tomaszewski,

Bydgoski Wolontariusz Roku

Rozpoczyna się nabór kandydatur na Bydgoskiego Wolontariusza Roku 2017 r. W konkursie mogą wziąć udział zarówno dzieci, jak i dorośli bydgoszczanie. Konkurs obejmuje cztery kategorie wiekowe: – wolontariat dziecięcy – do 14 r. ż., – wolontariat młodzieżowy –… »

Wiktoria Raczyńska,

Rusza program Maluch+

Program „Maluch+” 2018 jest kontynuacją programu „Maluch”, który funkcjonował przez ubiegły rok. W tej edycji rząd przeznaczył na niego 450 milionów złotych. Jak stwierdził wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau, opieka nad małymi dziećmi w kraju nie wygląda najlepiej, ale… »

Marek Tomaszewski,

Miejsce kultury w strategii rozwoju Bydgoszczy

Ratusz zaprasza mieszkańców na trzecią debatę, która odbędzie się w ramach prac nad aktualizacją Strategii Rozwoju Bydgoszczy do 2030 roku. Poniedziałkowe (30 października) spotkanie odbędzie się pod hasłem „Twórczość”, jej współorganizatorem jest Miejskie Centrum Kultury. Wcześniej debaty poświęcone… »

Marek Tomaszewski,

Przejścia dla pieszych muszą być lepiej oświetlone

O doświetlenie przejść apeluje społeczny rzecznik pieszych. Dzisiaj, 28 października, zorganizowano kolejny happening, podczas którego zbierano podpisy pod projektem Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, których dotyczy  oświetlenia skrzyżowania ul. Kamiennej i Lelewela. – Jest to bardzo ważne dla poprawy  bezpieczeństwa… »

Marek Tomaszewski,