Aktualności

Ekologiczny budynek schroniska dla zwierząt gotowy

Nowoczesny budynek w schronisku dla zwierząt jest już niemal gotowy. Po niezbędnym wyposażeniu sal, zostanie otwarty. Przy jego budowie Miasto poszło o krok dalej i zadbało nie tylko o jak najlepsze warunki dla przebywających w schronisku zwierząt, ale… »

Magdalena Jabłońska,

Zagłosuj na logotyp z okazji 100-lecia powrotu Bydgoszczy do macierzy

Zwycięski projekt logotypu „Bydgoszcz jest Polska – 1920” będzie oficjalną identyfikacją graficzną miasta w 2020 roku, związaną z obchodami setnej rocznicy powrotu Bydgoszczy w granice Polski. Głosować można od 14 do 27 października br. Swój głos można oddać… »

Magdalena Jabłońska,
Reklama

Trwają przygotowania do obchodów „100-lecia Powrotu Bydgoszczy do Macierzy

Miasto przygotowuje się do obchodów „100-lecia Powrotu Bydgoszczy do Macierzy”. W ratuszu odbyło się kolejne spotkanie członków Komitetu Honorowego Roku Wolności, podczas którego rozmawiano o obecnym stanie przygotowań. Inauguracja obchodów odbędzie się 31 grudnia podczas „Sylwestra Wolności”. Najwięcej… »

Magdalena Jabłońska,

W niedzielnych wyborach pobiliśmy rekord frekwencyjny

Bydgoszczanie podjęli wyzwanie i pobili rekord frekwencyjny w wyborach parlamentarnych – osiągając rekordowy wynik 66,77 procent. W związku z tym, w najbliższy weekend mieszkańcy za darmo skorzystają z miejskiej ślizgawki Torbyd oraz odbiorą bezpłatne wejściówki do teatru. –… »

Magdalena Jabłońska,

Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych ma rok

We wtorek, 8 października, Miasto zaprasza na IV Bydgoskie Forum Inicjatyw Pozarządowych, które będzie także okazją do podsumowania pierwszego roku działalności Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu „BCOPW Gdańska 5”. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach forum jest… »

Magdalena Jabłońska,

Święto ulicy Długiej już 12 października

12 października odbędzie się kolejne już Święto Ulicy Długiej połączone z odsłonięciem Bydgoskich Autografów. Swoje podpisy złożą Jan Rulewski, Antoni Tokarczuk oraz bracia Tomasz i Marek Sekielscy. Kupcy z Długiej także szykują dla bydgoszczan niespodzianki. Uroczystość odsłonięcia autografów… »

Magdalena Jabłońska,

Bydgoszcz od 100 lat jest Polska – konkurs na mural

Miasto ogłosiło konkurs na projekt i wykonanie muralu z okazji 100–lecia powrotu Bydgoszczy do Polski. Zwycięski projekt, wyłoniony przez komisję konkursową, ozdobi szczytową ścianę budynku przy ul. Karpackiej na Wzgórzu Wolności. Mural pojawi się przy ul. Karpackiej 39c w… »

Magdalena Jabłońska,

Wystartował Bydgoski Budżet Obywatelski

Między 1 a 31 października odbywa się głosowanie w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy wybiorą projekty za rekordową kwotę 16 mln zł, które Miasto zrealizuje w przyszłym roku. – Przez cały miesiąc bydgoszczanie będą wybierać projekty, które… »

Magdalena Jabłońska,

Drzwi Otwarte Ratusza

W najbliższą sobotę, 21 września UMB zaprasza na kolejne, III Drzwi Otwarte Ratusza. Zaprasza do zwiedzania gmachu, wzięcia udziału w grze ratuszowej czy rozmów z osobami, które na co dzień współpracują z organizacjami pozarządowymi w Bydgoszczy. Będą też… »

Magdalena Jabłońska,

Wyższe dopłaty do wymiany pieców

Na najbliższej sesji Rady Miasta Bydgoszczy, rozpatrywany będzie m.in. projekt uchwały prezydenta miasta w sprawie zasad udzielania dotacji celowej na dofinansowanie kosztów inwestycji z zakresu ograniczenia niskiej emisji. Podjęcie uchwały przez radnych skutkować będzie zwiększeniem dofinansowania do wymiany pieców. Zwiększenie… »

Magdalena Jabłońska,

Zmiany w deklaracjach „śmieciowych” już od 6 września

Zmiany po nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach zaczynają obowiązywać już od jutra, 6 września. Właściciele nieruchomości, którzy zadeklarowali brak segregacji, muszą złożyć nowe deklaracje. Znowelizowana ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach przewiduje… »

Magdalena Jabłońska,

Bydgoszcz jest Polska. Weź udział w konkursie

Bydgoszcz jest Polska 1920 – to hasło przewodnie zbliżających się obchodów. Na dzisiejszej konferencji prasowej Miasto ogłosiło konkursy na dofinansowanie projektów i wydarzeń, oficjalny logotyp oraz okolicznościowy mural. Wszystko po to, by w sposób szczególny upamiętnić jedno z… »

Magdalena Jabłońska,

Oszczędności ze słońca

Bydgoszcz uzyskała dofinansowanie unijne na montaż urządzeń fotowoltaicznych na budynkach publicznych oraz oświatowych. Darmowy prąd ze słońca, o łącznej mocy 230 kW popłynie do 11 placówek. Wartość całego projektu to 1,4 mln zł. Bydgoszcz otrzymała 735 tysięcy zł.… »

Magdalena Jabłońska,

Zmodernizowany Pałac Młodzieży gotowy na rok szkolny

Wraz z końcem przerwy wakacyjnej, zakończyła się termomodernizacja Pałacu Młodzieży. Dzięki tej inwestycji bydgoskie dzieci oraz młodzież będą, od nowego roku szkolnego, rozwijać swoje zdolności w kompleksowo zmodernizowanym budynku. Z zewnątrz budynek nie tylko został kompleksowo ocieplony, ale… »

Magdalena Jabłońska,

Sejmik województwa przyjął uchwałę antysmogową

Zgodnie z zapisami uchwały, od 1 września 2019 roku nie można stosować najgorszej jakości paliw, tj. węgla brunatnego oraz paliw stałych produkowanych z wykorzystaniem tego węgla, mułów i flotokoncentratów węglowych oraz mieszanek produkowanych z ich wykorzystaniem, w postaci… »

Magdalena Jabłońska,

Bydgoszczanie na „zebrach” będą lepiej widoczni

ZDMiKP wybrał wykonawcę dużego pakietu zadań związanych z poprawą bezpieczeństwo pieszych na kolejnych przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach. Doświetlenie kolejnych 21 „zebr” pochłonie blisko milion złotych. Nowoczesne oświetlenie na przejściach dla pieszych pozwala kierowcom znacznie wcześniej dostrzec pieszych… »

Magdalena Jabłońska,