Zbliża się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Magdalena Jabłońska
,

12 listopada rozpocznie się XI edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – największego na świecie (organizowanego w 170 krajach) wydarzenia promującego świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Cykl szkoleń, warsztatów, seminariów i innych przedsięwzięć poświęconych przedsiębiorczości potrwa do 18 listopada.

Jako regionalny koordynator ŚTP w województwie kujawsko-pomorskim, Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprasza do aktywnego udziału w wydarzeniach organizowanych przez licznych partnerów w całym regionie.

Wyjątkowość Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości opiera się na dobrowolnym zaangażowaniu ogromnej liczby organizacji, firm, szkół, uczelni, instytucji państwowych i osób prywatnych. W projekt można się włączyć zarówno jako uczestnik, wyszukując i biorąc udział w wydarzeniach zarejestrowanych na stronie projektu tutaj, jak również jako partner, rejestrując swoje przedsięwzięcie w programie ŚTP. Większość wydarzeń jest bezpłatna i można się na nie zapisać bez względu na wiek.

W szczególnym dla Polaków 2018 roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest organizowany pod hasłem „Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości”, co podkreśla znaczenie niedocenianych bohaterów polskich batalii o niepodległość – przedsiębiorców, którzy nie tylko mieli niepodważalny wkład w ponowne pojawienie się Polski na mapie, ale przede wszystkim swoją zawodową aktywnością wspomagali rozwój wolnego państwa. Hasło przewodnie zwraca uwagę, że dziś jeszcze ważniejsze jest, by patriotyzm łączyć z byciem przedsiębiorczym – firmy i przedsiębiorcy rozwijają gospodarkę, są ważnymi ambasadorami Polski poza granicami kraju. Dlatego to przyszłość będzie głównym tematem tegorocznej edycji ŚTP.

ŚTP w województwie kujawsko-pomorskim

W tym roku ŚTP w naszym regionie dotrze do wszystkich największych miast. Liczni partnerzy zorganizują wydarzenia w Bydgoszczy, Toruniu, Grudziądzu, Inowrocławiu, Brodnicy, Nakle, Świeciu,
i Włocławku. W programie ŚTP w naszym województwie zarejestrowano już łącznie ponad 50 wydarzeń, a partnerzy wciąż mogą dołączać do listy kolejne przedsięwzięcia.

Wybrane wydarzenia w Bydgoszczy

Konferencja „Start-Up Bydgoszcz!” (13.11.2018, godzina 17.00-22.00, Restauracja Sowa)
Wydarzenie zainauguruje XI edycję Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w województwie kujawsko-pomorskim. Konferencja jest skierowana w szczególności do młodych przedsiębiorców oraz wszystkich osób, które mają pomysł na biznes i myślą o założeniu własnego start-up’u. Wśród zaproszonych gości znalazły się osoby już doświadczone w biznesie, które podzielą się swoją wiedzą i praktycznymi wskazówkami. Po części prezentacyjnej przewidziany jest też czas na indywidualne rozmowy z prelegentami oraz networking. Wydarzenie jest okazją do zdobycia nie tylko przydatnej wiedzy, ale także kontaktów biznesowych. Konferencja jest organizowana przez BARR, sponsorem przedsięwzięcia jest mBank. Formularz rejestracyjny i program wydarzenia są dostępne na stronie: https://start-up-bydgoszcz.evenea.pl.

Konferencja „Kobiety IT” (14.11.2018, godzina 9.00-15.15, Hotel City)
14 listopada 2018 roku ponownie spotkają się specjalistki IT oraz młode kobiety zainteresowane techniczną ścieżką kariery, podczas drugiej edycji konferencji „Kobiety IT”. To doskonała okazja, by propagować nauki ścisłe wśród dziewczyn oraz przełamywać stereotypy związane z zawodami technicznymi jako „typowo męskimi”. Podczas prelekcji przedstawione zostaną inspirujące przykłady pokazujące, że praca w IT jest dla każdego. Ciekawym punktem programu będą historie kobiet, które opowiedzą jak – czasami zawiłe – ścieżki życiowe doprowadziły je do branży IT. Przerwy kawowe zachęcać będą do indywidualnych rozmów o IT oraz do networkingu, zaś nowością w tym roku będą warsztaty, które pomogą poznać praktyczną stronę pracy w nowych technologiach. Wydarzenie organizowane jest przez firmę Nokia we współpracy z BARR. Zgłoszenia przyjmowane są przez stronę: https://rejestracja.kobietyit.pl.

Targi Pracy Offerty (15.11.2018, godzina 11.00-16.00, HSW Łuczniczka)
Organizowane są w Bydgoszczy już po raz 13. przez Porozumienie Bydgoskich Biur Karier. Inicjatywa ma na celu skrócenie dystansu między osobami poszukującymi pracy, a pracodawcami. Prawie 100 firm z różnych branż w jednym miejscu z ofertami pracy – takiej okazji nie mogą przepuścić osoby, które szukają zatrudnienia i planują swoją karierę zawodową! Szczegółowe informacje o wystawcach i warsztatach można znaleźć na stronie https://offerty.byd.pl.

W programie targów znalazło się również m.in. „Spotkanie z przedsiębiorczością – czyli jak założyć i rozwinąć własną firmę” (godzina 15.00-16.30). To cykliczne wydarzenie, organizowane przez BARR, adresowane zarówno do osób, które dopiero zamierzają założyć własną działalność, jak też do przedstawicieli MŚP i dużych firm, którzy poszukują wsparcia na rozwój swojego biznesu. Podczas spotkania z ekspertami będzie można się dowiedzieć m.in. skąd pozyskać fundusze na rozwój działalności i gdzie szukać wsparcia dla innowacyjnych rozwiązań w swoim przedsiębiorstwie. Zgłoszenia na spotkanie przyjmowane są na: https://spotkanie-offerty.evenea.pl.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama