Zmodernizowany Pałac Młodzieży gotowy na rok szkolny

Magdalena Jabłońska
,

Wraz z końcem przerwy wakacyjnej, zakończyła się termomodernizacja Pałacu Młodzieży. Dzięki tej inwestycji bydgoskie dzieci oraz młodzież będą, od nowego roku szkolnego, rozwijać swoje zdolności w kompleksowo zmodernizowanym budynku.

Z zewnątrz budynek nie tylko został kompleksowo ocieplony, ale zyskał też nową estetyczną elewację w odcieniach bieli i szarości. Wymieniona została część stolarki okiennej. Na dachu budynku wykonana została również instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy blisko 18 kW. Instalacja pozwoli pozyskiwać energię do wykorzystania na potrzeby własne obiektu.

Wewnątrz budynku wymieniona została wentylacja, klimatyzacja oraz technologia uzdatniania wody basenowej. Korzystając z okazji, jaką jest kompleksowa termomodernizacja obiektu, przeprowadzono także rozszerzony remont sali kinowo-teatralnej i sali sportowej. Pomieszczenia zyskały na estetyce, a cały obiekt gwarantuje jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa.

Duży zakres prac został zrealizowany w części basenowej – zakres zadania został znacznie rozszerzony w trakcie prac. Dzięki temu dziś spełnia wszystkie aktualne normy i gwarantuje komfort i bezpieczeństwo korzystania z pływalni. W praktyce zmodernizowany basen nie różni się od nowych pływalni.

Zadanie zostało sfinansowane w głównej mierze ze środków miasta. Koszt inwestycji wyniósł ponad 17 mln zł. Na jej realizację uzyskano wysokie wsparcie unijne (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne) – 6,3 mln zł. Termomodernizacja Pałacu Młodzieży to jedna z większych inwestycji w mieście.

Zajęcia w Pałacu Młodzieży rozpoczną się w pierwszych tygodniach września. Oferta zajęć i wydarzeń organizowanych w placówce jest bardzo bogata – ponad kilkadziesiąt zajęć sportowych, edukacyjnych, artystycznych i kulturalnych. Od niemal pół wieku Pałac Młodzieży pełni rolę centrum kulturalnego dzieci i młodzieży, na stałe wpisując się w mapę kulturalną Bydgoszczy oraz całego regionu kujawsko-pomorskiego.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama