Znany ekolog i jego eko-Lodówka vs śmieci w Bydgoszczy

Magdalena Jabłońska
,

Ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski znów w akcji. Tym razem przejeżdża na rowerze wzdłuż całej Wisły w ramach wyprawy „Cycling Recycling – Wisła z prądem”. W dniach 15-28 lipca pokona dystans ponad 1000 km między Baranią Górą, a Gdańskiem. 25 lipca (środa) odwiedzi Bydgoszcz. Będzie można go spotkać o godzinie 10.00 na przystanku Bydgoskiego Tramwaju Wodnego „Rybi Targ”.

Dominik Dobrowolski spotka się z mieszkańcami, turystami, przedstawicielami mediów, urzędu miasta i organizacji pozarządowych, by promować walkę z zaśmiecaniem miasta i Wisły, a także zachęcać do cyclingu i recyklingu. Ekologowi będzie towarzyszyć na trasie Lodzia – maskotka wyprawy. To ona będzie wręczać nagrody w ekoquizach, które będą organizowane w trakcie spotkania w Bydgoszczy.

Przebieg wyprawy można śledzić na bieżąco tutaj.

Tak, jak w poprzednich dwóch wyprawach Cycling Recycling, każdy miłośnik jazdy na rowerze może dołączyć na dowolnych odcinkach i w dowolnym czasie do rajdu oraz do zaplanowanych ekologicznych akcji. Zainteresowanych prosimy o kontakt: dominik@cycling-recycling.eu , tel. 697 092 978.

materiały nadesłane: Piotr Drozdowicz – asystent wyprawy Cycling Recycling

Reklama