Dywaniki samochodowe

Dywanik samochodowy to przydatne akcesorium, które pozwala zmniejszyć częstotliwość generalnych porządków w twoim pojeździe oraz ograniczyć dostawanie się wilgoci do auta. Na rynku można znaleźć jego dwa warianty – welurowy i gumowy. Który z nich najlepiej sprawdzi się do twojego samochodu i dlaczego? Sprawdź nasze porównanie.

Utrzymywanie porządku w samochodzie bywa trudne, zwłaszcza gdy często masz dodatkowych pasażerów lub przewozisz w aucie zwierzęta. Tapicerka, podłogi i ścianki samochodu często ulegają zabrudzeniom, zwłaszcza w zimie, pod wpływem kontaktu z odzieżą wierzchnią oraz obuwiem. To nieuniknione – są jednak akcesoria, które mogą znacznie spowolnić ten proces.

Dywaniki samochodowe – dlaczego warto w nie zainwestować?

Dywaniki samochodowe to świetny sposób na ochronę podłogi w aucie przed różnego rodzaju zabrudzeniami. Wszelkie okruszki czy kurz bywają uciążliwe, zwłaszcza jeśli trafią bezpośrednio na tapicerkę – ich usuwanie jest dość trudne i wymaga zastosowania specjalnego odkurzacza. Mając dywanik, możesz po prostu ostrożnie usunąć go z pojazdu i wytrzepać.

Dywaniki są szczególnie przydatne w sezonie zimowym, gdy do samochodu można łatwo nanieść liście, błoto z kałuży, śnieg czy sól, którą posypywane są ulice. Dzięki dywanikowi, nie musimy się obawiać, że zanieczyszczenia z obuwia wsiąkną w podłogę, zwiększając również poziom wilgoci w samochodzie. Dodatkowo, dywaniki do samochodu chronią instalację elektryczną w pojeździe, izolując ja od wilgoci, piasku i drobnych zanieczyszczeń.

Dywaniki welurowe czy gumowe – które wybrać?

Na rynku można znaleźć dwa rodzaje dywaników – welurowe i gumowe. Często użytkownicy samochodów dobierają je według kryterium, jakim jest estetyczny wygląd. Trzeba jednak pamiętać, że każdy z materiałów ma nieco inne właściwości.

Dywaniki samochodowe welurowe wyróżniają się eleganckim wyglądem. Jeśli szukasz atrakcyjnego uzupełnienia wnętrza samochodu, wybór weluru z pewnością będzie trafiony. Niestety, taki dywanik nie nada się jednak w sezonie jesienno-zimowym, a to dlatego, że łatwo przecieka. Nie zapewni więc stosownej izolacji przed dostawaniem się wody do instalacji elektrycznej. Welur łatwo nasiąka płynem, co może również zwiększyć poziom wilgotności w samochodzie. Jednocześnie warto pamiętać, że wysoka wilgotność zwiększa odczuwanie niskiej temperatury, co może negatywnie wpłynąć na komfort cieplny pasażerów.

Dywaniki samochodowe gumowe nie są może tak atrakcyjne wizualnie, jednak mają znaczącą przewagę nad welurowymi w kontekście swoich właściwości. Guma świetnie izoluje, a przy tym nie pochłania wilgoci. Woda zatrzymuje się na jej powierzchni i można łatwo usunąć ją poprzez wytrzepanie dywanika. Gumowe akcesoria są również bardzo łatwe w czyszczeniu – nie trzeba ich prać, wystarczy przemyć strumieniem wody. W zasadzie jedyną wadą dywaników gumowych jest ich ślizganie się po podłodze auta. Problem ten można jednak wyeliminować poprzez właściwe dopasowanie kształtu i wielkości dywanika.

Szeroki przekrój modeli dywaników samochodowych w wariancie gumowym oraz welurowym znajdziesz na stronie https://www.empik.com/motoryzacja/akcesoria-samochodowe/dywaniki-samochodowe,480801,s

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here