Zastrzyk pieniędzy na renowację ołtarza

Magdalena Jabłońska
,

Na remont ołtarza głównego katedry pw. św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 400 tysięcy zł.

– Podczas dotychczas prowadzonych prac, przed kilkoma miesiącami, niespodziewanie w świątyni odkryto malowidła, które wymagają odrestaurowania. To z kolei wymaga nakładów finansowych. Tych środków parafia nie posiadała. Dzięki wspólnym działaniom, udało się je pozyskać z rezerwy ogólnej – mówi poseł Ewa Kozanecka.

W ciągu tych trzynastu lat, kiedy jestem w Sejmie staram się wspierać renowację zabytków województwa kujawsko-pomorskiego, w tym również katedry bydgoskiej. Cieszę się, że to miejsce, które jest sercem Bydgoszczy, będzie jeszcze piękniejsze – dodaje poseł Tomasz Latos.

– Chciałbym podkreślić, iż prace konserwatorskie i renowacyjne w bydgoskiej katedrze trwają od wielu lat. Wiele zostało już zrobione, w tym między innymi remont więźby dachowej, konserwacja dwóch ołtarzy bocznych. W tej chwili trwa równolegle kapitalny remont organów – mówi ks. prałat Stanisław Kotowski.

Kwota 400 tysięcy zł to cześć środków potrzebnych na renowację ołtarza głównego. Zadanie to w całości kosztować będzie ponad 770 tysięcy zł.

źródło: www.bydgoszcz.uw.gov.pl

Reklama