Zmiany w ruchu na Starym Mieście

Magdalena Jabłońska
,

Miasto przygotowuje się do organizacji Świątecznego Jarmarku na placu Teatralnym i moście Staromiejskim. W związku z tym wprowadza zmiany w organizacji ruchu. Podpisuje też umowę na świąteczną iluminację Bydgoszczy.

Pierwsze zmiany związane z jarmarkiem już zostały wprowadzone (obowiązują od 22 listopada). Od tego dnia obowiązuje zakaz zatrzymywania się przy placu Teatralnym. Następnie od niedzieli (24 listopada) nastąpi zamknięcie ul. Mostowej i placu Teatralnego (od ul. Grodzkiej do ul. Focha). Jednocześnie odwrócony zostanie kierunek w ruchu na ul. Grodzkiej przy spichrzach. Samochody będą mogły poruszać się wyłącznie w kierunku ul. Podwale.

Wjazd na zamknięte ulice będzie możliwy całodobowo dla pojazdów służb miejskich oraz zaopatrujących jarmark:

• od poniedziałku do czwartku w godzinach 8.00-11.00 i 20.00-22.00,
• od piątku do niedzieli w godzinach 8.00-11.00 i 21.00-23.00.

Ruch pojazdów obsługujących banki przy placu Teatralnym będzie dopuszczony w godzinach od 8.00 do 11.00.

W najbliższych dniach na ul. Mostowej i placu Teatralnym montowana będzie infrastruktura jarmarku. Ulica Mostowa może być wówczas całkowicie nieprzejezdna – szczególnie w momencie ustawiania świątecznych pawilonów z użyciem dźwigu. W dniach 4-5 grudnia stragany zaopatrywane mogą być przez całą dobę. Stała organizacja ruchu w tej części Starego Miasta zostanie przywrócona do 31 grudnia.

Warto dodać, że w piątek (22 listopada) podpisano również umowę na świąteczną iluminację miasta. Na efektownie podświetlone ulice, drzewa, mosty i inne ozdoby Miasto wyda około 390 tysięcy złotych. W tym roku w Bydgoszczy pojawi się wiele nowości.

Bydgoski Jarmark Świąteczny – jakie atrakcje w tym roku tutaj.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama