Zostaw swój 1 procent w Bydgoszczy

Magdalena Jabłońska
,

Zbliża się okres rozliczeń podatkowych. Od 16 lat podatnicy mają możliwość przekazywania 1% swojego podatku z deklaracji rocznej PIT na rzecz dowolnie wybranej organizacji pożytku publicznego.

Należy dodać, że jest to jeden procent od kwoty przeznaczonej dla Urzędu Skarbowego. To oznacza, że podatnika nic nie kosztuje przekazanie tych środków na wsparcie organizacji działających pro publico bono. Wspieranie bydgoskich organizacji pozarządowych jest ważne nie tylko dla samych organizacji, ale także dla bydgoszczan, którzy korzystają z ich oferty i wsparcia.

Bydgoskie NGO’sy posiadające status organizacji pożytku publicznego m.in. organizują bezpłatne punkty konsultacyjne (m.in. prawne, psychologiczne, księgowe), pomagają w opiece nad osobami niepełnosprawnymi, chorymi, starszymi. Ponadto organizują kolonie, wycieczki, turnusy rehabilitacyjne, prowadzą świetlice środowiskowe i terapeutyczne.

Urząd miasta prowadzi BYDGOSKI BANK DANYCH „III SEKTOR”. Listę bydgoskich organizacji pozarządowych, które widnieją w tej bazie można znaleźć tutaj.

Ogólnopolska wyszukiwarka organizacji pożytku publicznego znajduje się tutaj.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama