czy warto kupić ubezpieczenie telefonu zalety
fot. pexels.com

Kupując smartfona sprzedawcy coraz częściej proponują nam ubezpieczenie telefonu. Zanim się na nie zdecydujesz sprawdź, czy ubezpieczenie smartfona ma sens.

Miniony wiek nie należał do najlepszych pod względem ekonomicznym czasów. Nic więc dziwnego, że po dziś dzień wydawanie pieniędzy nie jest dla nas przyjemne i wolimy raczej na codziennych wydatkach oszczędzać. Aby wydać jak najmniej, szukamy promocji, porównujemy ceny, negocjujemy rabaty i denerwujemy się, kiedy ktoś wciska nam produkty lub usługi, które uważamy za zbytek. Czy słusznie? To zależy. Czasem warto wydać więcej, zwłaszcza, gdy w grę wchodzi jakość lub bezpieczeństwo. Są to bowiem niosące za sobą realne korzyści wartości, w które naprawdę warto zainwestować i móc spać spokojnie.

polisa na telefon ubezpieczenie
fot. pexels.com

Polisa ubezpieczeniowa – inwestycja czy strata pieniędzy?

Znaczna część społeczeństwa uparcie twierdzi, że liczne polisy ubezpieczeniowe to strata pieniędzy. Ludzie, którzy tak myślą z trudem godzą się na obowiązkowe ubezpieczenia, a dobrowolne polisy ubezpieczeniowe omijają szerokim łukiem. Za pierwsze płacą ile trzeba, a za drugie nie daliby nawet złamanego grosza. Rzeczywistość jednak niejednokrotnie udowodniła nam, że ubezpieczenie może być korzystną inwestycją. Niestety, ale dzisiejsze czasy do łatwych nie należą. Im więcej mamy pracy, pieniędzy, obowiązków i pośpiechu, tym ryzyko, że coś pójdzie nie po naszej myśli staje się większe. Rozsądni finansowo, odpowiedzialni i myślący przyszłościowo ludzie o tym wiedzą i coraz chętniej decydują się na dobrowolne polisy ubezpieczeniowe. Ubezpieczają między innymi swoje życie, zdrowie, domy, samochody, ogrody i telefony.

Czy ubezpieczenie telefonu ma sens?

Dla wielu ubezpieczenie życia, domu czy samochodu ma sens, ale zakup polisy na telefon jest już dla nich wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Czy mają rację? Niekoniecznie. Otóż urządzenia elektroniczne do najtańszych nie należą. Dobry telefon kosztuje naprawdę wiele, a w razie jego utraty lub uszkodzenia kosztować nas może jeszcze więcej. Tutaj nie ma przesady. Kiedy zgubimy smartfon, musimy kupić nowy, wiec będzie to podwójny wydatek. Z kolei jeśli chodzi o uszkodzenie sprzętu pamiętajmy, że koszty naprawy i części zamienne do współczesnych smartfonów w dzisiejszych czasach są po prostu drogie. Co więcej, naprawa często się nie opłaca. Owszem, możemy zainwestować w lokalizator, szkło na ekran lub etui na telefon. Ale to tylko połowiczne zabezpieczenie, które niczego nam nie gwarantuje. Aby naprawdę się zabezpieczyć, warto działać kompleksowo i kupić ubezpieczenie telefonu.

ubezpieczenie smartfona zalety czy warto
fot. pexels.com

Jakie ubezpieczenie telefonu wybrać?

Pierwsze ubezpieczenie telefonu proponuje nam sprzedawca w sklepie przy zakupie smartfona. To właśnie w tym momencie możemy wszystkiego o proponowanej polisie się dowiedzieć, uzgodnić warunki i zadać nurtujące nas pytania. Jeżeli jednak z różnych względów chcemy kupić ubezpieczenie na telefon na własną rękę, musimy się do tego przygotować. Przede wszystkim trzeba oszacować ewentualne dla naszego smartfona zagrożenia. Do zagrożeń należy między innymi kradzież, zalanie, upadek czy samoczynne uszkodzenie urządzenia. Pamiętajmy przy tym, że nie każda polisa ubezpieczeniowa obejmie je wszystkie. Ofert jest naprawdę wiele i przed ostatecznym wyborem trzeba dobrze się zastanowić aby faktycznie się przed dodatkowymi kosztami się zabezpieczyć a nie je niepotrzebnie generować. Gdzie kupić ubezpieczenie telefonu? Można to zrobić u operatora, w ubezpieczalni stacjonarnie lub przez Internet.

Jak chronić telefon dodatkowo?

Pamiętajmy, że bez względu na to, czy zdecydujemy się na ubezpieczenie na telefon czy też nie, smartfon chronić trzeba zawsze. W końcu o jego kradzież czy uszkodzenie nie trudno. Chwila nieuwagi i urządzenie znajdzie się w niepożądanych rękach, wpadnie do wody lub roztrzaska na podłodze. Aby temu zapobiec lub zminimalizować skutki takich zdarzeń, można zainwestować w lokalizator telefonu, dobre etui na telefon, szkło na ekran smartfona oraz szkiełko na aparat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here