Złap bakcyla nauki

Marek Tomaszewski
,

Ponad 930 wydarzeń: wykładów, warsztatów, pokazów, koncertów składa się na program tegorocznego IX Bydgoskiego Festiwalu Nauki, który rozpocznie się 23 maja i potrwa do 27 maja.

Imprezy będą odbywać się w kampusach pięciu bydgoskich uczelni: Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, Wyższej Szkoły Gospodarki, Collegium Medicum UMK i Bydgoskiej Szkoły Wyższej. W wydarzeniach Bydgoskiego Festiwalu Nauki będą mogli wziąć udział także mieszkańcy Chojnic, Człuchowa, Działdowa, Inowrocławia i Solca Kujawskiego.

Do wyboru będzie siedem ścieżek tematycznych: artystyczna, humanistyczna, nauk o zdrowiu, nauk ścisłych, przyrodnicza, społeczna i techniczna. W programie znalazły się imprezy dla wszystkich grup wiekowych – od najmłodszych po seniorów. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, obowiązują jednak wcześniejsze zapisy, które rozpoczynają się 14 maja o godz. 12.00 na stronie www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl. Na tej stronie można też znaleźć szczegółowy program festiwalu.

Inauguracja festiwalu odbędzie w Kinoteatrze Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy, a wystąpi zespół Future Folk ze Stanisławem Karpielem-Bułecką. Festiwal zakończy Piknik Naukowo-Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę (27 maja) na Wyspie Młyńskiej, w godzinach od 12.00 do 18.00. Organizatorzy przygotują liczne atrakcje – gry, pokazy i zabawy. Będzie też scena piknikowa, na której odbywać się będą m.in. występy studentów i koncerty.

Reklama