Aktualności

Nowoczesne centrum rehabilitacji w szpitalu miejskim

Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. dr E. Warmińskiego SPZOZ w Bydgoszczy będzie oferował pacjentom jeszcze lepszą opiekę. Rozbudowane zostanie, m.in., centrum rehabilitacji. Powstanie też nowa pracownia hemodynamiki, która ułatwi dostęp do leczenia osobom z chorobami serca i naczyń krwionośnych.… »

Magdalena Jabłońska,

Skąd trotyl w wodach gruntowych w rejonie Łęgnowa?

21 września spółka Chemwik, działająca w imieniu miasta, zgłosiła do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska informację o wystąpieniu bezpośredniego zagrożenia szkodą w środowisku lub szkody w środowisku. Poinformowane o możliwości zagrożenia zostały także, m.in., Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, Wojewódzki… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Rusza nowy system dystrybucji biletów w Bydgoszczy

Możliwość zakupu biletów elektronicznych przy pomocy jedynie zbliżeniowej karty płatniczej? Od dzisiaj to możliwe, a wszystko dzięki Open Payment System, który zapewnia takie rozwiązanie, a z którego Bydgoszczanie mogą korzystać już od 9 października. Nowoczesne biletomaty pokładowe zainstalowane zostały… »

Magdalena Jabłońska,

„Złota Rączka” pomoże bydgoskim seniorom

Naprawi cieknący kran, wymieni żarówkę, pomoże w uszczelnianiu okien, czy wieszaniu półek – 8 października ratusz startuje z programem „Złota Rączka dla Seniora 65+”. Dzięki temu starsi mieszkańcy otrzymają darmową pomoc w drobnych domowych pracach. To jedna z… »

Magdalena Jabłońska,

Otwarcie Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych już wkrótce

Dzień Rodziny, Seniora, NGO’sów, występy artystyczne i wiele innych atrakcji – już 8 października nastąpi otwarcie Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Dobiega końca remont wnętrza budynku przy ulicy Gdańskiej 5. Dawniej mieściła się tu popularna księgarnia Współczesna,… »

Magdalena Jabłońska,

Od 1 października bez dowodu rejestracyjnego

Nadszedł dzień, na który od dawna czekało wielu kierowców. W poniedziałek, 1 października, dowód rejestracyjny i polisę OC możesz zostawić w domu. W razie kontroli – za brak przy sobie tych dokumentów – nie dostaniesz mandatu. Zniesienie obowiązku… »

Magdalena Jabłońska,

Rusza akcja „Wymiany Ciepła”

„Wymiana Ciepła” to akcja zainspirowana podobną inicjatywą z Budapesztu. Idea jest bardzo prosta: każdy, kto ma niepotrzebne ciepłe ubrania, może zostawić je na specjalnym wieszaku. Każdy, kto potrzebuje ciepłych ubrań, może je sobie stamtąd zabrać. Od 8 października… »

Magdalena Jabłońska,

Spotkanie na temat nowej Astorii

W najbliższy czwartek, 4 października, ratusz zaprasza mieszkańców na spotkanie dotyczące zagospodarowania dużej strefy zewnętrznej wokół budowanego basenu Astoria. Spotkanie odbędzie się na terenie kampusu Wyższej Szkoły Gospodarki (sala G107) w godzinach 17.00-18.30. Nowa Astoria będzie największym basenem… »

Magdalena Jabłońska,

Nowe miejsca pracy w branży IT

Firma Sii otwiera oddział w Bydgoszczy – to już dwunasty oddział tej dynamicznie rozwijającej się firmy. Lider usług IT i inżynieryjnych planuje zatrudnić w Bydgoszczy 100 specjalistów do końca 2019 roku. Sii, najbardziej dynamicznie rozwijająca się firma IT… »

Magdalena Jabłońska,

Młodzi rzemieślnicy przy Jezuickiej

Stowarzyszenie „Pracownia” poprowadzi projekt Centrum Kreatywności „Młodzi rzemieślnicy” na Starym Mieście. Uruchomią warsztat technologiczny przy ul. Jezuickiej, którego celem jest pogłębienie współpracy lokalnych przedsiębiorców. Zadanie realizowane jest w ramach projektu unijnego Forget Heritage. W ramach projektu realizowane będzie… »

Magdalena Jabłońska,

Rusza konkurs na małą architekturę i zieleń na Starym Rynku

Rusza konkurs dla studentów i absolwentów szkół wyższych na projekt małej architektury i zieleni na płycie Starego Rynku. Wszystko po to, aby serce miasta było estetyczną wizytówką Bydgoszczy i jednocześnie funkcjonalnym miejscem dla wszystkich mieszkańców. Rewitalizacja Starego Rynku… »

Magdalena Jabłońska,

MOPS rozda 1000 czujników czadu

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy rozda jesienią wśród bydgoszczan ponad tysiąc czujników czadu. Takie rozwiązanie rekomendowali eksperci. Pomoże to ograniczyć liczbę ofiar niebezpiecznego gazu w mieszkaniach ogrzewanych przede wszystkim gazem lub węglem. Dla wielu bydgoszczan zakup czujnika… »

Magdalena Jabłońska,

Dodatkowy nabór wniosków do programu „Niepodległa 2018”

Samorządowe instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe do 28 września 2018 roku, do godziny 15.59, mogą składać wnioski o wsparcie finansowe w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa 2018. Nabór dodatkowy” za pomocą internetowego formularza na platformie Witkac.pl. Mogą one uzyskać… »

Magdalena Jabłońska,

Powstaną mieszkania dedykowane seniorom

Mieszkania bez barier architektonicznych, komfortowe warunki dla osób z niepełnosprawnością ruchową i zagospodarowana część wspólna. To wszystko powstanie w ramach pilotażowej inwestycji Bydgoskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, która skierowana jest do osób powyżej 60 roku życia. 19 września (środa)… »

Magdalena Jabłońska,

Bilety czasowe?

Nowe bilety czasowe, dzięki którym przejazdy komunikacją miejską będą bardziej korzystne dla pasażerów – to tylko niektóre pozytywne zmiany związane z transportem publicznym. Już w październiku za bilety w autobusach i tramwajach zapłacisz kartą. Miasto przygotowuje się do… »

Magdalena Jabłońska,

Młyny Rothera – zobacz, co będzie w środku

Ratusz zaprasza wszystkich mieszkańców do zapoznania się z jedną z ważniejszych inwestycji Bydgoszczy – przez cały weekend trwać będzie darmowe zwiedzanie wnętrz Młynów Rothera. Z kolei w piątek, 21 września, odbędzie się projekcja multimedialna, dzięki której będzie można… »

Magdalena Jabłońska,