Aktualności

Kolejne dane z regionu

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki informuje o kolejnych 4 osobach zakażonych koronawirusem w województwie. Wśród nich są 2 osoby z Torunia, 1 z chełmińskiego i 1 z powiatu toruńskiego. Są też dobre informacje. Mamy kolejnych 2 ozdrowieńców.     Liczba… »

Magdalena Jabłońska,

Ozdrowieńców 88, zgonów 20

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki podał informacje o kolejnych 14 osobach zakażonych koronawirusem w województwie. Wśród nich są 4 osoby z Grudziądza, 3 osoby z Bydgoszczy, 5 osób z powiatu lipnowskiego, 1 osoba z powiatu bydgoskiego i 1 osoba z… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Bilans zakażonych koronawirusem z weekendu

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki informuje o kolejnych 8 osobach zakażonych koronawirusem w niedzielę. Wśród nich jest 1 osoba z Bydgoszczy, 1 z Torunia, 1 z powiatu bydgoskiego, 1 z powiatu lipnowskiego, 1 z powiatu nakielskiego, 1 z powiatu świeckiego,… »

Magdalena Jabłońska,

Od 20 kwietnia stopniowe łagodzenie obostrzeń

Od 20 kwietnia zmieniają się niektóre zasady bezpieczeństwa. Zakupy w sklepie zrobi w jednym czasie więcej osób, do lasu i parku wejdziemy w celach rekreacyjnych, a młodzież powyżej 13. roku życia będzie mogła poruszać się bez opieki osoby… »

Magdalena Jabłońska,

Kolejnych 12 osób zakażonych

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki informuje o kolejnych 12 osobach zakażonych koronawirusem. Wśród nich są 3 osoby z Bydgoszczy, 2 z Torunia, 1 z Grudziądza, 4 z powiatu nakielskiego, 1 z powiatu bydgoskiego i 1 osoba z powiatu toruńskiego. Łącznie… »

Magdalena Jabłońska,

Pierwsze 100 tysięcy złotych trafiło do medyków

Razem z Towarzystwem Miłośników Miasta Bydgoszczy UMB prowadzi zbiórkę pieniędzy dla szpitali na walkę z koronawirusem. Pierwsze zebrane 100 tysięcy złotych trafiło do Szpitala Zakaźnego, Centrum Pulmonologii i Pogotowia Ratunkowego. Wesprzyj bydgoskie szpitale tutaj. Bydgoszczanie okazują serca i… »

Magdalena Jabłońska,

Już ponad 300 zakażonych. Wyzdrowiało 16 osób

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki informuje o kolejnych 23 osobach zakażonych koronawirusem w województwie. Wśród nich jest 8 osób z Torunia, 4 osoby z Bydgoszczy, 2 osoby z Włocławka, 1 osoba z Grudziądza, 2 osoby z powiatu aleksandrowskiego, 2 osoby… »

Magdalena Jabłońska,

Pomogą seniorom w świątecznych zakupach

Święta coraz bliżej, a my pozostajemy w domach. Zastanawiamy się, co z tradycyjnym wielkanocnym śniadaniem? Urząd Miasta przypomina seniorom, o możliwości zrobienia zakupów przez wolontariuszy. Do programu dołączyła właśnie firma Blinkee, która udostępni bezpłatnie skutery i hulajnogi elektryczne… »

Magdalena Jabłońska,

13 osób dzisiaj

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki informuje o kolejnych 13 osobach zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. Wśród nich są 4 osoby z Torunia, 3 osoby z Bydgoszczy, 2 osoby z powiatu nakielskiego, 1 z powiatu toruńskiego, 1 osoba z powiatu chełmińskiego,… »

Magdalena Jabłońska,

Kolejne przypadki zarażenia koronawirusem. Izolarorium już działa

Sobota przyniosła 25 nowych przypadków zarażenia koronawirusem, niedziela dała kolejne 17 osób. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki informuje o kolejnych 17 osobach zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie kujawsko-pomorskim. Wśród nich jest 9 osób z Bydgoszczy, 1 z Włocławka, 1 z… »

Magdalena Jabłońska,

Korporacje samorządowe za przesunięciem wyborów i referendów

Szefowie Unii Metropolii Polskich i Związku Miast Polskich wystosowali do władz centralnych wspólne stanowisko w sprawie wyborów realizowanych podczas pandemii. Domagają się podjęcia natychmiastowych działań zmierzających do przesunięcia wszystkich, zaplanowanych w najbliższym czasie wyborów i referendów, w tym… »

Magdalena Jabłońska,

Kolejne 42 osoby zakażone SARS-CoV-2

Liczba zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie kujawsko-pomorskim wzrosła o kolejne 42 osoby (w tym 3, które podało wczoraj po południu Ministerstwo Zdrowia). Wśród nich jest 16 osób z Torunia, 11 z Bydgoszczy, 3 z Włocławka, 3 z powiatu… »

Magdalena Jabłońska,

Miasto i ProNatura z dużym unijnym dofinansowaniem

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyznał dofinansowanie projektu rozbudowy i modernizacji Stacji Segregacji Odpadów ProNatury. Spółka ma otrzymać od funduszu maksymalną kwotę, o którą wnioskowała, czyli ponad 41 milionów złotych. Dzięki nowoczesnej technologii segregacja będzie lepsza… »

Magdalena Jabłońska,

Więcej czasu na rejestrację pojazdów

Z 30 do 180 dni został wydłużony termin rejestracji kupionych lub zbytych pojazdów. Nowe terminy wyznaczono także w zakresie wydawania praw jazdy kierowcom wykonującym przewóz drogowy. Rejestracja pojazdów zakupionych lub zbytych w okresie od 1 marca do 31… »

Magdalena Jabłońska,

Rusza przebudowa rynku w Starym Fordonie

Podpisana została umowa na rewitalizację najważniejszego placu w Starym Fordonie. Inwestycja pochłonie ponad 7 mln zł. Dużo zieleni, nawierzchnie z kamiennej kostki, eleganckie oświetlenie, fontanna to najważniejsze założenia opracowanej wcześniej koncepcji. Wybrano ją w drodze konkursu i po… »

Magdalena Jabłońska,