Zobacz prace swoich dzieci na wystawie w Operze Nova

Wiktoria Raczyńska
,

Dzieci, które wybiorą się wraz ze swoimi rodzicami do Opery Nova na balet Sergiusza Prokofiewa „Kopciuszek” 5, 6 i 7 grudnia, będą również miały niebywałą okazję do udziału w konkursie i wystawieniu swoich prac plastycznych w foyer opery.

Tematem wystawy będzie „Kopciuszek na balu”. Aby znaleźć się w gronie szczęśliwców, wystarczy dostarczyć prace swoich dzieci (podpisane imieniem i nazwiskiem, z numerem telefonu) do Działu Promocji i Obsługi Widzów Opery Nova do 4 grudnia. Wśród autorów, podczas spektaklu 6 grudnia, zostaną wylosowane 3 nagrody książkowe. Wszystkie prace będzie można podziwiać na wystawie w foyer opery.

Balet Prokofiewa w choreografii Iwony Runowskiej łączy różne techniki tańca (od klasycznego, nowoczesnego po breakdance) i stanowi znakomite pole pokazania umiejętności tancerzy Opery Nova. Przepiękna jest scena, w której z tanecznymi popisami występują Wróżki Pór Roku. Dla oddania baśniowej atmosfery wspaniale użyte zostały lasery i światła. Zabawne, wręcz cyrkowe są popisy „Trzech Pomarańczy” na balu. Zmysłowy nastój wprowadzają sceny na dworach Księżniczek Wschodu oraz Hiszpanii, zaś taniec Złych Sióstr to pełna humoru parodia. Techniczne „gadżety’ zastosowane przez scenografa podkreślają fantastykę libretta.

Opera Nova zaprasza 5, 6 i 7 grudnia, godzina 17.00.

materiały: Opera Nova w Bydgoszczy

Reklama