Żeby tak zamienić kroplówki na kolorowe balony…

Marek Tomaszewski
,

Stojaki na kroplówki, z którymi muszą się poruszać chore dzieci ze Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Jurasza w Bydgoszczy, są bardzo ciężkie. Pomóc można łatwo – wystarczy włączyć się do akcji zbiórki pieniędzy, za które zakupione zostaną lekkie i wygodne stojaki.

– Bywając na oddziale moim oczom nieraz ukazywała się scena, że mały człowiek próbuje uciągnąć stojak z kroplówką, do którego jest przymocowany na wiele godzin. Jednak ciężar jest zbyt duży, by mógł dać radę i wtedy z pomocą przychodzi rodzic. To okropieństwo ich dzieciństwa, tak bardzo chciałoby się móc to wymazać. Zamienić kroplówy na kolorowe balony, szpitalne łóżka na karuzele, poparzone buźki na wymazane cukrową watą… – mówi Wioletta Górska, prezes Stowarzyszenia Łatwo Pomagać, organizatora akcji.

Lekkie stojaki do kroplówek umożliwią dzieciom samodzielnie pójść do toalety, do koleżanki czy kolegi leżącej w sąsiedniej sali lub pospacerowanie po korytarzu.

– Oddziałowa dziecięcej onkologii i hematologii w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1, pani Ewa, powiedziała mi, że cieszyłaby się nawet z 5 stojaków , ale jej marzeniem jest 30, żeby wszystkie te stare, wysłużone przez lata spakować i zdać do magazynu. Jedna z mam „wojowników” napisała: „Dzieci będą w końcu mogły normalnie się poruszać, te stojaki, które są na oddziale, są w tragicznym stanie. Niektóre nie mają nawet kółek”. Czas to zmienić – dodaje Wioletta Górska.

Stowarzyszenie zbiera także nowe piżamki w rozmiarze od 80 cm do XL dla pacjentów dziecięcej onkologii i hematologii, a także kolorową nową pościel.

Pieniądze można wpłacać: Stowarzyszenie Łatwo Pomagać, nr konta BGŻ BNP Paribas: 56160014621838492930000001, z dopiskiem darowizna – stojaki do kroplówek.

Nowe kolorowe piżamy i pościel można wysłać na adres: Stowarzyszenie Łatwo Pomagać, ul. Wyczółkowo 13, 86-011 Gościeradz.

zdjęcie nadesłane: Wioletta Górska

Reklama