Żywy żłóbek w Fordonie

Magdalena Jabłońska
,

Już od 25 lat żywy żłóbek tradycyjnie pojawia się w Wigilię i święta Bożego Narodzenia w Sanktuarium Królowej Męczenników w Fordonie. Żywą szopkę przygotowują młodzi ludzie z Duszpasterstwa Akademickiego Martyria i Wolontariatu Młodzieżowego 4don4LORD wraz z pomocą przyjaciół z parafii Matki Bożej Królowej Męczenników i wielu innych spoza niej. Łącznie w inicjatywę zaangażowanych jest około 100 osób.

W tym roku na pasterce i mszach świętych z udziałem żywego żłóbka na każdej pojawi się inna Święta Rodzina, w którą wcielą się absolwenci ze wspólnoty Martyria.

Aniołami i Pasterzami będą studenci, absolwenci i ich dzieci, a także wolontariusze 4don4LORD oraz parafianie.

Tradycyjnie w stajence nie zabraknie zwierząt, które są główną atrakcją tej wyjątkowej w skali kraju szopy bożonarodzeniowej. Cała obsada żłóbka aktywnie włączy się w mszę świętą. Maryja przeczyta pierwsze czytanie, Józef – drugie, anioł zaśpiewa psalm, pasterze czytać będą komentarze i modlitwę powszechną.

Zatem Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego zaprasza do Bazyliki Matki Bożej Królowej Męczenników w Bydgoszczy, Fordon, ul. Bołtucia 5 w następujące dni:

24 grudnia 2018 – Msze o 22.00 i 24.00
25 grudnia 2018 – Msza o 13.00
26 grudnia 2018 – Msza o 13.00
06 stycznia 2019 – Msza o 13.00 wraz z przybyciem mędrców ze Wschodu.

materiały nadesłane: Iwona Pozorska, Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego MARTYRIA

Reklama