Aktualności

Zrównoważony transport szansą na ochronę klimatu

Miasto Bydgoszcz przystąpiło do projektu międzynarodowego 2050 CliMobCity, który dotyczy łagodzenia skutków zmian klimatu w obszarze mobilności w mieście. Projekt jest szansą na naukę dobrych praktyk zastosowanych w innych europejskich miastach. Mieszkańcy miast mają coraz większe zapotrzebowanie na… »

Magdalena Jabłońska,

Sylwester Wolności na Starym Rynku

To będzie szczególna impreza sylwestrowa, podczas której przeniesiemy się w czasie do 1920 roku. Wszystko z okazji setnej rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski, którą obchodzić będziemy w przyszłym roku. W przyszłym roku obchodzimy setną rocznicę powrotu Bydgoszczy do… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Projekty BBO wybrane

Ponad 75,5 tysięcy głosów oddali mieszkańcy w tegorocznym głosowaniu na projekty w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Na ich realizację przeznaczonych zostanie aż 16 mln zł. Nowością są małe projekty społeczne – 11 z nich doczeka się realizacji w 2020… »

Magdalena Jabłońska,

Drony będą badać jakość powietrza w gminach

Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego, wraca problem jakości powietrza. Miasto Bydgoszcz podejmuje szereg działań, aby zmniejszyć emisję trujących pyłów i rozprawić się ze smogiem: mieszkańcy mogą liczyć na finansowe wsparcie przy wymianie pieców na ekologiczne, a także na… »

Magdalena Jabłońska,

Mikołaj Bogdanowicz zostaje na stanowisku

Dzisiaj w kancelarii prezesa Rady Ministrów premier Mateusz Morawiecki wręczył powołania nowym wojewodom, którzy zajmą miejsce tych przedstawicieli rządu w województwach, którzy w ostatnich wyborach parlamentarnych uzyskali mandaty poselskie. Pozostali wojewodowie będą kontynuowali swoją misję. Wśród nich wojewoda… »

Magdalena Jabłońska,

Przyjdź na II Bydgoskie Targi Wolontariatu

Organizacje pozarządowe pokażą się na II Bydgoskich Targach Wolontariatu. Podczas wydarzenia odbędą się także spotkania i panele dyskusyjne, a na uroczystej gali rozstrzygnięty zostanie konkurs na Bydgoskiego Wolontariusza Roku 2019. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Z okazji Międzynarodowego… »

Magdalena Jabłońska,

Zmienią się zasady segregacji i ceny odbioru śmieci

Zgodnie z nowymi przepisami krajowymi od przyszłego roku wszystkich nas czekają zmiany w segregowaniu odpadów. – Zmiany, które czekają wszystkich mieszkańców od 1 stycznia 2020 roku w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi wynikają tylko i wyłącznie ze zmian w… »

Magdalena Jabłońska,

Jarmark Świąteczny – dłużej i większy niż przed rokiem

Bajkowe zimowe miasteczko, a w nim młyńskie koło i kryształowy pałac. Do tego lokalne przysmaki, oryginalne rękodzieło, świąteczne zapachy, które razem stworzą wyjątkową atmosferę nieopodal Brdy. Już dziś Miasto zaprasza na Bydgoski Jarmark Świąteczny, który rozpocznie się 6… »

Magdalena Jabłońska,

Projekt budżetu na 2020 rok gotowy

W projekcie budżetu miasta blisko 637 mln zł zarezerwowano na inwestycje. Ze względu na decyzje rządu miejska kasa straci w przyszłym roku około 100 milionów złotych. Bydgoszcz otwiera kolejny rok inwestycji i kontynuuje program rozwoju. W projekcie przyszłorocznego… »

Magdalena Jabłońska,

Tramwaje w grudniu wrócą na górny taras

Trwają przygotowania do powrotu tramwajów na górnym tarasie miasta. Na osiedla Kapuściska, Wyżyny i Glinki w połowie grudnia będzie można dojechać bez przesiadek. Przed oddaniem do użytku torowiska na Kujawskiej, ratusz chce zapytać bydgoszczan, jak najlepiej zorganizować komunikację… »

Magdalena Jabłońska,

Bydgoszcz jest polska – które pomysły zdobyły dofinansowanie

Wybrano projekty dedykowane obchodom setnej rocznicy powrotu Bydgoszczy w granice Polski. Na liście znalazło się 20 przedsięwzięć, które uatrakcyjnią obchody i je wypromują. Na ten cel Miasto przeznaczy 200 tysięcy zł. Ogłaszając konkurs na wydarzenia promujące obchody setnej rocznicy Bydgoskiej… »

Magdalena Jabłońska,

Co wrzucać do brązowego pojemnika na śmieci?

Zgodnie z nowymi przepisami krajowymi od przyszłego roku wszystkich nas czekają zmiany w segregowaniu odpadów. Mieszkańcy Górnego Tarasu już od kilku dni segregują śmieci według nowych zasad. Co się zmienia? Przede wszystkim odpady biodegradowalne trafią do pojemnika brązowego.… »

Magdalena Jabłońska,

W Fordonie powstanie filia Miejskiego Centrum Kultury

Centrum Kultury Fordon, tak roboczo nazwana została instytucja, będzie działać jako filia Miejskiego Centrum Kultury w budynku dawnego Gimnazjum nr 3, przy ulicy Gawędy 5. Będzie dysponować niezależnym programem i strukturą organizacyjną Proces partycypacyjny poprowadzi Pracownia Zrównoważonego Rozwoju… »

Magdalena Jabłońska,

Wojewódzkie Obchody Święta Niepodległości

W najbliższy poniedziałek, 11 listopada, w Bydgoszczy odbędą się wojewódzkie obchody Święta Niepodległości. Zbliża się 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Wojewódzkie obchody święta w Bydgoszczy rozpoczną się o godzinie 11.00 w Katedrze Bydgoskiej pw. św. św. Marcina… »

Magdalena Jabłońska,

Powstanie Bydgoskie Centrum Sportu

W sierpniu br. Ratusz po raz pierwszy poinformował o zmianach jakie planuje wprowadzić od nowego roku (2020) w zakresie zarządzania obiektami sportowymi. Dzisiaj, 4 listopada, dyrektorem Hali Sportowo-Widowiskowej Łuczniczka (od 1 stycznia 2020 roku Bydgoskie Centrum Sportu) został… »

Magdalena Jabłońska,

Obwodnica Inowrocławia w całości otwarta

Od wczoraj kierowcy mogą korzystać z całej obwodnicy Inowrocławia. Prawie 5-kilometrowa trasa łączy się z wybudowanym przed dwoma laty 19-kilometrowym odcinkiem obwodnicy i omija miasto od północy. – Budowa obwodnicy Inowrocławia to zadanie rządowe, jedno z większych realizowanych… »

Magdalena Jabłońska,