Zmiany w segregacji odpadów – spotkanie

Magdalena Jabłońska
,

Aktualny rok będzie ostatnim, kiedy będziemy segregować śmieci według dotychczasowych zasad. Od 1 stycznia 2020 roku czeka nas zmiana, do której już dziś miasto przygotowuje się we współpracy z mieszkańcami. Zainteresowanych mieszkańców zaprasza na spotkanie, które odbędzie się we wtorek, 5 lutego, w godzinach 16.00-18.00 w Punkcie Obsługi Mieszkańców w CH Zielone Arkady.

Szczegółowe informacje o zmianach znajdują się tutaj, a ankietę dotyczącą zmian można wypełnić tutaj.

Zmiany w zakresie gospodarowania odpadami związane są z rozporządzeniem Ministra Środowiska. Od 1 stycznia 2020 roku na terenie Bydgoszczy wdrożony zostanie jednolity dla całego kraju nowy system selektywnego zbierania odpadów komunalnych. W ramach konsultacji społecznych Miasto chce poznać opinie Spółdzielni Mieszkaniowych, Rad Osiedli oraz Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Nowe zasady selektywnego zbierania odpadów sprawią, że nasze posesje oraz wiaty śmietnikowe zostaną wyposażone dodatkowo w pojemniki lub worki koloru niebieskiego – łącznie segregacja odbywać się będzie do pięciu, a nie jak do tej pory czterech pojemników – gdzie trafiać będą wyłącznie odpady z papieru. Natomiast do pojemników koloru brązowego, opróżnianych odtąd przez cały rok, będzie można wyrzucać bioodpady (również odpady kuchenne, za wyjątkiem mięsa). Bioodpady to – zgodnie z ustawą o odpadach – ulegające biodegradacji odpady z ogrodów i parków, odpady spożywcze i kuchenne.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama