Zostań żołnierzem

Magdalena Jabłońska
,

Ruszyła kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Ma ona pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa, stabilna i perspektywiczna praca. Żołnierze będą spotykać się z Polakami i zachęcać ich, by wstępowali do wojska.

Kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, przygotowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej, będzie realizowana w formule tzw. „tygodni rekrutacyjnych”. Co miesiąc, w wyznaczonym tygodniu, w teren wyruszą mobilne zespoły rekrutacyjne, złożone z żołnierzy lokalnych jednostek wojskowych i przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień lub Wojewódzkich Sztabów Wojskowych.

Zespoły będą odwiedzać takie miejsca, jak centra handlowe, ośrodki sportu, rynki miejskie, czy centra rozrywki. Nawiązując bezpośrednie kontakty, z klientami i przechodniami, żołnierze będą rozmawiać o służbie wojskowej, armii, miejscowej jednostce, czy znajdującej się w okolicy szkole wojskowej. Opowiedzą o własnych doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju. Zainteresowanym wskażą, dokąd powinni się zwrócić, by uzyskać szczegółowe informacje, wręczą foldery i ulotki. Będą zachęcać, wspierać i doradzać, co zrobić, by nie przegapić ciekawej szansy, a zarazem podjąć odpowiedzialną i przemyślaną decyzję o swojej przyszłości.

Polska armia powinna być liczniejsza, dlatego głównym celem organizatorów kampanii jest zachęcenie młodych ludzi, by planując swoją przyszłość, wzięli pod uwagę możliwość bycia żołnierzem zawodowym. O potrzebach polskich sił zbrojnych mówi się wiele, warto jednak zwrócić też uwagę na korzyści, jakie niesie służba wojskowa: stałość i pewność zatrudnienia, możliwość zdobycia wysoko specjalistycznych kwalifikacji oraz atrakcyjne perspektywy rozwoju zawodowego i osobistego.

Kampania jest odpowiedzią na wzrost społecznego zainteresowania wojskiem i zdobywaniem kompetencji związanych z bezpieczeństwem. Jej celem jest zwiększenie stanu osobowego polskiej armii we wszystkich rodzajach sił zbrojnych (wojskach lądowych, specjalnych, lotnictwie, marynarce wojennej i obronie terytorialnej), w służbie zawodowej i w rezerwie oraz we wszystkich korpusach osobowych − szeregowych, podoficerów i oficerów.

Harmonogram:

17.10 Urząd Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią – Rynek

18.10 Urząd Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią, ul. Dąbrowskiego

19.10 Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią – Przystań

20-21.10 Skwer przy markecie budowlanym Castorama, ul.Szubińska

12-13.11 Urząd Miasta Bydgoszczy Wydział Spraw Obywatelskich, ul. Przyrzecze 13

14.11 Urząd Miasta i Gminy w Sępólnie Krajeńskim, ul. Kościuszki 11

15.11 Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim, ul. Kościuszki 11

16.11 Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim, ul. Kościuszki 11

17.11 Skwer przy markecie budowlanym Castorama, ul.Szubińska

10-12.12 Urząd Miasta Bydgoszczy ul. Grudziądzka 9-15

13.12 Starostwo Powiatowe w Tucholi, ul. Pocztowa 7

14.12 Starostwo Powiatowe w Tucholi – Hala Sportowo-Widowiskowa

15-16.12 Skwer przy markecie budowlanym Castorama, ul.Szubińska

materiały nadesłane: Adrian Mól, rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego

Reklama